Επιβήτορες

πιστεύετε οτι οι ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ καλοί επιβήτορες θα πρέπει να διατίθεντε για επίβαση σε οποιαδήποτε θ


  • Total voters
    216

LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
το ειπα χαριτολογοντας ΜΑΚΗ γιατι οταν λες δεν ρωτησε τιποτα,δηλωσε μονο το χχχ ποσο που θελει και απλως σε περιμενει λες και ειστε διπλα ετσι απλα :roll:
ε,ακουγεται καπως :shock:

η' σε ξερει πολυ καλα ...
η' εχετε ξανασυνεργαστει ....
η' εμπνεεις εμπιστοσυνη απο το τηλεφωνο η' το email....

η' δεν σε πιστεψε οτι θα πας :wink:
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
ΜΑΚΗΣ said:
ο εκτροφέας του επιβήτορα?????????????????

δηλαδή εγώ που έχω αρσενικά από άλλα εκτροφεία θα πρέπει να τους ρωτάω αν με αφήνουν να τον ζευγαρώσω???????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

μπερδεμένη σε βρίσκω.

Να μην σε αφήσουν δεν γίνεται,δεν έχουν το δικαίωμα αν ο σκύλος είναι 100%δικός σου,αλλά μια γνώμη μπορείς να την πάρεις,αν και όταν ο ιδιοκτήτης είναι ΚΑΙ εκτροφέας η άποψη του βαραίνει αλλιώς.Εγώ αναφερόμουν σε ιδιοκτήτες απλούς που έχουν έναν πολύ καλό αρσενικό και τους τον ζητάνε για επίβαση.Αυτοί οι ιδιοκτήτες για μένα θα έπρεπε να συμβουλευτούν και τον εκτροφέα του σκύλου τους.

Αλλά αυτά είναι όλα στην σφαίρα του ιδανικού.Όταν υπάρχει χρήμα στην υπόθεση,τι με νοιάζει εμένα ποια σκύλα θα πηδήξει ο σκύλος μου?Θα τον χαλάσει μήπως?Θα τον κουράσει?Λεφτά θα βγάλουμε να πάρουμε και άλλα καλά σκυλιά να βελτιώσουμε την ράτσα.
 




George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
denis said:
George K said:
Όχι, μόνο αν ταιριάζει.
Kαι ποιός θα το κρίνει ??
Ο ιδιοκτήτης του αρσενικού. (έχω την εντύπωση ότι παλιότερα έχουμε αναφερθεί πάλι; ) Όχι τόσο απο την ίδια τη σκύλα όσο απο το πεντιγκρί. Και πάλι παίζει ρόλο πόσο ενημερωμένος είναι ο ιδιοκτήτης του θηλυκού.

Αν το αποτέλεσμα δεν είναι ικανοποιητικό το πιο πιθανό είναι να κατηγορήσουν τον επιβήτορα.
 


EVI.T

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2008
455
5
ATHENS
www.afghanhounds.gr
ΜΑΚΗΣ said:
ο εκτροφέας του επιβήτορα?????????????????

δηλαδή εγώ που έχω αρσενικά από άλλα εκτροφεία θα πρέπει να τους ρωτάω αν με αφήνουν να τον ζευγαρώσω???????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

μπερδεμένη σε βρίσκω.
o αρσενικος δεν ειναι ο δικος μου μακη :wink:
τι θεωρεις μπερδεμενο?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
keyman said:
EVI.T said:
οχι..οταν εγω ζητησα τον πατερα των μωρων μου για επιβαση μου ζητησαν πεντιγκρι,φωτο και στοιχεια για την σκυλα..μετα συμφωνησαν..αυτο θεωρω οτι ειναι σωστο

αυτό θα έπρεπε να είναι και το σωστό.

Και αν ταιριάζει θα το κρίνει ο εκτροφέας του επιβήτορα(όχι ο ιδιοκτήτης, εκτός κι αν είναι το ίδιο πρόσωπο).Για να θες σκυλί εκτροφής του σημαίνει πως εμπιστεύεσαι την κρίση-πείρα-γνώση-ένστικτο του.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Παιδιά πάτε καλά ?? Τί λέτε ?? :lol: :lol: :lol: :lol:
Αν ήξερε ο ιδιοκτήτης του επιβήτορα θα ήταν ο καλύτερος εκτροφέας του κόσμου, δεν γίνονται αυτά ...
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981