Εχασα τον καλύτερό μου φίλο... γιατί?????


baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Τραγικη στιγμη, λυπαμαι παρα πολυ για την απωλεια σου και ειδιακα για τον τροπο που εγινε. Συλληπητηρια, να σαι καλα να θυμασαι τις ομορφες στιγμες.
σε ευχαριστω να εισαι καλα και εσυ!!!
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Λυπαμαι πολυ για το σκυλακι σου και για τον τροπο που εφυγε.
Αν ειχε ουρολιθιαση και για αυτο δυσκολευοταν να ουρησει θα επρεπε ο γιατρος να ειχε βαλει καθετηρα.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
οι κενώσεις του πως ήταν? καθόλου αίμα? τι έτρωγε ? που έμενε? μήπως έφαγε τίποτα ακατάλληλο?
Και μενα εκει πηγε το μυαλο μου...

Επισης, πριν ποσο καιρο ειχατε κανει εξετασεις για καλαζαρ-ερλιχια ?
 


baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Αντιεμετικό-μειωτικό γαστρεντερικών εκκρίσεων και αντιβιωτικό είναι τα ενέσιμα που του έδωσε

η αδυναμία ούρησης που γράφεις
?
οχι δεν συνοδευόταν απο αδυναμία κένωσης
 


baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Και μενα εκει πηγε το μυαλο μου...

Επισης, πριν ποσο καιρο ειχατε κανει εξετασεις για καλαζαρ-ερλιχια ?
πριν ενα μηνα περιπου του καναμε επανεξεταστικες εξετασης προολιπτικα γενικα για ολα τα σταδια για θεματα υγειας ειχαν βγει καθαρα μου κανει πολυ εντυπωσει για το αδικο χαμο του για αυτο αναφερθηκα και τις ενεσεις που του χορηγηθηκαν μηπως τον εχασα απο αυτες μηπως ειχε κατι αλλο και δεν πηρε τις σωστες διαγνωσεις ο κτηνιατρος
 


baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Λυπαμαι πολυ για το σκυλακι σου και για τον τροπο που εφυγε.
Αν ειχε ουρολιθιαση και για αυτο δυσκολευοταν να ουρησει θα επρεπε ο γιατρος να ειχε βαλει καθετηρα.
του ελεγα του κτηνιατρου γιατρε το σκυλακι δεν μπορει να ουρησει και αυτος ειπε πως ειναι απο τον πονο που εχει και για αυτο δεν μπορει πιστευω οτι δεν στεκι αυτο
 


yasemin

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2009
2.789
5.380
Οταν λες στο γιατρο οτι δεν μπορει να ουρησει,το μυαλο του θα πρεπει να παει σε κατι που φραζει την ουρηθρα και να κοιταξει πως να το ανακουφισει βγαζοντας τα ουρα με καθετηρα.
 


baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
¨Εχασα μέσα σε τρεις μέρες τον γάτο μου με τον ίδιο τρόπο, ήταν νεφρική ανεπάρκεια.
Σίγουρα δεν έχει να κάνει με φόλα ή κάτι τέτοιο;
Λυπάμαι πολύ για αυτό που συνέβη, τα λόγια είναι λίγα δυστυχώς σε τέτοιες περιστάσεις :(
λυπαμε και εγω για το γατακι εχω μαθει καλα πως ειναι να χανεις τον καλυτερο σου φιλο
 


swiftkid

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2009
550
97
κρίμα που έφυγε έτσι :( Να θυμάσαι τις όμορφες στιγμές που ζήσατε μαζί !!!
 


baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Οταν λες στο γιατρο οτι δεν μπορει να ουρησει,το μυαλο του θα πρεπει να παει σε κατι που φραζει την ουρηθρα και να κοιταξει πως να το ανακουφισει βγαζοντας τα ουρα με καθετηρα.
αυτο πιστευα οτι θα επρατε αλλα τα λογια μου πηγαν στα περιτα
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.669
7.785
λυπαμε και εγω για το γατακι εχω μαθει καλα πως ειναι να χανεις τον καλυτερο σου φιλο
Σε ευχαριστώ πολύ αλλά ο λόγος που ανέφερα τον γάτο μου είναι η αιτία που πέθανε..όπως ο σκύλος σου δεν μπορούσε να ουρήσει και τα υπόλοιπα συμπτώματα ήταν παρόμοια, λέω μήπως είχε και ο δικός σου παρόμοιο θέμα :(
 




baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Σε ευχαριστώ πολύ αλλά ο λόγος που ανέφερα τον γάτο μου είναι η αιτία που πέθανε..όπως ο σκύλος σου δεν μπορούσε να ουρήσει και τα υπόλοιπα συμπτώματα ήταν παρόμοια, λέω μήπως είχε και ο δικός σου παρόμοιο θέμα :(
αυτο ειναι και το μεγαλο μου ερωτημα φοβαμαι οτι ηταν τελειως λανθασμενες η κινησεις του κτηνιατρου που τον παροκολουθησε δεν προλαβα τουλαχιστον να παω και καπου αλλου να τον προλαβαινα αλλα ματαια 1,5 μερα αντεξε
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
κριμα και λυπαμαι, μια ερωτηση: εγινε νεκροψια στο ζωακι?
 


baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
κριμα και λυπαμαι, μια ερωτηση: εγινε νεκροψια στο ζωακι?
μου ειπαν οτι δεν αναλαμβανουν για νεκροψια και οτι θα επρεπε να παω στην πατρα για τα περιτερου
 


samsok

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2009
1.091
100
θα μπορουσες να την κανεις σε εναν αλλο κτηνιατρο ,στην θεση σου θα το εκανα
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Eγώ απορώ πως ο γιατρός αρχικά δεν έδωσε buscopan να ανακουφιστεί λίγο το ζωντανό..

Λυπάμαι πολύ..!
 




baggelis

Active Member
4 Αυγούστου 2011
25
0
Eγώ απορώ πως ο γιατρός αρχικά δεν έδωσε buscopan να ανακουφιστεί λίγο το ζωντανό..

Λυπάμαι πολύ..!
οταν του εκανε τις ενεσεις το σκυλακι δεν μπορουσε μετα απο 9 ωρες ουτε να περπατησει δεν μπορουσε ουτε καν να σταθει στα ποδια του μπορουσε γενικα δεν μπορουσε να αντιδρασει καν. εχασα τον φιλο μου τοσο μα τοσο αδικα που δεν μπορω να το πιστεψω
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc