Καλώς σας βρήκαμε!!!!


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Κ πιατο με υπολειμματα τοστ κ εφυγα για δουλεια.ψιχουλακι δεν ελειπε οταν γυρισα....
Αααα και τα παιχνιδια τής μικρης τα παρατάμε δεν τα πειράζει δε τρωει κομματακια...
Ζηλεια ψωρα νια νια νια!!!!!
Να μάθετε εσεις.......

Edit εεεεε χχχχμμμμ... δεν ειμαστε τόσο τσαπατσουληδες οσο φανηκε στο παραπανω μηνυμα....:whistle::whistle::whistle:

Μωρέ άγχος που το χεις μη σε πούμε κακονοικοκυρά!!!
Θές να έρθεις σπίτι μου να δεις μασουλητήρια της μικρής και του Έλβις παντού;;;; Μη με ρωτήσετε αν έχει βάλει η μικρή στο στόμα της κόκκαλο του Έλβις..μη ρωτάτε λέμε.Αρνούμαι !!!
 






myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Μια χαρά τα χειρίζεστε τα πράγματα θεωρώ... Εκτός από αυτό με τα μελομακάρονα... Τα μελομακάρονα είναι πράγμα ιερό... Δεν τα παρατάνε έτσι στα χαμηλά τραπεζάκια... Μέγα ατόπημα...:D:barefoot:
 




mariatheo

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2015
828
435
Για να σας πω πως τα παμε κ να μας πειτε τη γνωμη σας....
Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη προς το παρον απο τη συμβιωση παιδιου- σκυλιού.... Ειναι αρκετα ευκολο να ειμαι παντα παρουσα κ να εχω το νου μου γιατι οταν πρεπει πχ να γυρισω τη πλατη μου, απλα φωναζω παντα τη σιλβα διπλα μου κ εχω το κεφαλι μου ησυχο...
Η σιλβα πηγαίνει πολυ συχνά κοντα στο μωρο.τη γλυφει πολυ κουνωντας ουρα χαρούμενα, την ακολουθει οταν μπουσουλαει, της φερνει το μπαλακι, της εχει σηκωσει κ κωλο μια δυο φορες (αυτο το παιχνιδιαρικο που κανουν για να παιξουν). Καθεται παντα κοντα μας οταν παιζουμε στο πατωμα,μυριζει τα παιχνιδια κ οτι πιανει η μικρη,δεν εχει πηδήξει ποτε πανω της.... Δεν θελει ομως η μικρη να την πιανει... Ειναι στη φαση τωρα που αρπαζει το μπεμπε κ πιθανως να της τραβαει τριχες...κ να τη ποναει. Οποτε οταν η μικρη παει να την ακουμπησει στο σωμα η σιλβα φευγει... Στο προσωπο δεν εχει θεμα. Απο τοτε που το ειδαμε αυτο προσεχουμε απλα να μην την πιανει η μικρη κ προσπαθουμε να πηγαίνει η σιλβα περισσοτερο στο παιδι παρα το αναποδο. Επισης βαζουμε το παιδι να της δινει λιχουδιες κ να ανοιγει το χερι της για να τη γλυφει η σιλβα, γενικα να προσαρμοσουμε την επαφη ωστε να νιώθει ανετα η Σιλβα...
Edit Nα σημειωθει οτι με μεγαλυτερα παιδακια που εχει ερθει απειρες φορες σε επαφη δεν εχει κανενα θεμα να την πιασουν παντου κ με καθε τροπο...για του λογου το αληθες προχθες ηταν αγκαλιασμενη στο πατωμα με την 6χρονη ανηψια μου... Δεν εχει δλδ καποια αποφυγη με τα μωρα-παιδια-μπουσουληματα κλπ αυτα τα ξερει απο κουταβι...γι'αυτό κ θεωρω οτι η μικρη τραβηξε τριχες προφανως τη πονεσε κ τωρα αποφεύγει το χαδι της, αλλα οχι τις υπολοιπες επαφες μαζι της.

Ακουω γνωμες διορθωσεις προτάσεις κλπ κλπ....
θα ήθελα πολύ να έβλεπα αυτήν την υπέροχη συμβίωση της κόρης σου με την Σιλβα.ειναι ότι καλύτερο να μεγαλώνει ένα παιδί μαζί με ένα σκύλο.πολυ καλή η δουλειά που έχεις κάνει με την Σιλβα.μην ανησυχείς περνώντας ο καιρός και μεγαλώνοντας η Μπέμπα όπου θα μπορεί να σηκωθεί και να σταθεί μόνη της δεν θα το κάνει αυτό ξανά.γιατι και εγώ πιστεύω πως την έχει τραβήξει από τις τρίχες.η Σιλβα θα το έχει ξεχάσει και όλα μια χαρά.πολλα φιλία και στις δυο.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
χαχαχαχααα τέλειο!
Εμάς όταν ξεκίνησε το μπουσούλημα ήταν πολύ μικρό και μικροκαμωμένο και μάλλον το περνούσανε για κατσαρίδι...έτρεχε με ταχύτητα φωτός και εμφανιζόταν τόσο απότομα που εξαφανιζόντουσαν.
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Στο μπουσουλημα κ μενα οπου φυγει φυγει....την πονουσε κιολας κ στο χαδι της αρπαζε τριχες οπότε την απεφευγε η Σίλβα οταν πηγαινε φορτσατη η μικρη....Τώρα που η μικρη εμαθε να προσεχει λιγο και δεν κλεινουν τα χερια ταναλιες σε οτι πιανει κ που σηκωνεται για περπατημα, δεν ξεκολλανε!!! Και τωρα ζω το ονειρο γιατί βλεπω τη Σίλβα να προσεχει πραγματικά τη μικρη μη πεσει και ειλικρινα συγκινουμαι.....
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
"Εγω που θα παω τώρα;;;;...μπρος αμαξι πισω σιτα....
Ρημαδιο το σπιτι ε;;;άιντε αρκετα τη φιλοξενήσαμε τη μικρη να της βρούμε ενα καλο σπιτι να τελειώνουμε...δεν χωραμε δεν το βλεπετε;;;;εχει πολλα πράγματα αυτη...ουφ......"IMG_20170601_130804.jpg
 

Attachments





Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Σβηνω χανομαι κ λιποθυμω....βρηκα πανω της 3 ψυλλους.....
Χρησιμοποιησα φυτικα σκευασματα για προστασια φετος γτ ολο κυλιουνται με τη μικρη κ να τα τώρα.....Ποσες πιθανοτητες εχω λετε να ειναι μεγαλη αποικια;;;;;την εχω ψαξει οσο δεν παει δεν βρηκα αλλον αλλα σιγουρα θα υπάρχει δεν μπορει...εβαλα επλυνα κρεβατι χαλακια σκ@τακια στους 60....θα φερει τη frontline combo το πετσοπ σε καμια ωρα να της βαλω.... τι αλλο να κάνω;;;;;
Αν γεμισει το σπίτι κατασταφηκαμε....με τη μικρη ολο κατω;;;;;πωπωπωπωπω
(Ναι οκ κανω σαν τρελη.....αλλα εναν εχω βρει μονο μια φορα πανω της κ στο χωριο οχι εδω δεν ξέρω απο αυτα ειμαι πρωταρα....)
 


bat-iris

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2015
591
622
Αφού βρήκες 3 σίγουρα θα έχουν αφήσει αυγά. Αν μπορείς πέρα από το πλύσιμο σκούπισε πολυ καλά με την ηλεκτρική όλο το σπίτι και σφουγγαρισε με καυτό νερό (και χλωρίνη, αν είναι εφικτό, λόγω της μικρής). Τίναζε πολύ καλά τα πάντα, ρούχα, παπούτσια, σεντόνια, τα πάντα. Επίσης, εγω θα χρησιμοποιούσα αντί για αμπούλα σπρέι που σίγουρα θα τα σκοτώσει όλα. Μια φορά που χρησιμοποίησα αμπούλα αντί για σπρέι, εφόσον βρήκα ψύλλους, δεν τους σκότωσε όλους. Αλλιώς κοίτα αν η αμπούλα που θα πάρεις σκοτώνει και τα αυγά!!
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Αυτο κανω τωρα χλωρινιαζω.... η combo θεωρητικα τα πιανει ολα κ αυγα κ ζουζουνια.....

Ρε τι παθαμε....
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Tη μικρή πρόσεχε από combo και χλωρίνες. Δεν κάνουν τίποτα τα φυτικά, κυκλοφορεί μια μουρλή στην παιδική χαρά με ένα σκεύασμα βανιλίνης νερού για τα κουνούπια, την τσίμπησαν τρία έλεγε όταν την είδα, αν δεν τ οφορούσε θα την είχαν τσιμπήσει περισσότερα..
Αχ βαχ...
Να στεγνώσει και να απορροφηθεί καλά η αμπούλα από τον σκύλο και μετά αγκαλιές ξανά. Και σφουγγάρισε και μετά για τα υπολείμματα της αμπούλας . Για την χλωρίνη απλώς να μην εισπνέει την ώρα που μυρίζει. Εγώ αυτά κάνω.
 


Μαρια&Ηρα

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2013
2.513
3.753
38
Δε πεταγεσαι να παρεις 2-3 Pubex να ψεκασεις ολο το σπιτι?
Ψεκασε,κλειδαμπαρωσε τα παντα,παρε τις μικρες πηγαιντε κατσικωθειτε σε καμια φιλη,παρατα τες εκει :ROFLMAO: (οχι οχι,για λιγο),μεχρι να πας να ανοιξεις να αεριστει το σπιτι
Good luck and may the Gods (and the odds) be with you :D
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Tη μικρή πρόσεχε από combo και χλωρίνες. Δεν κάνουν τίποτα τα φυτικά, κυκλοφορεί μια μουρλή στην παιδική χαρά με ένα σκεύασμα βανιλίνης νερού για τα κουνούπια, την τσίμπησαν τρία έλεγε όταν την είδα, αν δεν τ οφορούσε θα την είχαν τσιμπήσει περισσότερα..
Αχ βαχ...
Να στεγνώσει και να απορροφηθεί καλά η αμπούλα από τον σκύλο και μετά αγκαλιές ξανά. Και σφουγγάρισε και μετά για τα υπολείμματα της αμπούλας . Για την χλωρίνη απλώς να μην εισπνέει την ώρα που μυρίζει. Εγώ αυτά κάνω.
Την εστειλα στη γιαγια για να χλωρινιασω....ναι θα τις εχω σε αποσταση μεχρι αυριο τις αυτοκολλητες....απλα ελπιζω να προλαβαμε νωρις κ να μην εχει γεμισει η μια κ να μην δω κανα τσιμπημα πανω στην αλλη....
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Δε πεταγεσαι να παρεις 2-3 Pubex να ψεκασεις ολο το σπιτι?
Ψεκασε,κλειδαμπαρωσε τα παντα,παρε τις μικρες πηγαιντε κατσικωθειτε σε καμια φιλη,παρατα τες εκει :ROFLMAO: (οχι οχι,για λιγο),μεχρι να πας να ανοιξεις να αεριστει το σπιτι
Good luck and may the Gods (and the odds) be with you :D
Ρε συ μη με τρομαζεις.....να χει ξεφυγει τοσο η κατάσταση;;του π.....στη.... μονο τρεις θα εβρισκα αν ηταν τοσοι πολλοι;;;δεν θα χε κ μαυρα στίγματα πανω της αν ηταν γεματη;;;; οχι;;;
Δεν τα θελω αυτα τα τοξικα τα ψεκασματα καθολου....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981