Η Ανάσταση πλησιάζει


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Και εγώ έκατσα σπίτι με τον Daiji, (πρώτο Πάσχα μαζί, αν και είχε "τσεκαριστεί" την Πρωτοχρονιά). Γαύγησε μόνο όταν έσκασε ένα βαρελότο στη βεράντα! Κατά τα άλλα, ΑΨΟΓΟΣ!!!
Οφ τοπικ μεν, αλλα αν δεν κανω λαθος δεν μας ειπες τι εγινε τελικα με το θεμα σου. Αναμενουμε :)
 




elpinor

Well-Known Member
27 Αυγούστου 2015
846
3.188
Αθήνα
Ο μεγάλος, κλασσικά στο "καταφύγιο" (δηλαδή κάτω από το γραφείο με το κεφάλι ανάμεσα στα πόδια μου) όσο κράτησε το πανηγύρι. Η μικρή ανισόρροπη, πηγαινοερχόταν σαν δαιμονισμένη γαβγίζοντας με μανία τον "εχθρό". Πάει κι αυτό...
 






Lavernne

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2011
1.976
4.034
Περιστέρι
www.facebook.com
Εμείς μπήκαμε στη δόνηση κατά τις 23.30 που άρχισαν τα όργανα στην Καλλιθέα.
Τα πάντα κλειστά και η τηλεόραση στο τέρμα, αλλά η μικρή το μυαλό της το είχε στα μπαμ...
Οι λίμνες που άφηναν τα σάλια της από το άγχος απερίγραπτες....
30261753_10214273949195581_3392517701296455680_o.jpg
Έτσι την βγάλαμε 2 ώρες, αλλά μετά έπεσα για ύπνο και η μικρή στο κρεβατάκι της, ούτε που κουνήθηκε..
 




bouf

Well-Known Member
16 Μαρτίου 2011
181
330
Η δικια μου που φοβαται τις πρασιναδες, την κουρτινα του μπανιου και το κλικ που κανει το λουρι της στα μπαμ μπουμ ουτε που σηκωσε αυτι.. Αν δεν την ξερεις σου περναγε η υποψια οτι ειναι κουφο το σκυλι.. Τι να πεις, παραξενιες..
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Εμάς πάλι μας έχουν εκπαιδεύσει μια χαρά οι κυνηγοί της Άρτας... Τον Enzo τον βρήκα λίγο ανάστατο αλλά όχι φοβερά πράγματα, η δε Κίρα έπαιζε με το kong της και δεν πάει έξω να γινόταν πόλεμος...
 
  • Like
Reactions: mareco


betty coltrane

Well-Known Member
7 Ιουλίου 2011
3.972
9.756
47
Ηράκλειο, Αττική
goodcopbadcop6.blogspot.gr
20180408_123752.jpg

Βγηκαμε στο βουνο για να κανουμε μια βολτα μακρια απο τους βομβαρδισμους! Αλλιως θα εμενε ακατουρητος μεχρι αυριο...
Οχι πως δεν μας ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι παλι. Πολυς κοσμος με ψησταριες στο τατόι με αυτον τον αερα... :mad::mad:
 


kosmaki

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
367
793
37
Εμείς φετος κανουμε Πάσχα στα μαγικά κεντρικά Τζουμέρκα και παραδόξως δεν είχε βεγγαλικά (στην Αθήνα μένουμε απέναντι δεν εκκλησία όποτε είναι δραμα). Διαπίστωσα βεβαια πως την ταράζει πολύ η καμπάνα....
 
  • Like
Reactions: betty coltrane


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Χρόνια πολλά σε όλους.
Από ότι διαπίστωσα οι περισσότεροι φορέσαμε τα "καλά" μας, και περάσαμε την Ανάσταση σπίτι, αγκαλιά με τις αγάπες μας!!! :)
Επειδή είμαι κροτοφοβική ήμουν μέσα με τις κοντές - που δεν δίνουν δεκάρα για το μπαμ-μπουμ -για να με παρηγορήσουν. Και έριχνα καντήλια - άγιες μέρες που 'ναι - σε αυτούς που έριχναν τις μπαρουτιές.

@betty coltrane προσοχή πού πας - στα βασιλικά είχαν ρίξει φόλες πριν 1-2 βδομάδες.
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.103
10.055
Athens
Σοβαρα τωρα; εκει που βοσκουν τα ζωα;,
Δεν ξέρω ακριβώς σημείο αλλά υποθέτω στο πιο δημοφιλές σημείο δηλαδή γύρω από την είσοδο (που έχει το κλουβί-φυλάκιο, με τα κολονάκια έξω) και στο πάρκιγκ (λόγω των 2 αδέσποτων που υπήρχαν εκεί). Διάβασα πάντως ότι ένα δεσποζόμενο δεν το πρόλαβαν :(
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.529
6.957
Επειδή είμαι κροτοφοβική ήμουν μέσα με τις κοντές - που δεν δίνουν δεκάρα για το μπαμ-μπουμ -για να με παρηγορήσουν. Και έριχνα καντήλια - άγιες μέρες που 'ναι - σε αυτούς που έριχναν τις μπαρουτιές.
Μια απ'τα ίδια! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: vrmode




marria-ektwras

Well-Known Member
10 Φεβρουαρίου 2018
81
124
Χρόνια Πολλά!! Για να ζηλέψετε ,εμείς πήγαμε μαζί στην Ανάσταση :) Έξω από την εκκλησία και σε κάποια απόσταση από την πολυκοσμία, αλλα καμία αντίδραση, μικρός όταν ήταν σταματούσε το γαύγισμα μετά τα βαρελότα :D με τα χρόνια όμως, μάλλον έμαθε
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.598
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3