Η δικη μου εμπειρια απο πετ σοπ


Status
Κλειδωμένο θέμα


stratos

Member
12 Ιανουαρίου 2008
9
0
denis said:
Δεν αναφέρομαι στο post της Keyman ...
αναφερεσαι στο δικο μου ή/και στης marga...ε? και πες μου denis ποιοες ειναι οι μ$"@@ες που διαβαζεις? εσυ εκτροφεας δεν εισαι? καποιο κουταβι ποτε δε σου χει βγει στην πορεια λιγο πιο μεγαλο ή πιο μικρο??

Εγω-και πιστευω και η marga-πρωτα απ ολα λεμε ΟΧΙ στα πετ σοπς. Απο κει και περα κοιτα τι εγραψα λιγο παραπανω...
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
stratos said:
Απο κει και περα, νομιζω οτι αυτο που λεει περι εκτροφειων ειναι απλα μια λυση που θελει να προτεινει στο προβλημα.. Ενας τροπος δηλαδη να στρεψουμε τους ανθρωπους προς τα εκτροφεια...
Δεν γίνεται το κόστος να κατέβει,σκέψου λιγάκι τι σημαίνει "είμαι εκτροφέας".Εδώ ένα σκυλί έχουμε και πελαγώνουμε από τα έξοδα χωρίς γέννες κτλ,σκέψου αυτοί οι άνθρωποι(οι ΣΩΣΤΟΙ εκτροφείς)τι τεράστια έξοδα έχουν.Τα λεφτά που παίρνουν από μία γέννα που μας φαίνονται πολλά,αυτοί τα έχουν ήδη ξοδέψει σε χιλιάδες πράγματα για την συντήρηση ενός εκτροφείου.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
καποιο κουταβι ποτε δε σου χει βγει στην πορεια λιγο πιο μεγαλο ή πιο μικρο??
Μ@#$@%$@ No 1
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΣΚΥΛΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΩΝ 20 ΜΗΝΩΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ (Για να πιασουμε ολες τις φυλές) ...

Συνέχισε, φίλε μου .... γιατί με τις θεωρίες μου φαίνεται δεν καταλαβαίνει κανείς ... ας τα πούμε στην πράξη ... :wink:
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
επειδή μάλλον το Post moy παραβλέφθηκε , προτείνω στο νεό μέλος stratos τώρα που μπορεί ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΗΤΑΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ναξεφυλίσει το forum

ίσως πάρει απαντήσεις σε πολλά ερωτήματα του
 


stratos

Member
12 Ιανουαρίου 2008
9
0
Denis καποιος μπορει να παρει και ενηλικο σκυλι απο εκτροφειο ετσι δεν ειναι? Γι αυτο ειπα "στην πορεια μπορει να σου βγει λιγο πιο μεγαλο"

Εσυ εχεις ροτι, σωστα? Λοιπον αν οπως λεμε, καποιο αποκτησει υψος μεγαλυτερο απο αυτο που οριζει το προτυπο(δεν ειμαστε θεοι ρε παιδι μου).
τοτε λες, αυτο δεν το πουλαω για καθαροαιμο?

(Προφανως η marga αυτο για το υψος δε το ηξερε. Ομως ας μην αρχιζουμε τον λιθοβολισμο οταν βλεπουμε οτι ενας ανθρωπος λεει κατι με αγνες προθεσεις)
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
γιατί μπερδεύεετε την ^$&^%^& με την ^%^%^**?

εκτός της καθαροαιμίας υπάρχει ΚΑΙ Η ΠΟΙΟΤΗΤΑ
 






marga

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2007
164
1
zoofilia-klp.blogspot.com
κι εγω ρε Μακη συμφωνω μαζι σου!

Αν το παμε σε προσωπικο επιπεδο, θα εδινα οσα χρηματα χρειαζονταν, για να αποκτησω ενα ΠΟΙΟΤΙΚΟ ζωο.

Το τοπικ το πρωτοξεκινησα για να παραθεσω 2 παραδειγματα αποφυγης πετ σοπς. Απλα απο κει και περα, προσπαθησα να δωσω εστω κι εναν τροπο για να πεισουμε τους ανθρωπους να απευθυνονται σε εκτροφεις κι οχι σε πετ σοπς

Αλλα ολο παρεξηγουμαι... ενταξει δεν ειμαι μεγαλη οπως οι περισσοτεροι απο σας, 18 ειμαι. Αλλα μαθαινω... και τα ζωα τα λατρευω.... ολα...Απο το φιδι μεχρι το σκυλο και τον ελεφαντα....

Προσπαθηστε λιγο κι εσεις οταν απαντατε να σκεφτεστε οτι μιλατε σε μια κοπελα 18 χρονων..... :cry:
 


cocker-fan

Well-Known Member
28 Ιουλίου 2007
264
1
Acharnai
Συμβουλη απο μια ακομα μικροτερη:Aπλα προσεχε πως διατυπωνεις αυτα που λες,εφοσον οπως λες σε παρεξηγουν αδικα...

Εμενα ουτε μια φορα δεν με εχουν παρεξηγησει...Κ δεν πιστευω να ειναι επειδη εχω ΤΙΣ τρομερες γνωσεις..Απλα σε οσα θεματα βλεπω οτι δν με παιρνει,απλα τα παρακολουθω...
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
marga

καταρχήν

όλο στο forum σε βλέπω :)

από βιβλιο και διάβασμα [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X [-X

θα έπερεπε να ξέρεις ότι με [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< [-o< δεν θα \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ περάσεις στην σχολή που θες

όποιος διαβάζει (άσχετος ) ένα θέμα δεν ξέρει ούτε τις ηλικίες ούτε τα πιστεύω του καθενός

για αυτό τον λόγο θα πρέπει να προσέχουμε πολύ , όχι μόνο τι λέμε αλλά και πως το λέμε.

αλλιώς καλύτερα :-# :-# :-# :-# :-#

τι λες :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 


marga

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2007
164
1
zoofilia-klp.blogspot.com
τι να πω ρε Μακη... δε ξερω γιατι το χω αυτο.. τι παθαινω και δεν εκφραζομαι οπως θα θελα. Πρωτη φορα μου συμβαινει να θελω να πω κατι και να βγαινει το αντιθετο....

Να σαι καλα που αν και δε με ξερεις, μου λες για το διαβασμα. Δυσκολη χρονια ΚΑΙ η φετεινη.. Αλλα οκ, μπαινω οταν πραγματικα μπορω :wink:

(ειναι και που το φορουμ αγγιζει το ευαισθητο μου σημειο)
 


keyman

Well-Known Member
18 Ιουλίου 2007
1.010
1
ΑΘΗΝΑ
www.keyman.gr
cocker-fan said:
Συμβουλη απο μια ακομα μικροτερη:Aπλα προσεχε πως διατυπωνεις αυτα που λες,εφοσον οπως λες σε παρεξηγουν αδικα...

Εμενα ουτε μια φορα δεν με εχουν παρεξηγησει...Κ δεν πιστευω να ειναι επειδη εχω ΤΙΣ τρομερες γνωσεις..Απλα σε οσα θεματα βλεπω οτι δν με παιρνει,απλα τα παρακολουθω...
μα εσύ cocker-fan μου έχεις μια μάνα που είναι κινητή κυνολογική εγκυκλοπαίδεια :shock: Μέσα στις εκθέσεις έχεις μεγαλώσει.....όχι και δεν έχεις γνώσεις :wink:
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Εμενα ουτε μια φορα δεν με εχουν παρεξηγησει...Κ δεν πιστευω να ειναι επειδη εχω ΤΙΣ τρομερες γνωσεις..Απλα σε οσα θεματα βλεπω οτι δν με παιρνει,απλα τα παρακολουθω...
Aυτό. Δεν γράφω σε site για τα θέματα των πανελλήνιων, δεν προτείνω λύσεις εκεί, αν θέλω να μάθω, μαθαίνω, χωρις να μιλάω αλλά μόνο ρωτώντας ... έχεις κάνει οικτρά λάθη, δεκτό, αλλά τα έχεις κάνει λέγοντας ότι ΞΕΡΕΙΣ κάτι ... μή δεκτό από εμένα ... ειδικά σε τέτοια θέματα περί πετ-σοπ κλπ ... πρέπει να προσέχουμε ... τί θα πεί δεν ειναι 100% έτσι?

strato .... ενήλικο πρωτάθλητής rott απο Γερμανία κορυφαίος επιβήτορας μπορεί να κοστίζει όσο ένα πολύ καλό σπιτι ... σου λέει κάτι αυτό???
Διάβασε όσο περισσότερο μπορείς το forum, και ξαναρώτα ... δεν είναι λύση να ρίξω την τιμή εγώ από 700 στα 400 ... λύση είναι ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ εσύ ...
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
strato .... ενήλικο πρωτάθλητής rott απο Γερμανία κορυφαίος επιβήτορας μπορεί να κοστίζει όσο ένα πολύ καλό σπιτι
και το χειρότερο........

δεν στον δίνουν κιόλας

marga

μιας και το έφερε η κουβέντα

σε ένα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ λεπτό θέμα πρότεινες να βοηθήσεις προτείνοντας εκτροφείς και εκπαιδευτές

αργότερα σε άλλο θέμα είπες ότι όσους εκπαιδευτές και εκτροφείς ξέρεις είναι από διαφημίσεις σε περιοδικά :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

αυτό δεν σου κάνει κάπως :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 


marga

Well-Known Member
31 Δεκεμβρίου 2007
164
1
zoofilia-klp.blogspot.com
εμ αυτο για τη βοηθεια στο χω ξανααπαντησει Μακη...

Ξερεις, πολλοι απο τους εκπαιδευτες και εκτροφεις που βαζουν διαφημισεις τους, μετα φιγουραρουν στα ονοματα των διακριθεντων στις διαφορες εκθεσεις... Καταλαβαινω πως το θετεις αλλα οταν μετα βλεπεις τα αποτελεσματα? και διαβαζεις και αρθρα τους και βλεπεις οτι τα λενε καλα?
 


ΜΑΚΗΣ

Well-Known Member
6 Ιουλίου 2006
4.160
2
με λίγα λόγια

εγώ που δεν κερδίζω γιατί δεν πάω σε εκθέσεις

δεν γράφω σε περιοδικά γιατί δεν έχω δημόσιες σχέσεις

και πληρώνω για διαφήμιση σε αυτά τα περιοδικά

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΟΣ

ΑΝΤΙΘΕΤΑ

εαν διαθέτω λεφτά σε διαφημίσεις

λεφτά για καλά σκυλιά

και κάνω και δημόσιες σχέσεις

ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ έγινα καλός

το παράδειγμα στο έδωσα για να καταλάβεις το τι γράφεις (και όχι το το θελεις να πεις)
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
αλλα οταν μετα βλεπεις τα αποτελεσματα?
Πού??
Εχεις δεί προσωπικά αποτελέσματα εκπαίδευσης από κάποιον εκπαιδευτή, και αν ναι, πόσα??
Με αυτά που έχεις δεί, μπορείς να πείς ποιός είναι καλός και ποιός όχι?
Οχι ... περιορίσου στον αν αυτά που λέει κάποιος σε καλύπτουν ή όχι, για την δικιά σου περίπτωση, και μην λές ότι είναι καλός αυτός, επειδή κατά τη γνώμη σου τα λέει σωστά σε ένα περιοδικό ...

με λίγα λόγια

εγώ που δεν κερδίζω γιατί δεν πάω σε εκθέσεις
Με αυτό που λές ενισχύεις όποιον παρουσιάζει τις εκθέσεις ώς στημένα πανηγύρια, λέει ''εγώ νεαρέ τα παράτησα αυτά, έχω super σκυλιά αλλά δεν τα εκθέτω στον κάθε βλάκα'', και ζευγαρώνει σκυλιά που τα έχει δεί μόνο αυτός και η γυναίκα του, πουλώντας κουτάβια τους ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ και λέγοντας αρλούμπες στον κόσμο ...
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.838
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU