Κατάθλιψη στον σκύλο...(τελικά καλαζάρ)


katerina116

Well-Known Member
23 Μαρτίου 2010
677
2
Nicosia ,Cyprus
mayasfriends.blogspot.com
2- 3 μερες μονο ... το εχω ακουσει απο πολλους,οτι αν το ανοιξουν κ με τη μια το βαλουν τα σκυλια ξυνονται ενω αν παρει λιγο τον αερα του ειναι οκ ...σε μας δεν επιασε ουτε αυτο.
 


30 Νοεμβρίου 2010
13
0
το παιδι μου βρηκε τον παλιο καλο εαυτο του.ξυνεται βεβαια ακομα στην περιοχη του λαιμου τπυ αλλα βγηκε απο τα σκεπασματα κ τρεχει περα δωθε.ελπιζω να φταιει το σκαλιμπορ κ να μην μου τα κανει αυτα με ολα τα κολαρα..και παλι σας ευχαριστω..σε 2-3 μερες θα ξαναδοκιμασω.
 




Jesuss

Well-Known Member
30 Νοεμβρίου 2012
180
1
32
Athens
www.facebook.com
Καλημέρα παιδιά,
Ο μικρός δυο μέρες τώρα δεν έχει καθόλου καλή διάθεση.Τρώει με πολύ όρεξη όπως πάντα,πίνει νερό αλλά δεν έχει όρεξη για τίποτα άλλο.Δεν κάνει ζημιές(!!!) και κοιμάται συνέχεια.Είχε κάνει και έναν εμετό την πρώτη ημέρα της αδιαθεσίας που περιείχε μόνο άσπρα κι έπειτα κίτρινα υγρά.Πραγματικά κάνει λες και έχουν πέσει τα καράβια του έξω.Πήγαμε στον κτηνίατρο και ήθελα εκτός από το να τον εξετάσει,να του κάνει μια γενική αίματος.Και μου λέει κι επιμένει πολύ σ'αυτό ότι επειδή είναι μικρός (7μισι μηνών περίπου) δεν θα δείξει τίποτα η εξέταση,κι ότι αυτός δεν εντοπίζει κάτι.Στέκει αυτό ρε παιδιά?Δηλαδή μόνο στα ενήλικα κάνουν εξετάσεις αίματος?
Κι επειδή μένουμε σε μια περιοχή με πολύ ζέστη και υγρασία ανησυχώ πολύ για τυχόν τσίμπημα.
Τι θα κάνατε στη θέση μου?Ανησυχώ.Διάβασα κι αυτό το θέμα κι έδεσε.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Θεωρητικά καλά στα λέει. Αφού τρώει και πίνει, λογικά δεν τρέχει τίποτα σοβαρό.
Επειδή όμως υπάρχουν κι οι εξαιρέσεις στους κανόνες, παρακολούθησέ τον.
Κι αν σταματήσει να τρώει, ή ενταθούν οι εμετοί, ή προστεθούν τυχόν διάρροιες, πήγαινε να τον δει.
 








mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Με τον γιατρό σου θα το συζητήσεις.
Δεν θα δένεις, ότι σου λέει ο καθένας στο ιντερνετ ε;
Ακούς απόψεις και πράττεις. Η απόφαση, είναι δική σου.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.633
7.742
Διάβασα το νήμα και σας θαύμασα πραγματικά. Ειδικά την @TARA που το @Lindaki την σκυλοέβριζε κι εκείνη συνέχιζε να της δίνει οδηγίες και να της εξηγεί με λεπτομέρειες τι πρέπει να κάνει, γιατί πρέπει να το κάνει, τι ελλείψεις έχει κλπ κλπ...
Τι να πω πραγματικά κάποια μέλη είναι θησαυροί γνώσεων και υπομονής. Την επόμενη φορά που θα αρχίσετε να βρίζετε τα παλιά μέλη επειδή είναι απότομα να περάσετε από αυτό το θρεντ.
 


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Διάβασα το νήμα και σας θαύμασα πραγματικά. Ειδικά την @TARA που το @Lindaki την σκυλοέβριζε κι εκείνη συνέχιζε να της δίνει οδηγίες και να της εξηγεί με λεπτομέρειες τι πρέπει να κάνει, γιατί πρέπει να το κάνει, τι ελλείψεις έχει κλπ κλπ...
Τι να πω πραγματικά κάποια μέλη είναι θησαυροί γνώσεων και υπομονής. Την επόμενη φορά που θα αρχίσετε να βρίζετε τα παλιά μέλη επειδή είναι απότομα να περάσετε από αυτό το θρεντ.
Προσφατα διαβασα κι εγω το νημα και πραγματικα εσκασα που δεν το ειχα προλαβει οταν εβραζε. Δεν μπορω να καταλαβω πως υπαρχουν καποιοι ανθρωποι.
Τετοιοι ανθρωποι, τοσο ανευθυνοι ειναι επικινδυνοι, απορω πως υπαρχουν και οι ιδιοι και κυκλοφορουν ακομα. Μονο χαρη στην τυχη, δεν εξηγειται διαφορετικα. Αυτοι οι ανθρωποι λοιπον κανουν και παιδια γαμωτο, ψηφιζουν, ειναι υπαλληλοι σε υπηρεσιες που παω και χαρη στην ασυνειδισια τους δεν εξυπηρετουμαι κτλ.
Πισσα και πουπουλα.....
 
  • Like
Reactions: alexouli and medusa




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.601
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3