Εχασα τον καλύτερό μου φίλο... γιατί?????


baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Καλησπέρα έχασα τον φίλο μου χτες το βράδυ.
Θα ήθελα να με βοηθήσετε, αν μπορείτε να μου πείτε.

Λοιπόν, την πρώτη μέρα δεν μπορούσε να ουρήσει, σφιγγόταν πολύ αλλά μάταια.

Τη δεύτερη μέρα τον πήγα στον κτηνίατρο και του χορήγησε τις ενέσεις PRIMPERAN- TAGAMET-ZINACEF...
Αφού τον φέραμε στο σπίτι, σφάδαζε από τους πόνους, δεν ξέραμε τι να κάνουμε.
Οταν έπινε νερό, έκανε εμετό.
Το βράδυ άρχισε και ανάσαινε πολύ γρήγορα και σφράγισε το στόμα του...
Μετά είχε έντονους σπασμούς σε όλο του το σώμα... Αγγιζα την κοιλιά του και ένιωθα σπασμούς στα όργανά του.

Μετά από μισή ώρα περίπου, τον έχασα... Τον έχασα για πάντα
 
Last edited by a moderator:


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
συλλυπητήρια....

λυπάμαι που το πρώτο σου πόστ είναι τόσο τραγικό
επισης λυπάμαι πολυ πρέπει να σου επισημάνω ότι απαγορεύεται στο φόρουμ μας η χρήση greeklish καθότι πολλοί συνάνθρωποί μας γνωρίζουν μόνο ανάγνωση της μητρικής μας γλώσσας

η διάγνωση ,ειδικά για ένα τόσο σοβαρό και τραγικό θέμα, μέσω ίντερνετ δεν είναι και ότι ασφαλέστερο

τι ηλικία είχε το σκυλάκι σου?
 






johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Φίλε Βαγγέλη,

Συλλυπητήρια!!!
Καλό ταξίδι στο φιλαράκι σου, σε νιώθουμε όλοι εδώ μέσα...

Αυτό που με μπερδεύει είναι το ότι κράτησε δυό μέρες στην κατάσταση αυτή...
Αλλιώς (χωρίς να είμαι κτηνίατρος, λέμε τώρα) θα μου θύμιζε συστροφή...

Υ.Γ. Τι φυλή ήταν? Μεγαλόσωμο? Μικρόσωμο?
 
Last edited:


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Τραγικη στιγμη, λυπαμαι παρα πολυ για την απωλεια σου και ειδιακα για τον τροπο που εγινε. Συλληπητηρια, να σαι καλα να θυμασαι τις ομορφες στιγμες.
 




baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
μου ειπε οτι ηταν γαστεντεριτιδα αλλα δεν νομιζω πιστευω οτι τον εχασα πολυ αδικα
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Λυπαμαι για την απωλεια σου :(

Εκτος απο τη δυσκολια στην ουρηση δεν ειχε κανενα αλλο συμπτωμα την πρωτη μερα ?
 




kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
Αντιεμετικό-μειωτικό γαστρεντερικών εκκρίσεων και αντιβιωτικό είναι τα ενέσιμα που του έδωσε

η αδυναμία ούρησης που γράφεις
συνοδευόταν και απο αδυναμία κένωσης?
 


sofos_vet

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2010
79
1
33
το TAGAMET ανέφερες χρησιμοποιείτε για δερματικές λοιμώξεις..λίγο άκυρω για την περίπτωση του φίλου σου....να εκφράσω και εγώ με την σειρά μου τα συλληπητήρια μου για τον χαμό του φίλου σου..να τον θυμάσαι για πάντα...
 




baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Λυπαμαι για την απωλεια σου :(

Εκτος απο τη δυσκολια στην ουρηση δεν ειχε κανενα αλλο συμπτωμα την πρωτη μερα ?
οχι δεν ειχε καποιο αλλο συμπτωμα στην πρωτη μερα και για αυτο δεν το πιστευω πως τον εχασα ετσι η ψυχουλα μου μου λειπει τοσο πολυ
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
το TAGAMET ανέφερες χρησιμοποιείτε για δερματικές λοιμώξεις..λίγο άκυρω για την περίπτωση του φίλου σου....να εκφράσω και εγώ με την σειρά μου τα συλληπητήρια μου για τον χαμό του φίλου σου..να τον θυμάσαι για πάντα...
που το βρήκες αυτό-όλες οι πηγές στο ίντερνετ αναφέρουν ότι μειώνει την έκκριση γαστρεντερικών υγρών και χρησιμοποιείτε σε έλκη στομάχου και άλλα συναφή
 


kokoni

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
10.349
97
16
earth
οι κενώσεις του πως ήταν? καθόλου αίμα? τι έτρωγε ? που έμενε? μήπως έφαγε τίποτα ακατάλληλο?
 


baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Φίλε Βαγγέλη,

Συλλυπητήρια!!!
Καλό ταξίδι στο φιλαράκι σου, σε νιώθουμε όλοι εδώ μέσα...

Αυτό που με μπερδεύει είναι το ότι κράτησε δυό μέρες στην κατάσταση αυτή...
Αλλιώς (χωρίς να είμαι κτηνίατρος, λέμε τώρα) θα μου θύμιζε συστροφή...

Υ.Γ. Τι φυλή ήταν? Μεγαλόσωμο? Μικρόσωμο?
σας ευχαριστω ολους για την συμπαραστασει το ειχα αναγκη το σκυλακι ηταν μικρόσωμο
 


sofos_vet

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2010
79
1
33
που το βρήκες αυτό-όλες οι πηγές στο ίντερνετ αναφέρουν ότι μειώνει την έκκριση γαστρεντερικών υγρών και χρησιμοποιείτε σε έλκη στομάχου και άλλα συναφή
ναι έχεις δίκιο είχα στο μυαλό μου το Cimetidine..... συγνώμη για το λάθος....
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
¨Εχασα μέσα σε τρεις μέρες τον γάτο μου με τον ίδιο τρόπο, ήταν νεφρική ανεπάρκεια.
Σίγουρα δεν έχει να κάνει με φόλα ή κάτι τέτοιο;
Λυπάμαι πολύ για αυτό που συνέβη, τα λόγια είναι λίγα δυστυχώς σε τέτοιες περιστάσεις :(
 


baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
οι κενώσεις του πως ήταν? καθόλου αίμα? τι έτρωγε ? που έμενε? μήπως έφαγε τίποτα ακατάλληλο?
κακακια του εκανε κανονικα την πρωτη μερα οχι αιμα δεν ειχε καθολου στις δυο μερες αυτες δεν ετρωγρ τιποτα περα απο το λιγοστο νερο οπου και το εκανε εμετο κατευθειαν. το ειχα μεσα στο σπιτι μου και απο φαει του εδινα κανονικα οτι τρωγαμε και εμεις στο σπιτι περα απο κατι κονσερβες οταν ηταν ακαταληλο το φαι για αυτον
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.323
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc