cesar millan

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2012
101
0
....ετσι, αφηστε τα σκυλια σας ανεμβολιαστα για 3 χρονια και ολα καλα,μετα ομως αν σας μεινει στα χερια ο σκυλος σας,μην βριζεται και κατηγορειτε τον γιατρο σας....Εσεις θα ειστε ο υπαιτιος της δολοφονιας του,γιατι για δολοφονικη αμελια προκειται .

Δεν θελω να συγκρουστω με κανενα μελος για αυτα που λεω,ουτε προκαλω, αλλα οταν βλεπω χαζομαρες και μη διασταυρομενα πραγματα μου ανεβαινει ολο το αιμα στον εγκεφαλο...

Μην δινετε τετοιου ειδους συμβουλες γιατι δεν ισχυουν ουτε 1 στης 1000 ...Λιγη σοβαροτης κυριοι ...
 


cesar millan

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2012
101
0
...Και οσο για το αδεσποτακι που βρηκες, οχι να μην το παρεις αν ειναι να καταληξει οπως τα αλλα 2, και επισης θετεις σε μεγαλο κινδυνο και τα υπολοιπα σκυλια σου χωρις τους απαραιτητους εμβολιασμους/αποπαρασιτωσεις τους που ΕΠΡΕΠΕ να ειχες ηδη κανει τοσα χρονια ...

Εντελως φιλικα !
 


nikoscar

Guest Star
Staff member
9 Ιουνίου 2006
2.178
1.000.000.018
ATHENS
Δεν θελω να συγκρουστω με κανενα μελος για αυτα που λεω,ουτε προκαλω, αλλα οταν βλεπω χαζομαρες και μη διασταυρομενα πραγματα μου ανεβαινει ολο το αιμα στον εγκεφαλο...
Προσπάθησε να είσαι πιο ήρεμος οταν γράφεις.Κάνε ενα τσιγάρο , μια βόλτα με τον σκύλο ,πίες ενα τίλιο* ,σημείωσε το θέμα που παρακολουθείς και επέστρεψε όταν σου έχει φύγει ο "θυμός".
Οχι τιποτά άλλο...αλλά εκνευρίζεις και τους υπόλοιπους που παρακολουθουν τα θέματα..

Επίσης μην κάνεις διπλά πόστ.Για κάποια λεπτά μετά την Υποβολή ,υπάρχει η δυνατότητα edit.


*Τίλιο
Το τίλιο έχει πολλές ευεργετικές ιδιότητες (ηρεμιστικό, διουρητικό, ήπιο στυπτικό) και θεωρείται ότι προλαμβάνει την αρτηριοσκλήρωση και την υπέρταση. Το βότανο αυτό ενδείκνυται για όσους έχουν υψηλή πίεση και παράλληλα είναι νευρικοί, με αποτέλεσμα η πίεσή τους να ανεβαίνει όταν εκνευρίζονται.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
....ετσι, αφηστε τα σκυλια σας ανεμβολιαστα για 3 χρονια και ολα καλα,μετα ομως αν σας μεινει στα χερια ο σκυλος σας,μην βριζεται και κατηγορειτε τον γιατρο σας....Εσεις θα ειστε ο υπαιτιος της δολοφονιας του,γιατι για δολοφονικη αμελια προκειται .

Δεν θελω να συγκρουστω με κανενα μελος για αυτα που λεω,ουτε προκαλω, αλλα οταν βλεπω χαζομαρες και μη διασταυρομενα πραγματα μου ανεβαινει ολο το αιμα στον εγκεφαλο...

Μην δινετε τετοιου ειδους συμβουλες γιατι δεν ισχυουν ουτε 1 στης 1000 ...Λιγη σοβαροτης κυριοι ...

Booster vaccination
To maintain protection a single booster dose is recommended every three years.
πηγή
 


elenigeop

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2012
54
1
Εγω δεν ξερω παιδια αν εχει αλλαξει κατι αλλα ο γιατρος μου εχει ηδη σημειωσει την πρωτη επαναληψη του χρονου τον ιδιο καιρο.
Και δεν νομιζω οτι ειναι απο τους γιατρους που θα επρεπε να του εχουν παρει την αδεια.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Ειναι κατι ασχετοι ελληναραδες που ενω δεν ξερουν τιποτα νομιζουν οτι τα ξερουν ολα. Δεν εχουν ιδεα τι γινεται εκτος συννορων αλλα ουτε και εντος. Το πιο απλο που εχετε να κανετε ειναι να μιλησετε με τον γιατρο σας και να σας πει τι ισχυει και στην Ελλαδα, επιτελους, για τους εμβολιασμους και τις επαναληψεις τους εδω και ενα περιπου χρονο. Μεχρι τοτε μην εκφερετε γνωμη γιατι εκτιθεστε. Αρκει βεβαια ο γιατρος να ειναι ενημερωμενος. Πηξαμε πια απο ξερολες....
 


mariaa

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2010
861
1
πανω σε δενδρο
να ξεκαθαρισω οτι ειμαι κατα των εμβολιων , γενικα , οσο πιο αραια τοσο το καλυτερο ,
καλα οι γιατροι και καθε μηνα αν μπορουσαν θα τα εκαναν, (την δοξα πολυ εμισησαν το χρημα ουδεις )
και επανερχομαι , τα σκυλια μου συμφωνα με τα λεγομενα σας ειναι 2- 3και 5 χρονων και αν ισχυει οτι ειναι καθε τρια χρονια αρα ειναι καλλυμενα ? εννοειται οτι ρωτησα τον γιατρο μου και μου ειπε τουλαχιστον οταν φιλοξενω καπιο να τους εχω κανει τα εμβολια για την μυτη , βιαζομουν τι εννοουσε την τραχεια ?
 




chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Είναι κανείς από το εξωτερικό να μας πεις τι γίνεται με τους εμβολιασμούς εκεί.
Αρκετά ενδιαφέρον θέμα.
Πάντως για να βγεις εκτός Ελλάδας το εμβόλιο της λύσσας οι χώρες που έχω ταξιδέψει ή ετοιμάζομαι να πάω το θέλουν να είναι πρόσφατο (μέσα στο χρόνο).
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Λύσσα
κάθε 3 χρόνια

Κατά της νόσου Carré, της παρβοΐωσης και της ηπατίτιδας

το nobivac DPH κάθε 3 χρόνια
ή
το vanguard CPV κάθε χρόνο

Λεπτοσπειρωση
lepto κάθε 6,9 ή 12 μήνες
 


Filopoimin

Active Member
9 Απριλίου 2012
26
0
Piraeus, Greece
Λύσσα
κάθε 3 χρόνια

Κατά της νόσου Carré, της παρβοΐωσης και της ηπατίτιδας

το nobivac DPH κάθε 3 χρόνια
ή
το vanguard CPV κάθε χρόνο

Λεπτοσπειρωση
lepto κάθε 6,9 ή 12 μήνες
Ακριβώς αυτό που έγραψα, ότι ανάλογα το σκεύασμα διαφέρει. Σε κάθε περίπτωση γεμίσαμε ξερόλες, κάτι θα ξέρεις..!
Μαρία ακούστηκαν όλες οι απόψεις, μπορείς να βγάλεις τα συμπεράσματά σου.
 


cesar millan

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2012
101
0
Προσπάθησε να είσαι πιο ήρεμος οταν γράφεις.Κάνε ενα τσιγάρο , μια βόλτα με τον σκύλο ,πίες ενα τίλιο* ,σημείωσε το θέμα που παρακολουθείς και επέστρεψε όταν σου έχει φύγει ο "θυμός".
Οχι τιποτά άλλο...αλλά εκνευρίζεις και τους υπόλοιπους που παρακολουθουν τα θέματα..

Επίσης μην κάνεις διπλά πόστ.Για κάποια λεπτά μετά την Υποβολή ,υπάρχει η δυνατότητα edit.


*Τίλιο
Το τίλιο έχει πολλές ευεργετικές ιδιότητες (ηρεμιστικό, διουρητικό, ήπιο στυπτικό) και θεωρείται ότι προλαμβάνει την αρτηριοσκλήρωση και την υπέρταση. Το βότανο αυτό ενδείκνυται για όσους έχουν υψηλή πίεση και παράλληλα είναι νευρικοί, με αποτέλεσμα η πίεσή τους να ανεβαίνει όταν εκνευρίζονται.
Αν σε εκνευριζουν τα λεγομενα μου και δεν με αντεχεις, υπαρχουν 2 λυσεις, εξισου ευκολες και οι 2..
1. Πινεις το τιλιο για να χαλαρωσεις ο ΙΔΙΟΣ
2.Δεν ξανα-ασχολησε με τα θεματα μου !!!
Ευκολα και απλα και τα 2....

Αν δεν σου αρεσουν αυτα που λεω, ειναι δικο σου θεμα, αλλα απαιτω να μαθεις μιλας καλυτερα σε καποιον που δεν γνωριζεις, και οι ειρωνιες τετοιου ειδους τις κρατας για παρτυ σου...

Καλη χωνεψη λοιπον!


Δεν θελω να σχολιασω αλλο, αν και θα το ηθελα πολυ, γιατι δεν μπορω να ασχολουμε μετα με τους κομπλεξισμους καποιον..
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Στην Ιταλία, πρέπει να επαναλαμβάνονται τα εμβόλια της λύσσας και της λεπτοσπείρωσης κάθε χρόνο, ενώ τα υπόλοιπα κάθε τρία. ( πηγές στα ιταλικά, 1 και 2)
Σε κάθε περίπτωση πρέπει να προστατεύουμε τα ζώα μας από πιθανές ασθένειες, αν στην περιοχή μας υπάρχει κίνδυνος. Ας πούμε εμείς στο βορρά έχουμε τα κουνούπια τίγρεις και κρούσματα λύσσας. Στη Σαρδηνία έχουν τον εχινόκοκκο, όλη η Μεσόγειος έχει θέμα με τα κουνούπια Phlebotomus papatasi, και λοιπά. (πηγή στα ιταλικά)
 




vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Δεν θελω να σχολιασω αλλο, αν και θα το ηθελα πολυ, γιατι δεν μπορω να ασχολουμε μετα με τους κομπλεξισμους καποιον..
Καταλαβαινεις αραγε τι ειναι το λινκ που παρεθεσε η Alexia, απο που ειναι και οτι ακυρωνει ολα οσα ισχυριζεσαι; Πρεπει να ξερεις οτι η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια.

Specific claims
Onset of immunity: one week after vaccination.
Duration of immunity: three

years.



Μεταφραση, διαρκεια της ανοσιας τρια χρονια.

ΥΓ: αλλη φορα πριν χαρακτηρισεις ως βλακειες τα λεγομενα καποιων που ενδεχομενως γνωριζουν καποια πραγματα παραπανω καλο θα ειναι προηγουμενως να βουτας το δαχτυλο στο μυαλο και να αναρωτιεσαι αν αυτα που διαβαζεις ειναι σωστα ασχετα αν ειναι διαφορετικα με αυτα που εσυ θεωρουσες για σωστα και μηπως οι βλακειες ειναι αυτα που εσυ πιστευεις σαν σωστα. Στην περιπτωση αυτη ψαχνουμε, διαβαζουμε και διασταυρωνουμε πληροφοριες.

Φιλικα.

 
Last edited:


Filopoimin

Active Member
9 Απριλίου 2012
26
0
Piraeus, Greece
Σε κάθε περίπτωση πρέπει να προστατεύουμε τα ζώα μας από πιθανές ασθένειες, αν στην περιοχή μας υπάρχει κίνδυνος.
Πολύ σωστά. Κ στη Βόρεια Ευρώπη η λεϊσμανίωση είναι άγνωστη (δυστυχώς δεν θα είναι για πολύ όπως πάνε τα πράγματα) ενώ κ στην Έλλαδα πρόσφατα έγινε τόσο διαδεδομένη η διροφιλαρίωση. Πάντως η ελληνική νομοθεσία θεωρεί εμβολιασμένο ένα ζώο όταν τα εμβόλια γίνονται κάθε χρόνο. Όλα τα υποχρεωτικά εμβόλια. Αν αυτό άλλαξε πέρσι δεν το γνωρίζω. Άλλαξε;
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Ναι, αλλαξε. Η νομοθεσια λεει μονο για λυσσα καθε χρονο. Αν καποιος θελει βεβαια μπορει να εμβολιαζει τον σκυλο του καθε χρονο, δεν θα τον εμποδισει κανεις. Ενας ηθικος κτηνιατρος ομως οφειλει να ειναι ενημερωμενος και να ενημερωνει πως εχουν τα πραγματα. Αυτο που προβλεπει ο νομος ειναι ασχετο με αυτο που πραγματικα χρειαζεται ο σκυλος. Και για αλλη μια φορα ο νομος χανει την ουσια.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ναι, αλλαξε. Η νομοθεσια λεει μονο για λυσσα καθε χρονο. Αν καποιος θελει βεβαια μπορει να εμβολιαζει τον σκυλο του καθε χρονο, δεν θα τον εμποδισει κανεις. Ενας ηθικος κτηνιατρος ομως οφειλει να ειναι ενημερωμενος και να ενημερωνει πως εχουν τα πραγματα. Αυτο που προβλεπει ο νομος ειναι ασχετο με αυτο που πραγματικα χρειαζεται ο σκυλος. Και για αλλη μια φορα ο νομος χανει την ουσια.
Δεν είχα ιδέα ότι άλλαξε ο νόμος.
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Ναι, αλλαξε. Η νομοθεσια λεει μονο για λυσσα καθε χρονο. Αν καποιος θελει βεβαια μπορει να εμβολιαζει τον σκυλο του καθε χρονο, δεν θα τον εμποδισει κανεις. Ενας ηθικος κτηνιατρος ομως οφειλει να ειναι ενημερωμενος και να ενημερωνει πως εχουν τα πραγματα. Αυτο που προβλεπει ο νομος ειναι ασχετο με αυτο που πραγματικα χρειαζεται ο σκυλος. Και για αλλη μια φορα ο νομος χανει την ουσια.
Είσαι σίγουρη/ος γι'αυτό;