Επίθεση από Πιτ Μπουλ




vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Μα αφού τέτοια πράγματα δεν γίνονται...
https://www.facebook.com/argos.katerini/posts/1848148301910044
Αν διαβάσεις, θα δεις από μαρτυρίες ότι ο συγκεκριμένος ιδιοκτήτης παρότρυνε τον σκύλο του σε επιθέσεις. Τον είχε κάνει επιθετικό τόσο σε ανθρώπους όσο και σε ζώα. (Κάτι που προφανώς το θεωρούσε μαγκιά ο τύπος).
Τέτοιες καταστάσεις θεωρούνται αρρωστημένες και ακραίες. Μιλώντας για σκύλο δεσποζόμενο σε λουρί , μιλάμε πάντα για νορμαλ ιδιοκτήτη που έχει παράσχει στον σκύλο του μια υποτυπώδη κοινωνικοποίηση.
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Επίσης σας προτρέπω να διαβάσετε το "πόνημα" του γιατρού, για το συμβάν.
Πολύ θα ήθελα να διαβάσω την ψυχογράφημα του τύπου, από τους συμφορουμίτες, μέσα από αυτά που γράφει.
https://www.facebook.com/drmouroutiskonstantinos/posts/454636834969878
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Επίσης σας προτρέπω να διαβάσετε το "πόνημα" του γιατρού, για το συμβάν.
Πολύ θα ήθελα να διαβάσω την ψυχογράφημα του τύπου, από τους συμφορουμίτες, μέσα από αυτά που γράφει.
https://www.facebook.com/drmouroutiskonstantinos/posts/454636834969878
Δε μας λυπασαι βρε συ? Ψυχογραφημα ? Σε ενα κελι να τον πεταξουν και να τον ξεχασουν εκει.
 




ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Επίσης σας προτρέπω να διαβάσετε το "πόνημα" του γιατρού, για το συμβάν.
Πολύ θα ήθελα να διαβάσω την ψυχογράφημα του τύπου, από τους συμφορουμίτες, μέσα από αυτά που γράφει.
https://www.facebook.com/drmouroutiskonstantinos/posts/454636834969878
Μόνο το δικό του θές ή και των οπαδών που εξυμνούν αυτόν; Σαν μίγμα θρησκευτικής αίρεσης, και όχι μόνο, μου μοιάζουν....
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Μόνο το δικό του θές ή και των οπαδών που εξυμνούν αυτόν; Σαν μίγμα θρησκευτικής αίρεσης, και όχι μόνο, μου μοιάζουν....
Διαβάζω και τρελαίνομαι και με κάτι τέτοια αντιλαμβάνομαι ότι αν δεν περιοριστεί η ψήφος στο 10% του συνολικού εκλογικού σώματος, προκοπή δεν πρόκειται να δούμε!!
 
  • Like
Reactions: vrmode


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Πως μπορεί ένας λαός να είναι χαρισματικός (βλ. άλλο θέμα περί πολέμων κλπ) και να πρέπει να ψηφίζει μόνο το 10% του εκλογικού σώματος αυτού;

Πέρα από την δική μου κάθετη διαφωνία και για τις 2 απόψεις (που δεν είναι θέμα του φόρουμ να συζητήσω), νομίζω ότι υπάρχει μια αντίφαση σε αυτές Βασίλη μου :)
 


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Πως μπορεί ένας λαός να είναι χαρισματικός (βλ. άλλο θέμα περί πολέμων κλπ) και να πρέπει να ψηφίζει μόνο το 10% του εκλογικού σώματος αυτού;

Πέρα από την δική μου κάθετη διαφωνία και για τις 2 απόψεις (που δεν είναι θέμα του φόρουμ να συζητήσω), νομίζω ότι υπάρχει μια αντίφαση σε αυτές Βασίλη μου :)
Χαρισματικός δεν σημαίνει και λογικός :) 'Η έστω ικανός να αντιληφθεί την πραγματικότητα.

Ο χώρος δεν μου επιτρέπει αναλύσεις τέτοιου είδους. Ας το αφήσουμε έτσι.
 






pao131908

Banned
Banned
22 Μαϊου 2018
83
22
32
παιδια γιατι κανουν ετσι ολοι τα πιτμπουλ τοσο αγρια? η ειναι απο ρατσας? σκοτωνουν και επιτιθονται αβερτα σε αλλα σκυλια η ανθρωπους...απιστευτο
παλια εμενα μου ειχαν ξεσκισει δυο γατακια και βεβαια το ανταπεδωσα για να μην κανουν το ιδιο και σε αλλα ζωακια....
αλλα σε τετοιες περιπτωσεις τι πρεπει να κανεις ? οταν δεις ενα αγριο πιτμπουλ να σκοτωνει?

περιμενεις καποιον ειδικο να ερθει να του κανει ευθανασια η παιρνεις την κατασταση στα χερια σου?

εκτος απο αυτο στην "γειτονια μου" εχει γινει μοδα το πιτμπουλ και το ντογκο αλλα κυριως το πιτ μπουλ...θεωρειται οτι θα μπορουσα να βγαζω εξω βολτα καποιον φιλησυχο σκυλο?διοτι κυκλοφορουν πολλοι που τα αφηνουν και ελευθερα
 




vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
παιδια γιατι κανουν ετσι ολοι τα πιτμπουλ τοσο αγρια? η ειναι απο ρατσας? σκοτωνουν και επιτιθονται αβερτα σε αλλα σκυλια η ανθρωπους...απιστευτο
παλια εμενα μου ειχαν ξεσκισει δυο γατακια και βεβαια το ανταπεδωσα για να μην κανουν το ιδιο και σε αλλα ζωακια....
αλλα σε τετοιες περιπτωσεις τι πρεπει να κανεις ? οταν δεις ενα αγριο πιτμπουλ να σκοτωνει?

περιμενεις καποιον ειδικο να ερθει να του κανει ευθανασια η παιρνεις την κατασταση στα χερια σου?

εκτος απο αυτο στην "γειτονια μου" εχει γινει μοδα το πιτμπουλ και το ντογκο αλλα κυριως το πιτ μπουλ...θεωρειται οτι θα μπορουσα να βγαζω εξω βολτα καποιον φιλησυχο σκυλο?διοτι κυκλοφορουν πολλοι που τα αφηνουν και ελευθερα
Η ευθυνη για το ατυχες συμβαν με τα γατακια σου βαραινει και τις δυο πλευρες αν εγινε στο δρομο. Αν εγινε μεσα στην αυλη των σκυλων τοτε βαραινει μονο εσενα. Οπως και να εχει αν η γατα σου αλωνιζει πρεπει να εισαι προετοιμασμενος οτι κατι μπορει γινει, σκυλος, αυτοκινητο κτλ. Οσοι εχουμε γατες και τις αφηνουμε να γυρνουν το ξερουμε.
Δεν μπορεις να κατηγορησεις ενα σκυλο που θα επιτεθει σε μια γατα γιατι ειναι κατι ενστικτωδες.
Το να εκδικηθεις ομως το σκυλο που σου εκανε φετες τη γατα, εκτος "των αλλων" (κινδυνος μπαν), εχει νομικες συνεπειες.

ΥΓ. Αληθεια, τι εκανες;
 






pao131908

Banned
Banned
22 Μαϊου 2018
83
22
32
αχαχχαχ γτ ειστε σε αγωνια?
η αληθεια ειναι οτι δεν θυμαμαι πολλα:whistle:
 




noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Αν και φαντάζομαι την απάντηση κι επειδή εύχομαι να μην είναι αυτή, όντως για να μας λυθεί και η απορία τι έκανες;
 
  • Like
Reactions: Δέλτα


Δέλτα

Well-Known Member
13 Φεβρουαρίου 2016
250
634
Έτσι φίλε μπράβο! οφθαλμός αντί οφθαλμού. Σήμερα η γάτα σου αύριο ποιος ξέρει τι άλλο θα σκοτώσουν. Εγώ προτείνω να τα εξαλείψουμε μαζικά από τον πλανήτη γη να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο! Ωραία ιδέα ξέρω.
Άστο δεν σώζεται.
Πραγματικά μπαίνεις εδώ μέσα γράφεις όλα αυτά με τόση άνεση και θράσος και περιμένεις τι; Να σε επικροτήσουμε;
Έρε τι ωραία αυτή η κοινωνία που ζούμε!(n)
 
  • Like
Reactions: paliotspos


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981