Κέρατα ελαφιού ή Stagbars


Nandy

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2016
68
187
37
Ασβεστοχώρι/ Θεσσαλονίκης
Πάντως τα κέρατα με έχουν σώσει..... σταμάτησα να βρίσκω σκισμένες κάλτσες και παντόφλες, άμα βλεπουν το κέρατο τα ξεχνάνε όλα.....
Δεν νομίζω ότι δημιουργει πρόβλημα στα δόντια..τουλάχιστον στη δικιά μας...είναι και μπόξερ 9 μηνών και έτσι καλύτερα να ξεθυμαίνει εκεί παρά στα έπιπλα!
Έγω ξεκίνησα να δίνω το κερατο στη Roxy μου από 7 μηνών, μόλις άλλαξε όλα τα δοντάκια της ( συμβουλεύτικα και την κτηνίατρο μου πρώτα)..... και όλα είναι οκ... το έχουν σαν την αγαπημένη πιπίλα που θα είχε ένα μώρο, αμα δεν το μαζέψω δεν σταματάνε το ροκάνισμα...
 


ioannachrts

Member
4 Οκτωβρίου 2018
13
26
34
Εγώ πάντως έχω πάρει για το κουτάβι Μ και όντως έκανε δουλειά ! Σταμάτησε να τρώει παντόφλες!!! Του τ έδειξα κάθε φορά ο έφευγα από τ σπίτι ! Βέβαια είναι λίγο ακριβό
 


Άννα34

Well-Known Member
11 Δεκεμβρίου 2021
92
195
47
Αν και είναι παλιό το θέμα, θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά. Πήρα ένα κέρατο ελαφιού για το σκυλάκι μου και σήμερα είδα πως έχει πιάσει μούχλα! Επίσης, έχετε διαπιστώσει μήπως ότι μπορεί κάποια σκυλια να τα ενοχλεί στο στομαχι;
 


noni_papa

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2015
1.935
3.155
34
Νέο Ψυχικό
Αν και είναι παλιό το θέμα, θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά. Πήρα ένα κέρατο ελαφιού για το σκυλάκι μου και σήμερα είδα πως έχει πιάσει μούχλα! Επίσης, έχετε διαπιστώσει μήπως ότι μπορεί κάποια σκυλια να τα ενοχλεί στο στομαχι;
Για τη μούχλα δεν μπορώ να πω, δεν το είχα παρατηρήσει ποτέ. Μήπως έχει απλά αλλοιωθεί εκεί που το μασούσε/έγλυφε; Για το στομάχι, ναι, προσωπική εμπειρία με τη δική μου. Όποτε της το έδωσα,της καθόταν πάντα βαρύ, με διάρροιες και κολίτιδες. Έχει πολλή πρωτεϊνη, οπότε ίσως να πέφτει "μολύβι" σε σκύλους με ευαίσθητο στομάχι
 
  • Like
Reactions: Άννα34


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.840
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU