Ερώτηση περί διελκυστίνδας


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Εννοείς ότι αν είναι ήδη ανεβασμένος τον κάνεις πιο πολύ?Και το αντίστροφο με έναν υποτακτικό?
εννοω αυτο ακριβως που ειπα
μπορεις να κανεις 1000 καλα και μπορεις να κανεις και 1000 κακα στον σκυλο σου με το ταγκ.

βγαζω εξω το κυριαρχικο που εγραψες.κυριαρχικο εδω θεωρουμε τον σκυλο που δεν κανει κατσε με την πρωτη,τον σκυλο που θελει να φαει τον αλλο σκυλο,τον σκυλο που την πεφτει παντου,τον σκυλο που μας καβαλαει το ποδι......................οποτε το βγαζω εξω

μπορεις με ενα ταγκ να ανεβασεις εναν ανεβασμενο σκυλο οπως ειπες ναι
μπορεις ομως με τον ιδιο τροπο τον ιδιο σκυλο να τον μαμησεις.

τον υποτακτικο τι να τον κανεις;αν ειναι υποτακτικος να τον κανεις να μαμει και να δερνει παιζοντας με το ταγκ εννοεις;
 


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
εννοω αυτο ακριβως που ειπα
μπορεις να κανεις 1000 καλα και μπορεις να κανεις και 1000 κακα στον σκυλο σου με το ταγκ.

βγαζω εξω το κυριαρχικο που εγραψες.κυριαρχικο εδω θεωρουμε τον σκυλο που δεν κανει κατσε με την πρωτη,τον σκυλο που θελει να φαει τον αλλο σκυλο,τον σκυλο που την πεφτει παντου,τον σκυλο που μας καβαλαει το ποδι......................οποτε το βγαζω εξω

μπορεις με ενα ταγκ να ανεβασεις εναν ανεβασμενο σκυλο οπως ειπες ναι
μπορεις ομως με τον ιδιο τροπο τον ιδιο σκυλο να τον μαμησεις.

τον υποτακτικο τι να τον κανεις;αν ειναι υποτακτικος να τον κανεις να μαμει και να δερνει παιζοντας με το ταγκ εννοεις;
Έχω διαβάσει πολλά θέματα σε σχέση με το κυριαρχικός εδώ μέσα.Θυμαμαι και τις διαφωνίες σου με το μέλος freedom.Θεωρώ ότι υπάρχουν κυριαρχικά σκυλιά αλλά σίγουρα δεν είναι αυτά που δεν κάθονται με τη μία.Εννοεις ότι αν κερδίζεις συνέχεια έναν ανεβασμένο σκύλο τον ρίχνεις?
Ή ότι μπορείς να τον κάνεις και επιθετικό?

Ναι με το ταγκ μπορείς να ανεβάσεις έναν υποτακτικό σκύλο?Ή μπορείς να τον ρίξεις περισσότερο?
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν κυριαρχικα σκλια,ειπα οτι ο καθενας παιρνει οτι θελει και το βαφτιζει κυριαρχια.

προφανως το ανεβασμα που λες ειναι κατι αλλο απο αυτο που εγω εννοω,γιατι..
ενας υποτακτικος σκυλος ειναι υποτακτικος,τι θα τον κανεις με το ταγκ;;φονια;

εγω ξερω οτι μπορεις με ενα ταγκ να κανεις καλο σε ενα σκλι αλλα μπορεις να κανεις πολυ πιο ευκολα και κακο στο ιδιο σκλι με το ταγκ.τωρα τι λεει και τι βαζει εδω ο καθενας πασοκ με ενδιαφερει.

εγω,για την ιστορια, επαιξα με ταγκ οταν ηταν 9 μηνων το σκλι και στο επομενο παλι δεν θα το ξεκινησω απο μικρο,οπως εκανα παλια.
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν κυριαρχικα σκλια,ειπα οτι ο καθενας παιρνει οτι θελει και το βαφτιζει κυριαρχια.

προφανως το ανεβασμα που λες ειναι κατι αλλο απο αυτο που εγω εννοω,γιατι..
ενας υποτακτικος σκυλος ειναι υποτακτικος,τι θα τον κανεις με το ταγκ;;φονια;

εγω ξερω οτι μπορεις με ενα ταγκ να κανεις καλο σε ενα σκλι αλλα μπορεις να κανεις πολυ πιο ευκολα και κακο στο ιδιο σκλι με το ταγκ.τωρα τι λεει και τι βαζει εδω ο καθενας πασοκ με ενδιαφερει.

εγω,για την ιστορια, επαιξα με ταγκ οταν ηταν 9 μηνων το σκλι και στο επομενο παλι δεν θα το ξεκινησω απο μικρο,οπως εκανα παλια.
Τι κακό μπορείς να κανεις σε ένα σκύλο παίζοντας tug?
Ο δικός μου εκπαιδευτής είπε δεν παίζεις tug μέχρι να σου πω ... Χωρίς ιδιαίτερες εξηγήσεις . Κ δεν το είπε για τα δόντια του φυσικά ...
 
  • Like
Reactions: Kouros


Mariosgs

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2017
1.465
1.599
31
Τι κακό μπορείς να κανεις σε ένα σκύλο παίζοντας tug?
Ο δικός μου εκπαιδευτής είπε δεν παίζεις tug μέχρι να σου πω ... Χωρίς ιδιαίτερες εξηγήσεις . Κ δεν το είπε για τα δόντια του φυσικά ...
Τελικά σ είπε γτ?
 


Taitienitsa

Well-Known Member
7 Νοεμβρίου 2016
412
554
35
Κορυδαλλός
Τελικά σ είπε γτ?
Όχι κάτι που να με καλύψει πλήρως !!! Είμαι κ εγώ περίπτωση !
Μέσες άκρες , επειδή από μόνος του είναι αρκετά ανεβασμένος κ εγώ δεν μπορώ να το χειριστώ σωστά αυτό , δεν υπάρχει λόγος με το tug να τον ανεβάζω περισσότερο !
 
  • Like
Reactions: Mariosgs


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Τι ενναλακτικό μου προτείνεις για να σκοτώνω τον χρόνο μου;
Σιδέρωμα; Φασίνα; Λάτζα; Μαγείρεμα;
Οτι μου προτείνεις, ειλικρινά!
Εγω παντως εκανα βαρη .... σηκωνα τα σκυλακια μου 50 κιλων αγκαλια για να μη χαλασουν τα ποδαρακια τους!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf