Ζητείται άμεση φιλοξενία


demo

Active Member
17 Ιανουαρίου 2008
28
0
athens
ναι το ξερω οτι ορισμενοι δεν το ηθελαν...Μακαρι να μπορουσε ο κοσμος να καταλαβει. Εμενα μου φαινοταν μια ταραγμενη αλλα καλη ψυχουλα!!! Μακαρι να βρει κατι. Εχουν και αλλο σκυλο εκει που παει;;

Οντως ο κοσμος ειναι μικρουλης :)
 








denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Παιδιά άμα δεν βρεθεί λύση μπορώ να δώσω εγώ ...

έχω ένα κλουβί 1Χ1 , το καθαρίζω μία φορά το χρόνο αλλά έχει και σπιτακι μέσα, και μπορώ να προσφέρω ρύζι πρώτης ποιότητας με αποφάγια απο καμιά ταβέρνα, μια φορά το μήνα ...

Αρκεί να μην δαγκώσει πάλι, γιατί τότε δεν θα καθαρίζω ούτε το κλουβί και θα πετάω από πάνω τα αποφαγια ...

μιά μέρα μετά από 2-3 χρόνια, για να γλυτώσω από το φόρτωμα θα πώ ότι πέθανε, και θα στεναχωρηθούμε όλοι μαζί, αλλά θα ανακουφιστούμε που δεν το πάτησε κανένα αμάξι τουλάχιστον ...

Η άλλη λύση είναι να του προσφέρουμε έναν εύκολο θάνατο, προληπτικά για να μην τον βρεί ο δύσκολος και δαγκώσει και κανα παιδάκι και τρέχουμε.

Και η τρίτη είναι να τον κρατήσει ο μαλάκας που αποφάσισε να βοηθήσει αδέσποτα στην χώρα που λέγεται Ελλάδα.
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
kango1 said:
ναι γαλαζιο, νομιζα οτι εισαι υπερ..
εμ,δεν φτανει που δεν διαβαζεις αυτα που εχω ηδη γραψει,μου λες πως εχω και διαθεση να χαβαλεδιασω στο τοπικ...(να δεις που καποτε,θα μας πουνε και μ@@@@ες) 8)
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
galazio said:
kango1 said:
ναι γαλαζιο, νομιζα οτι εισαι υπερ..
εμ,δεν φτανει που δεν διαβαζεις αυτα που εχω ηδη γραψει,μου λες πως εχω και διαθεση να χαβαλεδιασω στο τοπικ...(να δεις που καποτε,θα μας πουνε και μ@@@@ες) 8)
στο ξαναγραψα..μαλλον εσυ δεν διαβαζεις αυτα που εχω ηδη γραψει..8)

εγω απλα διαφωνω..
το βρε συ ..το πηρα εσυ..
υπεθεσα απο αυτην την απαντηση οτι εισαι αντιθετη ..
 




kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
πολυ καλο αν παει εκει..αν δεν κατσει η υοθεσια θα ειναι πολυ καλα να παει εστω εκει.. :D :D
 




Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
O Φάτσας απορρίφθηκε και από το τέταρτο σπίτι αλλά τουλάχιστον θα τον κρατήσουν μέχρι να πάει στο ...5ο το Σάββατο :?
Επιβεβαίωσα ότι τον έχει μια γριούλα που τάϊζε και τα αδέσποτα και πέθανε και το σκυλί το σουτάρανε στο δρόμο οι συγγενείς.
 






Strays' help

Well-Known Member
29 Αυγούστου 2007
1.516
3
Γλυφάδα,Αθήνα
strayshelp.blogspot.com
Tελικά είπαν να το παλέψουν λίγο ακόμα και δεν τον δώσανε πίσω...

Θέλει χρόνο ρε παιδιά ένα προβληματικό σκυλί.Με 5 και 10 μέρες δε γίνεται τίποτα.
Αλλά δεν αντέχουν κ αυτοι,τους καταλαβαίνω.
 




Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
ΜΑΚΗΣ said:
γιατί απορίφθηκε??????????
Γιατί ενώ έφτασε στο σημείο να δείξει τη κοιλιά του, αμέσως μετά τους καταδάγκωσε. Φυσικά δεν τηρήσαν την κατευθυντήρια γραμμή που τους δόθηκε και είναι αρκετά μαλακοί μαζί του.
 


fru_fru

Member
24 Ιανουαρίου 2008
14
0
kango1 said:
να ρωτησω κατι?
να παει το σκυλι σε κανενα τσοπανο σε κανενα χωριο δεν παιζει?
ουτε εγω ειμαι καθολου υπερ στην ευθανασια...ας κανουμε οπως ειπε ο denis οτι δεν το γνωρισαμε ποτε..η ας το στειλουμε καπου μακρια σε κανενα χωριο..
κρατω αυτο.
οχι ευθανασια, τσοπανης η βενζινας??? αν ειναι το σκυλακι φυλακας γιατι να μη το δοκιμασουμε?
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Οι τσοπάνηδες και οι βενζινάδες τα σκυλιά τα θεωρούν εργαλεία της δουλείας τους.
Ο μεν τσοπάνης χρειάζεται το σκύλο για να του φυλάει και να του μαζεύει τα πρόβατα και ο βενζίνας για να του φυλάει το μαγαζί.
Το ζήτημα που έχει προκύψει με το συγκεκριμένο ζωάκι δεν είναι υποθετικό, αλλά υφίσταται και οι λύσεις που προτείνουμε θα πρέπει να είναι, όσο το δυνατόν, εφαρμόσιμες, πρακτικές και αποτελεσματικές. Ερωτώ (ξανά) λοιπόν:
Το να το κάνει το γκριοφονοειδες ένας τσοπάνης ή ένας βενζινας βρε παιδιά?