Εθνική Ομάδα Agility


Status
Κλειδωμένο θέμα

east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Το καταστατικο της fci η οποιας αντιστοιχης ανωττης αρμοδιας αρχης (αν υπαρχει αλλη δεν το γνωριζω) δεν το ξερω.

Το καταστατικο του κοε ομως δεν περιγραφει ουτε κυναθληματα ουτε διαδικασια επιλογης εθνικων ομαδων απ οσο κοιταξα, εκτος κ αν υπαρχει οπου ευχαριστως να μου το υποδειξετε ωστε να το μαθω κι εγω.

Κατα συνεπεια,
παλι δεν υφισταται ο ορος εθνικη ομαδα καθως απουσιαζει μεν η διαδικασια επιλογης ΚΑΙ η επικυρωση επιλογης απο την ΓΣ.

Δημιουργουνται βεβαια πολλα θεμτ νομιμοτητας αν ισχυουν τα παραπανω, αλλα δεν καιγομαι να το ψαξω, εχω αλλη ομοσπονδια που με αφορα περισσοτερο:whistle:
 
  • Like
Reactions: Aslan and ntoulis


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Όπως το καταλαβαίνω απ όλα τα παραπάνω, δεν υπάρχει "Εθνική Ομάδα Agility". Υπάρχει Ομάδα Ελλήνων συμμετεχόντων στο IFCS μέχρι στιγμής. Όπως λέμε "ελληνικές συμμετοχές στο Paris - Dakar" και όχι "Εθνική ομάδα Rally Raid"....
Αν και όποτε υπάρξει θεσμοθετημένη οργάνωση προκριματικών για την στελέχωση Εθνικής εκπροσώπησης όπως στο IPO, τότε θα έχουμε Εθνική Ομάδα Agilitty για τις διοργανώσεις της FCI.
Μέχρι τότε, καλά κάνουν τα παιδιά και κρατάνε την ελληνική σημαία ψηλά όπου συμμετέχουν.
Και μπράβο για τις προσπάθειές τους
Ευχαριστώ εαν και ξέρω ότι δεν πάει σε εμένα προσωπικα το σχόλιο... Ήταν μία ανασα αισιοδοξίας μέσα στο γενικότερο αλληλοσπαραγμό που έχω ζήσει τα τελευταία χρόνια για ένα πράγμα που υποτίθεται ότι όλοι αγαπάμε...

Εγώ ξέρω πως μία χούφτα άνθρωποι, με τα έξοδα όλα δικά μας, την ταλαιπωρία, την κούραση και την αγωνία, αλλά και το βάρος μίας τέτοιας τιμής πήγαμε και κάναμε ό,τι καλύτερο μπορούσαμε και θα το ξανακάνουμε ένα μας δωθεί η ευκαιρία.

Και δεν κάναμε μία παρουσία αλλά τρειςσε τρεις διοργανώσεις, WAC '15 IFCS, FMBB και FCI EO '15!

Ξέρω ότι την επικοινωνία για τη συμμετοχή μου την έκανε ο ΚΟΕ και όχι μόνη μου αυτοβουλως...

Δεν με ενδιαφέρουν στην παρούσα τα διαδικαστηκά και ούτε έαν πρέπει να λέγεται Εθνική Ομαδα ή Ελληνική Αποστολή...

Και από αυτή τη χούφτα ανθρώπων στο agility διαβαζω αυτά που διαβάζω και να μπαίνω στη διαδικασία να απαντάω σε σχόλια όπως "στην Ελλάδα ότι δηλώσεις είσαι" κ.ο.κ. αν και μάλλον το αντίθετο ισχύει...

Τα διαδικαστικά δεν είναι δικό μου πρόβλημα, στην προκειμένη περίπτωση δε εφόσον με καλώσορισαν στην Ιταλία ο πρόεδρος της ΙFCS και στη Γερμανία η υπεύθυνη του agility της FCI και η πρόεδρος του Κυνολογικού Ομίλου Γερανίας ως εκπροσωπο της Ελλάδος, ποσώς με ενδιαφέρει εάν πρέπει να λέγομαι Εθνική Ομάδα ή Ελληνική Αποστολή, εάν είμαι σύμφωνη με τον Αθλητικό νόμο στον οποίο δεν υπαγεται το σπορ μου.... και εάν ο ΚΟΕ πρέπει και πότε θα προσαρμοσει επιτέλους το καταστατικό του στο σπορ που αγαπώ!!

Είμαι αυτή που είμαι, ξεκάθαρη με τη συνειδήση μου γιατί δεν προσπάθησα να κοροιδέψω ούτε να ρήξω κανέναν άλλο, περήφανη για το σκύλο μου, περήφανη για τους συναθλητές μου, ευγνώμων γιατί έζησα την εμπειρία να βρίσκομαι στον ίδιο χώρο με μεγαθήρια του χώρου και εάν με αξιώσει δε ο Θεός θα το ξανακάνω χωρίς να σκεφτώ τίποτα... και είμαι σίγουρη ότι και όλοι οι άλλοι τόσο στην ομάδα για το IFCS, όσο για το FMBB και το ΕΟ FCI, νιώθουν ακριβώς το ίδιο.

Nα είσατε όλοι καλά, αφήνω πάνω σας τα διαδικαστικά και τα νομικά παρότι δικηγόρος, και πάω να κάνω αυτό που πραγματικά έχει σημασία... agility με τα σκυλιά μου! Ευχαριστώ
 
  • Like
Reactions: Natassa


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Καλα κανεις κ εισαι υπερηφανη για την συμμετοχη σου.
Κακως ομως δεχτηκες να συμμετασχεις σε Εθνικη Ελλαδος η οποια ΚΑΚΩΣ ονομαστηκε ετσι κατι για το οποιο μπορει να μην φταις εσυ σαφως, αλλα καθως εχεις νομικες γνωσεις αφ ενος κ λες οτι αγαπας το σπορ αφ εταιρου δεν μπορεις να επικαλεστεις αγνοια.

Αν πραγματικα νοιαζοσασταν για το σπορ εσεις, οι αλλοι η ολοι μαζι θα κοιταζατε ΠΡΩΤΑ το αντιστοιχο νομικο και πρακτικο υποβαθρο ωστε να υπαρχει ΕΠΙ ΤΗΣ ΟΥΣΙΑ αρχη αλλα και συνεχεια ενος θεσμου κ δεν θα ειχατε αρκεστει στο βαρυγδουπο "εθνικη ελλαδος" τιτλο που δεν νομιμοποιειστε να εχετε κ δεν νομιμοποιουνται να σας δωσουν χωρις συγκεκριμενες διαδικασιες.
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Αγνοια? Για το εαν ενας κυνιλογικος ομιλος μπορει να στειλει εθνικη ομαδα σε ενα μη αναγνωρισμενο σπορ, όπως κανει χρονια τωρα σε ενα αλλο μη αναγνωρισμενο σπορ??

Δεν ειπα δεν ήξερα? Ειπα οτι δεν ηταν της παρούσης! Γιατ για να υπάρξει το σωστο νομικό υπόβαθρο πρέπει να αλλαξει η ελληνική νομοθεσία!

Δεν ειναι σε επίπεδο ΚΟΕ και προφανως δεν ειναι σε επίπεδο αθλητικής νομοθεσίας ή διαδικασιών λειτουργίας ενος σωματείου, ακομα κι εαν αυτο συνιστά την ανώτατη κυνολογικη αρχη!

Μεχρι να γίνει αυτο και να αλλαξει η ελληνική νομοθεσια (και πίστεψε με δεν θα γινει συντομα) η Ελλαδα θα παρέμενε στα αζήτητα στο agility σε διεθνες επίπεδο.

Και οπως ειπα... δεν το μετανιώνω ουτε θα άλλαζα κατι!

Το πρόβλημα ειναι η ονομασια... καλως! Πείτε το, το "κλουβι με τις τρελές", "το θεατρο του παραλόγου"... οπως θέλετε!

Ο κυβος ερηφθει και η αρχη εγινε... συννομα ή παρανομα! Και δεν στεναχωριεμαι καθόλου που απο ολα η ονομασια δεν θεωρείται συννομη!

Α και για να μην ξεχνιόμαστε... με αυτή τη λογική ολα τα κυναθλητικα σωματεια κακως λειτουργούν, ολες οι κυναθλητικες εκδηλωσεις και αγώνες κακως γίνονται και ολοι οσοι πρεσβεύουν οτι κακως ονομαστηκε εθνικη ομαδα κακως κανουν και παραβρισκονται ή συμμετέχουν σε αυτες.... ή μήπως παιζει αγνοια και εκει?? Ή εκει εθελοτυφλουμε γιατι κάποιοι σε αυτα τα σπορ αγαπανε οπως λενε περισσότερο απο εμενα...? Πιθανον...

Οσο για το τι εχω κανει και τι δεν εχω κάνει... δεν ειναι θεμα συζητησης. Ολοι εδω κρινομαστε. Ευχαριστώ
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Ενδιαφερον θεμα , αντικατοπτρίζει την ελληνικη πραγματικοτητα δηλαδη εχουν γνωμη ολοι οσοι δεν ειναι μεσα στον χωρο και κρινουν και κανουν υποδειξεις σε οσους ειναι μεσα , και οσοι ειναι μεσα χωριζονται σε αυτους που μπορουν και δεν μπορουν και στο τελος απολογουνται αυτοι που μπορουν , κιριλε αρε ελλαδα ποτε δε θα πας μπροστα ευγε......
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Αγνοια? Για το εαν ενας κυνιλογικος ομιλος μπορει να στειλει εθνικη ομαδα σε ενα μη αναγνωρισμενο σπορ, όπως κανει χρονια τωρα σε ενα αλλο μη αναγνωρισμενο σπορ??

Δεν ειπα δεν ήξερα? Ειπα οτι δεν ηταν της παρούσης! Γιατ για να υπάρξει το σωστο νομικό υπόβαθρο πρέπει να αλλαξει η ελληνική νομοθεσία!
Η ελληνικη νομοθεσια απο που κι ως που;
Το καταστατικο του ΚΟΕ αρκει εφ οσων ειναι το ανωτατο οργανο/ομιλος/ομοσπονδια ποσο μαλλον απο την στιγμη που θα επρεπε να ειναι εναρμονισμενο κ της διεθνους ομοσπονδιας στην οποια υπαγεται, απο την οποια αναγνωριζεται.
Αρα ηταν πληρως εν γνωση σας οτι δεν νομιμοποιειστε να αποκαλειστε "εθνικη ομαδα"


Δεν ειναι σε επίπεδο ΚΟΕ και προφανως δεν ειναι σε επίπεδο αθλητικής νομοθεσίας ή διαδικασιών λειτουργίας ενος σωματείου, ακομα κι εαν αυτο συνιστά την ανώτατη κυνολογικη αρχη!

Μεχρι να γίνει αυτο και να αλλαξει η ελληνική νομοθεσια (και πίστεψε με δεν θα γινει συντομα) η Ελλαδα θα παρέμενε στα αζήτητα στο agility σε διεθνες επίπεδο.
Ο ανωτατος θεσμος ειναι ο κοε.
Ειναι στο χερι του κ στο καταστατικο του να σας δημιουργησει σωστο νομικο υποβαθρο.
Μεχρι στιγμης εξ οσων γνωριζω αγνοει την υπαρξη agility νομικα.....
Αλλιως ειναι στο χερι σας κ την διαθεση σας να δημιουργησετε ισως ομοσπονδια κυναθληματων!?!

Και οπως ειπα... δεν το μετανιώνω ουτε θα άλλαζα κατι!

Το πρόβλημα ειναι η ονομασια... καλως! Πείτε το, το "κλουβι με τις τρελές", "το θεατρο του παραλόγου"... οπως θέλετε!
Αυτο ειναι το προβλημα, οτι το "εθνικη ελλαδος" δεν μπορει να χρησιμοποιηθει αυτοβουλα απο μια ομαδα ανθρωπων οσο καλες προθεσεις κ να εχει.

Ο κυβος ερηφθει και η αρχη εγινε... συννομα ή παρανομα! Και δεν στεναχωριεμαι καθόλου που απο ολα η ονομασια δεν θεωρείται συννομη!
Οκ.....
Θα σου πω βεβαια κατι που ως ασχολουμενη με τα σκυλια παλι θα επρεπε να ξερεις.
Μια κακη αρχη ειναι χειροτερη απο μια αρχη που δεν εγινε.....

Α και για να μην ξεχνιόμαστε... με αυτή τη λογική ολα τα κυναθλητικα σωματεια κακως λειτουργούν, ολες οι κυναθλητικες εκδηλωσεις και αγώνες κακως γίνονται και ολοι οσοι πρεσβεύουν οτι κακως ονομαστηκε εθνικη ομαδα κακως κανουν και παραβρισκονται ή συμμετέχουν σε αυτες.... ή μήπως παιζει αγνοια και εκει?? Ή εκει εθελοτυφλουμε γιατι κάποιοι σε αυτα τα σπορ αγαπανε οπως λενε περισσότερο απο εμενα...? Πιθανον...
Οταν γινεται κατι χωρις νομικο υποβαθρο κ εν αυτω εμπλεκομενη δεν φροντιζουνε πρωτιστως να εξασφαλισουνε την νομιμοτητα κ τους κανονισμους τοτε κακως γινεται.
Οταν καποιος αγαπαει κατι κ ασχολειται με αυτο θελοντας να εχει μελλον φροντιζει πρωτα να δημιουργησει ενα σωστο θεσμικο υποβαθρο κ να το θωρακισει για το μελλον.
Δεν αρκειται στο "να περασουμε καλα σημερα".......

Οσο για το τι εχω κανει και τι δεν εχω κάνει... δεν ειναι θεμα συζητησης. Ολοι εδω κρινομαστε. Ευχαριστώ
Κι εμεις.....
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Ενδιαφερον θεμα , αντικατοπτρίζει την ελληνικη πραγματικοτητα δηλαδη εχουν γνωμη ολοι οσοι δεν ειναι μεσα στον χωρο και κρινουν και κανουν υποδειξεις σε οσους ειναι μεσα , και οσοι ειναι μεσα χωριζονται σε αυτους που μπορουν και δεν μπορουν και στο τελος απολογουνται αυτοι που μπορουν , κιριλε αρε ελλαδα ποτε δε θα πας μπροστα ευγε......
Ναι αντικατοπτριζει πληρως την ελληνικη πραγματικοτητα.....
Ολοι κοιτανε να κανουνε την δουλεια τους σημερα ευκολα, κανεις δεν ενδιαφερεται για την νομιμοτητα κ τις σωστες βασεις αναπτυξης του οτιδηποτε κ οταν καποιος θελει να γινονται τα πραγμτα by the book ειναι ο μαλακας της υποθεσης.....
Εχεις απολυτο δικιο.
 




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Και οποιος εχει την μυγα μυγιαζεται και οποιος εχει την σφιγγα σφιγκεται
Ουτε την μυγα ουτε την σφιγγα, το θαρρος της γνωμης μου εχω αφ ενος κ αφ εταιρου αν εχω να πω κατι σε καποιον το λεω ευθεως χωρις να υπονοω.....
 


chrysoula

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2011
2.819
31
Αθήνα
Εάν μέσα σε όλη αυτή την κουβέντα δεν αμφισβητούνται και οι νομικές μου γνώσεις... η ελληνική νομθεσία καθόλου δεν αγνοεί το agilty... δυστυχώς για όλους μας, όπως και τα υπόλοιπα κυναθλήματα.

Και με την εθνική νομοθεσία να μην καλοβλέπει τον κυναθλητισμό γενικότερα, ακόμα και αλλαγή στο καταστατικό του ΚΟΕ να γίνει πάλι κακώς όλα θα γίνονται.

Επαναλαμβάνω λοιπόν ότι νομικό υπόβαθρο όπως το φαντάζεσαι δεν μπορεί να υπάρξει αμεσα, ουτε καν στα επόμενα χρόνια! Στο είπα και πιο πάνω αλλά δεν νομίζω ότι κατάφερα να το κάνω κατανοητό....

Ο ΚΟΕ δεν είναι θεσμός, δεν εχει καμία επιρροή ούτε στην κρατική νομοθεσία ούτε μπορεί να διαμορφώσει καταστάσεις που την αφορούν. Είναι ένα απλό σωματείο, όπως Ο σύλλογος φίλων πράσινης κάμπιας και τίποτε παραπάνω στα μάτια του κράτους, και απλά είναι ανώτατη αρχή στον δικό μας κυνολογικό μικρόκοσμο. Το κράτος χεσμένους μας έχει κι εμάς, και τον ΚΟΕ και την FCI!!

1)Εθνική νομοθεσία
2) Καταστατικό ΚΟΕ, όπως είπα εάν δεν αμφισβητούνται και οι νομικές μου γνώσεις...

Τουτου ειπωθέντος δεν χρειάζεται να απαντήσω καν σε ότι αφορά ομοσπονδία κυναθλημάτων κ.ο.κ. ή οποία σε κάθε περίπτωση, στο υποθετικό σενάριο που ξεπερνάγαμε το ζήτημα της εθνικής νομοθεσίας, δεν θα μπορούσε να υπάρξει δεδομένου ότι βασει κανονισμού FCI μόνο ο ΚΟΕ είναι αρμόδιος για όλα αυτά.

H ενστασή μου είναι πως τόσα χρόνα δεν βρέθηκε ένας να πει ότι κακώς χρεισιμοποιείται ο όρος Εθνική Ομάδα IPO??? Γιατί κανείς δεν μπήκε στη διαδικασία να το ψειρίσει τόσο, και όπως βλέπεις όσο το ψειρίζεις τόσο βρωμάει... διότι με τα νομικά δεδομένα που έχεις και αυτοί κακώς....

Το ζητημα είναι όμως ότι κανείς δεν το ψείρισε λόγω πραγματικής νομικής αγνοιας... αλλα κυρίως γιατί δεν είχε ποτέ σημασία!! 'Οταν ο Χατζάκος, ή Ιόλη... ο κάθε ένας πάει σε ένα παγκόσμιο πρωτάθλημα απλά κανενας συναισθηματικά νοήμων και σοφρων ανθρωπος δεν θα κάτσει να ασχοληθεί εάν όλα αυτά για την ελληνική νομοθεσία που είναι πάνω από τον ΚΟΕ κακώς γίνονται!!! Όλοι όσοι είναι μακριά από έχθρες, αντίθετες αντιλήψεις κ.ο.κ. απλά τους στέλνουν τις ευχες τους και είναι περήφανοι για αυτούς ότι κι αν καταφέρουν...

Ασ ελπίσυμε ότι η ομάδα του 2016 όπως κι αν την ονομασετε, γιατί εθνική ομάδα όπως τη θες δεν θα είναι για πολλά χρόνια ακόμα και εαν ο ΚΟΕ είναι αψογος στην προσαρμογή του, να τύχει αυτής της αντιμετώπισης που σου περιγράφω...

Το εάν η αρχή είναι κακή η όχι θα μας το πει το μέλλον, κανείς άλλος, και για το καλό του σπορ ελπίζω πως όχι. Όλα τα άλλα είναι απλά για να σκοτώνουμε το χρόνο μας στο πληκτρολόγιο και να έχουμε κατι να γκρινιαξουμε, να σχολιάσουμε ...
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Ουτε την μυγα ουτε την σφιγγα, το θαρρος της γνωμης μου εχω αφ ενος κ αφ εταιρου αν εχω να πω κατι σε καποιον το λεω ευθεως χωρις να υπονοω.....
Καλο το θαρρος της γνωμης αλλα τις περισσοτερες φορες η σιωπη ειναι χρυσος .
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Ο ΚΟΕ ειναι η δεν ειναι ανωτατο συλλογικο οργανο;
Εχει γενικη συνελευση εχει σωματεια, ομιλους μελη;
Απο το καταστατικο εχει.
Αρα εχει κ τον αντιστοιχο λογο ως αρμοδια αρχη.
Επισης ειναι γι αυτο αναγνωρισμενος απο την αντιστοιχη διεθνη αρχη.
Αρα αυτος οριζει τους ορους διεξαγωγης βαση των διεθνων (που υπαρχουν) ως αρμοδιος.
Και μετα απο ολα αυτα αγνοει την υπαρξη agility εν ελλαδι.
Και διαβαζω "εθνικη ελλαδος agility"

Ε οχι με συγχωρεις ο ορος "εθνικη ελλαδος" προυποθετει πολλα απο πισω.
Πολλα που προφανως δεν υπαρχουν κ πολλα που προφανως οσοι θελετε να λετε οτι ασχολειστε πρεπει να εξασφαλισετε πριν τον τιτλο "εθνικη ελλαδας".......

Υ. Γ. Επισης αν δεν απατωμαι, τα περι IPO ο ΚΟΕ τα εχει περιλαβει ως" εξετασεις εργασιας", μπορει να κανω κ λαθος.

Καλο το θαρρος της γνωμης αλλα τις περισσοτερες φορες η σιωπη ειναι χρυσος .
Μεταφραση, η προτροπη σου δλδ ειναι οταν βλεπεις το στραβο, παρανομο, παρατυπο κανε το μαλακα;
Αυτο μου λες;;
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: kavasilo


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Θαρρώ ότι η @betty coltrane εννοεί ότι επειδή είστε τόσο λίγοι που ασχολείστε στην Ελλάδα με το ατζίλιτυ και ακριβώς όπως λες κ εσύ @mareco κοπιάζετε πολύ για να κάνετε το άθλημα γνωστό, είναι αστείο να μη συνενώνεστε κάτω από αυτό τον κοινό στόχο και ήδη να υπάρχουν κόντρες, όταν δεν έχετε καν ακόμα πετύχει το βασικό κοινό στόχο όλων σας. Γιατί όπως καταλαβαίνετε, αν υπάρχουν κόντρες πριν τη σύσταση ενός αξιοδύναμου "ρεύματος" έστω, δυσκολεύει πάρα πολύ η εγκαθίδρυσή του. Και συμφωνώ με τη betty, ειδικά στο συγκεκριμένο άθλημα που με τραβάει πολύ κι ας μην το χουμε δοκιμάσει.
Για μενα προσωπικά οσον αφορά τον ανταγωνισμό των Club ειναι γελοίο να υπάρχει οταν το Agility στην Ελλαδα ειναι ακομα στα σπάργανα (γιατι οποιος πιστεύει το αντίθετο πλανάται πλανην οικτραν). Όποιος λοιπον το τρέφει και το υποδαυλιζει απλα κανει κακό ατο σπορ
.
@mareco με παρεξηγησες. Καθε αλλο, "εσας του agility" σας παρακολουθω και σας θαυμάζω και σας ζηλευω.
Τα quotes εξηγουν πολυ καλα το τι πιστευω για να μην επαναλαμβανομαι. Νομιζω οτι οι κοντρες εναι κακογουστες και αντιαισθητικες, μην πω ξενερωτικες.
Μια χουφτα ανθρωποι που εχουν κοινο σκοπο ειναι ανοητο να μην μπορουν να συνεργαστουν.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Μεταφραση, η προτροπη σου δλδ ειναι οταν βλεπεις το στραβο, παρανομο, παρατυπο κανε το μαλακα;
Αυτο μου λες;;
Αα δηλαδη απο το ρητο η σιωπη ειναι χρυσος αυτο καταλαβαινεις? ευγε !! Κονγκρατς που λεν στου χουριο μ !!
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
@mareco με παρεξηγησες. Καθε αλλο, "εσας του agility" σας παρακολουθω και σας θαυμάζω και σας ζηλευω.
Τα quotes εξηγουν πολυ καλα το τι πιστευω για να μην επαναλαμβανομαι. Νομιζω οτι οι κοντρες εναι κακογουστες και αντιαισθητικες, μην πω ξενερωτικες.
Μια χουφτα ανθρωποι που εχουν κοινο σκοπο ειναι ανοητο να μην μπορουν να συνεργαστουν.
Τι καθεσαι ειλικρινα και απολογεισαι , εσυ ειπες την πιο σωστη κουβεντα απ ολους μας εδω και απολογεισαι ? :)
 




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Αα δηλαδη απο το ρητο η σιωπη ειναι χρυσος αυτο καταλαβαινεις? ευγε !! Κονγκρατς που λεν στου χουριο μ !!
Για πες μου λοιπον εσυ που το εγραψες τι επρεπε να καταλαβω, γιατι παλικαρε στο δικο μ χουριο λεν "η σιωπη ειναι συνενοχη".....
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δηλαδή το πρόβλημα μας είναι η "ονοματοδοσία".... το ότι ονομάστηκε του γκρουπ ως "εθνικη ομαδα" και όχι για παράδειγμα ελληνικές συμμετοχές. Ή αφού ξεπεραστεί αυτός ο σκόπελος, όλο και κάτι άλλο θα ψάξουμε να βρούμε?

Προσωπικά εύχομαι ολόψυχα, να μην υπάρξει καμία άλλη συμμετοχή σε διεθνείς διοργανώσεις στο μέλλον, ούτε agility, ουτε IPO (και λοιπά κυναθλήματα όπως και αν βαφτίζεται το κρέας ψάρι). Να τα κόψει μαχαίρι αυτά ο ΚΟΕ αφού η ελληνική νομοθεσία όπως σωστά προαναφέρθηκε δεν "αναγνωρίζει" τίποτα και να μείνουμε στο επίπεδο "αλάνα της γειτονιάς", στον πάτο της κυνολογίας γιατι απλά αυτό μας αξίζει!
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Για πες μου λοιπον εσυ που το εγραψες τι επρεπε να καταλαβω, γιατι παλικαρε στο δικο μ χουριο λεν "η σιωπη ειναι συνενοχη".....
Νευρακια? εφοσον δεν καταλαβες τιποτα απ οσα ειπα και πως τα ειπα τι να κατσω να στα κανω νιανια ? δεν προκειται , μεταφρασε τα οπως θελεις , οσοι καταλαβαν καταλαβαν και σταματαω εδω τα λεμε σε κανα τριμηνο παλι

Δηλαδή το πρόβλημα μας είναι η "ονοματοδοσία".... το ότι ονομάστηκε του γκρουπ ως "εθνικη ομαδα" και όχι για παράδειγμα ελληνικές συμμετοχές. Ή αφού ξεπεραστεί αυτός ο σκόπελος, όλο και κάτι άλλο θα ψάξουμε να βρούμε?

Προσωπικά εύχομαι ολόψυχα, να μην υπάρξει καμία άλλη συμμετοχή σε διεθνείς διοργανώσεις στο μέλλον, ούτε agility, ουτε IPO (και λοιπά κυναθλήματα όπως και αν βαφτίζεται το κρέας ψάρι). Να τα κόψει μαχαίρι αυτά ο ΚΟΕ αφού η ελληνική νομοθεσία όπως σωστά προαναφέρθηκε δεν "αναγνωρίζει" τίποτα και να μείνουμε στο επίπεδο "αλάνα της γειτονιάς", στον πάτο της κυνολογίας γιατι απλά αυτό μας αξίζει!
Ετσι ετσι να πεθανει η κατσικα του γειτονααα :) :)
 
Last edited by a moderator:


Status
Κλειδωμένο θέμα