Επιτρέψτε μου να σας συστηθώ..








Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Αποδράσαμε για 3 μερούλες με την πριγκιπέσσα στο βουνό.. Ένα άγχος που θα την έπερνα μαζί το είχα για να είμαι ειλικρινής, αλλά το κορίτσι μου με έβγαλε ασπροπρόσωπη!!

Σκυλίσια ζωή σου λέει μετά.. Για εσάς είναι η ζωή!! :love:

"Τι θα γίνει ρε μάνα, θα δώσεις καμιά λιχουδιά ή μόνο φωτό θα πέρνεις;;"


image.jpeg
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Μπράβο μωρέ η γλυκούλα :love:
Εσύ πάλι, τι πίστευες ότι θα έκανε και είχες τόσο άγχος;
 
  • Like
Reactions: Pitsinaki


Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Επειδή θα έβγαινε από την ασφάλεια και την καθημερινή ρουτίνα της, δεν ήθελα να αισθάνεται άβολα. Εμετοί στο αυτοκίνητο (θαυματουργό emetostop), μιζέρια στο φαγητό (ψυγείο-ταπεράκια απο το σπίτι), βόλτα/τουαλέττα, παράπονα να μεινει μόνη της για λιγο στο δωμάτιο..

Απλά καθημερινά πράγματα.. :ROFLMAO::whistle::p
 
  • Like
Reactions: mareco


Vromet

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2016
82
116
Κούκλα είναι να την χαίρεσαι. :love:Πάντα είχα μια αδυναμία στα μαύρα αλλά τα ασπρόμαυρα, έρωτας με την πρώτη ματιά.:)
 
  • Like
Reactions: Pitsinaki


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Έλα μωρέ, μην τα λυπάστε τόσο αναίτια πολύ, γιατί στερείστε αμφότεροι πολλά. Κρίμα είναι :)
 
  • Like
Reactions: Pitsinaki






Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Τελειες!! Καλη χρονια!
Ευχαριστούμε πολύ!! Ξετρελάθηκε με τα χιόνια, δεν το περίμενα.. :love:
την έβγαλα μόνο φωτό, δυστυχώς δεν μου κόψε να την τραβήξω και video.. :(
 




Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
1η της φορά σε χιόνια;
Όλα τα σκυλιά τρελενονται για χιόνια. Δεν έχω δει σκύλο να μην του αρέσει.
Να την πας ξανα και περιμένουμε βίντεο (y)
Στα σχεδόν τρια χρόνια που είμαστε μαζί ναι. Τώρα στο καταφύγιο σίγουρα θα χε φάει χιόνι κάποια στιγμή.. :(
Όποιος παθαίνει, μαθαίνει.. ;):D
Η Ζούμπη δεν εκδηλώνει την χαρά της συχνά (τουλάχιστον όπως το έχω εγώ στο μυαλό μου) εκτός σπιτιού-βολής και ασφάλειας, οπότε όταν το κάνει, μόνο ευχάριστη έκπληξη είναι!! :love:
 


Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Μιας και το καλοκαίρι φτάνει προς το τέλος του, ας φρεσκάρουμε και εμείς λίγο το θέμα μας, να μας θυμηθείτε όσοι μας γνωρίζετε και να μας μάθετε όσοι δεν μας ξέρετε (ευκαιρία μιας και έχουμε και νέο φωτογραφικό υλικό)..

Ήταν το τρίτο καλοκαίρι με το κορίτσι μου φέτος (μάλλον το ένατο της ζωής της) και σκεφτόμουν ποτε είχα μπει πρωτη φορά να γράψω για αυτήν και για ποτε πέρασαν 3 χρόνια, ούτε κατάλαβα!!

Σε αυτό το διάστημα που έχω γίνει οικειοθελώς σκλάβα της, κάνω ότι περνάει απο το χέρι μου για να παραμένει υγιής και χαρούμενη. Πρόσφατα κι αυτή μου έκανε το χατίρι να πάρει απόφαση οτι το αυτοκίνητο ειναι αναγκαίο καλό-κακό και όταν την φωνάζω έρχεται να μπει και δεν καταθέτει στο κάλυμμα οτι περιλαμβάνει το πεπτικό της σύστημα κατα την διάρκεια της διαδρομής. :censored::eek: Επιπλέον εχει αρχίσει να ενδιαφέρεται στην βόλτα για καινούργιες γνωριμίες αλλα και να κάνει περισσότερες χαρές σε ανθρώπους του περιβάλλοντός της και να ειναι περισσότερο δεκτική σε πιτσιρίκια που δεν διαθέτουν ακόμη αίσθηση του κινδύνου, και που ανακαλύπτουν τι ειναι αυτό που λέγεται σκύλος.. Δεν παύει να με εκπλήσσει καθημερινά αυτό το πλάσμα! :LOL::p:cool:

Θα κλείσω το σύντομο update (μίνι_σεντόνι) με ένα τραγούδι που της αφιερώνω.

Εύχομαι να ναι γερή και να περάσουμε πολλά πολλά καλοκαίρια ακόμη μαζί :love::love:

#Don't_shop #Adopt #Adopt_a_senior_dog
 

Attachments







Pitsinaki

Well-Known Member
23 Απριλίου 2014
449
1.015
Παλαιό Φάληρο
Και έφτασεν η ώρα μας για το καθιερωμένο ετήσιο ιατρικό check -up..
Φαινομενικά ακμαιότατες και ορεξάτες αλλα με θεματάκια στα αυτιά (ωτίτιδα), στα δόντια (αν και έχει ξανακάνει, χρειάζεται καθαρισμός και αφαίρεση 1-2 σάπιων) και τη λιπάση (ολίγον αυξημένη).. Ο γιατρός χορήγησε 8ήμερη αντιβίωση (xeden 50mg), 10 ημέρες σταγόνες (surolan) για τα αυτιά και ζήτησε επανεξέταση. Για τη λιπάση συνέστησε αντιβίωση (είπαμε να τελειώσουμε με τα αυτιά πρώτα) και πιο light τροφή και επανεξέταση σε 2 μήνες..

Επειδή δεν ήταν ο βασικός γιατρός μας, είμαστε στην αναμονή και για δεύτερη γνώμη αλλά δεν νομίζω ότι θα απέχει και πολύ από την πρώτη..

Παρ' όλα αυτά δεν πτοούμαστε και θα αντιμετωπίσουμε τα θέματά μας ένα ένα με ψυχραιμία..

Εν τω μεταξύ δεν απέχουμε από τις αγαπημένες μας συνήθειες!

Bath Hat.JPEG
(click από τον groomer μας Βασίλη)
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf