Εγκύκλιος που επιτρέπει τα σκυλιά μέσα στη θάλασσα


marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
εγω παντως προχθες αναγκαστικα να πιαστω στα χερια..ειχα το κουταβι μαζι μου πολυ μακρια απο κοσμο..μιλαμε για παραλια 12 χιλιομετρων..πηγα στην αλη ακρη!!κ ερχεται ενας τυπος κ καθεται διπλα!!κ μου κανει απετω να φυγει το σλυλι απο εδω..του απαντησα φυσικα κανονικα!!!να πας του ειπα πιο περα,που εχει κ αλλα ζωα ιδια με εσενα!!ε αυτο ηταν σκωτωθηκαμε..
 


skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
Μιλαμε για το σκυλακι της φωτογραφιας,ε;Αυτο τον ενοχλησε;:eek:

Σε παρακαλω μην ξαναπροσβαλεις τα ζωα μας παρομοιαζοντας τα με αυτον.:p

Παντως δε θα τον χαρακτηριζα για να μη δημιουργηθει χειροτερο θεμα,οπως κι εγινε.Η σιωπη σου προς απαντηση τους.Ας δινουμε σωστο παραδειγμα με τη συμπεριφορα μας για να μην εχουν να λενε.:)Μεταξυ μας;Πολυ καραγκιοζης.:D
 


marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
ναι μιλαμε για αυτο το σκυλακι..κ λεγοντας ζωα,εννοουσα τους υπολοιπους που κολυμπουσανε πιο περα που εχουν κ αυτοι προβλημα με το (τερας) μου που θα αρπαξει τα παιδακια τους..
Μιλαμε για το σκυλακι της φωτογραφιας,ε;Αυτο τον ενοχλησε;:eek:

Σε παρακαλω μην ξαναπροσβαλεις τα ζωα μας παρομοιαζοντας τα με αυτον.:p

Παντως δε θα τον χαρακτηριζα για να μη δημιουργηθει χειροτερο θεμα,οπως κι εγινε.Η σιωπη σου προς απαντηση τους.Ας δινουμε σωστο παραδειγμα με τη συμπεριφορα μας για να μην εχουν να λενε.:)Μεταξυ μας;Πολυ καραγκιοζης.:D
 


kormos

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2009
322
2
46
Greece
www.GrDevelopers.metrelenis.gr
Η αλήθεια είναι όμως πως στην Ελλάδα υπάρχει και θα υπάρχει αυτό το θέμα για τις παραλίες... :(

Μου έχουν κοπεί και εμένα τα φτερά παλαιότερα , είχαμε φύγει από το σπίτι για να πάμε παραλία για μπανάκι αλλά δυστυχώς γινόταν τέτοιος πανικός που η απόσταση από λουόμενο σε λουόμενο ήταν κάτω των 10 μέτρων και δεν καταφέραμε τίποτα... :(

Απλά επιστρέψαμε και μείναμε με την χαρά!
 


marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
μα μηλαω για παραλια 12 χιλιομετρων!!μπορω να εχω αποσταση κ ενα χιλιομετρο!!αυτος ηρθε απλα κ κατσικωθηκε!!
Η αλήθεια είναι όμως πως στην Ελλάδα υπάρχει και θα υπάρχει αυτό το θέμα για τις παραλίες... :(

Μου έχουν κοπεί και εμένα τα φτερά παλαιότερα , είχαμε φύγει από το σπίτι για να πάμε παραλία για μπανάκι αλλά δυστυχώς γινόταν τέτοιος πανικός που η απόσταση από λουόμενο σε λουόμενο ήταν κάτω των 10 μέτρων και δεν καταφέραμε τίποτα... :(

Απλά επιστρέψαμε και μείναμε με την χαρά!
 




cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Καλημέρα :) Κέρκυρα θα βρίσκομαι και εγώ φέτος αλλά δυστυχώς λόγο έλλειψης χώρου στο αυτοκίνητο ο μικρός για την 1 εβδομάδα θα μείνει πίσω... :(
Όμως δεν ξέρω αν έχεις κανονίσει ή όχι απλά το αναφέρω επειδή εκεί που κλείσαμε σε μπανγκαλοουζ :) άκουγαν τον μικρό που γαβγιζε και μας ρώτησαν αν θα τον πάρουμε μαζί γιατί δεν είχαν πρόβλημα και υπεθεσα πως θα έχουν και οργανωμένες παραλίες...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ναι και εμείς κλείσαμε σε μπακαλόουζ μίλησα πολλές φορές με τον κύριο και τον ρώτησα ξανά και ξανά για το αν έχει πρόβλημα με τον μικρό
και μου έλεγε προς θεού όχι τι θα κάνει άλλωστε? και εγώ έχω ενα σεττεράκι κανένα πρόβλημα!!!
ο μόνος που μας δέχτηκε!!!και είναι αρκετά καλή κατηγορία!! τρίτη νομίζω..και φοβερός άνθρωπος!!!!!μπράβο του!!

τώρα σχετικά με την παραλία δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..πήρα τόσα μέτρα θέλω να πιστεύω πως δεν θα τον πάρουν καν χαμπάρι...!!!
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
μα μηλαω για παραλια 12 χιλιομετρων!!μπορω να εχω αποσταση κ ενα χιλιομετρο!!αυτος ηρθε απλα κ κατσικωθηκε!!

έλεοοοοοος
σε καλύπτει και ο νόμος όμως απ τη στιγμή που είσαι τοοοσο μακριά απ τους λουόμενους!!
δεν πιστεύω να έφυγες...!
 




marco

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2010
56
0
lesvos
χαχαχα να εφυγα???δε φανταζεσαι τι εγηνε..φοβαμαι πως δε με καλυπτει ο νομος..χαχαχαχα
έλεοοοοοος
σε καλύπτει και ο νόμος όμως απ τη στιγμή που είσαι τοοοσο μακριά απ τους λουόμενους!!
δεν πιστεύω να έφυγες...!
 


kormos

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2009
322
2
46
Greece
www.GrDevelopers.metrelenis.gr
ναι και εμείς κλείσαμε σε μπακαλόουζ μίλησα πολλές φορές με τον κύριο και τον ρώτησα ξανά και ξανά για το αν έχει πρόβλημα με τον μικρό
και μου έλεγε προς θεού όχι τι θα κάνει άλλωστε? και εγώ έχω ενα σεττεράκι κανένα πρόβλημα!!!
ο μόνος που μας δέχτηκε!!!και είναι αρκετά καλή κατηγορία!! τρίτη νομίζω..και φοβερός άνθρωπος!!!!!μπράβο του!!

τώρα σχετικά με την παραλία δεν ξέρω τι άλλο να κάνω..πήρα τόσα μέτρα θέλω να πιστεύω πως δεν θα τον πάρουν καν χαμπάρι...!!!
Στο εύχομαι :) εγώ cockerάκι έχω :p

*oasis νομίζω λέγεται εκεί που έχουμε κανονίσει ;)
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Στο εύχομαι
εγώ cockerάκι έχω


*oasis νομίζω λέγεται εκεί που έχουμε κανονίσει
σε ποια περιοχή και τι περίοδο??:)
εμείς θα πάμε τέλη ιουλίου και κλείσαμε στο ελ γκρέκο?καπως έτσι
και νομίζω αχίλλειον περιοχή :D
 






cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
μια χαρά άμα πήγαινα και γώ τότε το πιο πιθανό είναι να μην είχα κανένα πρόβλημα με την παραλία κλπ γιατι οι περισσότεροι φεύγουν για τις δουλείες τους μετά!!
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Τόσα και τόσα πράγματα υπάρχουν στην θάλασσα ο σκύλος μας πείραξε.
Πριν μερικές μέρες που πήγαμε βόλτα εδώ κάτω στην μαρίνα (όχι να κολυμπίσουμε) ξαφνικά έρχεται πίσω με μια σακκούλα και άδεια μπουκάλια μπύρες μέσα. Ας μάθουμε εμείς σαν άνθρωποι να σεβόμαστε την φύση και μετά να βάλουμε όρια στα ζώα που ζουν σε αυτήν
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
+100000

και να 'ταν μόνο η σακούλα έγω έχω βρει μέσα στη θάλασσα μέχρι και πάνες (χρησιμοποιημένες εννοείται!!)
ας μην πιάσουμε καθόλου το θέμα της πίσσας....:mad:
 


amangos

Well-Known Member
22 Απριλίου 2007
1.453
31
Άλιμος-Νέα Σμύρνη
www.sailing4all.com
ι
οποιον νομο και να εχεις μαζι σου, ο θεος ο ιδιος να τον εχει υπογραψει, αν σου τυχει ο μ@λακας σαπιοκοιλιας με τα κωλοπαιδα του, οοοοτι και να του λες, βρε, οοοοτι και να του δειχνεις, θα στα κανει τσουρεκια :rolleyes:
ωρες ωρες, καθομαι και φαντασιωνομαι πολυ κακα πραγματα την ωρα που βλεπω(δεν ακουω πλεον) το στομα τους να ανοιγοκλεινει και να λενε, λενε, λενε:rolleyes:
ταραντινο rulezzzzzzzzz, χαχαχαχα!
δεν θα ξεχάσω ποτέ τον τύπο που ενώ υπήρχαν χιλιόμετρα ολόαδειας παραλίας, ήρθε κι έκατσε δίπλα μας, κι άρχισε να σχολιάζει εμάς και τον σκύλο μας... Ήταν μια από εκείνες τις ημέρες που είχα πει να δώσω τόπο στην οργή, και να μην επιτρέψω σε κανέναν να μου τα κάνει τσουρέκια, αλλά... όσο δεν αντιδρούσα, τόσο έλεγε ο στόμας του!!!

Τελικά, δεν συγκρατήθηκα άλλο όταν άρχισαν να χασκογελάνε οικογενειακώς όταν ο τύπος είπε πως από αύριο θα έρχεται στην παραλία με τις κότες του, να δροσιστούν κι αυτές!

"Τις έφερες ήδη τις κότες σου, κι όπως βλέπεις, δεν μιλάμε!!!" του είπα, και σκάσανε οι κότες του, σταμάτησαν να γελάνε... Ο τύπος είχε νομίσει πως είμαι ξένος, τα παιδιά μου είναι κατάξανθα, γενικά πολλοί την πατάνε και μας περνάνε για ξένους. Μετά από λίη ώρα έφυγε. Ο τύπος το σκέφτηκε να έρθει για τσαμπουκά, αλλά... το σκέφτηκε καλύτερα. Όταν συνοδεύεις ένα ροτβάηλερ, δεν είναι εύκολο ο άλλος να αποφασίσει να συνεχίσει έναν καυγά.

Πάντως, με τα πολλά, τα κατάφεραν οι διάφοροι τριμ@λ@κες, έχω σταματήσει προ πολλού να σκέφτομαι να πάρω τον σκύλο μου στην παραλία. Δεν αντέχεται αυτός ο καυγά κάθε φορά. Τα πράγματα είναι πιο εύκολα με κάτι χαριτωμένα μικρόσωμα, δεν φοβίζουν τον κάθε βλάκα, και τα σχόλια είναι πολύ περιορισμένα.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Τα πράγματα είναι πιο εύκολα με κάτι χαριτωμένα μικρόσωμα, δεν φοβίζουν τον κάθε βλάκα, και τα σχόλια είναι πολύ περιορισμένα.
Δεν θα το ελεγα!
Μαλλον ειναι προτιμοτερο να εχεις ενα κοπαδι Rottweiler - παρα μικροσωμα!
Εκει δεν τολμουν να σου μιλισουν και πολυ!

Το καλυτερο: μια φιλη μου εχει δυο πολυ μικρα Chihuahua. 1.5 Kila o καθενας.
Και τα δυο δεν μπαινουν οικειοθελος με ΤΙΠΟΤΑ στην θαλασσα- και ετσι δεν τιθεται θεμα.
Αλλα μια μερα ηθελε η κορη τους να παει για μπανιο, και επειδη ηταν οραια μερα, ειπαν να παρουν και τα μικρα μαζι- αγγαλια τα ειχε- και μολις τους ειδε μια κυρατσα με τα σκυλια παραμασχαλα, τους πλησιασε με υφος, λεγοντας : " δεν πιστευω να βαλεις μεσα στην θαλασσα και τα σκυλια σου"???
Απαντηση της φιλης μου " Οχι βεβαια καλη μου κυρια- δεν θελω να μου παθουν και τιποτα εδω περα, που εσεις οι ηλικιομενοι ειδικα και ολοι οι υπολοιποι γενικος -κατουρατε αβερτα μεσα στην θαλασσα! Φοβαμαι πολυ μην μου κολλησουν τιποτα τα μικρουλια μου"!
 


kormos

Well-Known Member
30 Μαρτίου 2009
322
2
46
Greece
www.GrDevelopers.metrelenis.gr
δεν θα ξεχάσω ποτέ τον τύπο που ενώ υπήρχαν χιλιόμετρα ολόαδειας παραλίας, ήρθε κι έκατσε δίπλα μας, κι άρχισε να σχολιάζει εμάς και τον σκύλο μας... Ήταν μια από εκείνες τις ημέρες που είχα πει να δώσω τόπο στην οργή, και να μην επιτρέψω σε κανέναν να μου τα κάνει τσουρέκια, αλλά... όσο δεν αντιδρούσα, τόσο έλεγε ο στόμας του!!!

Τελικά, δεν συγκρατήθηκα άλλο όταν άρχισαν να χασκογελάνε οικογενειακώς όταν ο τύπος είπε πως από αύριο θα έρχεται στην παραλία με τις κότες του, να δροσιστούν κι αυτές!

"Τις έφερες ήδη τις κότες σου, κι όπως βλέπεις, δεν μιλάμε!!!" του είπα, και σκάσανε οι κότες του, σταμάτησαν να γελάνε... Ο τύπος είχε νομίσει πως είμαι ξένος, τα παιδιά μου είναι κατάξανθα, γενικά πολλοί την πατάνε και μας περνάνε για ξένους. Μετά από λίη ώρα έφυγε. Ο τύπος το σκέφτηκε να έρθει για τσαμπουκά, αλλά... το σκέφτηκε καλύτερα. Όταν συνοδεύεις ένα ροτβάηλερ, δεν είναι εύκολο ο άλλος να αποφασίσει να συνεχίσει έναν καυγά.

Πάντως, με τα πολλά, τα κατάφεραν οι διάφοροι τριμ@λ@κες, έχω σταματήσει προ πολλού να σκέφτομαι να πάρω τον σκύλο μου στην παραλία. Δεν αντέχεται αυτός ο καυγά κάθε φορά. Τα πράγματα είναι πιο εύκολα με κάτι χαριτωμένα μικρόσωμα, δεν φοβίζουν τον κάθε βλάκα, και τα σχόλια είναι πολύ περιορισμένα.
Εγώ θα πήγαινα ξανά ξανά γιατί δεν τολμώ να δεχτώ ( είναι και ο εγωισμός στη μέση ) τον καθε ανεγκέφαλο να μου χαλάει τη διάθεση , χαρά , ευχαρίστηση! ;)
Απλά αν μπορείς κοιτάς και πηγαίνεις σε ώρες μη αιχμής ανεγκέφαλων κοπαδιων :p


Sent from my iPhone using Tapatalk