Επιβήτορες

πιστεύετε οτι οι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ καλοί επιβήτορες θα πρέπει να διατίθεντε για επίβαση σε οποιαδήποτε θ


  • Total voters
    216

ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
Το ξέρω ότι το εχουμε ξανασυζητήσει στο παρελθόν και έχω πει την γνώμη μου αλλά θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες.

με αφορμή 2 εκτροφείς στο εξωτερικό στους οποίους ζήτησα ζευγάρωμα και μου απάντησαν

οκ χχχ ευρώ

χωρίς να ρωτήσουν τίποτα για την σκύλα

πιστεύετε οτι οι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ καλοί επιβήτορες θα πρέπει να διατίθεντε για επίβαση σε οποιαδήποτε θυληκιά???????
 




mitsakos

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2008
273
0
πριν απαντησω να πω πως δεν εχω ιδεα απο αυτα αλλα η γνωμη μου ειναι οτι το σωστο θα ηταν να ζευγαρωνει με μια αντιστοιχη θυληκια εκτος αν τους νοιαζουν μονο τα λεφτα..
αλλιως το λογικο ειναι πως προσπαθουν το καλυτερο κ δεν δινουν το "καλυτερο" τους στον καθε "τυχαιο" εκτρωφεα
δεν λεω για εσενα,γενικα μιλαω
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
διοτι θα ζευγαρωσει που θα ζευγαρωσει τελικα η θηλυκια,τουλαχιστον ας ειναι με εναν απο τους καλυτερους.
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Όχι.
Εάν πάρουμε ως δεδομένο πως ο μόνος λόγος της επιλεκτικής εκτροφής είναι η βελτίωση της εκάστοτε φυλής, δεν υπάρχει λόγος να γίνονται μέτρια ζευγαρώματα (από τα οποία θα προκύψουν μέτρια κουτάβια).
 






EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
οχι..οταν εγω ζητησα τον πατερα των μωρων μου για επιβαση μου ζητησαν πεντιγκρι,φωτο και στοιχεια για την σκυλα..μετα συμφωνησαν..αυτο θεωρω οτι ειναι σωστο
 


Gogo

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2008
538
0
marko
Θα ψηφισω ΝΑΙ !

Απο οτι λενε οι "εμπειροι" εκτροφεις, καλος επιβητορας ειναι ο

dominant και καλη θηλυκια αυτη που δεν "περναει" τιποτα....

Αν οντως ειναι ετσι και εφ'οσον η θηλυκια ειναι εντος προτυπου (βασει κριτου)

και με ελεγμενη υγεια , ΝΑΙ....


και για αυτο που ειπε η galazio!
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
EVI.T said:
οχι..οταν εγω ζητησα τον πατερα των μωρων μου για επιβαση μου ζητησαν πεντιγκρι,φωτο και στοιχεια για την σκυλα..μετα συμφωνησαν..αυτο θεωρω οτι ειναι σωστο

αυτό θα έπρεπε να είναι και το σωστό.

Και αν ταιριάζει θα το κρίνει ο εκτροφέας του επιβήτορα(όχι ο ιδιοκτήτης, εκτός κι αν είναι το ίδιο πρόσωπο).Για να θες σκυλί εκτροφής του σημαίνει πως εμπιστεύεσαι την κρίση-πείρα-γνώση-ένστικτο του.
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ο εκτροφέας του επιβήτορα?????????????????

δηλαδή εγώ που έχω αρσενικά από άλλα εκτροφεία θα πρέπει να τους ρωτάω αν με αφήνουν να τον ζευγαρώσω???????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

μπερδεμένη σε βρίσκω.
 




ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
και για να εξηγούμε

ενας ανθρωπος που ειναι διατεθιμένος να ζευγαρώσει με έναν σκύλο στο εξωτερικό και να μπει σε κάποια σοβαρά έξοδα , σίγουρα δεν έχει κανένα τελευταίο σκυλί.

σίγουρα το έχει ψάξει και έχει κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις υγείας.

από εκεί ομως μέχρι το να μην ρωτάει τίποτα..........................................
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
μπορει να πεταει πρωτα την τιμη και αν δεν λακισει ο αλλος ,να μπαινει και στο παρασυνθημα ρε μακη 8) :lol:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
ειλικρινά δεν ξέρω.....................

εξεπλάγην

παρασλύνθημα πάντως δεν άκουσα.

μόνο ένα ξερό

σε περιμένω.
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
μπορει να ειναι " δειγμα " υψηλου επιπεδου εκτροφεων του εξωτερικου αυτος :lol:
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
ΜΑΚΗΣ said:
ειλικρινά δεν ξέρω.....................

εξεπλάγην

παρασλύνθημα πάντως δεν άκουσα.

μόνο ένα ξερό

σε περιμένω.
ναι,ισως γιατι για να φτασεις μεχρι εκει ,φτανεις για καποιον λογο...
(εκτος κι αν υπαρχουν πολλοι ,σαν καποιον εδω μεσα που ειχα διαβασει ποστακι του στυλ "με τον παρα μου γ@#ω και την κυρα μου και πειτε μου ποσο παει το καλυτερο γιατι εχω λεφτα να παω να το παρω"...τοτε παω πασο 8) :lol:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981