Εκτροφέας ή...απάτη?


Status
Κλειδωμένο θέμα

manos glf

Well-Known Member
9 Απριλίου 2011
165
0
Aθήνα
Φιλε φαντάζομαι πως νιώθεις

Νομικά δε μπορείς να του κάνεις τίποτα.

Θα έλεγα ότι σε κρατάει...μην πω από που.

Σ' αυτές τις περιπτώσεις, όσο και αν θες να του ανοίξεις το κεφάλι, πρέπει να φερθείς με διπλωματία και να τον πάρεις με το καλό.:cool:

Πες του ρε φίλε δεν ξηγιέσαι σωστά, εγώ σε εμπιστεύτηκα και το σκυλί έχει δεθεί μαζί μας και δεν γίνεται να στο δώσω τώρα πίσω.

Δε ζω στο ροζ συννεφάκι μου, ξέρω ότι τέτοια λαμόγια δεν πολυχαμπαριάζουν από τέτοια, αλλά μια κατά μέτωπο επίθεση σίγουρα δεν θα σε ωφελήσει..
 


ARION22

Member
25 Ιουλίου 2011
18
0
μάλλον η προφορική συμφωνία φταίει.. πλήρωσες οταν πήρες την σκύλα?
Τα μονα χρηματα που μου ζητησε ηταν 150 ευρο για τα εμβολια της μιας και οταν την πηρα ειχε ηδη βαλει τα πρωτα σαν κουταβι.
Ακομα και εκει με εφαγε.....
Οσο αφορα τον αρσενικο που εγραψα ποιο πανω φιλε μου.....ολη μου την ζωη ειχα αρσενικουσ σκυλους....πες το λογο συνηθειας αλλα ηθελα αρσενικο.....ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ.....απλα εκεινη την περιοδο εψαχνα για αρσενικο.
Οσο επισησ αγορα την γεννα ....ναι αυτη ηταν η συμφωνια μασ εστω και προφορικα και εγω ηθελα να την τηρησω μεχρι την στιγμη που πηγε και εβαλε το τσιπ και αρχισε να την ζηταει για να την περνει σε εκθεσεις που δεν ειχαμε συμφωνησει.

Φιλε φαντάζομαι πως νιώθεις

Νομικά δε μπορείς να του κάνεις τίποτα.

Θα έλεγα ότι σε κρατάει...μην πω από που.

Σ' αυτές τις περιπτώσεις, όσο και αν θες να του ανοίξεις το κεφάλι, πρέπει να φερθείς με διπλωματία και να τον πάρεις με το καλό.:cool:

Πες του ρε φίλε δεν ξηγιέσαι σωστά, εγώ σε εμπιστεύτηκα και το σκυλί έχει δεθεί μαζί μας και δεν γίνεται να στο δώσω τώρα πίσω.

Δε ζω στο ροζ συννεφάκι μου, ξέρω ότι τέτοια λαμόγια δεν πολυχαμπαριάζουν από τέτοια, αλλά μια κατά μέτωπο επίθεση σίγουρα δεν θα σε ωφελήσει..


Φιλε Μάνο δοκιμασα τα παντα που λενε δεν γινετε τιποτα.....ο τυπος πονταρει στο χρημα απο οτι εχω καταλαβει
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
εχεις πάρει μια εκτροφική σκύλα (εαν κατάλαβα καλά) με την συμφωνία οτι θα κάνει μια γέννα στο όνομα του εκτροφέα, μέχρι στιγμής δεν κατάλαβα απο οτι έγραψες οτι ο εκτροφέας αθέτησε κάποια έστω και προφορική συμφωνία.
 


manos glf

Well-Known Member
9 Απριλίου 2011
165
0
Aθήνα
2000 είναι υπέρογκο ποσό για ένα σκύλο που έχεις καλύψει ΕΣΥ όλα του τα έξοδα μέχρι σήμερα.

Δεν θα του τα δινα του κερατά.

Καταλαβαίνω πως τη σκύλα δε μπορείς να την αποχωριστείς, ούτε εγώ θα μπορούσα.

Δηλαδή δεν έχεις κανένα παραστατικό από έξοδα για το σκύλο, τροφές, κτηνιάτρους κλπ;;
 


ARION22

Member
25 Ιουλίου 2011
18
0
εχεις πάρει μια εκτροφική σκύλα (εαν κατάλαβα καλά) με την συμφωνία οτι θα κάνει μια γέννα στο όνομα του εκτροφέα, μέχρι στιγμής δεν κατάλαβα απο οτι έγραψες οτι ο εκτροφέας αθέτησε κάποια έστω και προφορική συμφωνία.

Ειδες εσυ πουθενα στα προφορικα που εγραψα οτι ειπαμε πως ο σκυλος θα φευγει για δεκαημερα ταξιδια στο εξωτερικο και θα την περνει οποτε θελει για οτι του καπνισει?
Δεν το ειδες γιατι δεν το συμφωνησαμε ποτε Φιλε Γιωργο......και ομως ο τυπος μετα το τσιπ ερχοταν και μου ζηταγε το σκυλι να το παρει απο δω και απο κει.....χωρισ εγω να ειμαι αξασφαλισμενος σε περιπτωση που το σκυλι αυτο θα παθενε κατι ενω ηταν μαζι του οπουδοιποτε.Φιλε μου εγω για αυτο το σκυλι μεχρι στιγμης εχω σκασει 3 χιλιαρικα.....και δεν φαινονμαι πουθενα......βλακεια θα μου πεις και εχεισ δικιο.....ομως μετα απο την πουστια που εκανε να παει να του βαλει τσιπ κρυφα πωσ εγω μπορω να το εμπιστευτω να παρει τον σκυλο για ταξιδι?

2000 είναι υπέρογκο ποσό για ένα σκύλο που έχεις καλύψει ΕΣΥ όλα του τα έξοδα μέχρι σήμερα.

Δεν θα του τα δινα του κερατά.

Καταλαβαίνω πως τη σκύλα δε μπορείς να την αποχωριστείς, ούτε εγώ θα μπορούσα.

Δηλαδή δεν έχεις κανένα παραστατικό από έξοδα για το σκύλο, τροφές, κτηνιάτρους κλπ;;

οπως εγραψα και νωριτερα φιλε Μανο.....τα μονα που εχω στα χερια μου ειναι το βιβλιαριο υγειας της και κατι μικρο αποδειξεις απο τα πετ σοπ που τισ ψωνιζα διαφορα......τριφες αγοραζα απο αυτον και μαλιστα χωρις αποδειξη.
 


manos glf

Well-Known Member
9 Απριλίου 2011
165
0
Aθήνα
εχεις πάρει μια εκτροφική σκύλα (εαν κατάλαβα καλά) με την συμφωνία οτι θα κάνει μια γέννα στο όνομα του εκτροφέα, μέχρι στιγμής δεν κατάλαβα απο οτι έγραψες οτι ο εκτροφέας αθέτησε κάποια έστω και προφορική συμφωνία.
Εγώ κατάλαβα ότι η συμφωνία προέβλεπε να κρατήσει αυτός όλα τα κουτάβια της γέννας, ΟΧΙ να κρατήσει στο όνομά του τη σκύλα, οπότε ναι, ο τύπος έχει παραβιάσει μια ούτως ή άλλως άτυπη συμφωνία με το να την καταχωρήσει στο όνομά του.

Εκτός αν κάτι παρανόησα.
 
Last edited:


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
αυτός όμως σου εμπιστευτηκε μια σκύλα του, βέβαια όπως αποδείχθηκε δεν σου εξήγησε τι σημαίνει η συμφωνία αυτή, όπως είπα λάθος, όμως το να πάει την σκύλα σε εκθέσεις μορφολογίας είναι απαραίτητο...

συνιδιοκτησία θα σήμαινε οτι θα πλήρωνες την μισή αξία του σκύλου, μήπως να προτείνεις αυτήν την λύση?
 


ARION22

Member
25 Ιουλίου 2011
18
0
αυτός όμως σου εμπιστευτηκε μια σκύλα του, βέβαια όπως αποδείχθηκε δεν σου εξήγησε τι σημαίνει η συμφωνία αυτή, όπως είπα λάθος, όμως το να πάει την σκύλα σε εκθέσεις μορφολογίας είναι απαραίτητο...

συνιδιοκτησία θα σήμαινε οτι θα πλήρωνες την μισή αξία του σκύλου, μήπως να προτείνεις αυτήν την λύση?


Το πρότεινα και αυτο φιλε μου αλλα οπως ειπα και νωριτερα ο τυπος ειναι μεγαλη απατη.
Οσο για τισ εκθεσεις μορφολογιας ......ειλικρινα σου μιλαω δεν θα ειχα κανενα προβλημα αν μου ειχε κανει εξηγηση απο την αρχη.
Οπως και με το τσιπ.....αν μου ειχε πει εξ αρχης πως θα του βαλει το τσιπ....για να κατοχυρωθει δεν θα ειχα κανενα προβλημα......και το ξερει και ο ιδιος αυτο.....ομως το οτι ολα αυτα δεν ηταν ξεκαθαρα και τα εκανε πισω απο την πλατη μου εμενα μου δειχνει οτι αυτος αποσκοπει αλλου.
Οπως επισης να σε ενημερωσω πως το σκυλι οσο ηταν κουταβι ουτε να το φτυσει ο τυπος ....και το εννοω αυτο.....ξαφνικα οταν το σκυλι εφτασε 1 ετους και την ειδε......τοτε αποφασισε προφανως πως το σκυλι αυτο το θελει πισς γιατι προφανς ανταπεξερχεται στις προσδοκιες του......κατι που πριν δεν τον ενδιεφερε καν

Εγώ κατάλαβα ότι η συμφωνία προέβλεπε να κρατήσει αυτός όλα τα κουτάβια της γέννας, ΟΧΙ να κρατήσει στο όνομά του τη σκύλα, οπότε ναι, ο τύπος έχει παραβιάσει μια ούτως ή άλλως άτυπη συμφωνία με το να την καταχωρήσει στο όνομά του.

Εκτός αν κάτι παρανόησα.


Οχι ετσι ακριβως εχουν τα πραγματα.
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
καλό θα ήταν να έγραφε και ο άλλος την άποψη του, πάντως απο οτι καταλαβαίνω η ιστορία θα εξελιχθεί ως εξής

η σκύλα θα μείνει σε εσένα ουσιαστικά αλλά χωρίς πεντιγκρί και ο άλλος την άλλη φορά που θα κάνει τέτοια συμφωνία θα την κάνει γραπτά.

γνώμη μου είναι να προσπαθήσεις να βρείς τρόπο να μείνετε και οι δύο ευχαριστημένοι απο την συναλλαγή.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
αυτός όμως σου εμπιστευτηκε μια σκύλα του, βέβαια όπως αποδείχθηκε δεν σου εξήγησε τι σημαίνει η συμφωνία αυτή, όπως είπα λάθος, όμως το να πάει την σκύλα σε εκθέσεις μορφολογίας είναι απαραίτητο...

συνιδιοκτησία θα σήμαινε οτι θα πλήρωνες την μισή αξία του σκύλου, μήπως να προτείνεις αυτήν την λύση?
Γιώργο, τι να πω?
Εχω διαβάσει το θέμα, δεν έχω εκπλαγεί, αλλά έχω στεναχωρηθεί... πολύ!
Γιατί μιλάμε για μιά ψυχή, που ο άνθρωπος την αγάπησε και, το σημαντικότερο, πρέπει να τον λατρεύει και αυτή...

Καμιά φορά σκέφτομαι: "Μοναχός σου χόρευε κι όσο θέλεις πήδα"...

...το σκυλι οσο ηταν κουταβι ουτε να το φτυσει ο τυπος ....και το εννοω αυτο.....ξαφνικα οταν το σκυλι εφτασε 1 ετους και την ειδε......τοτε αποφασισε προφανως πως το σκυλι αυτο το θελει πισς γιατι προφανς ανταπεξερχεται στις προσδοκιες του...
Φίλε ARION22,

Κυριολεκτικά, λυπάμαι!

Ετσι γίνεται συνήθως, σε πολλά θέματα της ζωής μας και στις συναλλαγές που δεν καλύπτονται από γραπτή σύμβαση...

Ο εκτροφέας θέλει τη συνιδιοκτησία, για να χρεωθεί ο "πελάτης" τις δαπάνες και τη φροντίδα και την κοινωνικοποίηση - εκπαίδευση και να μεγαλώνει μιά μάνα (αν "κάτσει" η μορφολογία) "με τα σέα της και με τα μέα της"... Γιατί, αλλιώς, θα είχε εκείνος τα έξοδα και μετά τον 1 χρόνο (αν δεν του "έβγαινε" η σκύλα) δεν θα μπορούσε παρά να την χαρίσει, αν δεχόταν κάποιος να αποκτήσει τόσο μεγάλο σκυλί "δυνατής" φυλής...

Ο "πελάτης" δεν θέλει να πληρώσει "παράλογη" τιμή (και ίσως δεν διαθέτει τόσοα χρήματα μαζεμένα) για ένα όμορφο σκυλί και έτσι δέχεται (σχεδόν με χαρά) τη σχετική συμφωνία συνιδιοκτησίας... Απλά, δεν έχει εμπειρία στο "χώρο" και δεν "δένει" τη συμφωνία, βασιζόμενος στο γεγονός ότι ξέρει τον άλλο και (μέχρι εκείνη τη στιγμή) του έχει φανεί πως έχει "πρόσωπο"...

Επειδή μιλάμε για ψυχούλα, προσπάθησε με επιμονή, υπομονή, αλλά μεγάλη διπλωματία, να απεμπλακείς από τις εκθέσεις κλπ., με ένα λογικό τίμημα εξαγοράς της ελευθερίας της σκύλας σου...

Επειδή, στην Ελλάδα, τίποτα πλέον δεν είναι ίδιο όπως "χτες", θα χρησιμοποιήσεις έμμεσα και την "υφέρπουσα" απειλή του ΣΔΟΕ, τώρα που ο Βενιζέλος θέλει να μας τα πάρει χοντρά...
Αρκεί ο "εκτροφέας" να μην έχει συγκοινωνούντα δοχεία με τη ...νύχτα!
 


ARION22

Member
25 Ιουλίου 2011
18
0
καλό θα ήταν να έγραφε και ο άλλος την άποψη του, πάντως απο οτι καταλαβαίνω η ιστορία θα εξελιχθεί ως εξής

η σκύλα θα μείνει σε εσένα ουσιαστικά αλλά χωρίς πεντιγκρί και ο άλλος την άλλη φορά που θα κάνει τέτοια συμφωνία θα την κάνει γραπτά.

γνώμη μου είναι να προσπαθήσεις να βρείς τρόπο να μείνετε και οι δύο ευχαριστημένοι απο την συναλλαγή.



Γιώργο και εγω αυτο προσπαθησα απο την αρχη......μεχρι που του ειπα να του δώσω και 1200 που ηταν η αρχικη αξια του σκυλου.
Ομως ο τύπος ειναι ανενδοτος.

Η σκύλα να μεινει μαζι μου χωρις πεντιγκρι .....καλα θα ηταν.....το θέμα ειναι πως ο τυπος με απειλει.....η τα 2000 η δικαστικος......το θεμα ειναι και η ερωτηση μου επισης ειναι ΑΝ πας δικαστικος υπαρχει περιπτωσει να κερδισω απο την στιγμη που εχει βαλει τσιπ στον σκυλο?
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
στην θέση σου (κι εφόσον τα πράγματα έχουν έτσι ακριβώς όπως τα λές)
θα πλήρωνα επέμβαση αφαίρεσης τσίπ
θα έβαζα το δικό μου τσιπ
και θα έμενα με το σκυλί μου και χωρίς πεντιγκρί(το οποίο έτσι κι αλλιώς δεν σε βλέπω να παίρνεις ποτέ)

και θα έλεγα και το όνομά του σε διάφορα δημόσια σάιτ ;) να ξέρουν κι άλλοι τι γίνεται...




η φυλή αυτή περνάει ακόμα αναγνώριση νομίζω? ;)

Γιώργο και εγω αυτο προσπαθησα απο την αρχη......μεχρι που του ειπα να του δώσω και 1200 που ηταν η αρχικη αξια του σκυλου.
Ομως ο τύπος ειναι ανενδοτος.

Η σκύλα να μεινει μαζι μου χωρις πεντιγκρι .....καλα θα ηταν.....το θέμα ειναι πως ο τυπος με απειλει.....η τα 2000 η δικαστικος......το θεμα ειναι και η ερωτηση μου επισης ειναι ΑΝ πας δικαστικος υπαρχει περιπτωσει να κερδισω απο την στιγμη που εχει βαλει τσιπ στον σκυλο?
δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να κερδίσεις
μην βρεθείς και κατηγορούμενος ζωοκλοπής.......
 


ARION22

Member
25 Ιουλίου 2011
18
0
Γιώργο, τι να πω?
Εχω διαβάσει το θέμα, δεν έχω εκπλαγεί, αλλά έχω στεναχωρηθεί... πολύ!
Γιατί μιλάμε για μιά ψυχή, που ο άνθρωπος την αγάπησε και, το σημαντικότερο, πρέπει να τον λατρεύει και αυτή...

Καμιά φορά σκέφτομαι: "Μοναχός σου χόρευε κι όσο θέλεις πήδα"...



Φίλε ARION22,

Κυριολεκτικά, λυπάμαι!

Ετσι γίνεται συνήθως, σε πολλά θέματα της ζωής μας και στις συναλλαγές που δεν καλύπτονται από γραπτή σύμβαση...

Ο εκτροφέας θέλει τη συνιδιοκτησία, για να χρεωθεί ο "πελάτης" τις δαπάνες και τη φροντίδα και την κοινωνικοποίηση - εκπαίδευση και να μεγαλώνει μιά μάνα (αν "κάτσει" η μορφολογία) "με τα σέα της και με τα μέα της"... Γιατί, αλλιώς, θα είχε εκείνος τα έξοδα και μετά τον 1 χρόνο (αν δεν του "έβγαινε" η σκύλα) δεν θα μπορούσε παρά να την χαρίσει, αν δεχόταν κάποιος να αποκτήσει τόσο μεγάλο σκυλί "δυνατής" φυλής...

Ο "πελάτης" δεν θέλει να πληρώσει "παράλογη" τιμή (και ίσως δεν διαθέτει τόσοα χρήματα μαζεμένα) για ένα όμορφο σκυλί και έτσι δέχεται (σχεδόν με χαρά) τη σχετική συμφωνία συνιδιοκτησίας... Απλά, δεν έχει εμπειρία στο "χώρο" και δεν "δένει" τη συμφωνία, βασιζόμενος στο γεγονός ότι ξέρει τον άλλο και (μέχρι εκείνη τη στιγμή) του έχει φανεί πως έχει "πρόσωπο"...

Επειδή μιλάμε για ψυχούλα, προσπάθησε με επιμονή, υπομονή, αλλά μεγάλη διπλωματία, να απεμπλακείς από τις εκθέσεις κλπ., με ένα λογικό τίμημα εξαγοράς της ελευθερίας της σκύλας σου...

Επειδή, στην Ελλάδα, τίποτα πλέον δεν είναι ίδιο όπως "χτες", θα χρησιμοποιήσεις έμμεσα και την "υφέρπουσα" απειλή του ΣΔΟΕ, τώρα που ο Βενιζέλος θέλει να μας τα πάρει χοντρά...
Αρκεί ο "εκτροφέας" να μην έχει συγκοινωνούντα δοχεία με τη ...νύχτα!


Φιλε Γιάννη πρωτα απο ολα σε ευχαριστω που μπηκες στον κοπο να διαβασεις ολη την ιστορια απο την αρχη και εβγαλες πολυ σωστα συμπερασματα.
Το ποιο βασικο απο ολα οσα εχουν συμβει οπως ειπες και εσυ ειναι πως το σκυλι εχει ψυχουλα.....το λατρευουμε και μας λατρευει.....το θεμα μου ειναι πως ο τυπος ξερει πολυ καλα πως ειμαι φιλοζωος και θα εκανα τα παντα για να κρατησω το σκυλι και να μην το ταλαιπωρισω.
Σε αυτο λοιπον παταει και ζηταει υποερογκα ποσα.....η μου δινει την εναλακτικη......να συναιχεισει να κανει οτι θελει τον σκυλο μεχρι να γεννησει.
Ομως φιλε Γιαννη τωρα μπηκα στον χορο.....λαθος μου και φταιω αλλα πρεπει να χορεψω......το θεμα ειναι με ποιον ρυθμο.....τον δικο του η τον δικκο μου?
Δεν του εχω εμπιστοσυνη πλεον....

στην θέση σου (κι εφόσον τα πράγματα έχουν έτσι ακριβώς όπως τα λές)
θα πλήρωνα επέμβαση αφαίρεσης τσίπ
θα έβαζα το δικό μου τσιπ
και θα έμενα με το σκυλί μου και χωρίς πεντιγκρί(το οποίο έτσι κι αλλιώς δεν σε βλέπω να παίρνεις ποτέ)

και θα έλεγα και το όνομά του σε διάφορα δημόσια σάιτ ;) να ξέρουν κι άλλοι τι γίνεται...




η φυλή αυτή περνάει ακόμα αναγνώριση νομίζω? ;)
Πιστευεις πως δεν το σκεφτηκα?
Πες μου ομως εσυ ποιος κτηνιατρος θα εκανε κατι τετοιο?
 




keegan

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2010
340
0
Δώσε του ένα χιλιάρικο και πες του "αυτά έχω" με ψυχραιμία και πάντα με χαμόγελο. Ουσιαστικά αυτό το ποσό θα έδινες κατά προσέγγιση να την αγόραζες ως κουτάβι.
Στην αρχή δεν θα δεχτεί, αλλά με υπομονή και επιμονή στην αποψή σου, νομίζω πως θα πει το ναι, γιατί έτσι όπως το διαβάζω , πρόκειται κατά την αποψή μου περί...αρπαχτής.

Όταν και αν γίνει αυτό (εύχομαι σύντομα) μην αρνηθείς να κάνεις μια συμφωνία για γέννα με το αρσενικό που θα προτείνει, η πρόταση αυτή όσο εξωφρενική και να σου ακούγεται κινεί γρανάζια διαδικασίας που φαντάζομαι είναι υπέρ σου.

Αλλά τώρα πια ξέρεις πως θα γίνουν ΟΛΑ γραπτός και φυσικά εννοείται η σκύλα θα είναι στο ονομά σου και από εκεί και έπειτα ούτε το λουρί της δεν θα ξαναπιάσει, χωρίς βέβαια να αθετήσεις τον λόγο σου.

Ίσως μέσα από αυτή την ταλαιπωρία να γνωρίσεις πολλά πράγματα ακόμα και την εμπειρία μιας γέννας, γιατί εννοείται θα την κάνεις εσύ, αν φυσικά προτείθεσαι και μπορείς.
 


ARION22

Member
25 Ιουλίου 2011
18
0
Δώσε του ένα χιλιάρικο και πες του "αυτά έχω" με ψυχραιμία και πάντα με χαμόγελο. Ουσιαστικά αυτό το ποσό θα έδινες κατά προσέγγιση να την αγόραζες ως κουτάβι.
Στην αρχή δεν θα δεχτεί, αλλά με υπομονή και επιμονή στην αποψή σου, νομίζω πως θα πει το ναι, γιατί έτσι όπως το διαβάζω , πρόκειται κατά την αποψή μου περί...αρπαχτής.

Όταν και αν γίνει αυτό (εύχομαι σύντομα) μην αρνηθείς να κάνεις μια συμφωνία για γέννα με το αρσενικό που θα προτείνει, η πρόταση αυτή όσο εξωφρενική και να σου ακούγεται κινεί γρανάζια διαδικασίας που φαντάζομαι είναι υπέρ σου.

Αλλά τώρα πια ξέρεις πως θα γίνουν ΟΛΑ γραπτός και φυσικά εννοείται η σκύλα θα είναι στο ονομά σου και από εκεί και έπειτα ούτε το λουρί της δεν θα ξαναπιάσει, χωρίς βέβαια να αθετήσεις τον λόγο σου.

Ίσως μέσα από αυτή την ταλαιπωρία να γνωρίσεις πολλά πράγματα ακόμα και την εμπειρία μιας γέννας, γιατί εννοείται θα την κάνεις εσύ, αν φυσικά προτείθεσαι και μπορείς.


Μακάρι να ηταν τοσο απλα τα πραγματα αλλα ακομα και για την γεννα εκ των υστερων μου ειπε πως θελει να κρατησει τον σκυλο αυτος για τουλαχιστον 4 μηνες απο την ημερα που θα μεινει εγκυος μεχρι και την μερα που θα απογαλακτιστουν τα κουταβια.
Οποτε ακομα και ετσι και ετσι να γινοταν......εγω θα εχανα τον σκυλο για 4 μηνες γιατι ετσι αποφασισε αυτος.

Δυστυχώς βέβαια για σένα, αλλά ελπίζω κανείς.

δεν μπηκα καν στον κοπο γιατι φανταζομαι και εγω πως κανενας ευσυνιδιτος κτηνιατρος δεν θα το εκανε!
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Καμιά φορά σκέφτομαι: "Μοναχός σου χόρευε κι όσο θέλεις πήδα"...
ετσι είναι ακριβώς φίλε Γιάννη, ;)
 






ARION22

Member
25 Ιουλίου 2011
18
0
αν κατάλαβα καλά εσύ δεν θέλεις να ζευγαρώσει η σκύλα?

Γιώργο απο την αρχη του ποστ μου εχω πει πως το να γεννησει η σκυλα ηταν και η αρχικη συμφωνια η οποια εκανα μαζι του.
Ολα τα υπολοιπα βγηκαν στην πορεια απο μερια του.....αυτα λοιπον με εκαναν να ξενερωσω και να μην θελω....να σε ενημερωσω δε πωσ αφου πηγε και εβαλε το τσιπ....το σκυλι ΜΟΥ εγινε σκυλι ΤΟΥ....για το οποιο σκυλι δεν εχι δωσει δεκαρα τσακιστη.
Αν ολα αυτα ηταν στην συμφωνια εξ αρχης.....τοτε δυο θα ηταν τα οι καταληξεις.......η θα συμφωνουσα με ολα και δεν θα υπηρχε θεμα η θα ελεγα οχι εξ αρχησ.
Το οτι το εκανε με δωλο ειναι που με κανει να μην θελω καμια επαφη μαζι του.
 


Status
Κλειδωμένο θέμα