Επίθεση από Πιτ Μπουλ


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Ενα παιδάκι καμια 5 χρονων
- μπορω να τον χαιδεψω;
(Τον Ηρωα)
- ε.. αντε χαιδεψε τον...
Επακολουθει ενα τραβηγμα απο το αφτι
Η μανα του παιδιου αδιαφορη εντελως, σαν να μην εγινε τιποτα.

Αμα ο Ηρωας αντιδρουσε ομως εκεινη τη στιγμη, την επομενη θα διαβαζατε στις εφημεριδες "ημιαιμο πιντσερ με πιτ μπουλ δαγκωσε παιδι στη Θεσσαλονικη".

Οποτε τα παιδακια δεν τα αφηνω πλεον να τον αγγιζουν, με εξαιρεση μερικα γνωστα πιτσιρικια που ξερω οτι ειναι οκ...
Τωρα εδω που τα λεμε δε φταιει και το παιδακι με τετοια αυτια που εχει ο Καμορα...
Κι εγω θα τραβαγα λιγο αυταρες...
Προκαλει...
 


giorgostr

Well-Known Member
1 Οκτωβρίου 2015
80
61
72
Αθηνα-Αιγαλεω
Καλο μεσημερι.παρα πολυ σωστα αυτα που γραφετε...μια περιπτωση,που τελικα δεν ξερουμε τι εγινε ακριβως,με το μωρο στην κουνια-ριλαξ στην Φλοριντα-Αμερικη...γνωριζει κανεις κατι γι αυτο το περιστατικο; http://dailystarscy.com/breaking-ne...-oikogeneias-katasparakse-to-koritsaki-(vid)/
 


Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Last edited:


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Κόζα νόστρα παρακαλώ! Η Καμόρα είναι ναπολιτάνικη μαφία :)

@giorgostr

http://www.miamiherald.com/news/local/community/broward/article212188759.html
Για τα ματια του κοσμου ο διαχωρισμος...
Για εχουν προφασεις και να κινουν τους "στρατιωτες" ωστε να μπορουν ανετα να καθαριζουν κοσμο μεσα απο τις ταξεις τους, και αλλοι λογοι...
Μια ειναι η μαφια πες την οπως θες:cool:
 
  • Like
Reactions: Hiraeth and Eroe


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Θα διαβάσουν κάποιες χιλιάδες άτομα

"Τα περιστατικά επιθέσεων σκύλων σε παιδιά (αλλά και σε ενήλικες) έχουν γίνει καθημερινός εφιάλτης σε ολόκληρη την ελληνική επικράτεια

Το τελευταίο νομοσχέδιο με το οποίο ασχολήθηκε το υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης με τα ζητήματα που αφορούν τη δράση αυτών των σωματείων, «πάγωσε» υπό τον φόβο του πολιτικού κόστους, αφού ξεσηκώθηκαν όλες αυτές οι οργανώσεις που με πρόσχημα την ευαισθησία, δραστηριοποιούνται στο παράνομο εμπόριο κατοικίδιων ζώων.

Τα περιστατικά επιθέσεων πλέον είναι χιλιάδες και κανείς μα κανείς δεν μπορεί να βρει το δίκιο του.
Και πρέπει επιτέλους να μιλήσουμε ανοικτά.
Δεν είναι δυνατόν να εμφανίζεται ο καθένας με το πρόσχημα της φιλοζωΐας και να αμολάει ένα, δυο ή ακόμα και τρία σκυλιά μέσα σε παιδική χαρά που παίζουν ανήλικα παιδάκια και να έχει την απαίτηση να φύγουν τα παιδιά για να παίξουν οι σκύλοι του."


newsbomb
 


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Θα διαβάσουν κάποιες χιλιάδες άτομα

"Τα περιστατικά επιθέσεων σκύλων σε παιδιά (αλλά και σε ενήλικες) έχουν γίνει καθημερινός εφιάλτης σε ολόκληρη την ελληνική επικράτεια

Το τελευταίο νομοσχέδιο με το οποίο ασχολήθηκε το υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης με τα ζητήματα που αφορούν τη δράση αυτών των σωματείων, «πάγωσε» υπό τον φόβο του πολιτικού κόστους, αφού ξεσηκώθηκαν όλες αυτές οι οργανώσεις που με πρόσχημα την ευαισθησία, δραστηριοποιούνται στο παράνομο εμπόριο κατοικίδιων ζώων.

Τα περιστατικά επιθέσεων πλέον είναι χιλιάδες και κανείς μα κανείς δεν μπορεί να βρει το δίκιο του.
Και πρέπει επιτέλους να μιλήσουμε ανοικτά.
Δεν είναι δυνατόν να εμφανίζεται ο καθένας με το πρόσχημα της φιλοζωΐας και να αμολάει ένα, δυο ή ακόμα και τρία σκυλιά μέσα σε παιδική χαρά που παίζουν ανήλικα παιδάκια και να έχει την απαίτηση να φύγουν τα παιδιά για να παίξουν οι σκύλοι του."


newsbomb
Τι ειναι αυτο τωρα;
Δεν εχει καν υπογραφη να ξερεις τουλαχιστον ποιος γραφει αυτες τις βλακειες.

Τι νοημα εχει να μοιραζουμε τετοια κειμενα και να τους χαριζουμε κλικ;;
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Το ίδιο λέμε, θα διαβάσουν κάποιες χιλιάδες άτομα τις βλακείες που έγραψε κάποιος (?) με αφορμή κάποιο γεγονός. Το θέμα είναι πως σε διάφορες αναζητήσεις το συγκεκριμένο site βγαίνει ψηλά στην λίστα.
 
  • Like
Reactions: Eroe


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Θα διαβάσουν κάποιες χιλιάδες άτομα

"Τα περιστατικά επιθέσεων σκύλων σε παιδιά (αλλά και σε ενήλικες) έχουν γίνει καθημερινός εφιάλτης σε ολόκληρη την ελληνική επικράτεια

Το τελευταίο νομοσχέδιο με το οποίο ασχολήθηκε το υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης με τα ζητήματα που αφορούν τη δράση αυτών των σωματείων, «πάγωσε» υπό τον φόβο του πολιτικού κόστους, αφού ξεσηκώθηκαν όλες αυτές οι οργανώσεις που με πρόσχημα την ευαισθησία, δραστηριοποιούνται στο παράνομο εμπόριο κατοικίδιων ζώων.

Τα περιστατικά επιθέσεων πλέον είναι χιλιάδες και κανείς μα κανείς δεν μπορεί να βρει το δίκιο του.
Και πρέπει επιτέλους να μιλήσουμε ανοικτά.
Δεν είναι δυνατόν να εμφανίζεται ο καθένας με το πρόσχημα της φιλοζωΐας και να αμολάει ένα, δυο ή ακόμα και τρία σκυλιά μέσα σε παιδική χαρά που παίζουν ανήλικα παιδάκια και να έχει την απαίτηση να φύγουν τα παιδιά για να παίξουν οι σκύλοι του."


newsbomb
Η αληθεια ειναι καπου στη μεση...
Σιγουρα καπου τα πραγματα εχουν ξεφυγει.
Και αυτο που μου κανει τεραστια εντυπωση ειναι οι φυλες που επιλεγουν πλεον ο κοσμος.
Δεν βλεπεις πουθενα "χαλαρες" φυλες.
Ανθρωποι που δεν ειχαν ποτε επαφη με σκυλια και βλεπεις ολο πιτ, ροτ, πρεσα, ντογκο, κορσο, κεντρικης ασιας και μιξεις των παραπανω...

Θυμαμαι οταν ημουν παιδι, στην Αθηνα, αλλα κι εδω στην επαρχια οι ανθρωποι παντα ειχαν σκυλια και μαλιστα οι περισσοτεροι εντελως χυμα, βολτες χωρις λουρι κτλ.
Αλλα δεν γινονταν στραβες, γιατι;
Γιατι τα σκυλια που υπηρχαν στα σπιτια ηταν ημιαιμα κυνηγοσκυλα, κοκερακια, λαμπ, κανισακια, κοκονακια και αλλα ημιαιμα...
Χαλαρα σκυλακια για σπιτι και οικογενειες.
Αν ειχε κανενας γερ.ποιμ ηταν "αυτος με το λυκοσκυλο", εκανε εντυπωση, δεν ηταν καθημερινο θεαμα.
Δεν συζηταω για ροτ, ντογκο, κορσο.
Αυτα ηταν για ψαγμενους, τα εβλεπες σε καμια αυλη φρουριο ή σε καμια μαντρα με σιδερα μονιμως δεμενα.
Οι ανθρωποι καποτε ηξεραν τι σκυλια ειχαν και γιατι τα ειχαν.
Τωρα.......
 


Haris Drazen

Well-Known Member
25 Μαρτίου 2016
1.454
2.847
ΑΘΗΝΑ
Δε νομίζω ότι ήξεραν ποτέ τι σκυλιά είχαν και γιατί τα είχαν. Απλά τότε δεν ήταν μόδα. Αρκούσε ένα σκυλάκι για συντροφιά. Τώρα είναι μόδα να έχεις ένα "άγριο" σκυλί, πιτ, ροτ, πρεσα, κανε, κτλ. Τώρα έχεις και τα social media , που μπορείς να ανεβάσεις τον σκύλο σου και με τα likes να ανεβάσεις ταυτόχρονα κ την αυτοεκτίμησή σου...Κατά την γνώμη μου οι ρίζες του προβλήματος είναι βαθύτερες και ξεκινάνε από την κοινωνικοοικονομική κατάσταση της χώρας μας.
 




Eroe

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2017
1.444
2.759
Θεσ/νικη
Δεν είναι μόνο της χώρας μας. Νταξ έχουμε πολλά θέματα αλλά ας μην ρίχνουμε το φταίξιμο σε "αυτη τη χώρα". Κάποτε και μένα μου έφταιγε το "ελληναριό" αλλά μετά από χρόνια δουλειας στο εξωτερικό και ταξίδια σε όλη την Ευρωπη συνειδητοποίησα ότι μια χαρά χώρα είμαστε και μετανιωσα για οσα νόμιζα και ελεγα μικρή.
Ας πάρουμε την Ιταλία, νεαροι με πιτ, πρεσα, ντογκο καθημερινό θέαμα. Βέβαια σε μεγάλες πόλεις οι κατοικοι νοιάζονται για τα αδεσποτα πιο πολυ σε σχεση με εμας και συχνα βλεπεις ατομα με 3, 4 κοπρακια υιοθετημενα απο το δρομο. Αλλα το κόλλημα αυτό με τις επιθετικες φυλες ειναι ακριβως το ιδιο. Στις χωρες της Ανατολικης Ευρωπης που μου ετυχε να επισκεφθω, τα ιδια και χειροτερα.
Η αποψη που εχω σχηματισει ειναι απλη, ο σκυλος παντοτε λειτουργει ως προεκταση της προσωπικοτητας του ιδιοκτητη (ναι μπορω να το πω και για τον εαυτο μου, η φυλη του Ηρωα ειναι αυτη που με εκφραζει, και αμα ηταν να παρω αδεσποτο παλι θα επελεγα αυτο που με εκφραζει). Τι εκφραζει ενα πιτ λοιπον; Για εναν συνειδητοποιημενο ιδιοκτητη, μια επιβλητικη ηρεμη δυναμη. Για εναν ασυνειδητο, τη μαγκια, το "δεν φοβαμαι κανέναν". Και ποτε λοιπον εχει ο ανθρωπος την επιθυμια να πει "δεν φοβαμαι"; Μα φυσικα οταν φοβαται. Ζουμε σε μια εποχη παγκοσμιας κοινωνικης κρισης, οι ανασφαλειες παν συννεφο, εξου και τα κομπλεξ που οι ανθρωποι προσπαθουν να τα ισορροπησουν ειτε παιρνοντας πιτ ειτε παιρνοντας ουσιες ειτε υποστηριζοντας ακραιες ιδεολογιες...
 


ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
@Hammer θες να μου πεις πως είναι αφύσικο να έχω ποιμενικό καυκάσου στο σπίτι ή θα μου πέσει βαρύ ένα κόρσο ; Εγώ που είμαι ψαγμένος αλλά δεν φτάνει η τσέπη μου για να σου μοστράρω ένα m5 ( ας όψεται η παλιο-τρόϊκα ) την είδα πως μπορώ να πάρω ένα κόρσο και να περπατώ καμαρωτός. Εδώ πήρε ο @vasilis_mike πιτακι και δεν μπορώ εγώ ; τι είναι αυτός καλύτερος από εμένα, σε παρακαλώ. Το μόνο πρόβλημα είναι ο δείκτης WAF ( Wife acceptance factor ).
 


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
@Hammer θες να μου πεις πως είναι αφύσικο να έχω ποιμενικό καυκάσου στο σπίτι ή θα μου πέσει βαρύ ένα κόρσο ; Εγώ που είμαι ψαγμένος αλλά δεν φτάνει η τσέπη μου για να σου μοστράρω ένα m5 ( ας όψεται η παλιο-τρόϊκα ) την είδα πως μπορώ να πάρω ένα κόρσο και να περπατώ καμαρωτός. Εδώ πήρε ο @vasilis_mike πιτακι και δεν μπορώ εγώ ; τι είναι αυτός καλύτερος από εμένα, σε παρακαλώ. Το μόνο πρόβλημα είναι ο δείκτης WAF ( Wife acceptance factor ).
Θα σου προτεινα διασταυρωση καυκασου με κορσο, να ξεχωριζεις;)
Δινει πολυ καλα σκυλια, πολυ ισορροπημενα:love:

Στο WAF δε μπορω να σε βοηθησω, εκει ειναι δυσκολα τα πραγματα, αν βρεις ποτε λυση σε παρακαλω ποσταρε την και για τους υπολοιπους:whistle:

Υ.γ. Ο Μακης ειναι μπαντογκ:ROFLMAO:
 


sake

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2017
629
1.085
34
Μόλις γύρισα από βόλτα με τον τυσον... Σε μια Γετιονια είχαν αρπάξει στο πεζούλι του σπιτιού τους και φαμίλια και όπως περνάω ακούω :
''να να ενας τέτοιος σκύλος έφαγε το παιδί στη ναυπακτο" ένα ΠΙ ΜΠΟΥΛ
 
  • Like
Reactions: Eroe




ΑΡΓΟΣ & ΕΓΩ

Well-Known Member
26 Μαρτίου 2018
1.150
2.016
Εγώ είμαι ο ποιητής ή ο @Hammer

Δεν πιστεύω πως έχασες το χιούμορ σου @vasilis_mike , έχει ο γείτονας πιτ εγω θα πάρω κορσο αυτό θέλω να πω, αν έβαζα άλλο nick name ίσως να με παρεξηγούσαν στο παράδειγμα. Τι είναι ο μάκης μπαντγογκ ; σε παρακαλώ εγώ θέλω ράτσα αναγνωρισμένη με βούλες και υπογραφές :p Μόνο ο μπατμαν είναι μια ράτσα μόνος του, εκεί δεν μπορώ να πω κάτι.

* Σήμερα έμαθα που μπορω να πάω να δω λιονταράκια & πάνθηρα εντός Αττικής , ίσως μπορώ να πάρω ένα με χαρτιά και τα σχετικά, δεν κάνω πλάκα. Θα λανσάρω νέα μόδα.
 
  • Like
Reactions: vasilis_mike


Hammer

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2017
1.468
2.709
Τιποτα κακοπροαιρετο εννοειται.
Τελειως στο χαβαλε το εγραψα.

Περα απ τη πλακα ο Μαικ, ανηκει στα βαρια πυροβολικα του "τυπου"/ της οικογενειας των πιτ, και ο δικος μου σε αυτη την κατηγορια ηταν.
Τα "βαρια" πιτ, μπανντογκ το λεω εγω, εχουν αλλο χαρακτηρα απο τον τυπο 23-25 κιλα πιτ που ειναι τεζα στην ενεργεια και στα πρευ ντραιβ.
Αυτα τα μικρα πιτ φτιαχτηκαν αργοτερα(λεω εγω, ισως παντα να υπηρχαν), οχι με σκοπο το κυνηγι....

Οταν παιζει και λιγο μαστιφ και Μολοσσος μεσα το σκυλι γινεται πιο σοφο.

Τα τελευταια χρονια παιζουν πιο πολυ τα ελαφρια πιτ, φουλ πρευ και σταθερο δαγωμα , αυτο πουλαει.

ΥΓ. Ειμαι φαν του Μαικ φιλε
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
  • Like
Reactions: vek and Hammer




betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
Η "επιθεση του πιτμπουλ" στον ανθρωπο ειναι πρωτη ειδηση... η επιθεση του ανθρωπου στο πιτμπουλ..... (τα χουμε ξεσκισει τα σκυλια.. τι περιμενουμε αληθεια δεν καταλαβαινω...)

http://fanpage.gr/viral/pets/anthro...itmpoul-ke-sta-mora-tis-tin-ora-pou-gennouse/
Αφου ο σκυλος ειναι προιον, εχει το δικαιωμα ο καθενας να ξεφορτωνεται το ελαττωματικο ('επιθετικο', γκαστρωμενο) ή αυτο που τελικα δεν ανταποκρινεται στις απαιτησεις του και να το αντικαταστησει με ενα αλλο.

Προσφορα υπαρχει! Αδεσποτα δεν υπαρχουν. Ολα καλα.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU