Επίθεση από Πιτ Μπουλ




vek

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2012
2.157
5.098
αν δεχόσαστε ημίαιμα να ερθουμε και εμεις για να διεκδικήσουν τα καμαρια σας την καρδια της Ροξυ μου
 


ChrisApo

Well-Known Member
7 Μαϊου 2016
705
894
38
Λοιπόν σας εχω γραψει για ένα πιτμπουλοειδες που πριν λιγο καιρό ειχε δεχτεί επίθεση απο δεσποζομενο πιτ μπουλ. Ειναι η Τύχη και είναι ισως το πιο φιλικό και ηρεμο σκυλί που εχω γνωρίσει. Αυτή είναι ( η μαύρη) στη φωτογραφία μαζι με τον άλλο αδέσποτο τον μουργο. Την εμπιστεύομαι με με μικρά παιδιά πιο πολυ από οτι τα δικά μου.
Επίσης σας έχω γράψει οτι ο δικος μου εχει θεματάκι με τις γάτες. Λοιπον χθες, αργα, τα ειχα ολα μαζεμενα στη βόλτα, τα δικά μου με flexi και τα αδεσποτα να ακολουθούν. Καποια στιγμή τα ειχα σε χωράφι με σκοπό να λύσω τη δικια μου να παιξει με τα αδέσποτα οταν ο δικος μου κοκαλωσε μπροστα απο ενα θάμνο και στιγμιαία όρμησε. Μια γάτα έκανε το λαθος να αραζει εκεί..η γάτα ετρεξε αλλα την πηραν στο κυνήγι ο μουργος με την Τύχη. Η γάτα προσπαθησε να σκαρφαλώσει σε ενα στυλο της ΔΕΗ για να γλιτώσει αλλά δεν τα κατάφερε. Έπεσε, την έπιασε η Τύχη και την τιναζε σαν λουτρινο. Μεχρι να καταφέρω να παω προς τα κει να δωσω μια κλωτσιά στην Τυχη μπας και σώσω τη γάτα ήταν αργά. Τη σκότωσε. Σοκαριστικό. Δεν το περίμενα ποτε. Το ιδιο σκυλί είχα δει να παίζει με γάτα μεσα σε petshop. Είμαι σίγουρος οτι φταίει ο δικος κου ο προβοκάτορας.
 

Attachments



vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
αν δεχόσαστε ημίαιμα να ερθουμε και εμεις για να διεκδικήσουν τα καμαρια σας την καρδια της Ροξυ μου
Ημίαιμοι μπαν-ντογκ είμαστε κι εμείς.
Φέρε και το κορίτσι να τα αμολύσουμε όλα μαζί, να γίνει πραγματικά "αθλητικό" γεγονός! :)
 
  • Like
Reactions: AGRIAN and vek


vasilis_mike

Well-Known Member
19 Φεβρουαρίου 2016
1.681
3.903
ΑΘΗΝΑ
Και μιας περί πιτ μπουλ ο λόγος (ημίαιμων και μη), σήμερα είχα την πιό "ευχάριστη έκπληξη", όταν στην βόλτα συναντήσαμε από μακρυά ένα κουταβάκι λευκό μπαλίτσα 3 μηνών. Την ίδια στιμγή που το πλησιάζαμε το πλησίαζε και ένα ΓΠ και η κοπέλα που κρατούσε το κουταβάκι το πήρε αγκαλιά και άρχισε να φωνάζει "σας παρακαλώ μαζέψτε το, μην έρχεστε κοντά"...
Της λέω "μην ανησυχείς φεύγω, δεν είχα πρόθεση να σε τρομάξω.." και μου απαντά, δεν το λέω σε σας, το εμπιστεύομαι το πιτ σας, το ΓΠ φωνάζω, αυτό φοβάμαι!!

Αφιερωμένο το @Haris Drazen
 
  • Like
Reactions: AGRIAN and vek


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Λοιπόν σας εχω γραψει για ένα πιτμπουλοειδες που πριν λιγο καιρό ειχε δεχτεί επίθεση απο δεσποζομενο πιτ μπουλ. Ειναι η Τύχη και είναι ισως το πιο φιλικό και ηρεμο σκυλί που εχω γνωρίσει. Αυτή είναι ( η μαύρη) στη φωτογραφία μαζι με τον άλλο αδέσποτο τον μουργο. Την εμπιστεύομαι με με μικρά παιδιά πιο πολυ από οτι τα δικά μου.
Επίσης σας έχω γράψει οτι ο δικος μου εχει θεματάκι με τις γάτες. Λοιπον χθες, αργα, τα ειχα ολα μαζεμενα στη βόλτα, τα δικά μου με flexi και τα αδεσποτα να ακολουθούν. Καποια στιγμή τα ειχα σε χωράφι με σκοπό να λύσω τη δικια μου να παιξει με τα αδέσποτα οταν ο δικος μου κοκαλωσε μπροστα απο ενα θάμνο και στιγμιαία όρμησε. Μια γάτα έκανε το λαθος να αραζει εκεί..η γάτα ετρεξε αλλα την πηραν στο κυνήγι ο μουργος με την Τύχη. Η γάτα προσπαθησε να σκαρφαλώσει σε ενα στυλο της ΔΕΗ για να γλιτώσει αλλά δεν τα κατάφερε. Έπεσε, την έπιασε η Τύχη και την τιναζε σαν λουτρινο. Μεχρι να καταφέρω να παω προς τα κει να δωσω μια κλωτσιά στην Τυχη μπας και σώσω τη γάτα ήταν αργά. Τη σκότωσε. Σοκαριστικό. Δεν το περίμενα ποτε. Το ιδιο σκυλί είχα δει να παίζει με γάτα μεσα σε petshop. Είμαι σίγουρος οτι φταίει ο δικος κου ο προβοκάτορας.
Το ζευγος πιτ και γκεκας ειναι σαν να λεμε Μπονυ και Κλαιντ...
Το ματι του αιμοσταγη γκεκα τα λεει ολα: "δεν ηταν η πρωτη ουτε η τελευταια μας..."
Τι να σου κανει η καψογατουλα δεν ειχε ποτε ευκαιρια να τα καταφερει...
 


giorgostr

Well-Known Member
1 Οκτωβρίου 2015
80
61
72
Αθηνα-Αιγαλεω
Ρε συ @giorgostr ...δλδ μπήκατε να παίξουν λυτά, η δικιά σου η θηλυκιά μαζί με δύο αρσενικά που τα είχαν φίλες σου, εκ των οποίων το ένα ήταν pit...τι να σχολιάσω....Και οι τρεις ιδιοκτήτες, όλοι μαζί, αθροιστικά, ξέρετε τίποτα περί σκύλων; μα έλεος...πως να μην τρέχει μετά η άλλη να σώσει το χέρι της...
Δυστυχως...παρ οτι την προειδοποιησαμε την κοπελα [οχι αυτη που ειχε το πιτ],να μην μπει και αφησει ελευθερο το σκυλο της,δεν ακουσε...και το κακο εγινε...προς γνωση για αλλη φορα....
 


joks

Well-Known Member
1 Μαϊου 2012
367
618
Δυστυχως...παρ οτι την προειδοποιησαμε την κοπελα [οχι αυτη που ειχε το πιτ],να μην μπει και αφησει ελευθερο το σκυλο της,δεν ακουσε...και το κακο εγινε...προς γνωση για αλλη φορα....
Έχεις δίκιο, όλοι χρειαζόμαστε συμμόρφωση που και που.
 


giorgostr

Well-Known Member
1 Οκτωβρίου 2015
80
61
72
Αθηνα-Αιγαλεω
Το ζευγος πιτ και γκεκας ειναι σαν να λεμε Μπονυ και Κλαιντ...
Το ματι του αιμοσταγη γκεκα τα λεει ολα: "δεν ηταν η πρωτη ουτε η τελευταια μας..."
Τι να σου κανει η καψογατουλα δεν ειχε ποτε ευκαιρια να τα καταφερει...
κριμα η καυμενουλα,δεν καταφερε να σκαρφαλωσει....
 




Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
κριμα η καυμενουλα,δεν καταφερε να σκαρφαλωσει....
...

Καποτε ξυπνησα 3 τη νυχτα επειδη κατω απο το σπιτι μου γινοταν ενας χαμος απο σκυλια.
Βγηκα εξω και ειδα 5 6 αδεσποτα με μια γατα που μολις ειχαν καθαρισει, την κραταγε ο ενας στο στομα και κατηφοριζαν εξιταρισμενα και καμαρωτα οπως κανουν οι σκυλοι μετα απι ενα επιτυχημενο kill...
Μου εκανε εντυπωση που καταφεραν να την πιασουν, το θεωρω πολυ σπανιο.
Μετα ακουσα τα κλαματα, η γατα δεν διεφυγε γιατι ειχε μαζι της ενα γατι.
Την πηρα και την μεγαλωσα για 4-5μηνες, μετα δεν κρατιοταν αρχισε να γυριζει με τις αλλες γατες της γειτονιας, αρχισα να την βλεπω σπανια, μετα σχεδον καθολου.
Δεν το χω και πολυ με τις γατες...
Την ελεγα Lucky.
Ειπαμε η ζωη ειναι συνδεδεμενη με τον θανατο σε αυτη τη διασταση.
 










ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
@tasos malinoua έγραψες, τώρα είσαι αλητεία, μην στην λένε δηλαδή οι κάγκουρες εδώ ( ονόματα δεν λέμε ). Ώρα να αλλάξεις nick name.

Δεν ξέρω πόσο δημοφιλής ράτσα είναι τα λαμπραντόρ, γνωστή σίγουρα είναι σε όλους, αλλά στα εκατό σκυλιά που έχω συναντήσει πάνω από τρια λαμπ δεν είδα, αντε τρια ροτ, δυο τρεις ΓΠ, εβδομήντα διάφορα, μην πολυλογώ τα υπόλοιπα είναι κάτι από πιτ. Ένα δεκαπέντε τα εκατό το έχουν.

Υπάρχουν και οι πανηλίθιοι, είμαι σήμερα χωρίς το σκύλο, κηδεμόνας με πιτ όπως περπατά βλέπει σε παρτέρι γατάκι και πλησιάζει, το σκυλί το βουτάει στο στόμα και ο υπερήφανος τραβάει το κινητό να βγάλει φωτο, έλα που πετάγετε η μάνα γάτα πάνω στην μούρη του σκύλου και γίνεται της πο@τ@ν@ς. Χέστηκε ο υπερήφανος, ο σκύλος παραλίγο να χάσει τα μάτια. Το σκηνικό το φαντάζεστε.

Πρίν λίγο ήμουν βόλτα, έχει κηδεμόνας λυτή πιτο-σκύλα σε δρόμο που περνάνε πολλά σκυλιά, του φωνάζω από μακριά δέσε το σκυλί, κάνει πως δεν μ' ακούει. Πλησιάζει κοντά, η σκύλα μια χαρά δεν λέω, την έχω εκπαιδεύσει εγώ που δεν αντιδρά, αν όμως αντιδρά το άλλο σκυλί του λέω, στον κόσμο του αυτός. Αν είχα σκύλα γνωστού να δω τι θα γινόταν, έχω γνωρίσει άτομο που έχει μια πιτμπουλίτσα η οποία δεν κάνει ούτε με το δέρμα της, θηλυκό / σερνικό μην την πλησιάσει όποια ράτσα νάνε.
 
  • Like
Reactions: tasos malinoua




Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Δυστυχως...παρ οτι την προειδοποιησαμε την κοπελα [οχι αυτη που ειχε το πιτ],να μην μπει και αφησει ελευθερο το σκυλο της,δεν ακουσε...και το κακο εγινε...προς γνωση για αλλη φορα....
Θα μου επιτρέψεις να πω ότι η προειδοποίηση από τη μεριά σας, δε λέει κάτι. Σε τέτοιες περιπτώσεις κάποια πράγματα επιβάλλονται. Δεν ρισκάρεις με τέτοια πράγματα. Τέλος πάντων, ας πρόσεχε η ίδια που την πλήρωσε, αλλά πολλές φορές την πληρώνουν και αθώοι...
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Και μιας περί πιτ μπουλ ο λόγος (ημίαιμων και μη), σήμερα είχα την πιό "ευχάριστη έκπληξη", όταν στην βόλτα συναντήσαμε από μακρυά ένα κουταβάκι λευκό μπαλίτσα 3 μηνών. Την ίδια στιμγή που το πλησιάζαμε το πλησίαζε και ένα ΓΠ και η κοπέλα που κρατούσε το κουταβάκι το πήρε αγκαλιά και άρχισε να φωνάζει "σας παρακαλώ μαζέψτε το, μην έρχεστε κοντά"...
Της λέω "μην ανησυχείς φεύγω, δεν είχα πρόθεση να σε τρομάξω.." και μου απαντά, δεν το λέω σε σας, το εμπιστεύομαι το πιτ σας, το ΓΠ φωνάζω, αυτό φοβάμαι!!

Αφιερωμένο το @Haris Drazen
Χαριτωμένο :sneaky:
Με αυτά τα μυαλά να της πεις ότι θα το κλαίει το κουτάβι της...
Πέρα από την πλάκα, ανεξαρτήτως ράτσας , ποτέ δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει ένα άλλο σκυλί. Κ ομολογουμένως ένα πιτ κατά κανόνα δεν προειδοποιεί ,ένα γ.π όλο κ κάποιο σημάδι θα δείξει.
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU