Κέρατα ελαφιού ή Stagbars


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Σιγα μην κατσει ο "Stagbars" προμυθευτης να περιμενει να πουλησει κερατα απο αγρια ελαφια- που εχουν κηνηγηθει. Θα παει σε εκτροφειο και θα παρει τα κερατα που πεφτουν ετσι και αλλιος.

Παλια τα εκαναν και κουμπια!
 
  • Like
Reactions: sea-mol


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Βρήκα ένα στην έκθεση και μόλις το έδωσα στον μικρό.
Το μύρισε το κοίταξε με περιέργεια το πήρε σίγα σιγά πήγε στο κρεβατάκι του και περιμένω να δω τι θα κάνει μαζί του.
 


Christosp

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
822
6
ΑΙΓΑΛΕΩ . ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ
Τα ελαφια αυξανουν τον πλυθησμό τους στην Ευρώπη αλλά και στην Ελλαδα ( απαγορευεται να κυνηγιεται οπως και το ζαρκαδι)

Το κρεας των εστιατοριων ειναι από φαρμες ... Τα κερατα του πεφτουν γιατι να το σκοτωσω του χρονου πως θα το ξαναπαρω τα κερατα αν τα θελω ?
 
  • Like
Reactions: sea-mol


Nikolojohn

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2011
153
3
Χαϊδάρι
Μα ναι ρε παιδιά, πως θα ξαναπάρουν κέρατα από το ελάφι, αν το σκοτώσουν?!!

Βρήκα ένα στην έκθεση και μόλις το έδωσα στον μικρό.
Το μύρισε το κοίταξε με περιέργεια το πήρε σίγα σιγά πήγε στο κρεβατάκι του και περιμένω να δω τι θα κάνει μαζί του.
Chris για πες, τι έκανε ο μικρός?
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Μα ναι ρε παιδιά, πως θα ξαναπάρουν κέρατα από το ελάφι, αν το σκοτώσουν?!!



Chris για πες, τι έκανε ο μικρός?
Τσακώνετε με το κέρατο του προς το παρόν και το κέρατο κερδίζει.

Χθες που το έδωσα το κοίταξε με περιέργεια ύστερα κοίταξε εμένα με ένα ύφος WTF το πήρε και έφυγε το παίδεψε για κανένα 3-4 χθες που το έδωσα.
Σήμερα έχει εδώ και ένα μισάωρο που το παιδεύει (έχω κανένα 2-3ωρο που ήρθα σπίτι) το καλό είναι ότι ακόμα δεν έχει σπάσει κομμάτι είναι αρκετά σκληρό και τον παιδεύει αρκετά, όποτε προς το παρόν είναι όλα καλά, συμπέρασμα θα βγάλω σε καμία βδομάδα όμως. (θέλω να δω αν πότε θα καταφέρει να το σπάσει και σε τι κομμάτια θα σπάσει το κέρατο κτλ) να πω ότι πήρα για μεγάλο σκυλί κέρατο και όχι για μικρό ή μεσαίο.
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Προσωπικά δεν θα έδινα συχνά στα σκυλιά μου. Οι άχρηστες πρωτεΐνες δεν είναι το καλύτερο για την υγεία τους.
Αλλα εαν απλα το μασσουλαει, χωρις να το τρωει στην ουσια- ειναι αρκετα καλα για "οδοντοβουρτσα".
 




FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Και οι δικες μου τα Bully Sticks τα τρωνε. Αλλα τους παιρνω πολυ μεγαλα ( του μετρου) και τα κοβω στην μεση. Ενα τετοιο κομματι τους κραταει πολλες μερες. Τα παρατανε αναμεσα και μετα το ξαναβρισκουν και ξανακσεκινανε το μασουλημα.
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Ως τώρα το κόκκαλο αποτυχία το θεωρό. Ψάχνει να τρώει το μεδούλι αλλά τώρα που δεν μπορεί να το φτάσει το παράτησε σε μια γωνία, μάλλον του έκατσε σκληρό πολύ.
 


Nikolojohn

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2011
153
3
Χαϊδάρι
Μα το μεδούλι είναι αυτό που τα τρελαίνει και προσπαθώντας να το φτάσουν τρώνε το εξωτερικό! Εμάς ασχολείται κάθε μέρα από λίγο. Είναι που δεν βαριέται κιόλας με ότι της δίνεις...:p

Το θέμα είναι ότι επιτέλους βρήκαμε ένα παιχνίδι που να κρατάει πάνω από... 10 λεπτά?!!:mad: Γιατί με ότι άλλο δεν προλαβαίναμε.:rolleyes:

Μετά από τόσο καιρό έχει μείνει το 1/3 και συνεχίζει! Μόλις τελειώσει θα παραγγείλουμε καινούργιο!
Και έτσι η σχέση τιμής/απόσβεσης είναι πλέον συμφέρουσα!!
 


25 Δεκεμβρίου 2012
87
0
Παιδία τα έχουμε δοκιμάσει και τα κέρατα ελαφιού και τις ρίζες. Εϊχαμε πάει στην Ολανδία διακοπές και βρήκαμε ένα πετ σοπ που πουλούσε κέρατα και ρίζες. Ρωτήσαμε και όλοι οι πελάτες που ήταν εκεί τα είχαν δοκιμάσει και είχαν μείνει πολύ ευχαριστημένοι. Πήραμε λοιπόν και στα δικά μας. Ξερτρελάθικαν όλη μέρα αυτά μασούσαν. Είναι πολύ πιο θρεπτικά από τα κόκκαλα που κυκλοφορόυν στα δικά μας πετ σοπς και κάνουν πολύ καλύτερη δουλειά στα δόντια του σκύλου. Δεν έχουν νάιλον όπως τα κόκκαλα και καθαρίζουν τα δόντια. Μερικά κόκκαλα εμπορίου σε πετ σοπς κάνουν πολύ κακό στα δόντια γιατί είναι πολύ σκληρά και δημιουργούν πληγές στα ούλα του σκύλου. Ενώ αυτά είναι μαλακά
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
για ελάτε κατά δω:

Τελικά πηρα και εγώ το χειμώνα ενα, για δοκιμή... και εκτοτε μου εσπασε τα νευρα οπότε το εκρυψα....
Το επαιρνε και το κοπαναγε δεξιά αριστερά, δεν το αφηνε.. Είχα ενα νιντζα με το κερατο στο στόμα να με καταδιώκει. Για το αν καθαρισε τα δόντια, δεν εχω άποψη... δεν είδα διαφορά αλλά ίσως χρειάζεται περισσότερο χρόνο, περισσότερη τριβή κλπ
 
  • Like
Reactions: Marion_Russel




epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Στο είχα πει σε αυτό το θεμα ότι τα ρίχνουν μόνα τους, αλλά απ το ένα αυτί σου μπήκε και απ το άλλο βγήκε! :D:p
 
  • Like
Reactions: ghelly




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Στο είχα πει σε αυτό το θεμα ότι τα ρίχνουν μόνα τους, αλλά απ το ένα αυτί σου μπήκε και απ το άλλο βγήκε! :D:p
Ναιιιιιιι έχεις δικιο :D:oops::oops::whistle:
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Το ιδανικό ειναι για σκυλια μικρόσωμα, εκεινα τα κέρατα που είναι κομμένα στη μέση οπότε έχουν πρόσβαση να ξύνουν το πορώδες υλικό του εσωτερικου. Αν το κέρατο είναι ολόκληρο-κυλιδρικο, δεν το σπάνε με τίποτα....
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Τις εποχές που βολταρα στην Πάρνηθα είχα βρει αρκετά σαν και αυτό.
20150811_175002-1.jpg
Πότε δεν σκέφτηκα να δώσω στον σκύλο αν και τώρα που το ξανά σκέφτομαι είχα δει αδεσποτο να τρώει.
Θα ππρέπει να είναι καλή λιχουδια. Αν και τα περισσότερα τα έκανα δώρο έχω ακόμα μερικά στο χωριο.
Πόσο είπαμε ότι κοστίζει;
Στα μελη θα κάνω έκπτωση :whistle:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.847
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981