Ενημέρωση του κοινού από το Δήμο Λάρνακας Κύπρου για κατοχή σκύλων


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.646
19.877
Ποιά διαδικασία; Δεν καταλαβαίνω. Που πληρώνεις τέλη;
 


sis

Well-Known Member
10 Μαϊου 2015
1.453
3.255
Αθήνα
Το χαρτί που λες @archodea είναι απλά για να δηλώσεις στον οικείο δήμο ότι ο συγκεκριμένος σκύλος σου ανήκει. Δεν πληρώνεις τέλη για την εγγραφή του στο μητρώο του δήμου, ούτε πληρώνεις αργότερα για την κατοχή του σκύλου - όπως στη Λάρνακα.
Μη με τρομάζεις ότι χρωστάω και για το σκυλί, μου φτάνουν τα υπόλοιπα! :p
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Το χαρτί που λες @archodea είναι απλά για να δηλώσεις στον οικείο δήμο ότι ο συγκεκριμένος σκύλος σου ανήκει. Δεν πληρώνεις τέλη για την εγγραφή του στο μητρώο του δήμου, ούτε πληρώνεις αργότερα για την κατοχή του σκύλου - όπως στη Λάρνακα.
Μη με τρομάζεις ότι χρωστάω και για το σκυλί, μου φτάνουν τα υπόλοιπα! :p
Χαχαχα ούτε τ έχω ψάξει ενδελεχώς. Ξέρω ότι έχει ξεκινήσει, η εκτροφέας μου τ έχει κάνει κ έχει πληρώσει για όλα τ σκυλιά της. Επαναλαμβάνω είναι όχι υποχρεωτικό σ εμάς. Στη Κύπρο υπάρχει το μέτρο τουλάχιστον από τ 2000
 
  • Like
Reactions: GRDANE




east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
@archodea
Τιποτα δεν πληρωνει κανεις για σκυλο σημερα.
Το χαρτι για το δημο το πας κ παιρνεις εναν αριθμο πρωτοκολλου. Ουτε ευρω δεν δινεις.
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Η Κυπρος ειναι αλλο κρατος και αλλη νομοθεσια. Για την ακριβεια στη Κυπρο ΥΠΑΡΧΕΙ νομθεσια (με τα καλα και τα κακα της) αποκλειστικα για τους σκυλους. Μπορειτε να τη διαβασετε (μισο να τη ποσταρω.) Το ποσο για την αδεια ειναι ναι 20 ευρω περιπου αλλα τουλαχιστον εδω υπαρχει αδεια κατοχης ου εξασφαλιζει νομικα τον ιδιοκτητη.. τωρα αν τα αξιζει τα 20 ευρω εξαρταται απο τον δημο καο τον ιδιοκτητη πχ. Εγω θεωρω οτι τα λεφτα μου δε πανε στραφη αφου μονο και μονο το οτι μου παρεχει φωτισμο καθε μερα στο παρκο μεχρι τος 11-1130 αν θελω να παω το σκυλο μου που αρκετες φορες τον παω νυκτα (ιδικα το χειμωνα που νυκτωνει απ τις 5) εγω εχω κανει αποσβεση.
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Οι απαγορευμενες φυλες εχουν μπει εκει απο πολυ παλια νομιζω γιατι τους χρησιμοποιουσαν σε κυνομαχιες οποτε απαγορευσαν την εκτροφη. Τους πιτ μπουλ τους γραφουν αμ σταφ :p
 




gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ε θα ευρυνουν τη λιστα σιγα σιγα. Αφου ολοι οι Κυπριοι εχουν Τοσα Ινου και Φιλα και τα ονομαζουν καναριο ή κορσο... :ROFLMAO: Οτι να ναι και αυτοι εκει οι Νομοθετες... μυαλο γιαουρτι
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
Ε θα ευρυνουν τη λιστα σιγα σιγα. Αφου ολοι οι Κυπριοι εχουν Τοσα Ινου και Φιλα και τα ονομαζουν καναριο ή κορσο... :ROFLMAO: Οτι να ναι και αυτοι εκει οι Νομοθετες... μυαλο γιαουρτι
Κατα τη γνωμη μου φε θα πρεπε να ταν πληρως απαγορευμενα αλλα να πληρωνουν φορο 400 ευρω για ολα τα καγκουροσκυλα εκτος αν τα παρει με πακετο υιοθεσιας. Κατα τ αλλα δεν τα απαγορευσαν λογω "επικυνδινοτητας" αλλα βασικα γιατι επιασαν πολλους σε κυνομαχιες.
 


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Κατα τη γνωμη μου φε θα πρεπε να ταν πληρως απαγορευμενα αλλα να πληρωνουν φορο 400 ευρω για ολα τα καγκουροσκυλα εκτος αν τα παρει με πακετο υιοθεσιας. Κατα τ αλλα δεν τα απαγορευσαν λογω "επικυνδινοτητας" αλλα βασικα γιατι επιασαν πολλους σε κυνομαχιες.
πάντως εδώ στο df τους καυγάδες τους ξεκινάνε τα ΓΠ :p φτιάξε ένα θέμα "θέλω να παρω ΓΠ " και θα δεις :D
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
τωρα αν τα αξιζει τα 20 ευρω εξαρταται απο τον δημο καο τον ιδιοκτητη πχ. Εγω θεωρω οτι τα λεφτα μου δε πανε στραφη αφου μονο και μονο το οτι μου παρεχει φωτισμο καθε μερα στο παρκο μεχρι τος 11-1130 αν θελω να παω το σκυλο μου που αρκετες φορες τον παω νυκτα (ιδικα το χειμωνα που νυκτωνει απ τις 5) εγω εχω κανει αποσβεση.
πφφφφφφ
γατακια ειστε.εμεις εδω και 20ρικο δεν δινουμε και φως εχουμε και ρευμα δεν πληρωνουν στην δεη.
πολυ μπροστα,δεν μας πιανετε πουθενα
 
  • Like
Reactions: vek and Vania


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
πφφφφφφ
γατακια ειστε.εμεις εδω και 20ρικο δεν δινουμε και φως εχουμε και ρευμα δεν πληρωνουν στην δεη.
πολυ μπροστα,δεν μας πιανετε πουθενα
Μετα απο ενα αριθμο χρεους το χρεος δεν υπολογιζεται :p
 


gsd364546

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2016
382
288
30
πάντως εδώ στο df τους καυγάδες τους ξεκινάνε τα ΓΠ :p φτιάξε ένα θέμα "θέλω να παρω ΓΠ " και θα δεις :D
Φορολογια στους γ.π. του φορουμ :p... αν και νομιζω οτι και πεκινουα να φτιαξω θεμα οτι θελω (οσο μαλλον οτι εχω παλι μπορει να αρχισει καωγας... δε μασαμε :p
 
  • Like
Reactions: vek