Επιθετικό κουταβι


Status
Κλειδωμένο θέμα

tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Ειναι κ κατι σκλια που δινουν κ αυτα μπατσακια (ναι,το εχω ξαναπει) κ εκει να δω ποσα μπατσακια θα διναμε αλλα κ ποα θα τρωγαμε.....
 
  • Like
Reactions: ghelly and Sirkos


Annasakis

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2015
110
197
33
Θεσσαλονίκη
Ε! Ναι!
Ας αφήσουμε τις συμβουλές εδώ κι ας πάμε σε πιο επικοδομητικά ανοικτά θέματα, που μπορούμε (υποθετω) να έχουμε άποψη, όπως πχ: «Γλύφει το τσουτσούνι του!»
Δεν ξέρω εάν θα έπρεπε τώρα να προσβληθώ ή όχι, να ζητήσω συγγνώμη που το θέμα μου δεν ήταν "επικοδομητικό" για τα γούστα σου ή όχι, αλλά θα ήθελα να αναφέρω οπωσδήποτε ότι αυτό που έκανες κάνει τον άλλον να νιώθει λιγουλάκι μειονεκτικά....δεν νομίζεις;;

Υ.Γ το θέμα "γλείφει το τσουτσούνι του" το άνοιξα εγώ......σταυρώστε με!!
 
  • Like
Reactions: Gaara


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Ειναι κ κατι σκλια που δινουν κ αυτα μπατσακια (ναι,το εχω ξαναπει) κ εκει να δω ποσα μπατσακια θα διναμε αλλα κ ποα θα τρωγαμε.....
απλα τα σκυλακια με τα μπατσακια αφηνουν και τρυπουλες , λεπτομερειες θα μου πεις !!!
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Οπως πολυ ωραια λετε @Gaara @Sirkos οτι το "καμια φορα δεν ειναι ο κανονας κ να μην βολευομαστε με τις εξαιρεσεις" , ετσι δεν ειναι κ κανονας οτι σκυλι που αρπαξε μια ψιλη για να σταματησει αυτο που κανει θα γυρισει αυριο να φαει το αφεντικο του.

Το σκυλι του παραδειγματος, δεν κακοποιειται συστηματικα, προφανως ομως μεχρι προτεινος δεν ειχε παρει σοβαρα το αφεντικο του κ το αποτελεσμα προκυπτει απο τα γραφομενα του παιδιου οχι τις προσωπικες υποθεσεις του καθενος μας.....

Το μελλοντικο οποιο αποτελεσμα θα προκυψει κ αυτο απο διαφορες αλληλεπιδρασεις κ σιγουρα οχι επειδη αρπαξε μια φορα ενα μπατσακι.

Και εν παση περιπτωση, τονισα το αποτελεσμα οπως το ειπε ο ιδιος ο θεματοθετης, ειπα κ την αποψη μου. Το οτι εχετε διαφορετικη δεν σημαινει ουτε οτι ειναι σωστη κ φυσικα δεν σημαινει οτι καποιος που εχει αντιθετη αποψη δεν πρεπει να την εκφραζει......
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Οταν δεν ξερεις το αφεντικο, το σκυλι και γενικα τις περιστασεις καλο ειναι να μην εκφερεις αποψεις τυπου ε βαρα τον και λιγο δε πειραζει ειδικα οταν ο αλλος ειναι νεοεισερχομενος , οκ ειπες μια κουβεντα που ισως να εχεις και δικιο αλλα ισως και οχι , γινεται ολοκληρη συζητηση επι αυτου οταν γενικα η γραμμη του φορουμ γενικα σε τετοιες περιπτωσεις ειναι να πηγαινει ο ενδιαφερομενος σε εκπαιδευτη και να αποφευγει με την μια την βια , γιατι πρεπει να επιμεινεις τοσο πολυ σε κατι το οποιο σου λεμε με επιχειρηματα οτι ειναι επικινδυνο για καθε ασχετο που μπαινει στο φορουμ και η μονη απαντηση σου ειναι του τυπου ναι αλλα ισως εχω δικιο , δεν χρειαζεται τοση επιμονη και ξεροκεφαλια , ειλικρινα και τα λαθη ειναι ανθρωπινα και ουτε θα πεσεις στην υποληψη των μελων του φορουμ
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Δεν ξέρω εάν θα έπρεπε τώρα να προσβληθώ ή όχι, να ζητήσω συγγνώμη που το θέμα μου δεν ήταν "επικοδομητικό" για τα γούστα σου ή όχι, αλλά θα ήθελα να αναφέρω οπωσδήποτε ότι αυτό που έκανες κάνει τον άλλον να νιώθει λιγουλάκι μειονεκτικά....δεν νομίζεις;;

Υ.Γ το θέμα "γλείφει το τσουτσούνι του" το άνοιξα εγώ......σταυρώστε με!!
Αν το εξέλαβες έτσι σου ζητω συγγνώμη και απολογούμαι διότι δεν ήταν αυτη η πρόθεσή μου!

Τα θεματα στο φόρουμ έχουν μια ιεράρχηση (ισως για τον καθενα διαφορετική)
Υπάρχουν σοβαρά, αδιάφορα, ελαφρά, κλπ, χωρίς αυτό να ενισχύει ή να μειώνει τον αρχικό θεματοθέτη, διότι πραγματικά όλα χρειάζονται και όλοι έχουμε ανοίξει απ όλα τα είδη!
Επέλεξα το θέμα σου στο παράδειγμα, διότι μου φανηκε χαριτωμένος ό τιτλος και αρμόζων σε αυτό που ήθελα να επισημάνω!
Εβαλα δε εντός παρενθέσεως το «υποθέτω», διότι μετα την επισήμανση ότι όποιος απαντάει πρεπει να ειναι αποδεδειγμενα με περγαμηνες ειδικός, διατηρησα μια επιφύλαξη αν μου επιτρεπεται διότι δεν κατέχω πιστοποιητικό τσουτσουνολειχίας.
Οπως δεν ειμαι διατροφολόγος, όπως δεν είμαι επεξεργαστης δερμάτων για να προτεινω ασφαλές κολάρο και οδηγό, οπως δεν είμαι εκτροφέας, οπως δεν είμαι κριτης, κλπ, κλπ, κλπ.
Το μονο που επιτρεπεται λοιπόν, είναι να συμμετέχω σε θεματα με φωτογραφίες σκυλιών και να λεμε όλοι μαζί μόνο το επιτρεπτό γουτσου γουτσου!
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
@Sirkos
Το λες;;;
Ποια γραμμη του φορουμ;
Μηπως να ξαναδιαβαζες λιγο τους κανονες;
Λεει πουθενα να μην εκφερει κανεις την προσωπικη του αποψη αλλα σε θεματα που αφορουν την εκπαιδευση να απανταμε στερεοτυπικα;;;;;

Επισης δεν ξερω ποιος σου εχει πει κ πρεπει ολοι να ενστερνιστουμε κ να μεταλαμπαδευσουμε σε ολα τα νεα μελη την πεποιθηση οτι ο σκυλος ειναι γυαλινος κ αν καποιος του ριξει ενα μπατσακι στην διαρκεια της ζωης του, θα του τραυματισει ανεπανορθωτα τον ψυχισμο κ θα δημιουργησει εναν προβληματικο σκυλο!!!

Και εν παση περιπτωση πιστευε το, δικαιωμα σου, αλλα μην προσπαθεις να κανεις τους αλλους να το πιστεψουν εξ ισου κ σταματα να προσπαθεις να μηδενισεις τις αντιθετες αποψεις.

Στο σχολιο που αφορα το προσωπο μου, θα σου πω οτι ποσως με ενδιαφερει αν καποιος με αντιπαθει η με λατρευει κ σε αντιθεση με πολλους, ποτε δεν προσπαθησα να κανω fun club ακολουθων υποστηρικτων η θαυμαστων, γιατι με νοιαζει προτιστως να μπορω να πω αυτο που πιστευω, οπου ειναι δυνατον με επιχειρηματα κ τελευταιο αν καποιος θα με συμπαθησει γι αυτο.......
 


Gaara

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2014
824
649
41
Athens
ρε συ @east49 το ένα μπατσάκι μπορεί να φέρει δεύτερο, το δεύτερο τρίτο και ούτω καθ' εξής.

δεν ξέρεις τί είναι ο άλλος και πως θα εφαρμόσει την οποιαδήπτε αντίστοιχη συμβουλή / προτροπή πες το όπως θες
 
  • Like
Reactions: Sirkos and ghelly


Annasakis

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2015
110
197
33
Θεσσαλονίκη
Αν το εξέλαβες έτσι σου ζητω συγγνώμη και απολογούμαι διότι δεν ήταν αυτη η πρόθεσή μου!

Τα θεματα στο φόρουμ έχουν μια ιεράρχηση (ισως για τον καθενα διαφορετική)
Υπάρχουν σοβαρά, αδιάφορα, ελαφρά, κλπ, χωρίς αυτό να ενισχύει ή να μειώνει τον αρχικό θεματοθέτη, διότι πραγματικά όλα χρειάζονται και όλοι έχουμε ανοίξει απ όλα τα είδη!
Επέλεξα το θέμα σου στο παράδειγμα, διότι μου φανηκε χαριτωμένος ό τιτλος και αρμόζων σε αυτό που ήθελα να επισημάνω!
Εβαλα δε εντός παρενθέσεως το «υποθέτω», διότι μετα την επισήμανση ότι όποιος απαντάει πρεπει να ειναι αποδεδειγμενα με περγαμηνες ειδικός, διατηρησα μια επιφύλαξη αν μου επιτρεπεται διότι δεν κατέχω πιστοποιητικό τσουτσουνολειχίας.
Οπως δεν ειμαι διατροφολόγος, όπως δεν είμαι επεξεργαστης δερμάτων για να προτεινω ασφαλές κολάρο και οδηγό, οπως δεν είμαι εκτροφέας, οπως δεν είμαι κριτης, κλπ, κλπ, κλπ.
Το μονο που επιτρεπεται λοιπόν, είναι να συμμετέχω σε θεματα με φωτογραφίες σκυλιών και να λεμε όλοι μαζί μόνο το επιτρεπτό γουτσου γουτσου!
Είναι μια από τις φορές που ο γραπτός λόγος λοιπόν παραποιείται. Κατάλαβα το σκεπτικό σου...... όλα οκ! (και ναι, ο τίτλος μου ήθελα να είναι χιουμοριστικός και χαριτωμένος!) (y)
 
  • Like
Reactions: johnk and epial


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
ρε συ @east49 το ένα μπατσάκι μπορεί να φέρει δεύτερο, το δεύτερο τρίτο και ούτω καθ' εξής.

δεν ξέρεις τί είναι ο άλλος και πως θα εφαρμόσει την οποιαδήπτε αντίστοιχη συμβουλή / προτροπή πες το όπως θες
Φιλε μου, αυτο αυτο ισχυει σε ολα τα θεματα σε οτι κι αν γραφουμε....
Οποτε η δεν θα πρεπει να γραφουμε η να θεωρουμε οτι αυτος που διαβαζει εχει μια ικανη δοση λογικης.

Εχει επισης τεραστεια διαφορα το "του εριξα ενα μπατσακι" ως τετελεσμενο γεγονος με την υποθετικη κουβεντα "καθε ποτε κ ποσα μπατσακια μπορω να του ριχνω".

Το σχολιο μου αφορουσε επισημανση επι τετελεσμενου γεγονοτος!!!!

Καμια προτροπη δεν υπηρξε πουθενα για οτιδηποτε.

Εξεφρασα επισης μια γενικη αποψη οτι αν ο σκυλος σε καποια στιγμη αρπαξει ενα μπατσακι δεν θα παθει τιποτα περαν του οτι πιθανον να συνετιστει.......

Εν παση περιπτωση δεν καταλαβαινω ουτε γιατι πρεπει να δινω εξηγησεις περισσοτερο η λιγοτερο απο αυτον που προτεινει κατι αλλο κ ποση διαφορα μπορει να εχει ενα μπατσακι απο ενα δυνατο τραβηγμα του λουριου!!!!
 
  • Like
Reactions: johnk


Marion_Russel

Well-Known Member
17 Οκτωβρίου 2013
567
675
Υπαρχει στον κανονισμο του φόρουμ αυτή η επισήμανση;
Σε χωρο δημόσιας συζήτησης βρισκόμαστε!
Εγώ θέλω να τα διαβαζω ανοικτά, για να εκφράσω τις ενστάσεις μου ή να επικροτήσω, όπως να δω και τις ενστάσεις ή την συμφωνια των άλλων!
Τις συμβουλές μέσω προσωπικών μηνυμάτων τις θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ διότι δεν μπαίνουν στην κρίση των υπολοίπων, πόσο δε μάλλον την προτροπή για κάτι τετοιο!
Υπάρχει περίπτωση να προκύψει διαφωνία μεταξύ δύο ατόμων, η οποία, όμως διαφωνία να καταλήξει off topic. Επομένως, το καλύτερο θα ήταν για να μη χαλάσει το θέμα (όπως έχει αναφέρει και ο admin) είναι να τα πουν μέσω προσωπικών μηνυμάτων.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Θέλω από χτες να πω 10 πράγματα σε ορισμένα θέματα που τρέχουν στο φόρουμ...
Αλλά, θες λίγο η δουλειά, θες λιγο το τρέξιμο στο σπίτι (πλημμυρίσαμε την Πέμπτη), με εμπόδιζαν από το να καθήσω για κάποιο χρόνο στον υπολογιστή...

Και μου δίνεις εσύ, @epial (Γιάννη) μιά ωραία πάσα για να παραθέσω και να μπορέσω να πω δυό κουβέντες...:)

...Εβαλα δε εντός παρενθέσεως το «υποθέτω», διότι μετα την επισήμανση ότι όποιος απαντάει πρεπει να ειναι αποδεδειγμενα με περγαμηνες ειδικός, διατηρησα μια επιφύλαξη αν μου επιτρεπεται διότι δεν κατέχω πιστοποιητικό τσουτσουνολειχίας...
Οπως δεν ειμαι διατροφολόγος, όπως δεν είμαι επεξεργαστης δερμάτων για να προτεινω ασφαλές κολάρο και οδηγό, οπως δεν είμαι εκτροφέας, οπως δεν είμαι κριτης, κλπ, κλπ, κλπ.
Το μονο που επιτρεπεται λοιπόν, είναι να συμμετέχω σε θεματα με φωτογραφίες σκυλιών και να λεμε όλοι μαζί μόνο το επιτρεπτό γουτσου γουτσου!
Συμφωνώ, Γιάννη, κατά 95%!

Μέχρι τώρα, το φόρουμ μπόρεσε να "ξεπεράσει" κάτι σκληροπυρηνικούς moderators (αλλά άριστους γνώστες ΚΑΙ με περγαμηνές, ή "περγαμηνές") των αρχικών του χρόνων και να δώσει (να πάρουμε, δηλαδή, εμείς οι τότε νεώτεροι) "βήμα" σε νεώτερα μέλη, ενδιαφερόμενα μέλη, σοβαρά (ή όχι) μέλη, ώστε να εκφράζονται γνώμες και απόψεις...

Η αλήθεια, βέβαια, είναι ότι είναι πολύ σημαντικό το "says who", που ρωτάνε οι Αγγλοσάξωνες... και αυτό εναπόκειται στην κρίση του κάθε αναγνώστη να το ψάξει και να το κρίνει... ας μην φτάσουμε στο σημείο να το παίζουμε σαν τις αμερικανικές εταιρείες που φτιάχνουν (για παράδειγμα) οδοντόκρεμες και πρέπει να αναγράφουν με εμφανή τρόπο: "προσοχή! μη φάτε το καπάκι"!

Ναι... έγραψα κι εγώ κάτι στο θέμα αυτό... που έχει προκύψει από (αρκετά σοβαρές) θεωρητικές γνώσεις και από (σχετική, αλλά αρκετή για να το στηρίζω) εμπειρία... θα μπορούσε να αμφισβητηθεί ή όχι... να αμφισβητηθεί με σοβαρό τρόπο, ή με γελοίο τρόπο... δεν παίζει ρόλο, εδώ είμαστε μιά ομάδα ανθρώπων (που αγαπούν - ελπίζω - το σκύλο και τη σκύλα) που λέει τη γνώμη της...

Στη συγκεκριμένη περίπτωση, θεώρησα ότι μιλάμε για ένα οπωσδήποτε "σκληρό" κουτάβι... από αυτά που δεν θεωρούνται (ανεξαρτήτως "ράτσας") ιδιαίτερα "εκπαιδεύσιμα" και χρειάζονται ειδικό χειρισμό... και, εδώ που τα λέμε, μακάρι να κάνω και λάθος...
Και το άφησα εκεί το θέμα, δεδομένου ότι (όπως προείπα) δεν είχα χρόνο... και, αν με ζόριζε κάποιος να γράψω έστω μία φράση, θα είχα ήδη γράψει: "βρες ένα καλό εκπαιδευτή"...
Δεν ανέφερα δε το βιογραφικό μου, προκειμένου να πείσω τον ενδιαφερόμενο, μιάς και δεν το θεώρησα αναγκαίο...

Τώρα, το "βρες ένα καλό εκπαιδευτή", είναι από μόνο του θέμα για ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ... και, βέβαια (και πάλι) ο καθένας μας λέει τη γνώμη του, ώστε κάποιος άλλος να δει κάτι, να σκεφτεί κάτι και να ΨΑΞΕΙ περισσότερο...

Οπως τα λες κι εσύ, ούτε εγώ προτείνω πράγματα σχετικά με τη διατροφή, μιάς και δεν έχω εντρυφήσει...
Για ασφαλή κολάρα, όμως (και ιμάντες και "πνίχτες" και ότι άλλο - που μπορεί να σταματήσει το σκύλο από την απόδραση), είμαι από τους πλέον "ειδικούς"... παρότι κι εγώ δεν είμαι επεξεργαστής δερμάτων!!!:D Βέβαια, δεν υπάρχει μόνο το δέρμα...;)
Ούτε εκτροφέας είμαι, Γιάννη μου, αλλά αν άνοιγα το στόμα μου (όπως έχω κάνει παλιότερα "εδώ μέσα" - και όπως έχω "υλικό" για να μπορώ να κάνω ακόμα!) θα γινόμασταν "π@υτ@ν@"... ΤΟΤΕ να έβλελες πόσοι εκτροφείς θα έμπαιναν να γράψουν, έστω και για 1-2 μέρες... γιατί περισσότερο δεν αντέχουν... απειλούν με μηνύσεις και εξαφανίζονται...:cool: το ίδιο συμβαίνει και με διάφορους εκπαιδευτές, όπως ξέρεις...
Όσο δε για τους κριτές... απ' ότι είδα, ούτε εδώ μπορέσαμε να επικεντρωθούμε ΜΟΝΟ σε αυτούς και λυπάμαι...

Άρα, Γιάννη, θα συμφωνήσω: Ας ασχοληθούμε (τουλάχιστον εσύ κι εγώ) λίγο με το "γούτσου - γούτσου" (ώσπου να κάτσει η σκόνη) και βλέπουμε...:p

Υ.Γ. Το γλύψιμο δε του τσουτσουνιού, είναι πολύ σοβαρό θέμα... ΚΑΙ χτες το βράδυ πετάχτηκα από τον ύπνο μου, νομίζοντας ότι έχουν σπάσει τα υδραυλικά του σπιτιού και πλημμυρίζουμε!!!:p:D

Υ.Γ.2. Τέλος, με "εντυπωσιάζουμε", εδώ μέσα στο φόρουμ (αλλά, δυστυχώς, όχι μόνο εδώ, αλλά γενικότερα), για το γεγονός ότι αν διαφωνούμε με κάποιον... εκτός από την ουσία της διαφωνίας μας, νιώθουμε ότι ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να παραθέσουμε και μερικά (κοσμητικά ή όχι) επίθετα για τον διαφωνούντα συνομιλητή μας... ή μερικές (θετικές ή όχι) ψυχολογικές καταστάσεις που μπορεί να βρίσκεται ο διαφωνών συνομιλητής μας... ή, γενικά το "στόλισμα" του διαφωνούντος, με όποιον τρόπο θεωρεί πιό έξυπνο και "αποτελεσματικό" ο γράφων...:(
 
Last edited:
  • Like
Reactions: sea-mol and epial


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
@Sirkos
Το λες;;;
Ποια γραμμη του φορουμ;
Μηπως να ξαναδιαβαζες λιγο τους κανονες;
Λεει πουθενα να μην εκφερει κανεις την προσωπικη του αποψη αλλα σε θεματα που αφορουν την εκπαιδευση να απανταμε στερεοτυπικα;;;;;

Επισης δεν ξερω ποιος σου εχει πει κ πρεπει ολοι να ενστερνιστουμε κ να μεταλαμπαδευσουμε σε ολα τα νεα μελη την πεποιθηση οτι ο σκυλος ειναι γυαλινος κ αν καποιος του ριξει ενα μπατσακι στην διαρκεια της ζωης του, θα του τραυματισει ανεπανορθωτα τον ψυχισμο κ θα δημιουργησει εναν προβληματικο σκυλο!!!

Και εν παση περιπτωση πιστευε το, δικαιωμα σου, αλλα μην προσπαθεις να κανεις τους αλλους να το πιστεψουν εξ ισου κ σταματα να προσπαθεις να μηδενισεις τις αντιθετες αποψεις.

Στο σχολιο που αφορα το προσωπο μου, θα σου πω οτι ποσως με ενδιαφερει αν καποιος με αντιπαθει η με λατρευει κ σε αντιθεση με πολλους, ποτε δεν προσπαθησα να κανω fun club ακολουθων υποστηρικτων η θαυμαστων, γιατι με νοιαζει προτιστως να μπορω να πω αυτο που πιστευω, οπου ειναι δυνατον με επιχειρηματα κ τελευταιο αν καποιος θα με συμπαθησει γι αυτο.......
κοιτα να δεις , αμα ξεκολλησεις λιγο και χαλαρωσεις και αρχισεις να σκεφτεσαι ποια ειναι γενικα η γραμμη του φορουμ σε βασικα θεματα οπως η επιλογη κουταβιου και θεματα εκπαιδευσης θα δεις οτι εχω δικιο , δεν χρειαζεται να γραφεται στους κανονες και ξεκολλα λιγο με τους κανονες και την τυπολατρεια του νομου (που καθε φορα οταν ζοριζεσαι ανατρεχεις εκει , τυχαιο? δε νομιζω......) , γιατι και εγω καλλιστα μπορω να σου πω οτι υπαρχει και ο αγραφος νομος ο οποιος πολλες φορες ειναι πιο δυνατος η πιο σωστος απο καθε γραμμενο. Καλο ειναι οταν καποιος ασχετος μπαινει να του δινουμε γενικες οδηγιες , αν εχει λιγο μυαλο και ακουσει θα τα ανακαλυψει μονος του
Δεν προσπαθω να μηδενισω καμια αντιθετη αποψη οταν τα πραγματα ειναι υποκειμενικα , αλλα οπως και να το κανεις το να δινεις συμβουλη σε ενα ασχετο τυπου βαρα του μια φαπα η μπατσα , ειναι μεταξυ μας ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ λαθος και οχι υποκειμενικα οσο και να θελεις να τα παρουσιασεις διαφορετικα, λεγοντας οτι ισως ομως πετυχει .....
Οσο για το φαν κλαμπ σου , μη μας λες παραμυθια γιατι εγω δεν αναφερθηκα σε φαν κλαμπ ,αμα ομως δεν σε ενδιεφερε η γνωμη του φορουμ, οταν σε φωναζαν Ο ΕΑΣΤ και σου μιλαγανε σαν να εισαι αγορι , θα εβαζες καποια πραγματα στην θεση τους απλα σε βολευει να νομιζουν οτι εισαι αγορι τωρα για ποιο λογο δεν ξερω , ισως επειδη αμα εισαι αντρασ η γνωμη μετραει? ισως για να μπορεισ να λες οτι πιανεις δυο σκυλια 50κιλα στον αερα και τα φερνεις τουμπα? ισως για οταν λες ΚΑΤΩ οτι καθονται κατω μεχρι και τα τζιτζικια ?? ειλικρινα δε ξερω και δεν με ενδιαφερει απλα μη μας δουλευεις οτι δεν σε ενδιαφερει και ουτε να βαζεις το κλαμπακι σου να σε φωναζουν Ο εαστ κτλπ .
α και κατι αλλο σε αυτο που ειπες ¨
"γιατι με νοιαζει προτιστως να μπορω να πω αυτο που πιστευω, οπου ειναι δυνατον με επιχειρηματα "
καλο ειναι να μιλαμε μονο οταν εχουμε επιχειρηματα και οχι για να μιλαμε απλα για να μιλαμε γιατι μετα καταληγουμε να γινομαστε κουραστικοι η ακομα χειροτερα γραφικοι και να λεμε δικαιολογιες τυπου ΓΙΑΤΙ εχει αθηναικες πινακιδες .....
και σταματαω εδω γιατι δε νομιζω οτι εχει κανενα νοημα το να συνεχισω τον αντιλογο μαζι σου
 
Last edited:
  • Like
Reactions: ghelly


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
@Sirkos
Δεν καταλαβαινω γιατι εγραψες ενα κατεβατο ειλικρινα, ισως ειναι ακομα μια προσπαθεια να μου την πεις (?) επειδη δεν συμμεριζομαι την αποψη σου (??) η ισως απλα η αναγκη σου να πεις κατι.....

Η οποια γραμμη υπαρχει απο το φορουμ, ειναι γραμμενη απο τους κανονες του.
Και ναι οφειλουμε τους νομους κ τους κανονες να τους σεβομαστε ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑΠΛΑ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΩΡΟ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΤΗΓΗΣΗ ΝΟΜΩΝ, οσο κι αν σε βολευει παρα να λες την αποψη σου ενα θεμα εκπαιδευσης, η να κατηγορεις καποιον οτι τους εφαρμοζει ΟΠΩΣ ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΟΛΟΙ.

Το υλοποιπα στα οποια ευθυγραμμιζονται οι αποψεις των μελων ειναι ΚΟΙΝΗ ΛΟΓΙΚΗ εν μερη κ το υπολοιπο ειναι ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ. Τοσο απλο και αυτο!!

Στα υπολοιπα ολα, θα αρκεστω να σου απαντησω οτι για σενα κ την πλειοψηφια των μελων εδω μεσα, ειμαι ο χρηστης east49 κ δεν σε αφορα τιποτα περα απο αυτο για την προσωπικη μου ζωη, ουτε σενα ουτε οποιον αλλον.
Οσοι με ξερουν κ θεωρουνται φιλοι μου, γνωριζουν κ αλλες πολλες λεπτομεριες που ομως δεν ειναι της παρουσης κ συνεχιζουν να αναφερονται στο χρηστη κ οχι το προσωπο. Αυτο εξ αλλου ειναι κ το φορουμ αλλο που πολλοι το χρησιμοποιουν επωνυμα για δικους τους απωτερους σκοπους!!!
Απλο.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Το θέμα έχει μια τάση διαφυγής από αυτό που ορίζει ο τίτλος του και για αυτό θα κλειδωθεί.

Ζητάμε συγνώμη από το μέλος που το ξεκίνησε και φυσικά μπορεί να ανοίξει κάποιο άλλο για οτιδήποτε θα ήθελε να σχολιαστεί και να απαντηθεί.

Παρακαλώ όλα τα μέλη να μένουν στο θέμα και να αποφεύγουν προσωπικούς χαρακτηρισμούς και επιθέσεις.

Ευχαριστούμε!
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη