Εκπαίδευση κουταβιού


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Το εχετε κραξει το νεφελακι τοσες φορες και γι'αυτο το επαιξε εκαπιδευτης τωρα να σας βοηθησει για να κερδισει την ευνοια σας..χασαμε και εμεις τις χρησιμες συμβουλες της!Ελπιζω στο επομενο χαρακτηρα που θα παιξει στο φορουμ να ειναι εκτροφεας θιβετιανου μαστιφ
 






ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αν ερθει η pompom φωνάχτε με και εμένα όμως, γιατι εκεινη ειχε ειδικευση σε ποντίκια.... μην μπλέκουμε με εκπαιδευτές μεγάλων εμεις!
 






Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Να πάρει θέση moderator και να πει τι? Αν είναι να μάθουμε κάτι, θα το δούμε στο banned... ΑΑΝ ανανεωθεί... Αλλιώς, με τις υγείες μας και με το καλό στο επόμενο. Διότι δύσκολο το κόβω να μη "γεννήσει" η σπηλιά κι άλλα...
 




superman

Well-Known Member
28 Μαϊου 2009
7.422
738
χαλκιδα
www.facebook.com
Να πάρει θέση moderator και να πει τι? Αν είναι να μάθουμε κάτι, θα το δούμε στο banned... ΑΑΝ ανανεωθεί... Αλλιώς, με τις υγείες μας και με το καλό στο επόμενο. Διότι δύσκολο το κόβω να μη "γεννήσει" η σπηλιά κι άλλα...
η σπηλια πεντριγκρυ εχει?εχει εξετασεις υγειας?μηπως ξεπερναει τις προβλεπομενες γεννες ανα χρονο?μηπως ειναι δυο οι σπηλιες?και τι γενναει η σπιλια?τρουπες?
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Α δλδ στανταρ ηταν 2πλο-3πλος χρηστης.οκ τοτε.

Sent from my Galaxy S2 using smoking signals
Καλά, στάνταρ δεν είναι τίποτα... μπορεί να είναι και διαφορετικοί μεταξύ τους κι απλά να τρολλάρουν. Τώρα για ποιό λόγο... Αυτος/οι ξέρει/ουν
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Το εχετε κραξει το νεφελακι τοσες φορες και γι'αυτο το επαιξε εκαπιδευτης τωρα να σας βοηθησει για να κερδισει την ευνοια σας..χασαμε και εμεις τις χρησιμες συμβουλες της!Ελπιζω στο επομενο χαρακτηρα που θα παιξει στο φορουμ να ειναι εκτροφεας θιβετιανου μαστιφ
εδω εγω επιτηδες τη ρωτησα γιατι το σκυλι μου δαγκωνει το λουρι και γρυλιζει(το οποιο δεν το κανει πλεον, το εκανε στην αρχη και εχει κοπει με τον εκπαιδευτη) και μου απαντησε οτι ειναι παιχνιδι ή νευρικοτητα!!

απο κει και μονο καταλαβαινεις :p
 


Fightclubiths

Well-Known Member
7 Μαϊου 2013
97
0
εδω εγω επιτηδες τη ρωτησα γιατι το σκυλι μου δαγκωνει το λουρι και γρυλιζει(το οποιο δεν το κανει πλεον, το εκανε στην αρχη και εχει κοπει με τον εκπαιδευτη) και μου απαντησε οτι ειναι παιχνιδι ή νευρικοτητα!!

απο κει και μονο καταλαβαινεις :p
Στην πραγματικότητα τι είναι?
 


Fightclubiths

Well-Known Member
7 Μαϊου 2013
97
0
Ρε παιδιά κι έλεγα...φεύγει κανείς απο Αμερική γιατί δεν του αρέσει ο τρόπος εκπαίδευσης των σκυλιών(και για κάτι άλλα θέματα είχε πει αγνώστου πατρός).
Μια ερώτηση,κοίταγα τα banned και βρήκα αυτό:
Ο χρήστης pantelis έχει γίνει banned διότι παρά τις συνεχείς συστάσεις της διαχείρισης, δεν συμμορφώθηκε με τους κανονισμούς του forum.


- Παρακαλώ έχετε υπόψη σας πως,στο dogforum δεν επιτρέπεται,με οποιοδήποτε τρόπο,η διαφήμιση ή η δυσφήμιση επαγγελματιών του χώρου (εκτροφείς,εκπαιδευτές,κτηνίατροι και λοιποί).

- Δεν επιτρέπεται η δημοσίευση links που παραπέμπουν σε ιστοσελίδες με εμπορικό περιεχόμενο που αφορά τα κατοικίδια ζώα.



Και σίγουρα με κανένα τρόπο δεν επιτρέπεται η μαζική αποστολή e-mails (spam) στα μέλη του φόρουμ,με οποιοδήποτε περιεχόμενο.

Στο φόρουμ δεν επιτρέπεται κανενός είδους διαφήμιση είτε αφορά κτηνιατρικές υπηρεσίες,εκπαιδευτικές,περιπατητικές,φωτογραφικές,κ.ο.κ. που έχουν σχέση με το σκύλο και είναι έναντι αμοιβής.

Η διαχείριση μπορεί να κάνει unban το μέλος εάν θεωρήσει ότι δεν θα αποτελεί πλέον πρόβλημα.


Έχει καταργηθεί ο κανονισμός αυτός ή δεν λαμβάνεται υπόψιν?
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Η δικια μας σκυλα ηταν αδεσποτη και rottweiler που ειναι απο τη φυση τους κυριαρχικη φυλη.
Το εκανε περιπου στις 2 εβδομαδες που την ειχαμε κι εμεις, ως απειροι, το θεωρησαμε παιχνιδι.
Μετα απο μια εβδομαδα αρπαξε το αγορι μου, ευτυχως ηταν καθαρη διορθωση και οχι επιθεση και δεν εκλεισε το στομα.

Οταν πηγαμε στον εκπαιδευτη μας ειπε οτι ποτε δεν αφηνουμε το σκυλι να δαγκωνει το λουρι γιατι ειναι η προεκταση του χεριου μας(οπως και οντως εγινε, αρπαξε χερι).
Μας ζυγιζε, προσπαθησε να ανεβει στην ιεραρχια και τα καταφερε.
 




Fightclubiths

Well-Known Member
7 Μαϊου 2013
97
0
Η δικια μας σκυλα ηταν αδεσποτη και rottweiler που ειναι απο τη φυση τους κυριαρχικη φυλη.
Το εκανε περιπου στις 2 εβδομαδες που την ειχαμε κι εμεις, ως απειροι, το θεωρησαμε παιχνιδι.
Μετα απο μια εβδομαδα αρπαξε το αγορι μου, ευτυχως ηταν καθαρη διορθωση και οχι επιθεση και δεν εκλεισε το στομα.

Οταν πηγαμε στον εκπαιδευτη μας ειπε οτι ποτε δεν αφηνουμε το σκυλι να δαγκωνει το λουρι γιατι ειναι η προεκταση του χεριου μας(οπως και οντως εγινε, αρπαξε χερι).
Μας ζυγιζε, προσπαθησε να ανεβει στην ιεραρχια και τα καταφερε.
Aα κατάλαβα!
Άρα σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπουμε τράβηγμα λουριού!
 




Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Δεν επιτρεπεται γενικα το δαγκωμα του λουριου και φυσικα οχι τραβηγμα ο σκυλος απο τη μια εσυ απο την αλλη :)
 


Fightclubiths

Well-Known Member
7 Μαϊου 2013
97
0
Δεν επιτρεπεται γενικα το δαγκωμα του λουριου και φυσικα οχι τραβηγμα ο σκυλος απο τη μια εσυ απο την αλλη :)
Eε και πώς το αντιμετωπίζεις αν στο τραβάει?
(Τον αφήνεις να στο στραβήξει και μετά που ηρεμεί του δίνεις λιχουδιά?Και αν στο κάνει σε όλη τη βόλτα?)
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Αναλογως σε τι αναφερεσαι. Αν αναφερεσαι σε κουταβι δεν ξερω να σου απαντησω γιατι δεν εχω εμπειρια.
Στη δικια μου τραβαμε το λουρι πανω και λεμε μη. Στη δικια μας περιπτωση δεν αφηνουμε καν να τραβηξει, μολις το κανει το τραβαμε πανω και λεμε την εντολη.