Καλώς σας βρήκα..!






tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Εμεις ειμαστε 5 μηνων για την ακριβεια. Σαν πρωτη μας φορα επρεπε να ειμαι και γω παρρων αλλα να μην της δινω καθολου σημασια. Σε κανα μισαωρο ξεψαρωσε και αρχισε να παιζει με τα υπολοιπα σκυλια. Η εισοδος ειναι 10€ για οσο κατσεις. Ειτε 5 λεπτα κατσεις ειτε 6 ωρες τοσα θα δωσεις. Μπορεις και να αφησεις το σκυλακι εκει και να φυγεις. Αλλα απο τη δευτερη φορα βεβαια. Μιλαμε για πολλα σκυλια. Καμια 50αρια+ παιζει να ειδα που οι ανθρωποι εκει τα εχουν ξεχωρισει. πχ τα δραστηρια όα μαζι παι πανε πανω κατω στο γκαζον τα ηρεμα(βαρεμενα sorry) ολα μαζι που κοιμουνται παι λιαζωνται ολη μερα ολα μαζι και 5-6 ειδα στη πισινα να παιζουν και να βουτανε οποτε θελουν (δεν ρωτησα λεπτομεριες για τη πισινα). Και καφεδακι κερασμενο (στα 10€) και προσωπικο που ηξερε πολλα και με βοηθησε αρκετα. Ααα!! Αμα θελετε πατε αραζετε παιζει τρεχει και στο κανουν και μπανιο αμα καποιος βαριεται η δε προλαβαινει ή ή... Ωραια ηταν!
 


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
mareco τωρα ειδα το σχολιο σου!! βγαινουμε καθε μερα εξω απλα πρωτη μας φορα με τοσα αλλα παιδια(σκυλους) γυρω μας. (αν πηγαινε σε μενα το σχολιο).
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.661
19.891
mareco τωρα ειδα το σχολιο σου!! βγαινουμε καθε μερα εξω απλα πρωτη μας φορα με τοσα αλλα παιδια(σκυλους) γυρω μας. (αν πηγαινε σε μενα το σχολιο).
Σε σένα πήγαινε. Επειδή σας είδα στο πάρκο το προηγούμενο Σάββατο, αν θυμάμαι και καλά :rolleyes::rolleyes:
 


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Σε σένα πήγαινε. Επειδή σας είδα στο πάρκο το προηγούμενο Σάββατο, αν θυμάμαι και καλά :rolleyes::rolleyes:
χα..! Λάθος έκανες γιατί η πρώτη μας φορά ήτανε χθές τη δευτέρα..!
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.772
Λοιπόν πήγα και εγώ και πέρασε πολύ ωραία ο μικρός, κυνήγουσε από πίσω το dog de bordeaux του ιδιοκτήτη που είναι 7.5 ετών και δεν τρελένεται για τρελοκούταβα αλλά ευχαριστήθηκα το σκύλο αυτό , πόσο άψογα διόρθωνε τον δικό μου χωρίς παρατράγουδα , αλλο αν ο μπουνταλάς δεν καταλαβαίνει από τέτοια!
 


lia26

Well-Known Member
24 Απριλίου 2011
484
1
Εγω μπορω να τον παω????σημερα κλεινει τους 2 μηνες και εχει κανει 2 τετραπλα εμβολια..
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.772
Δεν ξέρω Λια, όλα τα σκυλάκια εκεί είναι πλήρως εμβολιασμένα, παρτους ένα τηλέφωνο πριν πας καλού κακού Tel: 210 6095462
 




tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Παιδιά η Ήρα μου(5 μηνών), πήδηξε απο το μπαλκόνι(2-2,5 μέτρα) στη προσπάθεια της να πιάσει μια μύγα. Έκλαψε κανα λεπτό κούτσαινε για κανα λεπτό επίσης και το μόνο που ήθελε ήταν χαδάκια (λογικά για να ξεπεράσει το σόκ). Έπεσε στο γκαζόν (στα μαλακά όσο μπορεί να το πεί κάποιος). Τώρα μετά απο αρκετά χάδια είναι μια χαρά. Και έφαγε παι παίζει και γαυγίζει. Λετέ να αγχωθώ περισσότερο για κάτι ΜΗ επιφανειακό;
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.656
7.772
Εγώ θα έπαιρνα τλφ τον κτηνίατρο να του πω το περιστατικό, να με συμβουλεύσει αυτός αν πρέπει να την δει ή όχι.
Ασφάλισε την βεράντα σου ώστε να μην ξαναπέσει, βάλε διχτάκι όπως βάζουν για τα μωρά ή μέχρι να μην χωράει να πηδήξει μην την βγάζεις χωρίς λουρί.
Περαστικά και να μην είναι τίποτα εύχομαι.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.512
750
Ξεσσαλονικη!!!
κ εσενα ποιος σου ειπε οτι τα χαδακια μετα απο κατι τετοιο ειναι αυτο που πρεπει να κανεις?δεν ειναι καθολου λογικο λοιπον,οπως λες,για να ξεπερασει το σοκ.το μονο που καταφερνεις ειναι να της εκπαιδευεις μια συμπεριφορα...προσεχε λοιπον...την επομενη φορα που θα πηγαινει κουτσο,μπορει να μην εχει κ τιποτα...
 


tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
κ εσενα ποιος σου ειπε οτι τα χαδακια μετα απο κατι τετοιο ειναι αυτο που πρεπει να κανεις?δεν ειναι καθολου λογικο λοιπον,οπως λες,για να ξεπερασει το σοκ.το μονο που καταφερνεις ειναι να της εκπαιδευεις μια συμπεριφορα...προσεχε λοιπον...την επομενη φορα που θα πηγαινει κουτσο,μπορει να μην εχει κ τιποτα...
βασικά περιμένα κάποιον σαν εσένα να μου δώσει μια συμβουλή με τον τόσο ωραίο τρόπο που έχεις μάθει να εκφράζεσαι.
 
Last edited:




tasos025

Well-Known Member
12 Απριλίου 2011
80
0
Το ποστ σου το δεχτηκα τελείως ειρωνικό/προκλητικό και ειδικά στο τελευταίο σου σχόλιο. Με το που έγινε το σκηνικό και πήδηξε φυσικά και της φώναξα. Την μάλωσα και την έδεσα αμέσως. Μετά απο κανα τέτερτο πήγα για χαδάκια. Αυτή ηταν η δική μου συμπεριφορά και ελπίζω να έπραξα σωστά με οτι έχει να κάνει με τον ψυχολογικό τομέα. Με τον ιατρικό δεν μπορώ να κάνω κάτι όμως οοολα φαίνονται άψογα όπως πριν.

Και να συμπληρώσω πως δεν έφυγε απο το μπαλκόνι και έπεσε κατευθείαν κάτω αλλα πρέπει να της κόψανε την φόρα τα λιγούστρα που έχουμε.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.133
Μηνύματα
896.046
Μέλη
19.946
Νεότερο μέλος
harouli