Εκτροφείο cavalier king charles;


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Δεν υπάρχει στην Ελλάδα εκτροφείο μαλτεζ απ`ότι ξέρω. Πρέπει να ψάξεις στο εξωτερικό. :) ή να αλλάξεις φυλή!

Πάρε ένα τηλέφωνο στον ΚΟΕ βέβαια, δε χάνεις τίποτα, αλλά μη νομίζεις πως όσοι σου πουν (αν σου πουν κανέναν) είναι καλός. Διάβασε αυτό:
Πώς διαλέγω εκτροφέα;

Μακριά απο πετ-σοπ και ιδώτες!
 


Hopsi

Well-Known Member
9 Φεβρουαρίου 2010
1.182
1
εξωτική Αθήνα
Απαντω εγω πριν το εφακι λεγοντας πως η χοουπ ειναι πλεον 15 μηνων και ο μονος λογος που παμε πλεον στον γιατρο ειναι εμβολιο, περιπρωκτικοι και τσεκ απ. Η κυρια Δαφνη σε οτι χρειαζομαστε ειναι παντα διπλα μας, ακομα κ γιατα πιο χαζα και σε ενα που την παραδεχομαι τοπ, ειναι πως δεν δινει κουταβι της οπου ναναι. Κανει οτι μπορει να διασφαλισει οτι θα το αγαπανε και θα το φροντιζουν οχι μονο επειδη ειναι σκυλι αλλα και επειδη ειναι καβαλιερακι. Αυτο δειχνει για μενα την τεραστια αγαπη που εχει για τη φυλη. εχει δε και τον βραβευμενο ΚΟΥΚΛΟ Πιμο, ενα αρσενικο παιδια....τι ναλεμε...εκανε κατι κουταβια ο Πιμο, ζωγραφια σκετη....
Κυβελη, μην το ψαχνεις. Κατευθειαν κυρια καριοφυλλη. Εχει πολυ καλε γραμμες που ζευγαρωνει...και τωρα αλλαζει και αιματα και απο οσο ξερω εχει επιβητορα και θηλυκα αψογα...
αυτα! το χοπακι μου κ το λεηλακι μου κ εγω σας φιλουμε!
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Hopsi η κυβέλη περιμένει σε λίγες μέρες το λαμπραντοράκι της απο εκτροφείο!
¨ομως το ποστ σου είναι χρήσιμο για όσους αναζητούν στο μέλλον καβαλιεράκι και δουν το νήμα αυτό :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Απαντω εγω πριν το εφακι λεγοντας πως η χοουπ ειναι πλεον 15 μηνων και ο μονος λογος που παμε πλεον στον γιατρο ειναι εμβολιο, περιπρωκτικοι και τσεκ απ. Η κυρια Δαφνη σε οτι χρειαζομαστε ειναι παντα διπλα μας, ακομα κ γιατα πιο χαζα και σε ενα που την παραδεχομαι τοπ, ειναι πως δεν δινει κουταβι της οπου ναναι. Κανει οτι μπορει να διασφαλισει οτι θα το αγαπανε και θα το φροντιζουν οχι μονο επειδη ειναι σκυλι αλλα και επειδη ειναι καβαλιερακι. Αυτο δειχνει για μενα την τεραστια αγαπη που εχει για τη φυλη. εχει δε και τον βραβευμενο ΚΟΥΚΛΟ Πιμο, ενα αρσενικο παιδια....τι ναλεμε...εκανε κατι κουταβια ο Πιμο, ζωγραφια σκετη....
Κυβελη, μην το ψαχνεις. Κατευθειαν κυρια καριοφυλλη. Εχει πολυ καλε γραμμες που ζευγαρωνει...και τωρα αλλαζει και αιματα και απο οσο ξερω εχει επιβητορα και θηλυκα αψογα...
αυτα! το χοπακι μου κ το λεηλακι μου κ εγω σας φιλουμε!
το ξέρω hopsi και σε ευχαριστώ, επισκέφτηκα την κυρία Δάφνη και είδα τα υπέροχα σκυλιά της, τελικά κατέληξα σε λαμπραντόρ που ήθελα από την αρχή περισσότερο , ευχαριστώ και πάλι!
 


mandi

New Member
21 Φεβρουαρίου 2012
1
0
Γεια σε ολους. Είμαι νέο μέλος και ενδιαφερομαι και εγώ για ένα καβαλιερ. Βλέπω ότι οι περισσότεροι αναφέρεται την κυρία Δάφνη και θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί της.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 


efaki

Member
12 Δεκεμβρίου 2010
5
0
kavala
Efaki τώρα που έχει μεγαλώσει το σκυλάκι σου πες μας εντυπώσεις εάν θέλεις, πως είναι η υγεία του; Σε ρωτάω γιατί ψάχνω και εγώ cavalier.
το σκυλάκι μας τώρα είναι 1.5 χρονων.ειναι αξιαγάπητος ,λίγο ζωηρούλης,χαδιάρης και δεν γαβγίζει σχεδόν ποτέ.έμαθε σχετικά γρήγορα τα απαραίτητα.(εχει να γίνει "ατύχημα" εδω και 1 χρονο)το μόμο "αρνητικό"είναι το γλυψιμο.δεν τολμάει κανείς να τον πλησιάσει και πολλες φορες γινεται κουραστικο.το δευτερο αρνητικο του ειναι η τριχα που αφηνει ...και πιστεψτε με ειναι πολυυυυυυυυυυυυ.αλλα ειναι τοσο γλυκος που του συγχωρουμε τα παντα....οπότε οποιος θέλει καβαλιερακι,το προτεινω ανεπιφυλακτα!!!
 


efaki

Member
12 Δεκεμβρίου 2010
5
0
kavala
Γεια σε ολους. Είμαι νέο μέλος και ενδιαφερομαι και εγώ για ένα καβαλιερ. Βλέπω ότι οι περισσότεροι αναφέρεται την κυρία Δάφνη και θα ήθελα να μάθω πως μπορώ να επικοινωνήσω μαζί της.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!



το τηλεφωνο της κ.δαφνης ειναι 6945436136
 


Αγάπη Παπ

Active Member
26 Αυγούστου 2012
42
0
Θεσσαλονίκη - Νεάπολη
Γεια σας! Συγνώμη για την ενόχληση, αλλά είμαι καινούργια στο forum και θα ήθελα να μάθω κάποιες πληροφορίες σχετικά με τα εκτροφεία! Ενδιαφέρομαι για τη ράτσα cavalier king charles spaniel, εδώ και λίγο καιρό ψάχνω ένα Ελληνικό εκτροφείο αλλά από ότι κατάλαβα είναι μετρημένα... Έχω διαβάσει κάποια ονόματα ιδιοκτητριών αλλά όχι του ίδιου του εκτροφείου, αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει θα ήμουν ευγνώμων!!!! Σας ευχαριστώ πολύ!!
 


Fanzina

Well-Known Member
6 Νοεμβρίου 2011
607
8
Στείλτε email ή πάρτε τηλέφωνο τον Κοε( κυνολλογικος ομιλος ελλαδος ) και ρωτήστε για εκτροφεις. Επισησ αν θελετε διαβαστε και τα sticky στην κατηγορια αναπαραγωγη- εκτροφη, θα σασ βοηθησουν πολυ στην επιλογη εκτροφεα Υ.Γ είστε σίγουρηότι θέλετε καβαλιερ;Η ψάχνετε και για κάποια αλλα φυλη;
 


Αγάπη Παπ

Active Member
26 Αυγούστου 2012
42
0
Θεσσαλονίκη - Νεάπολη
Ναι, έχω ψάξει αρκετά για αυτή τη ράτσα και ξέρω για τα προβλήματα υγείας που αντιμετωπίζει! Φυσικά το κουτάβι δεν θα το αγοράσω ακόμα γιατί κάθε μέρα μαθαίνω και κάτι καινούριο, αλλά είναι η πρώτη μου επιλογή!
 


Αγάπη Παπ

Active Member
26 Αυγούστου 2012
42
0
Θεσσαλονίκη - Νεάπολη
Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση πάντως, γιατί είμαι καινούργια στο όλο θέμα του σκύλου και δεν θέλω να κάνω κάποιο λάθος, θέλω να το ψάξω πολύ πριν αγοράσω σκύλο.. Οπότε οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Γνωρίζω δύ εκτροφεία, πολύ πιθανό να υπάρχουν και άλλα όμως.
Σκέψου πολύ πριν πάρεις cavalier. Το πιο σοβαρό πρόβλημα που έχουν μαστίζει και τα καλύτερα εκτροφεία.
 


Fanzina

Well-Known Member
6 Νοεμβρίου 2011
607
8
Συμφωνώ με την I.Kyveli, και το καλύτερο κουταβι του καλύτερου εκτροφειου καβαλιερς μπορει να εμφανίσει στρυγγομυελία δυστυχώς . Πάντως σου εύχομαι να βρεις το κουταβι των ονείρων σου :) :)
 


Αγάπη Παπ

Active Member
26 Αυγούστου 2012
42
0
Θεσσαλονίκη - Νεάπολη
Ψάχνω και για άλλες ράτσες, απλά η κάθε μια έχει τα δικά τις προβλήματα-ανάγκες. Δεν έχω τη δυνατότητα να πάρω μεγαλόσωμο σκύλο, τόσο για το χώρο(που δεν έχω) όσο και για τις απόψεις των υπολοίπων της οικογενείας... Και από τις μικρόσωμες φυλές πιστεύω πως αυτή μου ταιριάζει αρκετά.. Βέβαια δεν είμαι απόλυτη, ακόμα ψάχνω...Ένα άλλο θέμα τώρα, περί εκτροφείου. Βρήκα μέσο ίντερνετ, ένα "τύπου" εκτροφείο (λέω τύπου διότι αναφέρει στην ιστοσελίδα πως τα κουτάβια είναι επιλεγμένα από εκτροφεία με όλα τα χαρτιά κ.τ.λ.) και θα ήθελα απόψεις για αυτό. Δεν ξέρω αν επιτρέπετε να αναφέρω το όνομα ή την ιστοσελίδα αλλά αν γίνετε πείτε μου για να το δημοσιεύσω.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Να το αναφέρεις, επιτρέπεται.
Αλλά σου λέω προκαταβολικά ότι αυτοί είναι εισαγωγείς κουταβιών. Εσύ θα επικεντρωθείς στους εκτροφείς.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
Βάλε ατην αναζήτηση του φόρουμ το όνομα και θα βρεις και την ανάλογη συζήτηση. Μακρυά.
Υπάρχει στην αττική η κα δάφνη καρυοφύλλη και στην Σύρο η κυρία Bates. Είναι εκτροφείς και οι δύο.
 


Fanzina

Well-Known Member
6 Νοεμβρίου 2011
607
8
Last edited:


Fanzina

Well-Known Member
6 Νοεμβρίου 2011
607
8
Dog center είναι το όνομα. Απλά το αναφέρω γιατί είναι το μόνο που βρήκα και δεν είναι σε στυλ petshop και έχει τη ράτσα που ψάχνω. Βέβαια μπορεί να είναι κάτι ανάλογο και να έκρινα λάθος.
Είναι δυνατον να μην είναι πετ σοπ αφού πουλάει όλες τις ράτσες που υπάρχουν; Ένα σωστός εκτροφεας εκτρέφει 1- 2 ράτσες 3 το πολυ και δεν δίνουν κουτάβια σε μεσάζοντες για να τα πουλήσουν σε ιδιοκτήτες που δεν έχουν δει ποτέ στη ζωή τους . Φιλικά πάντα :)
 


Αγάπη Παπ

Active Member
26 Αυγούστου 2012
42
0
Θεσσαλονίκη - Νεάπολη
Σας ευχαριστώ πολύ! Ε και εγώ για αυτά τα δυο εκτροφεία έχω ακούσει, ιδιαίτερα της κ.Δάφνης απλά δεν βρίσκω κάποια ιστοσελίδα για το εκτροφείο της και επιπλέον μένω Θεσσαλονίκη και δεν ξέρω πως θα γίνει να δω τα κουτάβια και να επιλέξω ή πως θα μου φέρουν το κουτάβι γιατί είναι λίγο δύσκολο να πάω εκεί...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη