Ζευγάρωμα pincher




Panos33

Active Member
30 Σεπτεμβρίου 2006
41
0
ROTTIE said:
Γιατί χρυσέ μου άνθρωπε? Είσαι μέλος στο forum από τις 30/9/2006
Από τότε μέχρι σήμερα έχουμε συζητήσει το θέμα των byb χιλιάδες φορές. Καμία από τις συζητήσεις που αφορούν τα ανήθικα ζευγαρώματα των ιδιωτών δεν έτυχε να διαβάσεις?

Τα ζευγαρωματα των ιδιωτών το μόνο που κάνουν είναι να δημιουργούν σκυλιά χαμηλής ποιότητας, σκυλιά ημίαιμα, σκυλιά προβληματικά, σκυλιά αδέσποτα.
ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.
Και τη εγινε που ειμε μελος στο φορουμ απο τοτε, συμενει οτι δεν εχω εμπιρια ετσι ? θα αποκτησω οπως αποκτισαν και καποιοι αλλοι οταν ξεκηνησαν.Τα ζευγαρωματα των ιδιωτων γιατι εχουν προβληματικα σκυλια δεν το καταλαβενω ?
Μονο τα σκυλια των επαγγελματιων ειναι καλα ετσι για να ΧΩΝΟΥΝ το καθε κουταβι 1000 Ε,και να μη μπορει να παρει ο καθενας ενα σκυλι και να το χαρει,δηλαδη ενας φτωχος δε θα αγαπαει καλα το σκυλι του.
Δεν εχω κατι με τους επαγγελματιες,αλλα και εμενα οταν πηγα να παρω το σκυλι και με ειπαν 700 ε ζαλιστικα και το πειρα απο εξω 250 ε,και θα βρεθει καποιος τωρα εξυπνος και θα πει οτι τα σκυλια απο εξωτερικο δεν ειναι καλα,ναι μονο τα ντοπια ειναι καλα.Δεν ξερω μπορει να μην επρεπε να τα γραψω αυτα αλλα κατι μεσα μου με πνηγει,οχι μονο για αυτο και για αλλα θεματα σχετικα με τη χωρα που ζουμε,δεν ξερω αν εχει καποιος ζησει στο εξωτερικο τοτε θα με καταλαβει,εδω υπαρχει μια νοοτροποια,μια ζηλια,ενας εγωισμος.
 




Panos33

Active Member
30 Σεπτεμβρίου 2006
41
0
Τελος παντων δεν εχω σκοπο να μαλωσω,τη συμενει αυτο που γραφεις ομως denis,αν εχεις να πεις κατι εκφασε το,τη δε σε αρεσε απο αυτα που ειπα ?
 


George K

Well-Known Member
12 Νοεμβρίου 2007
1.177
48
Τόσο μεγάλη διαφορά στη τιμή, δεν σε προβλημάτισε; Γιατί να υπάρχει άραγε;

Το σπίτι θέλουμε να είναι καλό και με ανέσεις. Σκύλο ας πάρουμε το πιο φτηνό, δε βαριέσαι.. Αυτοκίνητο θα έπαιρνες χωρίς να το δεις και χωρίς άδεια κυκλοφορίας;
 




Panos33

Active Member
30 Σεπτεμβρίου 2006
41
0
George K said:
Τόσο μεγάλη διαφορά στη τιμή, δεν σε προβλημάτισε; Γιατί να υπάρχει άραγε;

Το σπίτι θέλουμε να είναι καλό και με ανέσεις. Σκύλο ας πάρουμε το πιο φτηνό, δε βαριέσαι.. Αυτοκίνητο θα έπαιρνες χωρίς να το δεις και χωρίς άδεια κυκλοφορίας;
Οχι δε με προβληματισε γιατι αυτες ειναι η τιμες εκει, γιατι ενας μηνιεως μισθος ειναι 200-300 Ε,και να σου πω κατι επρεπε να πω οτι το πειρα 600 οπως κανουν ολοι για να πεις οτι ειναι καλο,ετσι πως μηλας εξω απο Ελλαδα δεν εχεις παει πουθενα,η τουλαχιστον καπου σε αντολικα μπλοκ,δεν μπορεις να εκφερεις τετοια γνωμη αν δε ζησεις εκει, να δεις πως παει εκει η ζωη.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
Panos33 said:
Τελος παντων δεν εχω σκοπο να μαλωσω,τη συμενει αυτο που γραφεις ομως denis,αν εχεις να πεις κατι εκφασε το,τη δε σε αρεσε απο αυτα που ειπα ?
να τα παρουμε ενα ενα? :D

καταρχην σου γραφει η ροττι πως εισαι μελος απο το 2006 (εννοωντας οτι εισαι αρκετο καιρο στο φορουμ )και θα "επρεπε" λογικα να εχεις ενημερωθει για καποια θεματα,διοτι "εμεις" ας πουμε,δεν εχουμε αλλο λογο περαν της καλης διαθεσης-και κανοντας την πραξη οπως μπορουμε- να αλλαξει επιτελους κατι απο ολη αυτη την ρημαδοκατασταση που επικρατει...κανενα αλλο συμφερον.
εσυ το μεταφραζεις αυτο ,σαν "εισαι λιγο καιρο στο φορουμ και δεν εχεις εμπειρια" κατι που φυσικα δεν εννοουσε...
εμπειρια φυσικα και δεν εχεις,ουτε και αποκτιεται αυτη ζευγαρωνοντας τα σκυλια μας(αυτο σαν διευκρινηση)...
θα επρεπε ομως να μπορεις μετα απο τοσο καιρο στο συγκεκριμενο φορουμ ,να καταλαβαινεις τι ακριβως σου λενε,χωρις να βαζεις μπροστα αυτο "που σε πνιγει" οπως ειπες,διοτι εαν λειτουργεις με αυτο που σε πνιγει,δεν προκειται ποτε να βγεις στην επιφανεια :wink:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
για πες μου εμένα ΠΟΥ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ σε χώρα του πρώην ανατολικού μπλόκ.

Πόσο έχει ένα σκυλί απο ΣΟΒΑΡΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ στην Ρωσία - Ουγγαρία - Σερβία - Πολωνία ????
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
και για να τελειώνουμε με το θέμα.

προσωπικά με αφήνει ΑΔΙΑΦΟΡΟ από που πήρες το σκυλί , γιατί το πήρες , αν θα το στειρώσεις κ.λ.π.

σαν άνθρωπος όμως που ΕΧΩ ζήσει ΚΑΙ ΖΩ στο εξωτερικό θα σου πω το εξείς

Panos33


δεν ξερω αν εχει καποιος ζησει στο εξωτερικο τοτε θα με καταλαβει,εδω υπαρχει μια νοοτροποια,μια ζηλια,ενας εγωισμος.
ΜΙΑ ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΑ θα έλεγα.

τις απαντήσεις τις δίνεις μόνος σου

τον αλλο τον ειχαμε παρει παλη απο Σερβια απο μια φιρμα τραγουδιστρια,και προφανος τα σκυλια τις τα ειχε ακριβοπληρωμενα,και ηταν πολυ καλα,αυτο μου το φερανε ουτε ξερω τους γονεις του δεν τους ειδα
τέλος

είσαι η ζωντανή απόδειξη ότι όσο και κάποιοι προσπαθούν να ενημέρωσουν όσους δεν ξέρουν................. χωρίς λόγο και αιτία το κάνουν.-
 


magi

Well-Known Member
15 Ιουνίου 2006
607
2
Athens
Και εγώ έχω ζήσει σε χώρα του πρώην ανατολικού μπλοκ,
και από Σοβαρό Εκτροφείο δεν θα δώσουν κουτάβι καν σε έναν τυχαίο !!
Με 250ε αγοράζεις σκυλάκι στο παζάρι, ή από ιδιώτη που έχει κουτάβια και τα πουλάει.
 


Panos33

Active Member
30 Σεπτεμβρίου 2006
41
0
Και κατι αλλο πανω σε αυτο που αναφερεστε καποιοι τι σκυλι ειναι αυτο και γιατι αυτα τα λεφτα,

ΜΑΚΗΣ said:
για πες μου εμένα ΠΟΥ ΕΧΩ ΖΗΣΕΙ σε χώρα του πρώην ανατολικού μπλόκ.

Πόσο έχει ένα σκυλί απο ΣΟΒΑΡΟ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ στην Ρωσία - Ουγγαρία - Σερβία - Πολωνία ????
Τι ηταν αυτο που πεταξες τωρα,αν εχεις ζησει πραγματικα εκει και οχι να πας μια βολτα η να κατσεις 2 βδομαδες,ξες τι πεζετε εκει,και ποσο εχει.Ας μη κρειβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας,απλος σας ποναει μερικους οταν βγαινουν αυτα στον αερα και τα διαβαζουν και αλλοι,γιατι τους ανοιγουν τα ματια.Τελος παντος το λαθος ειναι δικο μου το παραδεχομε που ειπα τιμη.Και οσο αναφορα στο ακριβοπληρωμενο που ειπα, μη κολας εκει αυτο δε συμενει οτι το πειρε 1000.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
...........
και λενε πως ακομη και οι τοιχοι εχουν αυτια 8)

υγ. ποναωωωωωω!!! :lol:
 


Panos33

Active Member
30 Σεπτεμβρίου 2006
41
0
galazio said:
...........
και λενε πως ακομη και οι τοιχοι εχουν αυτια 8)

υγ. ποναωωωωωω!!! :lol:
Εχεις να πεις κατι πες το και μη περνεις το μερος απο του αλλους γλυφωντας τους,τι εισε το εξαγωνακι τις ROTTIE ?
Αυτη δεν απαντησε εσυ γιατι πεταχτηκες ?
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Παρακαλώ να πέσουν οι τόνοι, οποιαδήποτε απορία υπάρχει για σχέσεις μεταξύ των μελών και την λειτουργία του forum να τίθεται στην ενότητα σχόλια και πρότάσεις ή να διευθετείται με προσωπικό μήνυμα. Τα posts που συνεχίζουν να είναι τέτοιου περιεχομένου θα σβήνονται.
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
οχι αλλο καρβουνοοοοο...

υγ. ειμε το εξαγωνακι τις ROTTIE και ποναω γλυφωντας....
 


Panos33

Active Member
30 Σεπτεμβρίου 2006
41
0
Και ενα τελευταιο και να κλεισει αυτο,εσεις ολοι που πατε εξωτερικο στα εκτροφια που λετε,βαλτε εναν γνωστο σας αλλα να εινε ιδια εθνικοτητα με αυτους, να παει, να δειτε τη τιμες λενε σε αυτον και τη τιμες σε εσας.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Tη ΣΑΒΟΥΡΑ πουλάνε 250 Ευρώ στους Ελληνες και 30 Ευρώ στους δικούς τους.

Τα μέτρια και πάνω τα κρατάνε και τα μοσχοπουλάνε σε ακόμα μεγαλύτερα θύματα από εσένα, που τουλάχιστον ζητάνε και κάποια πράγματα να ξέρουν για τον σκύλο. ΟΣΑ από αυτά τα εκτροφεία είναι εκτροφεία και οχι χαβούζα. Και είναι λίγα.

Αφού θές να τ'ακούσεις :wink:

Εδώ μιλάς με σχετικούς, και ίσως και αλλοδαπούς ... δεν μιλάς με την γειτόνισσα. Πρόσεξε τί λές, γελοιοποιήσε. Μαθε πώς σηκώνονται τα αυτιά, ΤΙ είναι το pincher, και μετά κρίνε τί είναι καλό σκυλί και τί οχι.

Είσαι όντως το ζωντανό παραδειγμα ότι άδικα ασχολούμαστε.
 




ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Panos33, ότι για τους υπεύθυνους κυνοφιλους είναι αδιαμφισβήτητο και δεδομένο, για ‘σενα είναι συνομωσία εναντίον σου.
Τι να πω… διάβασε, ενημερώσου και προπαντός, άνοιξε τα αφτιά και άκου πριν μιλήσεις.
Από συνετούς ανθρώπους αυτή η χώρα έχει έλλειψη, από κλασσικούς ξερολες Ελληναρες πλεόνασμα…