Εξετάσεις Εργασίας ΟΣΝΕ


vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
Καλα καλα...
συνεχιστε αφου σας αρεσει...
Αλλα τουλαχιστον συζητήστε ανοιχτα κ με επιχειρηματα κ οχι να προσβαλετε ο ενας τον αλλο σα παιδάκια.

Αμα ειναι ετσι Κατερίνα,γιατι ας πουμε να μην ειναι μονο ξενοι οι κριτες...δε γινεται?
Πως ειναι στη μπαλα?
Κ δεν εχει κανεις να λεει τιποτα
Ξενος κριτής σημαινει ενα περιδρομο εξοδα , μπορει ο κριτης να μην πληρωνεται αλλα εχεις αεροπορικα , ξενοδοχεια κλπ κλπ και γιατι να το κανω αυτο ?γιατι να ακυρώσω τους Ελληνες κριτές ? Ερχονται και ξενοι και γενικά οι πιο πολλοί όμιλοι δεν κανουν με τον ίδιο κριτή σερι εξετασεις. Δόξα τον θεό υπαρχουν τωρα Ελληνες κριτές , εχεις επλογές και μπορείς να καλυψεις μια 3ετία .
Ξερεις είναι όμορφο και σωστό να βαζεις κανόνες , αλλα οι τρομερες απαγορευσεις και τα μη δεν αφηνουν κατι να προχωρήσει.
Θα πρεπει να είμαστε λιγο πιο χαλαροι , δεν μπορω να πιασω όλες τις απατεωνιες που μπορουν να γινουν ότι και να κανω , δεν μπορεις να προβλεψεις ούτε όλα τα λαθη , δεν είναι μια εξέταση σε χαρτί να δινουν όλοι το ίδιο.
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Στο ποστ νο.20 λοιπόν, κατηγορείς:

1. Τον Ομιλο, για συντακτικό/επικοινωνιακό λάθος, στην αφίσα του.
2. Τον κο.Ρεμούνδο ότι έκρινε κατά την γνώμη σου (!) [προφανώς επιεικέστερα από ότι θα ήθελες] τους...μαθητές / πελάτες του, από τους οποίους είχε πληρωθεί!!!!!!!!!!!!!!
3. Οτι όλα αυτά είναι σκατά, για τα οποία εσύ απαξιείς και άρα απέχεις [αλλά έχεις άποψη] και τα οποία εγώ για κάποιον λόγο, υπερασπίζομαι.
4. Βέβαια στο τέλος, και παρόλα τα από πάνω, υποτίθεται δεν αμφισβητείς την αξιοπιστία της εξέτασης!!!

Αυτά;

παμε τωρα...
ποστ #26
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
παμε τωρα...
ποστ #26
Εντάξει...καταλαβαίνεις βέβαια, ότι είναι κουλό, να το ξαναπάμε έτσι από την αρχή ε; Γιατί είναι και μερικοί που βαριούνται να τα ξαναδιαβάζουν από την αρχή, κατά πως διαμαρτύρονται.

Για τώρα, όμως, έχουμε και λέμε:

1. Προσβλήθηκες που αναγράφεται το ΒΗ, ως "εξέταση εργασίας", και αναρωτιέσαι αν και πόσο σκόπιμο, ήταν αυτό.

2. Αναρωτιέσαι για τον κο.Πρινιωτάκη. Ποιός είναι και ποιά σχέση έχω εγώ μαζί του (!!!) 2α_ Εσύ δεν τον ξέρεις; Παραλίγο θα τρώγατε στο ίδιο τραπέζι, με πολύ μεγάλη σου χαρά, μαζί με πολλούς άλλους, αν δεν βιαζόσουν να φύγεις, γιατί είχες δουλειές... 2β_ η δική μου εμπλοκή, που παίζει ρόλο, στην ανάρτηση του event;

3. Κάτι για αδικίες αναφέρεις. Αυτό είναι κατηγορώ, κατά της διοργάνωσης ή πάλι αέρας κοπανιστός; Πόσοι είστε στις κερκίδες δεν ξέρω. Και δεν ξέρω και αν έχετε ξενερώσει ή / και έχετε βαρεθεί. Ξέρω όμως ενεργά, τι κόπο και τι κατάθεση ψυχής κάνουν, όσοι βρίσκονται εντός των στίβων. Ναι...βέβαια...όχι όλοι... Είναι και κάποιοι δεινόσαυροι πράγματι, που το μόνο που κάνουν, εδώ και πάαααρα πολλά χρόνια στην ζωή τους, είναι να κοροιδεύουν τους άλλους. Οι περισσότεροι λοιπόν απ'αυτούς, που κοπιάζουν, μέσα στους στίβους, δεν έχουν στο μυαλό τους, αν θα προσβληθεί ο κάθε cygor, που τους βλέπει απόξω, αναπαυτικά, με το καφεδάκι και την παρεούλα του, πλάθοντας στο μυαλό του, ιστορίες συνωμοσίας, γιατί...βαριέται [για να είμαι ευγενική], να "κατέβει πιο κοντά".

Για να συνοψίσουμε λοιπόν και ξεκάθαρα...όλα τα παραπάνω, συν όσα έχω προσθέσει λίγο πιο πριν, είναι ευθείς κατηγορίες, απέναντι στον Ομιλο.

Κάπου προς την αρχή, έχω παραθέσει το link του Ομίλου, όπου ο φίλος iskender, δεν βαρέθηκε να επισκεφθεί και να βρει το βίντεο, που δημοσίευσαν οι ίδιοι. Εσύ μπήκες στην σελίδα της εκδήλωσης; Τους παρέθεσες αυτούς τους προβληματισμούς σου ή το θεώρησες περιττό και σκέφτηκες, ότι είναι μια χαρά το ίδιο [αλλά πολύ πιο ασφαλές] απλώς να τους δυσφημίσεις εξ αποστάσεως, διαβάλλοντας συγχρόνως, με ανεξήγητο μένος, τους πρώην [εννοείται] φίλους σου, με τους οποίους επίσης, έχεις μοιραστεί αρκετές φορές το ίδιο τραπέζι. Ακόμη και του σπιτιού σου. Προσωπικό λυπάμαι στοιχείο, που έχει όμως την σημασία του. Έπρεπε δηλαδή, να έχει, αλλά δεν βαριέσαι...

Αν δεν το έχεις ήδη κάνει, υποθέτω δεν θα ενοχληθείς, να ενημερώσω εγώ τα κολλητάρια μου ε; Και εκείνοι ως νομικό πρόσωπο, να αποφασίσουν, αν αξίζεις τον κόπο, να σου δώσουν την ίδια [ή...και άλλη] σημασία, που δίνεις εσύ σ'αυτούς;

Γιατί έτσι κάπως, τελειώνουν με συνοπτικές, αυτά τα αστεία. Οχι όπως αναφέρθηκε κάπου νωρίτερα.
 
Last edited:


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Εντάξει...καταλαβαίνεις βέβαια, ότι είναι κουλό, να το ξαναπάμε έτσι από την αρχή ε; Γιατί είναι και μερικοί που βαριούνται να τα ξαναδιαβάζουν από την αρχή, κατά πως διαμαρτύρονται.

Για τώρα, όμως, έχουμε και λέμε:

1. Προσβλήθηκες που αναγράφεται το ΒΗ, ως "εξέταση εργασίας", και αναρωτιέσαι αν και πόσο σκόπιμο, ήταν αυτό.

2. Αναρωτιέσαι για τον κο.Πρινιωτάκη. Ποιός είναι και ποιά σχέση έχω εγώ μαζί του (!!!) 2α_ Εσύ δεν τον ξέρεις; Παραλίγο θα τρώγατε στο ίδιο τραπέζι, με πολύ μεγάλη σου χαρά, μαζί με πολλούς άλλους, αν δεν βιαζόσουν να φύγεις, γιατί είχες δουλειές... 2β_ η δική μου εμπλοκή, που παίζει ρόλο, στην ανάρτηση του event;

3. Κάτι για αδικίες αναφέρεις. Αυτό είναι κατηγορώ, κατά της διοργάνωσης ή πάλι αέρας κοπανιστός; Πόσοι είστε στις κερκίδες δεν ξέρω. Και δεν ξέρω και αν έχετε ξενερώσει ή / και έχετε βαρεθεί. Ξέρω όμως ενεργά, τι κόπο και τι κατάθεση ψυχής κάνουν, όσοι βρίσκονται εντός των στίβων. Ναι...βέβαια...όχι όλοι... Είναι και κάποιοι δεινόσαυροι πράγματι, που το μόνο που κάνουν, εδώ και πάαααρα πολλά χρόνια στην ζωή τους, είναι να κοροιδεύουν τους άλλους. Οι περισσότεροι λοιπόν απ'αυτούς, που κοπιάζουν, μέσα στους στίβους, δεν έχουν στο μυαλό τους, αν θα προσβληθεί ο κάθε cygor, που τους βλέπει απόξω, αναπαυτικά, με το καφεδάκι και την παρεούλα του, πλάθοντας στο μυαλό του, ιστορίες συνωμοσίας, γιατί...βαριέται [για να είμαι ευγενική], να "κατέβει πιο κοντά".

Για να συνοψίσουμε λοιπόν και ξεκάθαρα...όλα τα παραπάνω, συν όσα έχω προσθέσει λίγο πιο πριν, είναι ευθείς κατηγορίες, απέναντι στον Ομιλο.

Κάπου προς την αρχή, έχω παραθέσει το link του Ομίλου, όπου ο φίλος iskender, δεν βαρέθηκε να επισκεφθεί και να βρει το βίντεο, που δημοσίευσαν οι ίδιοι. Εσύ μπήκες στην σελίδα της εκδήλωσης; Τους παρέθεσες αυτούς τους προβληματισμούς σου ή το θεώρησες περιττό και σκέφτηκες, ότι είναι μια χαρά το ίδιο [αλλά πολύ πιο ασφαλές] απλώς να τους δυσφημίσεις εξ αποστάσεως, διαβάλλοντας συγχρόνως, με ανεξήγητο μένος, τους πρώην [εννοείται] φίλους σου, με τους οποίους επίσης, έχεις μοιραστεί αρκετές φορές το ίδιο τραπέζι. Ακόμη και του σπιτιού σου. Προσωπικό λυπάμαι στοιχείο, που έχει όμως την σημασία του. Έπρεπε δηλαδή, να έχει, αλλά δεν βαριέσαι...

Αν δεν το έχεις ήδη κάνει, υποθέτω δεν θα ενοχληθείς, να ενημερώσω εγώ τα κολλητάρια μου ε; Και εκείνοι ως νομικό πρόσωπο, να αποφασίσουν, αν αξίζεις τον κόπο, να σου δώσουν την ίδια [ή...και άλλη] σημασία, που δίνεις εσύ σ'αυτούς;

Γιατί έτσι κάπως, τελειώνουν με συνοπτικές, αυτά τα αστεία. Οχι όπως αναφέρθηκε κάπου νωρίτερα.
...και παμε
ξεκινα με ποστ #91

Οσον αφορα τον κο Πρινιωτακη και την προσπαθεια σου να αποπροσανατολισεις την κουβεντα σου λεω τα εξης...
κατηγορηματικα σου λεω οτι δεν τον ξερω τον κυριο, ουτε τον εχω γνωρισει, ουτε καταλαβα ποιος ειναι, ουτε με ενδιαφερει να τον μαθω και ουτε εκανα χαρές που...σχεδον εφαγα μαζι του και μαζι με αλλους που επισης δεν γνωριζω, το πιο κοντινο που μου εχει συμβει ειναι οτι μαλλον βρεθηκαμε στον ιδιο αγωνα οταν ερχομουν και σας εβγαζα φωτοζ, μονο για αυτο εκανα χαρα (και το λεω με πασα ειλικρινια), οπως και στην προηγουμενη ομαδα σας, αν ξερεις κατι που δεν ξερω οκ, η αν εχεις στοιχεια δωσε...

τωρα το ποια η σχεση που ειχαμε εμεις παλαιωθεν και μεχρι το ποστ #23 δεν ενδιαφερουν κανεναν.

εγω εκανα 2 ερωτησεις τις οποιες συμμεριζονται και αλλοι εδω μεσα...
η μια ηταν πια ηταν η εργασια και οι αγωνες που διαφημιζε ο ομιλος
και αν για λογους δεοντολογιας ειναι σωστο διαγωνιζομενοι να παιρνουν μερος σε εξετασεις οπου οι προπονητες τους ειναι μελη της κριτικης επιτροπης και επεσες να με φας και απο πανω με κατηγορεις οτι δεν σεβαστηκα και τη φιλια μας...what the...

και αυτες τις ερωτησεις αφου δεν απαντηθηκαν 200 ποστ μετα, παμε να τις φιμωσουμε με αλλα μεσα και απειλες... συγχαρητηρια...αλλα εδω θα παραμεινω και χωρις κολληταρια
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Ξέρεις τι...μην κουράζεσαι να απαντάς ειδικά σε μένα.
Γενικά αν θέλεις ok, αλλά εγώ πλέον, δεν έχω κανένα ερώτημα.
Ούτε προτίθεμαι να δώσω περαιτέρω απαντήσεις/εξηγήσεις.
Θα το κάνουν μάλλον αυτοί που πρέπει, όπως εκείνοι νομίζουν.
 
  • Like
Reactions: cygor


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Καλα καλα...
συνεχιστε αφου σας αρεσει...
Αλλα τουλαχιστον συζητήστε ανοιχτα κ με επιχειρηματα κ οχι να προσβαλετε ο ενας τον αλλο σα παιδάκια.
Το νεαρό της ηλικίας φταίει, την πάτησα και εγώ ετσι :coffee:.
(αυτό είναι το περίεργο , αφού υπάρχουν επιχειρήματα , πού αποσκοπούν οι προσβολές πάλι; )
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Οποιος έχει δει μέχρι τώρα επιχειρήματα, παρακαλείται θερμά να τα αναφέρει και σε μας τους γηραιότερους, που δεν τα πήραμε πρέφα :unsure:
 


ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
Οποιος έχει δει μέχρι τώρα επιχειρήματα, παρακαλείται θερμά να τα αναφέρει και σε μας τους γηραιότερους, που δεν τα πήραμε πρέφα :unsure:
Μα μερικές σελιδες πριν , τόνισες η ίδια οτι γράφτηκαν ''σοβαρά'' πόστ.o_O
Όχι δεν είμαι με το λιοντάρι.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Α...αυτό εννοούσες!
Ok...έχω θολώσει πλέον, με τόσα κουλά που έχουν γραφτεί.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Αμα ειναι ετσι Κατερίνα,γιατι ας πουμε να μην ειναι μονο ξενοι οι κριτες...δε γινεται?
Στις εκθέσεις μορφολογίας έρχονται και ξένοι κριτές.
Και εκεί όμως οι "αδικημενοι" θα βρουν πατήματα.
Και εκεί κάποιος θα βρεθεί να πει πως "διάλεξε την φυλή του στον κεντρικό στιβο" ή πως επέλεξε τον ταδε σκύλο επειδή ο εκτροφέας είναι φίλος του. Μπορεί ακόμα να κατηγορήσουν τον διοργανωτή ή όποιον άλλον, πως τον κέρασε φαγητό το προηγούμενο βραδυ ή πως είναι φίλοι στο fb, για αυτό και ξεχώρισε τον ή τους σκύλους που αυτοί του υπέδειξαν.

Είναι φορές που συμβαίνει να μην θέλουμε ή να μην μπορούμε να αναγνωρίσουμε τα προτερήματα του νικητή και ταυτόχρονα να μην θέλουμε ή να μην μπορουμε να διακρίνουμε τις δικές μας αδυναμίες.
Αυτό μας κάνει να βλέπουμε μόνο τα κακά του άλλου και μόνο τα καλά τα δικά μας.
Το κακό ξεκινάει οταν οι "αδικημένοι" ενημερώνουν τους γνωστούς τους για την "αδικία" και αυτοί με την σειρά τους ενστερνιζονται αβίαστα την ίδια άποψη. Κάπως ετσι βγαίνει η "βρώμα" και διαδίδεται στο κοινό. Και επειδή - συνήθως - όσοι κατηγορούν, μιλάνε γενικώς και αοριστως, δεν βρίσκεται κάνεις να αντικρουσει τις κατηγορίες.
Και η βρώμα μένει και διαιωνιζεται.

Ακόμα περιμένω απαντήσεις στα ερωτήματά μου από τον @cygor
βλέπε ποστ 192.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Επιτελους λιγη συζητηση ουσιας κ οχι ξεκατινιασματος....

Επειδη αναφερθηκε ποιο πριν, @Yorkaddict
σε αντιθεση με την μορφολογια πχ που το cac το παιρνει ενας, εδω σε ΒΗ η στο ΙΡΟ την εξεταση μπορουν να την περασουν και ΟΛΟΙ οι συμμετεχοντες αρκει να πιασουν την εκαστοτε βαση.


Αμα ειναι ετσι Κατερίνα,γιατι ας πουμε να μην ειναι μονο ξενοι οι κριτες...δε γινεται?
Πως ειναι στη μπαλα?
Κ δεν εχει κανεις να λεει τιποτα
Κατ αρχην να πουμε οτι για να γινει καποιος κριτης, υπαρχουν συγκεκριμενα κριτηρια-προυποθεσεις κ εξετασεις, τα οποια αν δεν απατωμαι ειναι διεθνη. Κατα συνεπεια ο Ελληνας κριτης ειναι "το ιδιο ικανος" με τον ξενο. Αν ειναι το ιδιο αμεροληπτος;; .......
Θα σε παραπεμψω στις εκθεσεις μορφολογιας που κι εκει με ξενους κριτες παλι εχουμε κ συζηταμε......

Ακομα κ αν υποθεσουμε ομως οτι ηταν ελαστικος η ευνοικος η..... καλολαδωμενος ο κριτης οπως υπονοει το παραπανω ποστ του @cygor ΕΚΕΙ ΗΤΑΝ Η ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ, ΑΝΟΙΧΤΗ Κ ΑΝΑΚΟΙΝΩΜΕΝΗ, να δηλωσει οποιος θελει να δωσει την εξεταση του, η να παει να παρακολουθισει κ μετα αν εχει στοιχεια να βγει να τα πει.
Με λασπη στον ανεμιστηρα δεν γινεται δουλεια......
Δεν εγινε κατι κρυφο, ουτε συνομωτικο, ουτε τιποτα.
Ο ΚΡΙΤΗΣ της εξετασης ΒΗ φαινεται να ειναι ο κ. Ρεμουνδος κ εξ οσων γνωριζω δεν ειχε καμια σχεση με κανεναν που εξετασε.
Τωρα αν ειχε κ το γνωριζετε, πειτε το να συζηταμε σε αλλη βαση. Επισης δεν εχω την παραμικρη ιδεα τι ακριβως εξεταζε ο κος. Πρινιωτακης η τι αλλο εξεταζε η διαγωνιζε ο Ομιλος. Παλι αν καποιος ξερει ας μας πει.

..
εγω εκανα 2 ερωτησεις τις οποιες συμμεριζονται και αλλοι εδω μεσα...
η μια ηταν πια ηταν η εργασια και οι αγωνες που διαφημιζε ο ομιλος
και αν για λογους δεοντολογιας ειναι σωστο διαγωνιζομενοι να παιρνουν μερος σε εξετασεις οπου οι προπονητες τους ειναι μελη της κριτικης επιτροπηςα
1.Σου απαντηθηκε αμεσως κατοπιν της αρχικης ερωτησης κ ακριβως πριν το εριστικο σου ποστ.
Οτι βασικα ηταν εξεταση ΒΗ.
(το βασικα το λεω γιατι πολλοι σου αφησαμε ενα παραθυρο επειδη δεν ξερουμε τι αλλο εξεταζε ο Ομιλος).
Δεν σου αρεσε η απαντηση προφανως κ το ουσιαστικο της ερωτησης εκανες αρκετες σελιδες να μας το αποκαλυψεις.....

2.Ειναι μεμπτο.
Και ναι τιθενται θεματα δεοντολογιας, (αλλα σοβαρα κ αλλα λιγοτερο)
(οπως κ σχεδον σε καθε περιπτωση που καποιος πχ δινει εξετασεις στο χωρο που κανει προπονησεις η με ΒΚΠ τον εκπαιδευτη του η με κριτη τον προπονητη του, η εξεταζει την κοπελα του, η κρινει τον συνεργατη του κ αλλα διαφορα....)
Βεβαια για να εχει βαση ολο αυτο θα πρεπει να ΞΕΡΟΥΜΕ οτι ο κριτης κατι κακως εκρινε.
Βεβαια στην προκειμενη υπευθυνος κριτης για την διεξαγωγη της επισημης εξετασης ΒΗ ηταν ο Ρεμουνδος που ξαναλεω δεν φαινεται να ειναι προπονητης κανενος.

Εαν λοιπον οντως δεν ειναι ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ, ουτε δεοντολογιας ουτε τιποτα, κ οφειλεις κ μια συγνωμη στα.... "πελατακια" που περασαν την Κυριακη το ΒΗ τους σε μια καθ ολα νομιμη κ χωρις δεοντολογικες σκιες διαδικασια.

Τωρα τι αλλο εγινε σε επιπεδο Ομιλου (ΑΝΕΠΙΣΗΜΑ δλδ) δεν το γνωριζω κατα συνεπεια αδυνατω να σου απαντησω......
Επισης εαν εχεις τοσα νευρα με την διαδικασια του ΟΣΝΕ γιατι ξερεις κατι διαδικαστικο που εμεις αγνοουμε πες το μας να βγουμε απο το σκοταδι.
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Δεν σου αρεσε η απαντηση προφανως κ το ουσιαστικο της ερωτησης εκανες αρκετες σελιδες να μας το αποκαλυψεις.....

2.Ειναι μεμπτο.
Και ναι τιθενται θεματα δεοντολογιας, (αλλα σοβαρα κ αλλα λιγοτερο)


Εαν λοιπον οντως δεν ειναι ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑ, ουτε δεοντολογιας ουτε τιποτα, κ οφειλεις κ μια συγνωμη στα.... "πελατακια" που περασαν την Κυριακη το ΒΗ τους σε μια καθ ολα νομιμη κ χωρις δεοντολογικες σκιες διαδικασια.
ποστ #20
μπουλετς 2 και 4 αντιστοιχα...

στην πρωτη μολις σελιδα...
 


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Μπορεί η Tara να σου έκανε like, αλλά δεν συμφωνώ.
Με τέτοιο σχόλιο, εκμηδενίζεις και τα σοβαρά ποστ, με πρώτα τα δικά της. Αν σου είναι τόσο αδιάφορο το θέμα [και πως να μην είναι άλλωστε, έτσι που το έκαναν], απλώς δεν παρακολουθείς :)
Ειπα και εγω να πω κατι ουδετερο αλλα μαλλον δεν :)

Καταρχας να πω οτι δεν υποτιμω ή μηδενιζω κανεναν, και εφοσον εστω και ενας το εξελαβε ετσι οφειλω να εξηγηθω.
Δεν συμμετειχα στη συζητηση ωστοσο την παρακολουθουσα γιατι με ενδιαφερει. Το προβλημα στο ολο θεμα ειναι οτι για πολλες σελιδες χαθηκε η μπαλα με προσωπικες προστριβες. Πολυ ωραια η παραγωγικη αντιπαραθεση αλλα οταν απλα τα χωνουμε ο ενας στον αλλον χανουμε το νοημα. Το ιμοτικον λοιπον αν το μεταφρασουμε ηταν κατι σαν "οκ, αφηστε λιγο τις προσωπικες εριδες και μπειτε στην ουσια"
Τωρα στις τελευταιες 2 σελιδες εχω αρχισει να καταλαβαινω τι παιζει :)

Δεν γνωριζω κανεναν και η επαφη μου με BH κτλ ειναι σε εντελως θεωρητικο επιπεδο, δεν παιρνω το μερος του κανενος, ωστοσο τωρα (οκ περασαν και 11 σελιδες) νομιζω εχει γινει ενα set up και θα βγαλουμε ακρη.

Προσωπικα δεν μπορω να τοπθετηθω ακομα

Peace niggaz:cool:
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
2. εννοω οτι για λογους δεοντολογιας δεν γινεται να εισαι μελος της κριτικης επιτροπης σε αθλητες που προπονεις και προετοιμαζεις υποτιθεται και κατ επεκτασιν πληρωνεσαι απο αυτους αρα ειναι πελατες σου, ειναι αστειο ακομα και στο ΒΗ.
Η κριτικη επιτροπη του ΒΗ της προκειμενης λοιπον ηταν ο Ρεμουνδος. Ξερεις να προετοιμαζει κ να πληρωνεται απο καποιον απο αυτους που εξετασε;;
Αν οχι ισχυει το παραπανω που σου εγραψα.
Καθετα ομως.
4. Δεν ανεφερα πουθενα το θεμα αξιοπιστιας οσον αφορα το κομματι της εξετασης. Το προβλημα αξιοπιστιας το ειχε το επικοινωνιακο κομματι, αυτο που αναρτησες αν θες "απολαύστε την αγαπημένη σας φυλή σε αγώνες εργασίας!"
Κι εφ οσων παιζουμε αυτο το παιχνιδι, ποστ 187.
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Και ήταν ανάγκη να φτάσουμε στην σελίδα 10 για να πεις καθαρά και ξαστερα τι εννοείς;
Φαντάζομαι πως για είσαι τόσο απόλυτος όλα αυτά που λες, τα έχεις δει να γίνονται πολλάκις, σωστά;
Βέβαια αδυνατώ να καταλάβω πως έχεις ιδίαν άποψη όταν εσύ ο ίδιος ανέφερες πως "απέχεις από αυτά τα σκατα", αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία.

Θεωρείς απίθανο τα σκυλιά αυτών των "κακών ανθρώπων" που διοργάνωσαν την χψ εκδήλωση, να άξιζαν να διακριθούν ή θεωρείς δεδομένο πως έγινε μαϊμουδιά, αφού αυτό λέει η λογική του χαμένου (για όλα φταίνε οι άλλοι);

Δηλαδή αν εγώ φτιάξω έναν όμιλο φυλής yorkshire terrier και διοργανώσω μια εκθεση και ο σκύλος μου έρθει πρώτος, θα σημαίνει πως με ευνοησε ο κριτής; Αυτή είναι η λογική;

σε ξεχασα..
καταρχην δεν ειμαι ο "χαμενος" μιας και δεν συμμετεχω.
στο χωρο δεν μπορουμε να ειμαστε παροντες σε ολα, σε καποια ειμαστε, καποια μας τα εχουν μεταφερει ανθρωποι που ηταν παροντες, καποια οντως μας τα μεταφερουν οι χαμενοι, αλλα με διασταυρωση και μια λογικη(ο καθενας τη δικη του) βγαζουμε τα συμπερασματα μας, (ο καθενας τα δικα του)..

προφανως και θα μπορουσαν τα σκυλια των διοργανωτων να ειναι τα καλυτερα σε καποιες περιπτωσεις..
εθεσα ομως θεμα δεοντολογιας...και να το αναλυσω αν θες...ενα σκυλι που το φτιαχνεις μηνες ή και χρονια, το γνωριζεις και σε γνωριζει και μετα θα κληθεις να το κρινεις η ξερω γω να ασκεις τα καθηκοντα του βκπ γνωριζοντας πως θα δαγκωσει το σκυλι το βηματισμο του την ταχυτητα του και τα μειον του ολα, ειναι το ιδιο με ενα σκυλο αγνωστο; ειναι δικαιο για τον αγνωστο;
και αντε ο κανονισμος το επιτρεπει...το νομιμο ειναι και ηθικο; και οσοι ειναι στο χωρο θα φερθουν ολοι ακεραια;

χρειαζεται περεταιρω αναλυση; παραμενει κουλο;
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Οταν εγώ δηλαδή, πηγαίνω να συμμετάσχω σε αγώνα agility [μια που έχουμε επεκταθεί στα κυναθλήματα], που γίνεται στην επί σειρά ετών, έδρα άλλης ομάδας, όταν οι χώροι που υπάρχουν, είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού με το ζόρι, θα έπρεπε κατά την γνώμη σου να διαμαρτυρηθώ, ότι οι άλλοι έχουν το συγκριτικό πλεονέκτημα και συνεπώς, είναι ανήθικο να λαμβάνουν και εκείνοι μέρος, μαζί μ'εμένα που έτσι αδικούμαι;

Ε ναι...το λες και τέρμα κουλή σκέψη!
 


cygor

Well-Known Member
15 Νοεμβρίου 2015
623
1.496
41
Η κριτικη επιτροπη του ΒΗ της προκειμενης λοιπον ηταν ο Ρεμουνδος. Ξερεις να προετοιμαζει κ να πληρωνεται απο καποιον απο αυτους που εξετασε;;
Αν οχι ισχυει το παραπανω που σου εγραψα.
Καθετα ομως.

Κι εφ οσων παιζουμε αυτο το παιχνιδι, ποστ 187.
οχι, εσυ;
εγω οτι ειχα να πω το ειπα.
Οταν εγώ δηλαδή, πηγαίνω να συμμετάσχω σε αγώνα agility [μια που έχουμε επεκταθεί στα κυναθλήματα], που γίνεται στην επί σειρά ετών, έδρα άλλης ομάδας, όταν οι χώροι που υπάρχουν, είναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού με το ζόρι, θα έπρεπε κατά την γνώμη σου να διαμαρτυρηθώ, ότι οι άλλοι έχουν το συγκριτικό πλεονέκτημα και συνεπώς, είναι ανήθικο να λαμβάνουν και εκείνοι μέρος, μαζί μ'εμένα που έτσι αδικούμαι;

Ε ναι...το λες και τέρμα κουλή σκέψη!

σε αυτη την περιπτωση οχι, σιγουρα οχι, αλλα αν ο κριτης ηταν ο προπονητης της αλλης ομαδας δεν θα χτυπαγε ασχημα...πιστευω να καταλαβαινεις τον παραλληλισμο..
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
φτασαμε 11 σελιδες για να πουμε οτι αυτοι που δεν ξεραμε στην αρχη ξαφνικα γιναν κοληταρια και να απαιτουμε απο καποιον να ζητησει συγνωμη για λασπη την ιδια ωρα που κανουμε το ιδιο αλλα δεν ζηταμε.
ευγε.

@Μαρια&Ηρα
κανεις δεν ειπε οτι υπηραχαν στην εξεταση πελατες οι ατομα που κανουν μαθημα/εκπαιδευση με τον ρεμουνδο.
παρακατω βεβαια αυτο ειπωθηκε σαν να το ειπε καποιος αλλα δεν το εχει πει κανεις.
αναφορα σε κριτη και μαθητες ειναι απο εμενα αλλα οχι για τον ρεμουνδο που επισης εγραψα λιγα λεπτα αργοτερα οτι εκανα λαθος σε αυτο που εγραψα και δεν ισχυει.
δεν ξερω αν αυτο μπερδεψε καπιους και το συνδεσαν....ας το ξαναδιαβασει οποιος μπερδευτηκε.

@Yorkaddict
πριν ανεφερες (χοντρα χοντρα) οτι ειναι πιο ευκολο να παρεις ενα cac στην εκθεση στην κωλοπετινιτσα παρα στον μαραθωνα και εξηγησες και τους λογους.
καποια ποστ πιο πριν ειχα γραψει οτι το επιπεδο ισως παιζει απο ομιλο σε ομιλο στις εξετασεις εργασιας.δεν ειναι λογικο αυτο;;
δηλαδη το ιδιο θα κρινει καποιος 10 μαλινουα και το ιδιο θα κρινει (οσο μπορεσα να δω) εναν ημιαιμο (μαλλον) καφε σκυλο 2 γκρενενταλ και καποια σναουτσερ;;;;;;
υπαρχει αραγε λογικη να τα κρινει με τον ιδιο ακριβως τροπο;;;δεν δουλευουν το ιδιο.
θα τα κρινει ομως καθαρα και αντικειμενικα βαση του προγραμματος που πρεπει να κανουν,αν ειναι σωστα και τυπικα στις ασκησεις τους.
και τα δυο μπεχα ειναι,και τα δυο σωστα ειναι και στις δυο περιπτωσεις το αξιζαν.
γιαυτο εγραψα πιο πριν οτι προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι το επιπεδο εχει να κανει και με τον ομιλο που κανει τις εξετασεις
αλλιως θα κατεβουν τα μαλια και τα γερμανικα στον ομιλο του βελγικου πχ
αλλιως θα κατεβουν τα γιορκι σεεναν ομιλο που θα εχεις εσυ
ειναι δυνατον να δουλευουν με τον ιδιο τροπο;;;;;;;;;; ε οχι.ειναι σωστα και αξια τα δυο;;;; ε ναι.
επισης η διαφορα με τις εκθεσεις ειναι οτι ο σκυλος φαινεται αν πρεπει να περασει το μπεχα η οχι,στις εκθεσεις ειναι πιο δυκολα τα πραγματα.
απο την μια μιλαμε για μορφολογια που το ματι μπορει να ξεγελασει και δεν κοβει σε ολους
απο την αλλη μιλαμε για ενα προγραμμα εντολων/ασκησεων που πρεπει να εκτελεσει το σκλι.
τις εκανε;περασε,δεν τις εκανε;κοπηκε.
απλα πραγματα.

@vek
οχι,προφανως δεν πρεπει να λεγοντε τα κακως κειμενα
η μαλλον πρεπει να κουβεντιαζοντε μονο κατ ιδιαν και σε πηγαδακια
ειναι πιο ασφαλες απο το να τα λες δημοσια.η ρουφιανια υπαρχει παντου και αναλογα τις νυχτες η τις μερες ο δαιμονας ξυπναει η κοιματε.
εσυ ξερεις καλα οτι εμενα πχ τα αρνητικα σχολια πιστευω οτι με κανουν καλυτερο και παντα μα παντα ειναι καλοδεχουμενα.
δεν μπορω οποτε να πιστεψω οτι ενας ομιλος,ο καθε ομιλος,δεν μπορει να κατσει και να αναρωτηθει για τα κακα σχολια απο οπου και να προερχοντε αυτα.
κανεις δεν ειναι τελειος.


κατα τα αλλα
καναμε τοσες σελιδες ωστε ασχετοι ανθρωποι να καταλαβουν οτι δεν ειναι 4 συμμετοχες ανα βαθμιδα
καναμε τοσες σελιδες ωστε να καταλαβουν πως πανε οι συμμετοχες
ειδαμε ασχετους ανθρωπους που δεν εχουν δωσει μπεχα να κρινουν αλλους που δεν εχουν δωσει αλλα δεν εχει σημασια.
ειδαμε ανθρωπους να μην εχουν επαφες με αυτους που λεγαμε αλλα στο τελος να απειλουν με μυνησεις και ενημερωση των κολητων
απειλει δηλαδη αυτος που ελεγε οτι απειλητε.
ειδαμε πολλα και μεσα σε αυτα και τα σχολια της ταρας (τα μονα ουσιωδη κατα τους ιδιους) την ωρα που πηγαινε καποιος να με βγαλει τρελο να λεει οτι εχω δικιο (περι συμμετοχων)..τοσες σελιδες φαγαμε αλλα δεν ειδα να λετε και εσεις οπως και εγω οτι εγραψα μαλακια.

και για να μην λεω αλλα
ειδαμε να χαλαει μια φιλια για εναν ομιλο (που δεν ειναι καν δικος μας και δεν εχουμε κανενα συμφερον απο αυτον.........η μηπως οχι;;το μελλον θα δειξει) και για αναγκη υποστηριξης..
αυτο με την αναγκη υποστηριξης εχει γινει ψυχωση..

στο διαταυτα
να χεσω και τους ομιλους σας και τα παντα σας
αν η φιλια ηταν αληθινη δεν θα εφτανε εκει.θα εφτανε στο η γνωμη μου και η γνωμη σου.
αραγε να ηταν το μονο ψευτικο η να ειναι το μονο ψεμα εδω μεσα;;
χμμμμμμμμμ
 
  • Like
Reactions: ISKENDER


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.650
19.883
Αυτό που πιστεύω, είναι πως η επί τόσες σελίδες αδικαιολόγητη "κριτική" σου, στηρίζεται μόνο σε "αν". Γιατί κατ'επιλογή σου, έχεις πολύ περιορισμένη σχέση, με τον πρωταθλητικό κυναθλητισμό, με αποτέλεσμα οι γνώσεις σου, να είναι ελλιπείς. Οι δε μεταφέρομενες γνώσεις σου, κακόβουλες.

Όποιος κι αν είναι κριτής, σε όποιο κυνάθλημα, ακολουθεί κανονισμούς. Παίζεις σωστά; Βαθμολογείσαι αντιστοίχως. Κάνεις λάθη; Παίρνεις τις ποινές σου. Εχεις παράπονα κατά του κριτή; Υποβάλλεις επισήμως τις ενστάσεις σου. Απλά και ξεκάθαρα πράγματα. Δεν κατηγορείς το σύμπαν!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.813
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf