Θέλω να πάρω σκύλο...


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Αναρωτιέμαι πως σου ήρθε να έχει δίλημμα ανάμεσα σε λαμπ και τσιουάουα? Εννοώ, ότι μιλάμε για 2 ΕΝΤΕΛΩΣ άσχετες ράτσες μεταξύ τους...
 


Farfallina

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2012
111
0
Mη μας παρεξηγείς! Απλώς είμαστε επιφυλακτικοί γιατί αυτή την εποχή κυκλοφορούν pom pom.
axa,xa,xa,xa,xa,xa,xa,xa,xa,xa...\\:D/
 
Last edited by a moderator:


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Μπα αγαπητό θυρίο ρώτα με την άνεσή σου!
Mη μας παρεξηγείς! Απλώς είμαστε επιφυλακτικοί γιατί αυτή την εποχή κυκλοφορούν pom pom.
Μπαααααααα μαδήθηκε το πομπομ, λες να ειχε φετιχ με τις cheerleader και για αυτό να εγινε πομπομ?
Βρε θΥρίο, ερχεσαι και ρωτάς για τσιουάουα ή για λαμπ.... Βλέπεις κανενα κοινό ανάμεσα στα δύο? για να καταλάβω... λογικό είναι να μας πιάνει η απορία....
 


Άγριο Θυρίο

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2012
49
0
iraklis1908salonica.blogspot.gr
δεν λέω οτι δεν ξέρετε από σκυλιά..... αλλά δεν έλαβα και καμια σοβαρή απάντηση (εκτός από 2-3)... Οπότε δεν έχει νόημα να γράφω άλλο στο φόρουμ.΄Τώρα ρε φίλε έτσι μου κάπνισε... εμένα αυτές οι 2 ράτσες μου αρέσουν. ΟΚ;;; Άντε μπράβο.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Παιδιά, ας επανέλθουμε στο θέμα...
Για να μην αναγκαζόμαστε, στο τέλος, να σβήνουμε τα off-topic...

Είναι πολύ πιθανόν ο φίλος Άγριο Θυρίο να αμφιταλαντεύεται, όντως, ανάμεσα στις δύο συγκεκριμένες φυλές...
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Εξακολουθεί να μου κάνει πάντως εντύπωση!
Εγώ εάν ήμουν νέος στο φόρουμ, αγνός και αθώος, θα ρώταγα από περιέργεια, πριν απαντησω αγανακτησμένα, να μάθω και για το pom pom...
 




katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
δεν λέω οτι δεν ξέρετε από σκυλιά..... αλλά δεν έλαβα και καμια σοβαρή απάντηση (εκτός από 2-3)... Οπότε δεν έχει νόημα να γράφω άλλο στο φόρουμ.΄Τώρα ρε φίλε έτσι μου κάπνισε... εμένα αυτές οι 2 ράτσες μου αρέσουν. ΟΚ;;; Άντε μπράβο.
Τώρα ρε φίλε..είναι απάντηση αυτή?
 


Fanzina

Well-Known Member
6 Νοεμβρίου 2011
607
8
Εγω θα σου πρότεινα λαμπραντορ λόγω του υπέροχου χαρακτήρα τους :)
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
Παραμένοντας στο...κλίμα του καλοκαιριού, υπενθυμίζω ότι η σοβαρότητα της απάντησης εξαρτάται άμεσα από τη σοβαρότητα της ερώτησης. Επειδή σοβαρά ρωτάνε "να αγοράσω πατίνια ή ελικόπτερο" ή "ποιο από τα 2 χωράει καλύτερα στο γκαράζ?" δε σημαίνει ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω τη σοβαρότητά μου. Για τη φαντασία μου το συζητάμε
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Τώρα ρε φίλε..είναι απάντηση αυτή?
Και μετά πρεπει να ασχοληθούμε σοβαρα?
Όταν λέμε μας αρεσει κάτι, προσδιορίζουμε τί μας αρεσει
Και αφού μιλάμε για δύο παντελως ασχετες μεταξύ τους φυλές, εντοπίζουμε ενα κοινό ώστε να "δικαιολογείται" το δίλημμα μας.
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Εγώ εάν ήμουν νέος στο φόρουμ, αγνός και αθώος, θα ρώταγα από περιέργεια, πριν απαντησω αγανακτισμένα, να μάθω και για το pom pom...
off-topic...

Να σου πω το εξής:

Οταν μπήκα στο φόρουμ, "νέος" - αγνός - αθώος... ήταν ακριβώς η εποχή μιάς μεγάλης διαμάχης μεταξύ μελών, που θα τους έλεγες και "γίγαντες" του χώρου...

Ξέρεις τι έκανα, ακριβώς επειδή ήμουν νέος - αγνός - αθώος? Θυμήθηκα αυτό που λένε: "Οταν τσακώνονται οι ελέφαντες, τα ποντίκια φεύγουν μακριά, για να μην τσαλαπατηθούν"...
Ετσι, έχασα την ευκαιρία να ρωτήσω (εκείνη τη στιγμή) για πολλά ακατάληπτα πράγματα...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
johnk δεν διαφωνώ, απλά είναι 2 ράτσες που ταιριάζουν σε 2 διαφορετικούς ιδιοκτήτες....Ρώτησα μήπως μπορέσουμε να βοηθήσουμε να επιλέξει τη ράτσα που του ταιριάζει καλύτερα...
ΆΛλη καθημερινή απασχόληση έχει το Λαμπ, άλλη το Τσιου...άλλο μέγεθος, άλλα επίπεδα ενέργειας...άλλο είδους εκπάιδευσης...είναι σχεδόν τα 2 άκρα σε φυλές σκύλων...
Επίσης, φίλε Θυρίο....το έτσι μου αρέσει..δεν προυποθέτει μια έναν ευτυχισμένο σκύλο και ιδιοκτήτη...
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΜΠΟΜ
Εσένα μπορεί να μην σε ενδιαφέρει!
Εμεις φοβόμαστε γιατί συνήθως εμφανίζεται μετα από πολλές σελίδες σοβαρών απαντήσεων΄ εξ ού και οι επιφυλάξεις!
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Γιατί είναι άσχετες μεταξύ τους ένα Τσιουάου με ένα Λαμπραντορ?
Γιατί να θεωρούμε δεδομένο ένας άνθρωπος να γνωρίζει τα πάντα για Τσιουάου ή για τα Λαμπραντορ?

Παρόλο που έχει ανοίξει μια συζήτηση για το πόσο σοβαρός είναι το καινούργειο μέλος δεν βλέπω κάποιον να γράφει το Τσιουάουα είναι έτσι και τα Λαμπραντόρ είναι έτσι. Ας πει όποιος έχει Τσιουάουα ή Λαμπραντορ της παρατηρήσεις του, την καθημερινότητα μαζί του, προβλήματα που μπορεί να έχει ένα ιδιοκτήτης.
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
off-topic...

Να σου πω το εξής:

Οταν μπήκα στο φόρουμ, "νέος" - αγνός - αθώος... ήταν ακριβώς η εποχή μιάς μεγάλης διαμάχης μεταξύ μελών, που θα τους έλεγες και "γίγαντες" του χώρου...

Ξέρεις τι έκανα, ακριβώς επειδή ήμουν νέος - αγνός - αθώος? Θυμήθηκα αυτό που λένε: "Οταν τσακώνονται οι ελέφαντες, τα ποντίκια φεύγουν μακριά, για να μην τσαλαπατηθούν"...
Ετσι, έχασα την ευκαιρία να ρωτήσω (εκείνη τη στιγμή) για πολλά ακατάληπτα πράγματα...
Ρώτησες τα μέλη να σου προτείνουν τι να επιλέξεις ανάμεσα σε μίνι πιν ή μπουλμαστίφ? Εδώ δεν υπάρχουν πολλά ακατάληπτα, αλλά ένα...:rolleyes:
 
Last edited:


Άγριο Θυρίο

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2012
49
0
iraklis1908salonica.blogspot.gr
Παραμένοντας στο...κλίμα του καλοκαιριού, υπενθυμίζω ότι η σοβαρότητα της απάντησης εξαρτάται άμεσα από τη σοβαρότητα της ερώτησης. Επειδή σοβαρά ρωτάνε "να αγοράσω πατίνια ή ελικόπτερο" ή "ποιο από τα 2 χωράει καλύτερα στο γκαράζ?" δε σημαίνει ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω τη σοβαρότητά μου. Για τη φαντασία μου το συζητάμε
Σου φάνηκε να ρωτάω για πλάκα;ΕΕ;;; Ν ξέρεις ότι καλύτερη παρομοίωση θα ήταν να πείς ότι είναι σαν να συγκρίνεις πατίνια με αυτοκίνητο
 


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
johnk δεν διαφωνώ, απλά είναι 2 ράτσες που ταιριάζουν σε 2 διαφορετικούς ιδιοκτήτες....Ρώτησα μήπως μπορέσουμε να βοηθήσουμε να επιλέξει τη ράτσα που του ταιριάζει καλύτερα...
ΆΛλη καθημερινή απασχόληση έχει το Λαμπ, άλλη το Τσιου...άλλο μέγεθος, άλλα επίπεδα ενέργειας...άλλο είδους εκπάιδευσης...είναι σχεδόν τα 2 άκρα σε φυλές σκύλων...
Επίσης, φίλε Θυρίο....το έτσι μου αρέσει..δεν προυποθέτει μια έναν ευτυχισμένο σκύλο και ιδιοκτήτη...
Κατερίνα,
Δεν διαφωνώ μαζί σου, στο παραμικρό... εξάλλου τις ίδιες ερωτήσεις - απορίες έχω κι εγώ...

Διαφώνησα μόνο με την συνεχή παράθεση usernames που είναι σε απαγόρευση, είτε θα βρεθούν σε απαγόρευση...
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Είναι άσχετες γιατί στη καθημερινότητα τους είναι μέρα με τη νύχτα...Τις ίδιες βόλτες χρειάζεται ένα Τσιου με ένα Λαμπ πχ? Το Τσίου χρειάζεται καθηερινή άσκηση και εκτόνωση όπως τα Λαμπ? Το ίδιο κόστος διατροφής? Από που να το πιάσω ? Προσωπικότητα? Ενέργεια? Μέγεθος? Από τα πιο σημαντικά μέχρι τα πιο "μικρά".
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Καλώς ήρθες!!!

Μπορείς να μας πεις τι ακριβώς κάνεις στην καθημερινότητα σου?? Πόσες ώρες δουλεύεις για παράδειγμα, πόσες και ποιες ώρες μπορείς να βγάζεις τον σκύλο βόλτα...κ.α......

Να ξέρεις πάντως πως μια μεγαλόσωμη φυλή προϋποθέτει περισσότερες ώρες εκτόνωσης από μια μικρόσωμη (αλλά όχι πάντα).

Να ενημερωθείς και για τον σωστό τρόπο απόκτησης του μελλοντικού σκύλου σου......αν θέλεις να είναι υγιείς, ισορροπημένος και χωρίς κληρονομικές παθήσεις!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU