Καλημέρα (Ruud - γερμανικός ποιμενικός)










Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τι λες τώρα; Αν σου πω ότι σε καταλαβαίνω, θα πω ψέμματα...
Περαστικά και εύχομαι γρήγορη και πλήρη ανάρρωση!
 
  • Like
Reactions: zouzounos








l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.630
7.738
Δηλαδή αν δεν ήταν διασωληνωμένος με την αλλεργία που παρουσιασε θα τον έχανες; Τί λες τώρα ρε συ; Περαστικά κι αγύριστα, μου φαίνεται απιστευτο που μια εξέταση θα τον έστελνε αδιάβαστο. Ευτυχώς το καντηλάκι του καίει ακόμα δυνατά, σιδερένιο το παλικαράκι σου εύχομαι!!!
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Δηλαδή αν δεν ήταν διασωληνωμένος με την αλλεργία που παρουσιασε θα τον έχανες; Τί λες τώρα ρε συ; Περαστικά κι αγύριστα, μου φαίνεται απιστευτο που μια εξέταση θα τον έστελνε αδιάβαστο. Ευτυχώς το καντηλάκι του καίει ακόμα δυνατά, σιδερένιο το παλικαράκι σου εύχομαι!!!
Σε αξονικη και μαγνιτικη μου ειπαν οτι ειναι διασωληνομενος ετσι και αλλιως,αν δεν ηταν κατι θα εκαναν για να τον κανουν να αναπνευσει.:confused:Υπαρχουν καποιες στιγμες που ενιωσα οτι δεν μπορω να βοηθησω και η στεναχωρια ηταν μεγαλη.Οταν καθεσαι στην αιθουσα αναμονης 4 ωρες και ερχεται ο γιατρος και σου λεει
ξεπρηστηκε θα τον ξυπνησουμε ελα να εισαι κοντα μην χρειαστει κατι,σου κοβονται τα ποδια.
Με το που ξυπναει παει να σηκωθει δεν τον κραταω καλα,χτυπαει το κεφαλι του στο τραπεζι και του ανοιγουν τα ουλα....αιματα στα χερια,παντελονι μπλουζα.Μας κατουρησε το αμαξι το σπιτι το ανσασερ.
Απο την ναρκωση(μας ειχε ενημερωσει ο γιατρος)εχουν χαλαρωσει οι μυς και ειναι χειροτερα και απο την πρωτη μερα,αντε κουβαλα 43κιλα μοσχαρι.
Ευχαριστω για τις ευχες.
Μετα και απο αυτο το συμβαν αλλο ενα λιθαρακι,μαλλον τουβλο μπηκε στην σκεψη που εχω,ποτε ξανα σκυλος...τουλαχιστον για το επομενα χρονια,δεκαετιες :D
Το χρηματα αν και δεν τα σκεφτηκαμε ουτε στιγμη μας γονατισαν.
1500 μεχρι στιγμης τα εξοδα και βλεπουμε.
Ευρω ευρω τα μαζευα για την αγορα μηχανης.

Ενα τελευταιο,δεν θα το ξεχασω αλλα να το εχω στο θεμα του.
Οταν εχεις σκυλο εισαι στην τσιτα,στην τελευταια εκθεση καναμε επιδειξη στο agility,βγαινουμε και παμε στον διπλα στιβο για να παιξουμε λιγο με μπαλακι,εκει που παιζουμε μου μενει το κορδονι στο χερι...λεω σιγα μωρε απο 2 μηνων με μπαλακια παιζει,του το ξαναπεταω και οπως ερχεται του λεω αους για να το αφησει και να συνεχισουμε το παιχνιδι.Να μην γραφω παλι πολλα και κουραζω,το μπαλακι του εχει κατσει στο λαιμο.Φωναζω βοηθεια και κανεις δεν πλησιαζει,καποια στιγμη ανοιγω το στομα με τα δυο χερια και λεω σε ενα τυπο που ηρθε
-βαλε το χερι σου και βγαλτο του κραταω εγω το στομα.
-Δαγκωνει?
-Καλα λεω αστο
Βαζω το ενα χερι μεσα και με το αλλο κραταω το στομα απο πανω... με κινδυνο εκτος απο το να του κανω ζημια μπορει να το εσπρωχνα και παραμεσα το βγαζω,μετα απο 10-15 δευτερα ερχεται ο γιατρος τον κοιταει μπραβο μου λεει ολα καλα.Το χερι μου με αιματα ,λεω μπορει να του εκανα ζημια με την χερουκλα μου..τελικα απο την ενταση δεν ειχα καταλαβει οτι οσο εγω παλευα να του το βγαλω αυτος προσπαθουσε να κλεισει το στομα και μου δαγκωνε το χερι.
Ο ρουντ στον κοσμο του να θελει να συνεχισει το παιχνιδι και εγω παλι με το πακετο αγκαλια να καπνιζω.
Ξενερωσα που στην μεγαλυτερη εκθεση για σκυλους,ηρθε μονο μια κοπελα να βοηθησει,ολοι οι αλλοι που φωναζα βοηθεια δεν εκαναν κατι,μονο η Εφη μολις καταλαβε τι εγινε ετρεξε να φερει τον γιατρο.
Αυτα τα νεα μας.
 


kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
Ο λύκος κι αν γέρασε και άλλαξε το μαλλί του, μήτε τη γνώμη του άλλαξε, μήτε την κεφαλή του...
Μπραβο ρε ζουζουνε για την ψυχραιμια σου και την αγαπη σου! (y)(y) Μπραβο και στον Ρουντ, παντα παλικαρι!

(τωρα γιατι δεν γυρισε κανεις σε βοηθησει οταν φωναξες.. αστο.. αναλυση σε αλλο φορουμ αυτο , μονο εφέ και καφέ ειμαστε ρε πστ μου :mad: )
 






FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Πολλες περιπέτειες- και ολες αχρειαστες!
Αλλα ετσι ειναι αυτα!!
Περαστικα σας και σας ευχομαι να πατε για πολλα χρονια ακομα ηρεμες και ηχυχες βολτουλες μαζι!
 
  • Like
Reactions: zouzounos






Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
To σημαντικό Φώτη είναι ότι εξακολουθείς και έχεις το μοσχαράκι σου (που ομολογουμένως σας έχει αναγκάσει επανειλημμένα να αποδείξετε πόσο τον αγαπάτε) δίπλα σου για να σας ταλαιπωρήσει όσο πάει. Τα σκυλιά μας είναι οικογένεια και όλη η αγωνία χαλάλι. Το να νιώθεις να μη μπορείς να βοηθήσεις είναι το χειρότερο.

Όσο για την έκθεση, ο κτηνίατρος που κατά τα άλλα μου είναι συμπαθέστατος, ερχόταν περπατώντας και μου ερχόταν να τον κλωτσήσω. Απλά σκέφτηκα ότι ήταν ο πιο κατάλληλος να αντιμετωπίσει την κατάσταση από εμάς τους άσχετους. Τελικά εσύ ήσουν. :)
 
  • Like
Reactions: zouzounos


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Πατησαμε τα 8 χρονια.
Tο 80% εγινε 90++%.Κοψαμε τα μπαλακια και τα "τιναγματα" αλλα πλεον δεν καταλαβαινεις οτι κατι εχει.Το χαμογελο επεστρεψε και ειμαστε ετοιμοι για νεες περιπετειες.Λιγο απο εδω λιγο απο εκει θα την βρουμε την ακρη.
Σιδερένιος! Από εδώ και πέρα μικρές και ήρεμες βόλτες τύπου ...shopping!
ruud mall.jpg
Εξω απο το mall,αφου σαν καλο παιδι που ειμαι ακολουθησα τις συμβουλες του φορουμ για ηρεμες βολτες
 


zouzounos

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2009
1.954
317
Καλησπερα friends

Ας βαλω και μια συστροφη στομαχου στο βιογραφικο μας,ετσι για να μην βαριομαστε.
Τα καταφερε ο σκυλος με την πλυση στομαχου αλλα και με το χειρουργειο.
thanks @mareco για την καθοδηγηση εκεινο το δυσκολο βραδυ.
Οι δισκοι της σπονδυλικης δεν ειναι και στα καλυτερα τους,αλλα το παλευει και προχωραμε.
Αυτα τα νεα μας στην ιντερνετικη γωνιά του Ρουντ
Ευχομαι το επομενο ποστ να ειναι μετα απο 4 χρονια παλι :D
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.624
19.844
Ότι θυμάσαι χαίρεσαι έτσι; :LOL:
Ο Ρούνταρος είναι υπερδύναμη!
Τα ξαναλέμε φορουμικά, στα 16 του :love:(y)(y)(y)
 
  • Love
Reactions: zouzounos


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.095
Μηνύματα
895.468
Μέλη
19.910
Νεότερο μέλος
MochiandEmma