Εκτροφειο εργασιακου γερμανικου στην Τσεχια


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
αρα αν καουν μονιμα σε ατυχημα οι πατουσες του σκυλου ουτε οξυγωνονεται ο εγκεφαλος και θα ειναι καθυστερημενο το σκυλι η λιγοτερο εξυπνο η δεν ξερω και εγω τι?
αυτο λεμε τωρα?
δεν μου αρκει σαν απαντηση θα ηθελα κατι σε αιατρικη ερευνα για να το δεχτω αυτο αν υπαρχει να διαβασω να ξεστραβωθο

μεχρι τοτε κραταω το μυαλο μου ανοιχτο και μολις το ψαξω σχετικα με την αναπνοη απο τις πατουσες θα επανελθω.

οσο για την γωνιοση στο κεφαλι δεν εχει καμια σχεση γιατι δεν μιλαμε για μικροτερη μυτη οπως τα γαλλικα που εκει πραγματι υπαρχει προβλημα αλλα καθαρα για μορφολογια που δεν επηρεαζει την διοδο αερα μιας και αν αλαξει η μορφολογια δεν θα μικρυνει περα απο 2-3 χιλιοστα το πολυ αναλογα το μεγεθος του σκυλου η ρινικη κοιλοτητα παραμενει σε πολυ καλα επιπεδαgsd head.JPG

αν γνωριζετε κατι που δεν ξερω θα ηθελα να το μαθω
μιλαω καλοδιαθετα το προσδιωριζω μη παρεξηγηθω.
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
για να καταλαβεις κατι .. ο γερμανικος ποιμενικος ειναι ενας ,, μονο ενας , τα υπολοιπα ειναι απλα καποια ανεπισιμα χαρακτιριστικα , εργασιακος, ddr, east german , και μια χαρα μπορουν και περνουν μερος σε οποιο προταθλημα θελουν εφοσον πληρουν προδιαγραφες ,, αλλα επειδη το αθλημα δεν ειναι ο σκοπος αλλα το ταπεραμεντο , ναι παιζουν ρολο , εμενα ειναι εργασιακος, στο pedigree δεν γραφει εργασιακος ή ddr γραφει μονο γερμανικος ποιμενικος , δεν διαχοριζονται απο κανενα ομιλο αυτα, τουλαχιστον οχι επισιμα , ευχαριστω,
πολλα ανεπισημα βλεπω και πολυ γενικολογια
τι σημαινει φιλε μου δεν παιζει ρολο το ενα δεν παιζει ρολο το αλλο
η εκτροφη ειναι συγκεκριμενη δεν γινεται τιποτα ετσι επειδη μας αρεσει.

αν εχεις σε παρακαλω δωσε μου τα ονοματα των γωνεων αν και εφοσων δεν σε ενοχλει.
 


epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
πολλα ανεπισημα βλεπω και πολυ γενικολογια
τι σημαινει φιλε μου δεν παιζει ρολο το ενα δεν παιζει ρολο το αλλο
η εκτροφη ειναι συγκεκριμενη δεν γινεται τιποτα ετσι επειδη μας αρεσει.

αν εχεις σε παρακαλω δωσε μου τα ονοματα των γωνεων αν και εφοσων δεν σε ενοχλει.
πρωτο , στα εδωσα , μπορεις με το ονομα του σκυλου να βρεις ολο το δεντρο μεχρι τον πρωτο γερμανικο,
δεν με πειραζει γι αυτο και στο εδωσα , pedigreedatabase.com και απλα γαψε το ονομα , δεν ειναι δυσκολο .
και ναι δεν υπαρχει κανενας επισημος διαχορισμος της φυλης, ολα ειναι ανεπισημα , ο γερμανικος ποιμενικος ειναι ενας , δεν υπαρχει ουτε καν διαχορισμος εργασιακης και εκθεσιακης γραμμης , αυτες ειναι ανεπισιμες ονομασιας που προσδιωριζουν το λογω για τον οποιο εγινε η εκτροφη του γερμανικου ποιμενικου,, γιατι με την λογικη σου ,, ο εκθεσιακος δεν θα επρεπε καν να υπαρχει εφοσον ο γερμανικος διμιουργηθηκε και ειναι σκυλι εργασιας,
 




epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
o σκυλος στο βιντεο ειναι απο το von Goppy?


το von goppy ειναι το ονομα του εκτροφειου που δηλωσε την γεννα , το σκυλι ειναι αποτελεσμα ζευγαρωματος δυο εκπαιδευτων , των οποιων τα ονοματα ειναι διαθεσιμα στο pedigreedatabase.com
 
Last edited by a moderator:


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Αχταρμάς!!!!!!!

Λίγο σαν απάτη μου ακούγεται ή κάνω λάθος;
 


epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
Αχταρμάς!!!!!!!

Λίγο σαν απάτη μου ακούγεται ή κάνω λάθος;
κανεις λαθος . οταν το θυλικο ειναι στην κυπρο και το αρσενικο στην τσεχια , και γινεται μια τετεια διαδικασια για να γινει ζευγαρωμα τι νομιζεται οτι γινεται , ξερεται ποσο δυσκολο ειναι για ενα εκτροφειο.. τα εργασιακα ετσι εκτρεφονται , δυστηχως δεν ειναι μια ευκολη διαδικασια , εχεις ενα σκυλο με δυνατοτητες , εχω και εγω ενα . ας κανουμε ζευγαρωμα .. και το εκαστοτε εκτροφειο πληρωνει τα χαρτια ωστε τα συκεκριμενα σκυλια να φερουν την σφραγιδα του εκτροφειου σε οποια επιτιχεια αν εχουν στο μελλον. παιδεια δυστηχως ,, αλλα ετσι ειναι στον πραγματικο κοσμο .
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
Twain von der Königswiese

ο μπαμπας χωρις αναρτημενες εξετασεις δυσπλασιας ισχυου αγκωνα dna-fci

Vaily Anrebri

η μαμα επισης

μην μου πεις εχουν ειναι μια χαρα κτλπ κτλπ ξερω και εγω απο αυτα ειδα πολλους εκτροφεις να το φυσανε και να μην κρυωνει.

απλα λοιπον δεν ειχαν που να δηλωσουν την γεννα και ειπανε να δοκιμασουνε τι θα βγει απο αυτα τα 2 σκυλια μιας και ο μπαμπας ειναι και 2 ετων νεουδι η μαμα δεν αναγραφουμε ηλικια μπορει και να ειναι στον 3 οιστρο αρα 18 μηνων στο οριο για να δηλωθει γεννα λογο ηλικιας εκτος ΑΝ γινουν οι γνωστες κομπινες....

ετσι να ξερεις γινεται και η γιαγια μου εκτροφεας

και οσο για τους γονεις αυτων των 2 ειναι οχι τσεχικης εκτροφης...τα υπολοιπα στα εχω γραψει παραπανω.

και οσο για το pedigree database ευχαριστω δεν ηξερα να διαβαζω πεντιγκρι.
 




epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
Αχταρμάς!!!!!!!

Λίγο σαν απάτη μου ακούγεται ή κάνω λάθος;
κανεις λαθος . οταν το θυλικο ειναι στην κυπρο και το αρσενικο στην τσεχια , και γινεται μια τετεια διαδικασια για να γινει ζευγαρωμα τι νομιζεται οτι γινεται , ξερεται ποσο δυσκολο ειναι για ενα εκτροφειο.. τα εργασιακα ετσι εκτρεφονται , δυστηχως δεν ειναι μια ευκολη διαδικασια , εχεις ενα σκυλο με δυνατοτητες , εχω και εγω ενα . ας κανουμε ζευγαρωμα .. και το εκαστοτε εκτροφειο πληρωνει τα χαρτια ωστε τα συκεκριμενα σκυλια να φερουν την σφραγιδα του εκτροφειου σε οποια επιτιχεια αν εχουν στο μελλον. παιδεια δυστηχως ,, αλλα ετσι ειναι στον πραγματικο κοσμο . τουλαχιστων ξερω και τους δυο εκπαιδευτες που πηραν μερος στην διαδικασια , για να μην εχω αποριες , με το εκτροφειο ποτε δεν εισαι σιγουρος, τουλαχιστων στα εκτροφεια του εξωτερικου ,, γιατι ξερω αρκετα καλα εκτροφεια γερμανικου ποιμενικου στην ελλαδα που ειναι αρκετα καλα
 
Last edited:


epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
Twain von der Königswiese

ο μπαμπας χωρις αναρτημενες εξετασεις δυσπλασιας ισχυου αγκωνα dna-fci

Vaily Anrebri

η μαμα επισης

μην μου πεις εχουν ειναι μια χαρα κτλπ κτλπ ξερω και εγω απο αυτα ειδα πολλους εκτροφεις να το φυσανε και να μην κρυωνει.

απλα λοιπον δεν ειχαν που να δηλωσουν την γεννα και ειπανε να δοκιμασουνε τι θα βγει απο αυτα τα 2 σκυλια μιας και ο μπαμπας ειναι και 2 ετων νεουδι η μαμα δεν αναγραφουμε ηλικια μπορει και να ειναι στον 3 οιστρο αρα 18 μηνων στο οριο για να δηλωθει γεννα λογο ηλικιας εκτος ΑΝ γινουν οι γνωστες κομπινες....

ετσι να ξερεις γινεται και η γιαγια μου εκτροφεας

και οσο για τους γονεις αυτων των 2 ειναι οχι τσεχικης εκτροφης...τα υπολοιπα στα εχω γραψει παραπανω.

και οσο για το pedigree database ευχαριστω δεν ηξερα να διαβαζω πεντιγκρι.

ετσι για την ιστορια και το γαμωτο δηλαδη τα εργασιακα εχουν 80% λιγοτερες πιθανοτητες να παρουσιασουν δυσλασια λογω του γεγονοτος οτι δεν εχουν την μορφολογια του εκθεσιακου .. ευχαριστω , και αυτο που ειπα τωρα μπορεις να ρωτησεις και τον γιατρο σου , οσο για τον πατερα ειναι ηδη στην αστυνομια της τσεχια μετα απο επιτιχημενες εξετασεις που εδωσε , ευχαριστω
 
Last edited:


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
για να δεις οτι ο μαλακας δεν ειμαι εγω

http://www.facebook.com/chris.gsd.3

και μαθε πρωτα για την εκτροφικη του αδεια που πηγε επισης ψαξε και τις καταγγελιες
μιας και ηθελες να την βρεις .

οσο για την δυσπλασια φιλε μου ολα εχουν να κανουν με τις εξετασεις και με το ZW.αν σου λεει κατι αυτο. που φυσικα δεν σου λεει.

το ποιματακι το εχω ξανακουσει χρονια τωρα.το κακο ειναι οτι το συνεχιζετε και οι καινουργιοι τι διαιωνιζουν.
 


epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
για να δεις οτι ο μαλακας δεν ειμαι εγω

http://www.facebook.com/chris.gsd.3

και μαθε πρωτα για την εκτροφικη του αδεια που πηγε επισης ψαξε και τις καταγγελιες
μιας και ηθελες να την βρεις .

οσο για την δυσπλασια φιλε μου ολα εχουν να κανουν με τις εξετασεις και με το ZW.αν σου λεει κατι αυτο. που φυσικα δεν σου λεει.

το ποιματακι το εχω ξανακουσει χρονια τωρα.το κακο ειναι οτι το συνεχιζετε και οι καινουργιοι τι διαιωνιζουν.
τις ξερω και δεν μου λενε τιποτα, εγιναν το διαστημα που τον γνωρισα , απλα ξερω και την υπολοιπη ιστορια εγω , απο προσοπικη εμπειρια , τα δικα σου συμπερασματα δικα σου και τα δικα μου δικα μου . ξερω τι πηρα και απο που το πηρα δεν με ξιαφνιαζει αυτο που μου εδειξες , το ξερω , απλα ξερω και τα υπολοιπα που δεν εχουν γραφτει, γιατι ειναι αρκετα ευκολο να πεις κατι και αρκετα δυσκολο να το αποδειξεις .
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
οσο για την μορφολογια η κακη μορφολογια υπεργωνιωση δεν δινει απαραιτητα σαν αποτελεσμα την δυσπλασια οπως επισης και το cowhock .

τα ανατομικα προβληματα του μορφολογικου ποιμενικου ειναι αλλα τα οποια δεν μπορω να στα αναλυσω...και σε αυτα δεν φταιει η μορφολογια σαν διαχωρισμος η ορος στην συζητηση ευθυνεται η κακη εκτροφη....και το εμποριο.
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
δεν θα το συνεχισω γιατι νομικα να ξερεις εχω συμμετασχει οταν εγινε η καταγγελια.δεν αφορα το φορουμ αυτο.

αλλα να σου πω κατι απο την αρχη περιμενα στην γωνια να δω τι χαζομαρα θα πεις για τον εν λογο κυριο.

κοφτο ειναι κακα παραδειγματα αυτα κυνοφιλιας και για εμενα κατακριτεα εγω να ξερεις αν ηταν δικο μου το σαιτ θα σε ειχα μπαναρει μονο και μονο που τρολαρεις για τετοιο ατομο και εχεις και αποψη.

δεν εχω να σου προσφερω τιποτα αλλο στο συγκεκριμενο θεμα ελπιζω να μπορεσω να βοηθησω καπιον αλλο.αφου τα ξερεις λοιπον.ωραια παραδειγμα δινουμε για τις παρανομες γεννες και για αυτους που παρατανε τα σκυλια νηστικα.ντροπη.εγω στην θεση σου δεν θα υπερασπιζομουνα τετοιο ατομο.

τωρα οσο για το τι ξερεις και το τι οχι ασε να το ξερουν αυτοι που ταιζανε τα σκυλια του.οσο αυτος ηταν απων.
 


epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
γι αυτο ακριβως τον λογο εκανα τοσο πολυ καιρο να μιλισ εδω μεσα , καποιος ζητησε μια γνωμη για τα εργασιακα και ολοι τρεξατε να τον βγαλεται λαθος, και οτα καποιος συμφωνει μαζι του το γυριζεται εκει , καλα εκανες και πηρες τον σκυλο που πηρες χωρις να σε κρινω , καλα εκανα και πηρα και εγω απο εκει που πηρα, δικαιωμα σου , δικαιωμα μου , εσυ πηρες ενα εκθεσιακο μορφολογικο σκυλο απο εκει που νομιζεις , μπραβο σου , εγω πηρα απο εκει που νομιζω , οσο για την δυσπλασια εχεις δικιο , γιαυτο τις εξετασεις τις εκανα εγω. τουλαχιστων μεχρι στιγμη ειναι a1 σε δυο χροννια θα ξανακανω τις εξετασεις . και θα δω , απλα οπως μου ειπε και ο γιατρος μου , δεν συμαινει οτι επειδει η μανα και ο πατερας ειναι καλα θα ειναι και τα παιδια , απλα μειονονται οι πιθανοτητες, εσυ στο δικο σου σκυλι εχεις κανει τις εξετασεις ? γιατι εγω επειδη δεν ειχα στοιχεια απο μανα και πατερα , τις εκανα , εσυ ?
 


epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
δεν θα το συνεχισω γιατι νομικα να ξερεις εχω συμμετασχει οταν εγινε η καταγγελια.δεν αφορα το φορουμ αυτο.

αλλα να σου πω κατι απο την αρχη περιμενα στην γωνια να δω τι χαζομαρα θα πεις για τον εν λογο κυριο.

κοφτο ειναι κακα παραδειγματα αυτα κυνοφιλιας και για εμενα κατακριτεα εγω να ξερεις αν ηταν δικο μου το σαιτ θα σε ειχα μπαναρει μονο και μονο που τρολαρεις για τετοιο ατομο και εχεις και αποψη.

δεν εχω να σου προσφερω τιποτα αλλο στο συγκεκριμενο θεμα ελπιζω να μπορεσω να βοηθησω καπιον αλλο.αφου τα ξερεις λοιπον.ωραια παραδειγμα δινουμε για τις παρανομες γεννες και για αυτους που παρατανε τα σκυλια νηστικα.ντροπη.εγω στην θεση σου δεν θα υπερασπιζομουνα τετοιο ατομο.

τωρα οσο για το τι ξερεις και το τι οχι ασε να το ξερουν αυτοι που ταιζανε τα σκυλια του.οσο αυτος ηταν απων.
οτι απο τον ολυμπο του διλητιριασανε τα σκυλια και αυτο αποδειχτηκε το ξερεις? οταν εγινε η καταγελεια εγω τα ειδα τα σκυλια , πηγε και ο συλλογος εκει για να τον κλεισει , γιατι δεν το εκανε ? γιατι οι κατηγοριες ηταν αβασημες. τουλαχιστον πριν μιλησουμε για καποιο ατομο ας προσεξουμε τιλεμε και τι μπορουμε να αποδειξουμε , η μηπως τα σκυλια πηραν 10 κιλα σε 10 μερες? ας ειμαστε σοβαροι με το τι λεμε και ποιον κατηγορουμε.
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
φυσικα και εχω κανει αλλα μιας και θελεις να μου την βγεις για πες μου ποσες ειναι στον αριθμο να σου δοσω τα ρεστα σου να δεις τι εξετασεις εκανες εσυ και τι εξετασεις εχω κανει εγω.να γελασουμε δημοσια και να γινεις και ρομπα.

αλλα με τον παππυμιλα που εμπλεξες τι να περιμενω.και σε κραζω γιατι εχεις και θρασος.
 


Αυγερις

Well-Known Member
24 Οκτωβρίου 2011
555
0
41
πατρα
ας ασχοληθει αυτος που πρεπει μαζι σου εγω βαριεμαι πλεων εισαι αμαθης θυμα του εν λογο κυριου και δεν συνεχιζω αλλο.

υποστηριζε οσο θελεις τον παππυμιλα μαζι μετα χαμενα πεντιγκρι που ακομα περιμενουν τα θυματα του.

σου ευχομαι το σκυλακι σου να ειναι παντα υγιες γερο και δυνατο και να ζησει 1000 χρονια.

καλη συνεχεια φιλε μου.
 


epinephelos

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2012
45
0
φυσικα και εχω κανει αλλα μιας και θελεις να μου την βγεις για πες μου ποσες ειναι στον αριθμο να σου δοσω τα ρεστα σου να δεις τι εξετασεις εκανες εσυ και τι εξετασεις εχω κανει εγω.να γελασουμε δημοσια και να γινεις και ρομπα.

αλλα με τον παππυμιλα που εμπλεξες τι να περιμενω.και σε κραζω γιατι εχεις και θρασος.
ρε συ δεν στην βγαινω και ουτε στην λεω , απλα αμεινομαι , και ναι εχω θρασσος , αλλα εσυ γιατι εχεις κολησει με την παρτη μου δεν ξερω , αν εχεις προσοπικα μαζι μου εδω δεν ειναι ο τοπος , την γνωμη σου ζητησανε , οπως και την δικη μου . το κολλημα σου με μενα δεν ξερω.. οσο για τις εξετασεις ,απλα τις πληρωσα δεν τις εκανα εγω , ξερω μονο οτι εκανε μπρος και πισω , δεν θα πω κατι που δεν ξερω για να σε ικανοποιηση , εχω γιατρο και τις κανει, και μαλιστα περιμενα 2 εβδομαδες για να ερθουν απο θεσ/νικη για τα αποτελεσματα, και τις πληρωσα 4 κατοσταρικα, λογο καποιο τραυματισμου που ειχαμε. αυτα ειναι που ξερω, στα αλλα εχω αγνοια , ξερω μονο μρπος πισω α1 και 400€ αν εσυ ξερεις περισοτερα διαφοτησε με. αλλα ξεκολα με την παρτη μου .
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22