Εκτροφεία και υψηλά κόστη


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
@Haris Drazen
και επειδη λεγαμε για αλλαγες.
περιπου το 2010 αναγνωριστηκαν απο το προτυπο οι μακρυτριχοι ΓΠ.
ps. για αποφυγη παρεξηγησεων, το παραπανω δεν περιεχει το παραμικρο υπονοουμενο.
Ναι, το γνωριζα οτι αναγνωριστηκαν προσφατα ως ξεχωριστη κατηγορια, γιατι με αφορουσε αμεσα. Θεωρουσαν αρχικα οτι τα μακρυτριχα δεν εχουν εσωτερικο μανδυα, το οποιο ηταν ανεπιθυμητο χαρακτηριστικο, ενω υπήρχαν (και υπαρχουν) γραμμες double coat long hair. Αυτος ηταν και ο λογος που δεν υπηρχε ζητηση,αρα εμπορικα και το κοστος ειναι πιο χαμηλο ακομα...(και για αυτο θεωρητικα δεν εχουν προλαβει να χαλασουν σε τοσο μεγαλο βαθμο την μορφολογια και το ταμπεραμεντο σε σχεση με τον παλιο "κλασικο" γ.π.)
υγ. no offence, και κλεινω εδω για να μην ξεφυγουμε περισσοτερο off topic
 


george_gs

Well-Known Member
24 Απριλίου 2014
517
506
39
Ναι, το γνωριζα οτι αναγνωριστηκαν προσφατα ως ξεχωριστη κατηγορια, γιατι με αφορουσε αμεσα. Θεωρουσαν αρχικα οτι τα μακρυτριχα δεν εχουν εσωτερικο μανδυα, το οποιο ηταν ανεπιθυμητο χαρακτηριστικο, ενω υπήρχαν (και υπαρχουν) γραμμες double coat long hair. Αυτος ηταν και ο λογος που δεν υπηρχε ζητηση,αρα εμπορικα και το κοστος ειναι πιο χαμηλο ακομα...(και για αυτο θεωρητικα δεν εχουν προλαβει να χαλασουν σε τοσο μεγαλο βαθμο την μορφολογια και το ταμπεραμεντο σε σχεση με τον παλιο "κλασικο" γ.π.)
υγ. no offence, και κλεινω εδω για να μην ξεφυγουμε περισσοτερο off topic
αρα, πως σου φανηκε περιεργο οτι υπαρχουν revisions στο προτυπο του ΓΠ?anyway...

διαφωνω με τα υπολοιπα που αναφερεις αλλα ηδη ειμαστε off topic και δεν το συνεχιζω.
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
Μόλις είδα το κακό χαμό που γίνεται στην σελίδα του ΚΟΕ στο φατσοβιβλίο και κλαίω από τα γέλια. Γράφει μέχρι και ο ''ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΤΑΡ'' βασικά δεν ξέρω σε τι γραφή μάλλον Ελληνικά και μετά μου λέτε ΚΟΕ κλπ.
Δεν ξέρω αλλά από εμένα έχει χάσει την αξιοπιστία του μία ακόμη φορά.
 




Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
προσωπικα, ετσι οπως ειδα το site του δεν θα ελεγα οτι δινει εμφαση στην εργασια.
δεν υπαρχει ουτε μια φωτο απο εργασια και οτι τα σκυλια του εχουν ipo δεν μου λεει κατι το ιδιαιτερο.
αυτος που δινει εμφαση στην εργασια θα προσπαθησει να την "δειξει" και δεν θα αρκεστει απλως στην αναγραφη των τιτλων.
ειδικα σε φυλες που ο εργασιακος τους χαρακτηρας εχει αλλοιωθεί στο βωμο της μορφολογιας και του marketing.
Καλα ψαξε πρωτα για τον συγκεκριμενο και μετα σχηματισε αποψη ο συγκεκριμενος εχει παντρεψει και τα 3 στοιχεια αριστα μη λεμε και ο,τι θελουμε.
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
@Χριστόφορος_Καρ ειναι αστειο το ποσο προσπαθεις να το δεις αρνητικα και δε σου βγαινει!

Ενω υπαρχουν όντως πολλα προβληματα στο ολο συστημα, εσυ κολλας σε ασχετα.
Ασε που δεν καταλαβαινω το σκεπτικο. Τι ακριβως δικαιολογεις προσπαθωντας να βγαλεις σκαρτη την εκτροφη; :)
 


Χριστόφορος_Καρ

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2015
510
445
Αθήνα
@Χριστόφορος_Καρ ειναι αστειο το ποσο προσπαθεις να το δεις αρνητικα και δε σου βγαινει!

Ενω υπαρχουν όντως πολλα προβληματα στο ολο συστημα, εσυ κολλας σε ασχετα.
Ασε που δεν καταλαβαινω το σκεπτικο. Τι ακριβως δικαιολογεις προσπαθωντας να βγαλεις σκαρτη την εκτροφη; :)
Την εκτροφή την κάνει ο ΚΟΕ ή οι εκτροφής;
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
αρα, πως σου φανηκε περιεργο οτι υπαρχουν revisions στο προτυπο του ΓΠ?anyway...
διαφωνω με τα υπολοιπα που αναφερεις αλλα ηδη ειμαστε off topic και δεν το συνεχιζω.
που εγραψα οτι μου φανηκε περιεργο; ερωτηση εκανα για το ποτε εχουν γινει αλλαγες...
αν θες να συνεχισουμε το αλλο θεμα, ευχαριστως αν θες να ανοιξεις νεο νημα για να διαβασω την γνωμη σου
 


george_gs

Well-Known Member
24 Απριλίου 2014
517
506
39
Καλα ψαξε πρωτα για τον συγκεκριμενο και μετα σχηματισε αποψη ο συγκεκριμενος εχει παντρεψει και τα 3 στοιχεια αριστα μη λεμε και ο,τι θελουμε.
σου το ειπαν κ αλλοι οτι ο συγκεκριμενος δεν βαζει πρωτα την εργασια αλλα προσπαθει να κρατησει μια ισορροπια.

το οτι δεν συμφωνεις με αυτο που ειπα, ειναι δεκτο, κανενα προβλημα.
αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι τσαντιζεσαι...
anyway, ο καθενας κανει τις επιλογες του κ εχει τα δικα του κριτηρια.

καλες "εργασιακες" αναζητησεις
 


george_gs

Well-Known Member
24 Απριλίου 2014
517
506
39
που εγραψα οτι μου φανηκε περιεργο; ερωτηση εκανα για το ποτε εχουν γινει αλλαγες...
αν θες να συνεχισουμε το αλλο θεμα, ευχαριστως αν θες να ανοιξεις νεο νημα για να διαβασω την γνωμη σου
θεωρησα οτι σου φανηκε περιεργο και για αυτο ρωτησες.
αφου ομως δεν ισχυει, γραψε λαθος και sorry. ;)
 


gki

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2014
65
78
σου το ειπαν κ αλλοι οτι ο συγκεκριμενος δεν βαζει πρωτα την εργασια αλλα προσπαθει να κρατησει μια ισορροπια.

το οτι δεν συμφωνεις με αυτο που ειπα, ειναι δεκτο, κανενα προβλημα.
αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι τσαντιζεσαι...
anyway, ο καθενας κανει τις επιλογες του κ εχει τα δικα του κριτηρια.

καλες "εργασιακες" αναζητησεις
είσαι offside.
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
σου το ειπαν κ αλλοι οτι ο συγκεκριμενος δεν βαζει πρωτα την εργασια αλλα προσπαθει να κρατησει μια ισορροπια.

το οτι δεν συμφωνεις με αυτο που ειπα, ειναι δεκτο, κανενα προβλημα.
αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι τσαντιζεσαι...
anyway, ο καθενας κανει τις επιλογες του κ εχει τα δικα του κριτηρια.

καλες "εργασιακες" αναζητησεις
Μα καθομαστε και λεμε τα δικα μας για εναν εκτροφεα ο οποιος ειναι απο τους τοπ παγκοσμιος , δε τσαντιζομαι απλα δεν εχεις σφαιρικη εικονα για το τι συμβαινει , δεν ειδες φωτος δεν σου φτανουν οι τιτλοι εργασιας εεε καλα κρασια τι θες να δεις αν οχι τιτλους , και μεταξυ μας μια χαρα φωτος θα βρεις απο τα rott του εν ωρα εργασιας αν ψαξεις.

Καποια πραγματα δεν ειναι υποκειμενικα αλλα αντικειμενικα , στην Ελλαδα ισως οχι αλλα αν εχεις ενα σωρο τιτλους εργασιας καλα αποτελεσματα υγειας αλλα και διακρισεις μορφολογιας εισαι ΤΟΠ τελος τα χαρτια το δειχνουν οι γνωμες περισευουν (δεν το λεω σε εσενα επιθετικα προς Θεου μη το παρεις στραβα)
 


george_gs

Well-Known Member
24 Απριλίου 2014
517
506
39
είσαι offside.
μπορει, δεν αντιλεγω.
εκανα ενα σχολιο σε βαση αυτα που ειδα στο site του εν λογω εκτροφειου.
επισης, με μια γρηγορη αναζητηση που εκανα στο youtube, δεν βρηκα κ τρομερο υλικο.
anyway και για να κλεισει το θεμα, αυτο που ηθελα να τονισω ειναι οτι να μην μενουμε στους τιτλους και στις φημες που υπαρχουν. κατα τα αλλα οποιος ενδιαφερεται για την συγκεκριμενη φυλη ας κανει την αναζητηση του.
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


george_gs

Well-Known Member
24 Απριλίου 2014
517
506
39
Μα καθομαστε και λεμε τα δικα μας για εναν εκτροφεα ο οποιος ειναι απο τους τοπ παγκοσμιος , δε τσαντιζομαι απλα δεν εχεις σφαιρικη εικονα για το τι συμβαινει , δεν ειδες φωτος δεν σου φτανουν οι τιτλοι εργασιας εεε καλα κρασια τι θες να δεις αν οχι τιτλους , και μεταξυ μας μια χαρα φωτος θα βρεις απο τα rott του εν ωρα εργασιας αν ψαξεις.

Καποια πραγματα δεν ειναι υποκειμενικα αλλα αντικειμενικα , στην Ελλαδα ισως οχι αλλα αν εχεις ενα σωρο τιτλους εργασιας καλα αποτελεσματα υγειας αλλα και διακρισεις μορφολογιας εισαι ΤΟΠ τελος τα χαρτια το δειχνουν οι γνωμες περισευουν (δεν το λεω σε εσενα επιθετικα προς Θεου μη το παρεις στραβα)
ακριβως οπως τα λες, ολα αυτα δεν με καλυπτουν οταν θελουμε να μιλησουμε για καθαρη εργασια.
ξερεις ποσοι κορυφαιοι εκτροφεις μορφολογικου ΓΠ υπαρχουν που τα σκυλια τους εχουν τιτλους κ οτι θελεις αλλα στην πραξη δεν...?!

ας το κλεισουμε εδω το θεμα γιατι ειμαστε τελειως off topic και ζητω συγγνωμη για αυτο.
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Μόλις είδα το κακό χαμό που γίνεται στην σελίδα του ΚΟΕ στο φατσοβιβλίο και κλαίω από τα γέλια. Γράφει μέχρι και ο ''ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΤΑΡ'' βασικά δεν ξέρω σε τι γραφή μάλλον Ελληνικά και μετά μου λέτε ΚΟΕ κλπ.
Δεν ξέρω αλλά από εμένα έχει χάσει την αξιοπιστία του μία ακόμη φορά.
ελα,εκανε και ο δικος σου παραπονα τωρα στην ιδια σελιδα

σκεψου λιγο.αν ερθω και σε παρω παραμαζωμα εγω σε μια εκθεση,αν σε βρισω σε μια εκθεση,αν,αν,αν ποσο μεγαλη ευθυνη εχει ο φουστης ο κοες η ο ομιλος που διωργανωνει την εκθεση.
αυτος ο φουστης ο κοες φταιει,ο καθε κοες για τον καθε μακακα,απο οποια μερια και αν ειναι.
 
  • Like
Reactions: vek and Asmodeus


Asmodeus

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2012
1.469
1.618
προσωπικα, ετσι οπως ειδα το site του δεν θα ελεγα οτι δινει εμφαση στην εργασια.
δεν υπαρχει ουτε μια φωτο απο εργασια και οτι τα σκυλια του εχουν ipo δεν μου λεει κατι το ιδιαιτερο.
αυτος που δινει εμφαση στην εργασια θα προσπαθησει να την "δειξει" και δεν θα αρκεστει απλως στην αναγραφη των τιτλων.
https://www.facebook.com/oneubrand/...9666392533444/757374311095982/?type=3&theater

Και ας το κλεισουμε οντως
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Άμα το κλείσατε ας κανω και εγω ενα όφ όφ όφ τόπικ...

re si @zenio πρόβατα έχετε σκυλια δεν έχετε;
Δεν θημάμε αν ρωτήσαμε ή αν μας έγραψες κατι.
 
  • Like
Reactions: Asmodeus


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Άμα το κλείσατε ας κανω και εγω ενα όφ όφ όφ τόπικ...

re si @zenio πρόβατα έχετε σκυλια δεν έχετε;
Δεν θημάμε αν ρωτήσαμε ή αν μας έγραψες κατι.
Εχουμε...2,5 σκυλια :p
Εχω σκεφτει πολλες φορες να κανω παρουσιαση κτλ, τα εχω βγαλει και φωτογραφιες και στα χιονια φετος που βαζατε ολοι και ζηλευα (...) απλα ειναι αλλα τα ζητηματα που δισταζω, και δεν ξερω αν θα το κανω
 


ISKENDER

Well-Known Member
28 Ιουνίου 2013
1.986
6.021
SALONIKI
Εχουμε...2,5 σκυλια :p
Εχω σκεφτει πολλες φορες να κανω παρουσιαση κτλ, τα εχω βγαλει και φωτογραφιες και στα χιονια φετος που βαζατε ολοι και ζηλευα (...) απλα ειναι αλλα τα ζητηματα που δισταζω, και δεν ξερω αν θα το κανω

Να τα κανεις θεμα-παρουσίαση και μην κολας πουθενα.
Ολοι απο χωριά ειμαστε και ξερουμε.
Σταυλησμένα ειναι τα ζά;
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Χειμωνα μεσα, καλοκαιρι μεσα+εξω, αλλα οχι τρελες αποστασεις.

Κολαω ειναι η αληθεια :)
Θα το δω
 
  • Like
Reactions: ISKENDER