Εκτροφείο Γ.Π


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
μου ειπε ο ανθρωπος οτι ουτε πλακωνουν το σκυλο στο ξυλο ουτε κρεμανε το σκυλο απο τον πνιχτη.απλα μερικες φορες ισως χρειαζεται για να τρανταξεις τον σκυλο.
 


keegan

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2010
340
0
Τσέκαρε τον μήνα Μάρτιο που έχει έκθεση ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ και αν μπορέσεις να έρθεις, θα σε βοηθήσει πολύ να γνωρίσεις και να γνωριστείς... :)
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
ισως παω στις εκδηλωσεις του ιανουαριου γιατι το σκυλι θελω να το εχω αρχες φεβρουαριου επειδη τοτε ξεκιναει η εξεταστικη μου και εγω γραφω καθε 4 μερες οποτε θα εχω χρονο να ασχοληθω με το σκυλο
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
να ρωτησω κατι?το clever canin εχει διακρισεις με γερμανικους ποιμενικους?γιατι στο ιντερνετ βλεπω βιντεο μονο με βελγικα
 


cosmo

Well-Known Member
2 Δεκεμβρίου 2010
102
0
να ρωτησω κατι?το clever canin εχει διακρισεις με γερμανικους ποιμενικους?γιατι στο ιντερνετ βλεπω βιντεο μονο με βελγικα
εχει και το ξερω γιατι ο δικος μου ειναι απο το clever.απλα οι ιδικτητες των βελγικων τραβανεεεεε και ανεβαζουν οχι αδικα akira kai aglay ειναι υπεροχα σκυλια.τα μαυροσκυλα οπως τα λεω εγω και ειμαστε φιλοι με τους ιδιοκτητες.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
μπορείς να μπεις στο site του ΚΟΕ KOE anakinoseis και να δεις τα αποτελέσματα όλων των σκύλων ελληνικής εκτροφής ή ιδιοκτησίας...
όσο αφορά το συγκεκριμένο που ρωτάς μπορείς να δεις αναλυτικά για επιβήτορες και για μάνες εδώ...Clever Canin - ....

@φίλε cosmo ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια (χρωστάμε γαλακτομπούρεκο..):D
και σε περιμένουμε να πάρεις το σαλονόσκυλο σου να πάμε για καμιά ιχνηλασία... :D
 
Last edited:


dimitris88

Banned
Banned
8 Ιανουαρίου 2012
6
0
γεια σας θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι τα καλυτερα και πιο γνωστα εκτροφεια γ.π στην αττικη και αν προτεινετε καποιο για την δουλεια η τις επιτυχιες του
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Το καλύτερο εκτροφείο για μένα μπορεί να είναι το χειρότερο για σένα!

Ο καλύτερος εκτροφέας για μένα μπορεί να είναι ο χειρότερος για σένα!

Το καλύτερο σκυλί ενός εκτροφέα για μένα μπορεί να είναι το χειρότερο για σένα!

Αυτό που οφείλεις λοιπόν να κάνεις είναι να ψάξεις όλα τα εκτροφεία, να συζητήσεις μαζί με τους εκτροφείς, να δεις τις γραμμές αίματος του κάθε εκτροφέα, να δεις τι σκύλος ταιριάζει σε σένα και μετά να κρίνεις αναλόγως!
 


Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
γεια σας θα ηθελα να μου πειτε ποια ειναι τα καλυτερα και πιο γνωστα εκτροφεια γ.π στην αττικη και αν προτεινετε καποιο για την δουλεια η τις επιτυχιες του
Διάβασε το θέμα από την αρχή και θα πάρεις την απάντηση σου.
Καλύτερο με ποια κριτήρια;
Τι θα πει καλό εκτροφείο;
Όλα έχουν να κάνουν με το τι ψάχνεις εσύ και τι περιμένεις.

Στο παρόν νήμα αναφέρονται εκτροφεία , επισκέπτεσαι κρίνεις και τέλος ;)

Καλώς ήρθες :)
 


dimitris88

Banned
Banned
8 Ιανουαρίου 2012
6
0
ναι αλλα το καλο εκτροφεια ποιο ειναι?αυτο που εχει τις περισσοτερες διακρισεις η με αυτο που θα αναπτυξεις καλυτερη σχεση με τον εκτροφεα?
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Χμμ για να σου απαντήσω σε αυτό θα πρέπει να είσαι διαβασμένος!Θα πρέπει να έχεις διαβάσει για το πρότυπο του Γερμανικού Ποιμενικού, να έχεις πάει σε εκθέσεις, να έχεις μιλήσει με εκτροφείς, να ξέρεις πάνω κάτω τι γίνεται στο χώρο της εκτροφής!
Σιγά σιγά όλα αυτά, μαθαίνεις γραμμές αίματος, τι διακρίσεις έχουν κάνει τα pedigree των σκυλιών των εκτροφείων, τι χαρακτήρες έχουν, μορφολογίες κτλ κτλ!

Θέλω να σου πω με αυτό ότι δεν υπάρχει καλύτερο εκτροφείο αλλά καλύτερα προετοιμασμένος υποψήφιος ιδιοκτήτης!
Το καλύτερο εκτροφείο θα το αναδείξει η μελέτη σου όσον αφορά τον Γερμανικό Ποιμενικό!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Το 1ο που έχεις να κάνεις είναι να παρευρεθείς στις εκθέσεις που θα γίνουν το επόμενο διάστημα και έτσι θα γίνει μια πολύ καλή αρχή!

Οι εκτροφείς εκθέτουν τα σκυλιά τους και μπορείς να συνομιλήσεις μαζί τους!Όποιοι τέλοσπάντων κατέβουν στην έκθεση(γιατί δεν κατεβαίνουν πάντα όλοι)!

Μετά συγκεντρώνεις με όλα τα εκτροφεία και παίρνεις τηλέφωνο και κλείνεις ραντεβού για να τα επισκεφθείς ένα-ένα!
 


dimitris88

Banned
Banned
8 Ιανουαρίου 2012
6
0
δηλαδη εγω που θελω ενα απλο γερμανικο ποιμενικου σε οποιο σοβαρο εκτροφειο και να παω το ιδιο δεν ειναι?ετσι και αλλιως με μια μικρη ερευνα που εκανα τα σκυλια που διακρινονται απο εκθεση σε εκθεση αλλαζουν συνεχεια.δεν υπαρχει δηλαδη καποιο που να ειναι το καλυτερο.μια βλεπω alldogs,μια το piero μια το marathon land μια clevercanin.αρα οπου και να παω πανω κατω το ιδιο δεν ειναι απο την στιγμη που απλα θελω ενα υγιη και ισορροπημενο σκυλο?
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ναι, όπως σε όλα τα πράγματα κάνουμε αυτό που λέμε "έρευνα αγοράς", που δεν μου αρέσει να το λέω για αυτήν την περίπτωση!

Εννοείται ότι θέλεις ένα υγιή και ισορροπημένο σκύλο αλλά υπάρχουν και άλλα χαρακτηριστικά που θα πρέπει να συζητήσεις με τους εκτροφείς!Δεν αλλάζουν συνέχεια τα σκυλιά!Αν το ψάξεις θα δεις γραμμές αίματος, χαρακτήρες, μορφολογίες κτλ!
Αν δεν περάσεις από το εκτροφείο να μιλήσεις δεν ξέρεις τι δίνει ο κάθε σκύλος!
 


dimitris88

Banned
Banned
8 Ιανουαρίου 2012
6
0
εσυ που φαινεται οτι γνωριζεις ποιο ειναι το καλυτερο εκτροφειο τα τελευταια χρονια?
 


vagelis_ras

Well-Known Member
5 Αυγούστου 2011
2.405
458
52
Το καλύτερο εκτροφείο είναι αυτό που θα κερδίσει την εμπιστοσύνη σου και ο καλύτερος εκτροφέας είναι αυτός που θα ταιριάξουν τα χνώτα σας .
Αλλά για να συμβεί αυτό θα πρέπει να δεις όσο περισσότερα εκτροφεία γίνετε.
 


keegan

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2010
340
0
α)
Το 1ο που έχεις να κάνεις είναι να παρευρεθείς στις εκθέσεις που θα γίνουν το επόμενο διάστημα και έτσι θα γίνει μια πολύ καλή αρχή!
β) Kάποια στιγμή αποκτάς τον καλύτερο Γ.Π από το καλύτερο εκτροφείο .....τι πρόκειται να κάνεις ?

....για να μπορέσουμε να ξεδιαλύνουμε την διαδικασία !!
 
Last edited:


dimitris88

Banned
Banned
8 Ιανουαρίου 2012
6
0
θελω απλα ενα καλο σκυλο υγιη και ισορροπημενο.δεν ενδιαφερομαι για εκθεσης οποτε οπου και να τον παρω το ιδιο δεν ειναι σχεδον?ετσι και αλλιως ολοι οι σοβαροι εκτροφεις εχουν καλα σκυλια