Εκθεση ΚΟΕ 16-17/10/2010 CAC & CACIB








ΣΕΖΑΡ

Active Member
5 Οκτωβρίου 2010
30
0
καλησπερα παιδια! δε καταφερα να ερθω δηστυχως εγω,ελπιζω να γνωριστουμε στην επομενη εκθεση...παντως απο τις φωτο που εχω δει και χωρις να θελω να υποτιμησω τις μικροσωμες φυλες,(μιας και ειμαι λατρης των μεγαλοσωμων περισσοτερο) θα πω συγχαρητηρια καταρχην στη λερα αφου αυτο το σκυλι θα επρεπε να παιξει σε ταινια,ειναι εκπληκτικα ομορφο και συμπαθητικο,επισης θηριακια τα new foundland,κουκλα η μοκα και πολυ εντυπωσιακο κ 'γεματο' σκυλι ο αρσενικος!!(δε θυμαμαι το ονομα του...) επισης μου αρεσε παρα πολυ ενα πρεσα καναριο κανελι το οποιο ειχα δει απο κατι φοτο της θεσσαλονικης αν δε κανω λαθος ονοματι 'πουμα'...και βεβαια μπραβο και στην αδερφουλα μου τη σανελ ποιμενικο καυκασου 7,5 μηνων(αν δε παινεψεις το σπιτι σου.!!!)ελπιζω να καταφερω να ερθω στη επομενη διοργανωση
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...κουκλα η μοκα και πολυ εντυπωσιακο κ 'γεματο' σκυλι ο αρσενικος!!(δε θυμαμαι το ονομα του...)
Το "γεμάτο" αρσενικό σκυλί είναι ο Solo:cool:, ο οποίος είναι αδελφάκι της Μόκας!

Ευχαριστούμε πολύ και αναμένουμε να συναντηθούμε στην επόμενη έκθεση:)
 


ΣΕΖΑΡ

Active Member
5 Οκτωβρίου 2010
30
0
α ναι μπραβο ο solo! τι ηλικια εχουν?ευχομαι κιεγω να καταφερω να ειμαι στην επομενη εκθεση.
 


gropius

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2009
153
0
Πειραιάς
Εμας που ηταν η πρωτη μας συμμετοχη...ειχαμε πολυ καλες εντυπωσεις.
Καταρχην το μαυρακι μας τα πηγε πολυ καλα!
Την πρωτη μερα 2ο καλυτερο κουταβι εκθεσης και την Κυριακη 3ο καλυτερο!:D
Πανω απ'ολα ομως περασαμε πολυ ομορφα και ηταν πολυ καλη εμπειρια για εμας(και τον Ador ασφαλως).
Α!κατι ακομα σημαντικο,Γρηγορη,Παντελη και Μαργαριτα απο καρδιας σας ευχαριστουμε παααρα πολυ για την "συμπαρασταση" σας,τις συμβουλες σας και την βοηθεια γενικοτερα.
Και βεβαια τον ΕΚΤΡΟΦΕΑ μας!!
Συγχαρητηρια σε ολους!
@natassa,elli,καναμε και καλη παρεα ελπιζουμε να τα πουμε πιο συντομα.:)
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Εμας που ηταν η πρωτη μας συμμετοχη...ειχαμε πολυ καλες εντυπωσεις.
Καταρχην το μαυρακι μας τα πηγε πολυ καλα!
Την πρωτη μερα 2ο καλυτερο κουταβι εκθεσης και την Κυριακη 3ο καλυτερο!:D
Πανω απ'ολα ομως περασαμε πολυ ομορφα και ηταν πολυ καλη εμπειρια για εμας(και τον Ador ασφαλως).
Α!κατι ακομα σημαντικο,Γρηγορη,Παντελη και Μαργαριτα απο καρδιας σας ευχαριστουμε παααρα πολυ για την "συμπαρασταση" σας,τις συμβουλες σας και την βοηθεια γενικοτερα.
Και βεβαια τον ΕΚΤΡΟΦΕΑ μας!!
Συγχαρητηρια σε ολους!
@natassa,elli,καναμε και καλη παρεα ελπιζουμε να τα πουμε πιο συντομα.:)
Μην ελπίζεις... θα σας τον κλέψω τον Ador,,, και είναι τόσο αγαπησιάρικος που θα με έρθει με τη Μάιρα!!!!
 


gropius

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2009
153
0
Πειραιάς
Μην ελπίζεις... θα σας τον κλέψω τον Ador,,, και είναι τόσο αγαπησιάρικος που θα με έρθει με τη Μάιρα!!!!
:D:DΘα αρχισουν και τα φιλια μεταξυ τους,εχει η Μαιρα τον τροπο της...
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Αν θυμάμαι καλά ότι ο βετεράνος είναι αυτός πρεπει να είναι Λάσα Απσο

Λάσα Άπσο ήταν, 14 χρόνων, σε άψογη κατάσταση (και περπατούσε απροβλημάτιστα και υποδειγματικά στο ακούρευτο γκαζόν)!



μπραβο για αλλη μια φορα και στην αδερφουλα μου, για τη συμμετοχη της κυριως , αλλα και για το best puppy of breed και CACIB που πηρε.
Μια επισήμανση Puppy και CACIB δεν γίνεται! :)

Για την κουβέντα.. Το Σαββατο υπηρχε παρκαδόρος και μάλιστε έκανε και καλά τη δουλειά του.. Μαλλον την Κυριακή αυτός είχε ρεπό..
Και την Κυριακή υπήρχε παρκαδόρος κι εμένα με έβαλε να κλείσω άλλο αυτοκίνητο!

...και τελευταίο το γκαζόν!!!
που γιά τους σκύλους μου ήταν σαν να είχαμε πάει γιά σαφάρι στην ζούγκλα.....
Μια χαρά κινήθηκαν τα σκυλιά σου στο γκαζόν!

Εγώ πάλι να πω πως χάρηκα που γνώρισα johnk, Natassa και Sophiaouda
Μίλησα, αλλά δεν μου επιτρεπόταν να συστηθώ με Doc, vrmode και Darkpaladin

Όποιος δεν πέρασε απ' την παρέα των dogueros σίγουρα έχασε το κλίμα!
Δεν παίξαμε ακόμα (με αυτό το αντιπαθητικό το μαυρο που μπήκε στην ζωή μας - θα ξεκινήσουμε από την έκθεση του Ομίλου Ντόμπερμαν την επόμενη Κυριακή), αλλά η αδελφή του Έκτωρα πήρε και τις δύο μέρες καλύτερο κουτάβι έκθεσης!

Υ.Γ.: Να λείπει το δούλεμα περί έρωτα... φτάνει πια!
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Φίλε Promitheas,

Η χαρά (ειλικρινά!) είναι δική μας. Νάσαι καλά, να μας μαθαίνεις πράγματα
 






vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Μίλησα, αλλά δεν μου επιτρεπόταν να συστηθώ με Doc, vrmode και Darkpaladin


Ωχ! Εσύ ήσουν με την Kirschbichler? :eek: ("...8 Monate alt" - μίλησα εις την γερμανικήν μπα και "λαδώσω" :D)

Μιλάτε ρε οι υπόλοιποι - στίβο 3 ήταν ο Promitheas?
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
Δεν θυμάμαι νούμερο στίβου, αλλά του έτυχαν όλα τα τιτανομικρούλικα αν δεν κάνω λάθος :)
 


Natassa

Well-Known Member
10 Ιανουαρίου 2008
4.700
172
Αθήνα
www.petphoto.gr
Ωχ! Εσύ ήσουν με την Kirschbichler? :eek: ("...8 Monate alt" - μίλησα εις την γερμανικήν μπα και "λαδώσω" :D)

Μιλάτε ρε οι υπόλοιποι - στίβο 3 ήταν ο Promitheas?
ναι, στο στίβο 3 ήταν, με τη μεγάλη κυρία (χαρά στο κουράγιο της για την ηλικία της :) )

Κ εμείς χαρήκαμε πολύ Πρόμι, την επόμενη φορά να τα πούμε κ εκτός στίβου :D


Ο βετεράνος ανήκει στην αδερφή μίας συναδέλφου μου. Περίμεναν να συμμετάσχει κ ένα ροτ, αλλά δεν εμφανίστηκε.
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
και τωρα που συστηθηκαμε δεν απαντας κιολας γιατι μπορει η αλεπου να τα κανει κρεμασταρια αλλα δεν μπορει η αλεπου 100 και το αλεπουδακι 101;)
Αν θεωρείς ότι εσύ είσαι η αλεπού και εγω το αλεπουδάκι,τότε μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα!! Αφού συστηθήκαμε!!!!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Promitheas χάρηκα πολύ (ξέρω εσύ δεν χάρηκες - έψαχνες να βρεις το γαλλικό που έλειπε και εγώ κοιμόμουν...)!

Ρε σεις εγώ νόμιζα ότι ο Promitheas είναι ...ψιλοσιτεμένος (για να το πω πιο σικ!).
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com


μπραβο για αλλη μια φορα και στην αδερφουλα μου, για τη συμμετοχη της κυριως , αλλα και για το best puppy of breed και CACIB που πηρε.
σε εμας cacib γιατί δεν δωσανε????

Καλά έκανες και απάντησες.
Είχαμε ξεκινήσει μια συζήτηση πολλές σελίδες πριν -οπότε δεν χρειάζεται να ξανααναφέρω τις "ανησυχίες" μου- και θεώρησα καλό να ολοκληρωθεί με τις εμπειρίες των παιδιών μετά την έκθεση.
καλό είναι να απαντησουν μετά την έκθεση στην diana... δεν γινεται να υπαρχουν διαφορετικοί κανονισμοί σε καθε έκθεση...
στον μαραθώνα κανεις δεν διαμαρτυρεται για τα σκυλια επισκεπτες... στην diana eίναι πρόβλημα για τα ιδια σκυλια επισκεπτες...

οπως ειχα τονισει στην αρχη, αν και ειμαι υπερ στον να παιρνει καποιος μαζι του στην εκθεση τον σκυλο του, τηρωντας απαραιτητα τις βασικες προυποθεσεις, εγω δεν θα το επαιρνα γιατι δεν ειναι ακομα καλα εκπαιδευμενο (5 μηνων). στην παρουσα εκθεση και αυτες τις υποδομες, θα ειχα ταλαιπωρηθει και εγω και ο σκυλος. αλλα το θεμα της κουβεντας μας, ειχε ξεφυγει απο τις ελληνικου τυπου εκθεσεις και μιλαγαμε για τις εκθεσεις γενικοτερα! γι αυτο και αλλωστε τα παραδειγματα του εξωτερικου

για ποιες μιλας?
μολις τα είπα...

Τα δικά μου συμπεράσματα από την έκθεση της Κυριακής, δυστυχώς το Σάββατο δεν μπόρεσα να έρθω, 'ηταν τα εξής.. εμεις δεν γνωριστηκαμε... :p
Χάρηκα πάρα πολύ για τη Λέρα, πραγματικά η σκύλα φυσάει και της άξιζε και καλύτερη θέση στο τελικό.
Χάρηκα για τους Ελληνικούς Ιχνηλάτες (είναι ωραίο να βλέπεις Ελληνικές φυλές να κερδίζουν)
Συγκινήθηκα με το 14χρονο Σιχ Τζου(αν δεν κάνω λάθος) , ήταν σε ΑΨΟΓΗ κατάσταση....μπράβο στους ιδιοκτήτες!!!!
14 xρονων σκυλακι... χωρις προβλημα σε γκαζον...
Καταπληκτικά τα κούρτσχαρ....
Το cotton υπέροχο....πραγματικά
Οι ΓΠ με απογοήτευσαν ΤΕΛΕΙΩΣ, κοντεύουν να μοιάζουνε με αλεπούδες στο μέγεθος (προσωπικά πιστεύω ότι στην Ελλάδα την έχουν καταστρέψει τη φυλή)
Τα ροτ, τα βρήκα μικρόσωμα ...σε μεγάλο βαθμό.
Bullmastif...χαίρομαι που επιτέλους ανεβαίνει σε αριθμό αυτή η φυλή. Πριν λίγα χρόνια ζήτημα αν κατέβαινε ένα η δύο (Δάφνη & Αλεξία)
Για το double handling...τι να πω. Τα λέμε χρόνια και χρόνια. Δεν διαφωνώ με το double handling αλλά με σεβασμό στους άλλους.
Καλά για τα newffie τα μπεμπέ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΑΩ...ΕΛΕΙΩΣΑ ΤΕΛΕΙΩΣ!!!

Κάποιος σχολίασε εδώ μέσα για τον "γνωστό κύριο με τα ντομπερμαν " και τον "αξύριστο" με το bob tail...
Είναι κρίμα να σχολιάζουμε αρνητικά δύο εκτροφείς που ασχολούνται άπειρα χρόνια με τις δύο αυτές φυλές , έχουν κερδίσει πολύ καλές θέσεις σε εκθέσεις στο εξωτερικό, μέχρι και bob σε Crufts...και τέλος πάντων, είναι ανάμεσα στους εκτροφείς που επάξια εκπροσωπούν την Ελλάδα έξω....και όντως έχουν κάνει πολύ καλή δουλειά. Στην Ελλάδα όμως....έχουμε πει "ότι δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια"...

Για τις σκατούλες....όπως είπε κάποιος , όποιος έχει παιδεία από το σπίτι του τις μαζεύει...όποιος έχει κατέβει από τα Γκράβαρα, που λέει ο λόγος...τα αφήνει.
κι εγω αφησα.... και μαλιστα ηταν επικινδυνες μια και μαλον κρυωσε... οταν βραχηκε... και ηταν νερο....
Για τις τέντες, νομίζω ότι δεν χωράνε άλλες στον συγκεκριμένο χώρο, για να μπορέσουν να χωρέσουν και κάποιοι εκτροφείς που έχουν δικές τους τέντες....

Άντε...και την Άνοιξη με υγεία !!!!
Λάσα Άπσο ήταν, 14 χρόνων, σε άψογη κατάσταση (και περπατούσε απροβλημάτιστα και υποδειγματικά στο ακούρευτο γκαζόν)!
μα εκθεση σκυλων δεν ηταν.... σκυλια και δεν μπορουν να περπατησουν σε χορτο....? τα ντατσχουντ που ειδα... 15 ποντοι συνολικο υψος???
τρεχαν σαν σβουρα συνεχεια και χωρις προβλημα...


Μια επισήμανση Puppy και CACIB δεν γίνεται! :)


Και την Κυριακή υπήρχε παρκαδόρος κι εμένα με έβαλε να κλείσω άλλο αυτοκίνητο! κι εμενα


Μια χαρά κινήθηκαν τα σκυλιά σου στο γκαζόν!

Εγώ πάλι να πω πως χάρηκα που γνώρισα johnk, Natassa και Sophiaouda
Μίλησα, αλλά δεν μου επιτρεπόταν να συστηθώ με Doc, vrmode και Darkpaladin

Όποιος δεν πέρασε απ' την παρέα των dogueros σίγουρα έχασε το κλίμα!
Δεν παίξαμε ακόμα (με αυτό το αντιπαθητικό το μαυρο που μπήκε στην ζωή μας - θα ξεκινήσουμε από την έκθεση του Ομίλου Ντόμπερμαν την επόμενη Κυριακή), αλλά η αδελφή του Έκτωρα πήρε και τις δύο μέρες καλύτερο κουτάβι έκθεσης!

Υ.Γ.: Να λείπει το δούλεμα περί έρωτα... φτάνει πια !
οκ.. δεν λεω τιποτα επ'αυτου αν ακι οταν μου ειπαν οτι παρολο που τελειωσε ο στιβος.... την πηγες για φαι....
Ωχ! Εσύ ήσουν με την Kirschbichler? :eek: ("...8 Monate alt" - μίλησα εις την γερμανικήν μπα και "λαδώσω" :D)

Μιλάτε ρε οι υπόλοιποι - στίβο 3 ήταν ο Promitheas? ναι
Promitheas χάρηκα πολύ (ξέρω εσύ δεν χάρηκες - έψαχνες να βρεις το γαλλικό που έλειπε και εγώ κοιμόμουν...)!

Ρε σεις εγώ νόμιζα ότι ο Promitheas είναι ...ψιλοσιτεμένος (για να το πω πιο σικ!) χμ... εσυ αποσκοπεις στο μελλον....
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ρε σεις εγώ νόμιζα ότι ο Promitheas είναι ...ψιλοσιτεμένος (για να το πω πιο σικ!).
Kαι καποιοι αλλοι αυτο νομιζαν και τον εβαλαν με πιπινι κριτη:paja1::paja1::p
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.129
Μηνύματα
896.010
Μέλη
19.940
Νεότερο μέλος
desps