Εμβόλιο κατά του Καλαζάρ


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.772
Εγώ σήμερα ρώτησα τον γιατρό ο οποίος χαμογέλασε και μου είπε ναι τον ιανουάριο θα βγει, χωρίς άλλα σχόλια. Δεν φημίζεται βέβαια και για την πολυλογία του ο συγκεκριμένος... Εγώ πάντως δεν ξέρω αν θα το κάνω στην μεγάλη, και γενικότερα θα περιμένω κανένα εξάμηνο. Φοβάμαι λίγο τα νέα φάρμακα γενικά.
 






Κατερίνα Π.

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2011
170
0
δεν ξερω αλλα ειμαι επιφυλακτικος με ολα αυτα και μη ξεχναται οτι ολα γινονται για το κερδος
βράσε ρύζι..: η bayer και το AIDS..
τσιμπηστε ενα λινκ για να δειτε και την αλλη οψη

μη με πειτε γραφικο η συνομοσιολογο!
αλλα για τα σκυλια πιστευω οι φαρμακοβιομηχανιες δεν δινουν δεκαρα!

Αυτος ο κτηνιατρος δουλευε για χρονια στην Bayer! :D
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Εγώ σήμερα ρώτησα τον γιατρό ο οποίος χαμογέλασε και μου είπε ναι τον ιανουάριο θα βγει, χωρίς άλλα σχόλια. Δεν φημίζεται βέβαια και για την πολυλογία του ο συγκεκριμένος... Εγώ πάντως δεν ξέρω αν θα το κάνω στην μεγάλη, και γενικότερα θα περιμένω κανένα εξάμηνο. Φοβάμαι λίγο τα νέα φάρμακα γενικά.
χαμογέλασε κιόλας? :eek:
Ωραία, με έβγαλες κι από τον κόπο να τον ρωτήσω :rolleyes:
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.772
Πρώτα θα πάρεις την γνώμη του γιατρού σου. Κάτσε να δούμε και να διαβάσουμε και τίποτα από χώρες που ήδη κυκλοφορεί.
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Ναι δε χρειάζονται βιασύνες σε τέτοια θέματα,να βεβαιωθούμε πρώτα για τα αποτελέσματα και ανάλογα πάντα με τη συμβουλή του γιατρού!
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Κάπου νομίζω ότι διάβασα πριν από καιρό ότι το εμβόλιο αυτό δεν καλύπτει απόλυτα, ή τουλάχιστον έχει υψηλό μεν ποσοστό κάλυψης, όχι όμως ακόμα τόσο όσο π.χ. της λύσσας. Μπορεί βέβαια και να κάνω λάθος. Δυστυχώς επίσης το κόστος του είναι ακόμα υψηλό λόγω πατέντας. Υπήρχε νομίζω και ένα παλιό εμβόλιο στη Λατινική Αμερική που κάλυπτε ακόμα λιγότερο.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.772
χαμογέλασε κιόλας? :eek:
Ωραία, με έβγαλες κι από τον κόπο να τον ρωτήσω :rolleyes:
Αχαχαχαααα ήταν σε τρελά κέφια λέμε...Το ότι χαμογέλασε δεν είναι τίποτα ξέρω μελος που πάει στον ίδιο και μιλάνε και για το χόμπυ τους μαζί!!! Ανοίγουν συζήτηση δηλαδή... :D
Πλάκα πλάκα μου εξήγησε 5 πράγματα για την επιληψία που κανείς κτηνίατρος πριν δεν είχε κάνει τον κόπο να μου τα πει.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Αχαχαχαααα ήταν σε τρελά κέφια λέμε...Το ότι χαμογέλασε δεν είναι τίποτα ξέρω μελος που πάει στον ίδιο και μιλάνε και για το χόμπυ τους μαζί!!! Ανοίγουν συζήτηση δηλαδή... :D
Πλάκα πλάκα μου εξήγησε 5 πράγματα για την επιληψία που κανείς κτηνίατρος πριν δεν είχε κάνει τον κόπο να μου τα πει.
Μια απ' τα ίδια για την επιληψία, ήταν πολύ ομιλητικός, μια που το παιδί έχει πρόβλημα.
Όμως όταν τον ρωτάω για θέματα όπως η ακοή του ή οι κρεατοελιές, το πολύ να μου πει "ο χρόνος είναι ανελέητος" ή "δεν έχουν κανένα νόημα αυτά που λες"
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
τα εμβόλια ,γενικά, είναι δίκοπο μαχαίρι....
εγώ δεν το κάνω.
ή αν το κάνω αργότερα θα το κάνω μόνο στον αρσενικό μου ,κι αυτό για να έχω ένα στατιστικό δείγμα . μαζί θα τρώνε όλα-μαζί θα κοιμούνται μαζί θα παίζουν. αν δω οτιδήποτε παράδοξο θα μπορώ να υποθέσω ότι οφείλεται στο εμβόλιο

ειδικά τον τελευταίο καιρό με τις γρίπες των ρινόκερων και των μαμούθ έχω "ξενερώσει" πολύ με την φαρμακοβιομηχανία.
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Μωρέ εγώ δε φοβάμαι μην αρρωστήσει από το εμβόλιο. Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως το εμβόλιο δεν το καλύψει.
 


Makis77

Well-Known Member
12 Μαρτίου 2009
146
0
46
www.speedtest.me
Ο κ. Παραγυιός τυχαίνει να είναι ο κτηνίατρός μου εδώ κ κάτι μήνες που είμαι με τη Dotie. Μου είχε αναφέρει το εμβόλιο για το καλαζαρ από τη 2η επίσκεψη όπου κ τον ρώτησα σχετικά. Δεν έκανε κάποιο ιδιαίτερο σχόλιο για αυτό αλλά μου έδειξε πως το θεωρεί ως ένα αποτελεσματικό τρόπο πρόληψης.
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Μωρέ εγώ δε φοβάμαι μην αρρωστήσει από το εμβόλιο. Αυτό που φοβάμαι είναι μήπως το εμβόλιο δεν το καλύψει.
εγώ φοβάμαι τυχών παρενέργειες στο προσδόκιμο ζωής........
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.051
Μέλη
19.946
Νεότερο μέλος
harouli