Κέρατα ελαφιού ή Stagbars


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Στην Αθηνα τα βρηκα πρωτη φορα σε ενα Pet στο the Mall[τωρα νομιζω πως ειναι πιο διαδεδομενο] και πηρα για τον σκυλο της αδερφης μου. Παιζει να ροκανισε το σπογγωδες οστο σε 1-2 μερες[το πολυ] και μετα επαιζε με το "περιοστεο"που ειναι τοσο σκληρο και βαρυ σαν πλακακι. Αρεσε πολυ στον μικρο αλλα για τα χρηματα που κοστιζει νομιζω πως τελικα δεν αξιζει σαν μασουλητηρι. Καλυτερα ενα καλο κοκκαλο απο τον χασαπη.
 




Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Κι εμείς το πάθαμε αυτό με την Cookie @Aslan -- την επόμενη φορά πήραμε μεγαλύτερο σε μέγεθος και ακόμη το έχει. Νομίζω εκεί είναι το θέμα, στο μέγεθος, που τελικά.... έχει σημασία :LOL:
Και τον μικρο της αδερφης μου Cookie τον λενε! (y) Θα δω μηπως του βρω μεγαλυτερο που να μπορει να το διαχειριστει... παντως αυτο που ειχα παρει ακομα το εχει αλλα λειπει το σπογγωδες οστο και απλα το παει βολτες.:ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: dnassib






*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Να πούμε εδώ και για τον τραγικό ήχο κράτσα-κράτσα, ε;;;; :LOL:
Τραγικός ήχος, πράγματι!! Για να μην πω για το θόρυβο που κάνει όταν πέσει στο πάτωμα, επειδή το γλυκό σκυλάκι αποφάσισε ότι το πετάμε στον αέρα και το κυνηγάμε μετά
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Δεν ξέρω πώς τα κουβαλάνε στο κεφάλι τους, αλλά ρε σεις..αυτά είναι βαριά! Αν το πετάξω σε άνθρωπο, είναι φονικό όπλο.
 
  • Like
Reactions: *Kiara*


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Δεν ξέρω πώς τα κουβαλάνε στο κεφάλι τους, αλλά ρε σεις..αυτά είναι βαριά! Αν το πετάξω σε άνθρωπο, είναι φονικό όπλο.
Μου το 'χει ρίξει στο πόδι η δεσποινίδα...μη σου τύχει!
 
  • Like
Reactions: ghelly




Lia Mocca

Active Member
14 Οκτωβρίου 2015
32
4
Έχω ένα μπόξερ 9 μηνών που οποιοδήποτε παιγχνίδι και να του πήραμε καταστρέφεται στο δεύτερο λεπτό, χωρίς καμμία υπερβολή! Το μοναδικό που αντέχει και της αρέσει είναι το κέρατο!!!! Είναι ακριβό αλλά είναι το μοναδικό που υπάρχει σπίτι, μιας και σε οποιαδήποτε άλλη αγορά κλαίμε τα λεφτά μας! Βέβαια, δεν της το αφήνουμε όταν λείπουμε γιατί όταν της πέφτει αναστενάζει ο κάτω όροφος.
Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει και τίποτα άλλο τόσο ανθεκτικό?
 
  • Like
Reactions: Katiariko


PXM-DANBULL

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2014
692
2.264
Έχω ένα μπόξερ 9 μηνών που οποιοδήποτε παιγχνίδι και να του πήραμε καταστρέφεται στο δεύτερο λεπτό, χωρίς καμμία υπερβολή! Το μοναδικό που αντέχει και της αρέσει είναι το κέρατο!!!! Είναι ακριβό αλλά είναι το μοναδικό που υπάρχει σπίτι, μιας και σε οποιαδήποτε άλλη αγορά κλαίμε τα λεφτά μας! Βέβαια, δεν της το αφήνουμε όταν λείπουμε γιατί όταν της πέφτει αναστενάζει ο κάτω όροφος.
Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει και τίποτα άλλο τόσο ανθεκτικό?
http://www.pets-friends.gr/doca-fysiko-mosxarisio-kokkalo-asbestioy-bone
 
  • Like
Reactions: zaher


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Στην εκθεση μορφολογίας που εγινε το περασμένο σαββατοκύριακο, είχε ενα περίπτερο της kong. Εκει ενημερώθηκα ότι για τη σειρά extreme της kong, ισχύει αντικατάσταση του προϊόντος αν το καταστρέψει ο σκύλος. Μου είπαν ότι απλά πας στο πετ σοπ που το αγόρασες και σου δίνουν άλλο. (δεν το εχω κάνει, αλλά αυτά ηταν τα λόγια του ανθρώπου στο περίπτερο της εταιρείας). Αν κι εχω πάρει αρκετά προϊόντα kong, δεν εχω πάρει ποτέ μεχρι τώρα της σειράς extreme
 
  • Like
Reactions: Aslan and LaCat


Lia Mocca

Active Member
14 Οκτωβρίου 2015
32
4
Και τον μικρο της αδερφης μου Cookie τον λενε! (y) Θα δω μηπως του βρω μεγαλυτερο που να μπορει να το διαχειριστει... παντως αυτο που ειχα παρει ακομα το εχει αλλα λειπει το σπογγωδες οστο και απλα το παει βολτες.:ROFLMAO:
Και εμείς το μεγαλύτερο μέγεθος της έχουμε πάρει και έχουν περάσει 2 μήνες που καθημερινά της το δίνουμε και δεν έχει φαγωθεί ούτε στο 1/3.
 




Lia Mocca

Active Member
14 Οκτωβρίου 2015
32
4
Είναι ασφαλή για τα δόντια; Μου φάνηκαν πολύ σκληρά και τραχιά.
Δεν νομίζω ότι δημιουργει πρόβλημα στα δόντια..τουλάχιστον στη δικιά μας...είναι και μπόξερ 9 μηνών και έτσι καλύτερα να ξεθυμαίνει εκεί παρά στα έπιπλα!
 


Nandy

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2016
68
187
37
Ασβεστοχώρι/ Θεσσαλονίκης
Έχω ένα μπόξερ 9 μηνών που οποιοδήποτε παιγχνίδι και να του πήραμε καταστρέφεται στο δεύτερο λεπτό, χωρίς καμμία υπερβολή! Το μοναδικό που αντέχει και της αρέσει είναι το κέρατο!!!! Είναι ακριβό αλλά είναι το μοναδικό που υπάρχει σπίτι, μιας και σε οποιαδήποτε άλλη αγορά κλαίμε τα λεφτά μας! Βέβαια, δεν της το αφήνουμε όταν λείπουμε γιατί όταν της πέφτει αναστενάζει ο κάτω όροφος.
Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει και τίποτα άλλο τόσο ανθεκτικό?
Το δικό μου το διαβολάκι ειναι κυνιγοσκυλο και ήταν μεγάλος καταστροφέας με τα πάντα ειδικά σαν κουτάβι, εκτώς από τα κέρατα ελαφιού με έσωσαν και τα παιχνίδια της Kong. Μπορεί να κοστίζουν κάτι παραπάνω αλλά η εταιρεία δίνει εγγύση ζωής που λεει ο λόγος, εαν καταφέρει να το καταστρέψει σου δίνει καινούριο. Δεν κατάφερε ούτε στο ελάχιστο να τα καταστρέψει και τα έχει σαν πιπίλα ακόμα που τα έχω για πάνω απο ενα χρόνο.
 


archodea

Well-Known Member
28 Σεπτεμβρίου 2009
870
770
Πειραιάς
Ο Ωριωνάκος λόγω του δυνατού δαγκώματος που έχει χρησιμοποιεί τ κερατάκια κ kong. Είναι πολύ καλά κ διαρκούν. Όσο για τ πολιτική αντικατάστασης που μου προέκυψε ούτε τν έκανα (είναι όχι άμεση πρέπει ν σταλεί στην εταιρεία ν τ εγκρίνει) , ένοιωσα προσβεβλημένη μ τν υπόνοια που έθεσαν στο κατάστημα ότι τ έκοψα μ μαχαίρι
 


Nandy

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2016
68
187
37
Ασβεστοχώρι/ Θεσσαλονίκης
Ο Ωριωνάκος λόγω του δυνατού δαγκώματος που έχει χρησιμοποιεί τ κερατάκια κ kong. Είναι πολύ καλά κ διαρκούν. Όσο για τ πολιτική αντικατάστασης που μου προέκυψε ούτε τν έκανα (είναι όχι άμεση πρέπει ν σταλεί στην εταιρεία ν τ εγκρίνει) , ένοιωσα προσβεβλημένη μ τν υπόνοια που έθεσαν στο κατάστημα ότι τ έκοψα μ μαχαίρι
Τι να πώ... εμένα στο δικό μου το κατάστημα που ψωνίζω ο πωλητής μου είπε φέρε το κατεστραμενο προϊόν με την απόδειξη αγοράς και στο αντικαθιστώ επιτόπου χωρίς δεύτερη κουβέντα.. Ίσως έχει να κάνει και με τους ιδιοκτήτες των καταστημάτων, κατά πόσο πρόθυμοι είναι...
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εγγύηση εφ'ορου ζωής όμως σημαίνει ότι μπορεί να πάθει ζημιά κι αφού έχει πάψει να υπάρχει η απόδειξη αγοράς ή ίσως έχει κλείσει το κατάστημα που πήρα το Κονγκ. Τα δικά μου, για παράδειγμα, πριν εφτά χρόνια, τα πήρα από το ίντερνετ. με ποια απόδειξη αγοράς να πάω, πού για αντικατάσταση;
 


Nandy

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2016
68
187
37
Ασβεστοχώρι/ Θεσσαλονίκης
Προφανώς το είχαν πει έτσι επειδή η αγορά δεν είχε γίνει από το δικό τους κατάστημα ( μη κουραστούν κιόλας) εγω πάντως θα το έστελνα για έλεγχο ή θα ερχόμουν απευθείας σε επικοινωνία με την εταιρεία διανομής ή αντιπροσοπευσης στην Ελλάδα ή ακόμα και απευθείας αναφορά στα κεντρικά..
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.849
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981