Κατάθλιψη στον σκύλο...(τελικά καλαζάρ)


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Με δουλευεις έτσι;; Λεω με ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.Πρεπει να ξέρω αναλυτικα τι εξετάσεις ειναι αυτές;; Δεν είμαι τοσο σχολαστικη σόρυ. Αφου μου είπε θα το ελέγχουμε τι άλλο να ρωτησω;; Με δουλευετε ναι;Έλα πείτε ότι αστειο, να γελάσω κι εγω...για ακόμα δεν το πιάνω...
Όταν δεν γνωρίζει το αρχικό τίτλο με τι θα τον συγκρίνει;
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Οχι καλη μου, οχι! σε ποσα ποστ να το γράψω η χριστιανη;Οχι! Μου είπε δεν πηράχτηκαν. Κωλοτούμπες να κάνω;
Βρε Lindaki! Αυτο που προσπαθουμε ολοι να σου πουμε ειναι οτι δεν μπορει να ξερει αν πειραχτηκαν τα οργανα ή οχι αν δεν κανει βιοχημικες!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Πριν λιγα λεπτα δε χρειαζοταν να γνωριζετε τον τιτλο... τωρα ειναι 1/1000...
Πρωτα η γεννα, μετα τα κουταβια σε κλουβια, τωρα ο γιατρος "φιλος" .... η συντελεια ερχεται συντομα... δυστυχως δε θα επηρεασει εσενα ομως αλλα το δυστυχο σκυλι σου... ε μα!!!!:mad:
 




Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Δεν μπορω να βοηθήσω άλλο σόρυ. Μου είπε δε χρειάζεται.Δεν γνωρίζω κατι άλλο. Τον εμπιστεύομαι. Λυπάμαι. Λυπάμαι κι αν φούντωσα πάλι ελαφρως..Αλλά δεν έχω κάτι άλλο να πω.
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Να βοηθήσεις ποιόν? Την παρανοϊκή ομάδα που προσπάθησε να σου βάλει μια οπτική να το ψάξεις λίγο περισσότερο? Αυτή τη στιγμή θεραπεία και υπευθυνότητα χρειάζεται η δική σου η σκυλίτσα! Καλή τύχη εύχομαι στο σκυλάκι θα τη χρειαστεί!
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Δεν μπορω να βοηθήσω άλλο σόρυ. Μου είπε δε χρειάζεται.Δεν γνωρίζω κατι άλλο. Τον εμπιστεύομαι. Λυπάμαι. Λυπάμαι κι αν φούντωσα πάλι ελαφρως..Αλλά δεν έχω κάτι άλλο να πω.
Εμπιστεύεσαι γιατρό που ούτε καν σε καθοδηγεί σωστά για την πρόληψη; Είσαι άξια της μοίρας σου, αλλά τι σου φταίει η σκύλα;
 






Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Λοιπον, μάλλον το Σάββατο θα κάνουμε κι αυτη τη βιοχημικη που λέτε. Τελος καλό. Ευχαριστώ όλους.
 




ATREAS

Well-Known Member
8 Νοεμβρίου 2009
874
2
Mesogeia - Attiki
παιδιά με συγχωρείτε αλλά αν δεν κάνω λάθος η Linda είναι μικρή κοπέλα έτσι δεν είναι;;
Θέλει άλλη αντιμετώπιση.

Linda μου για να μην μπερδεύεσαι έχε για μπούσουλα 2-3 κανόνες που σου λένε εδώ στο φόρουμ και τα άλλα τα βρίσκουμε.

Καλά έκανες και έκλεισες ραντεβού για βιοχημική είναι πολύ σημαντικό.
Άλλη φορά όμως αν δεν μπορείς, πες δεν μπορώ, μη λες ψέμματα, τα παιδιά εδώ δεν είναι εισαγγελείς. Τη γνώμη τους λένε, η οποία συνήθως είναι και η σωστή.

Τα όργανα πως τα εξέτασε και είπε ότι είναι μια χαρά; έκανε τις απαιτούμενες εξετάσεις;

Να μας ενημερώνεις για την πορεία του σκυλιού σου διότι το θέμα μας ενδιαφέρει όλους :)

Παράλληλα, τα σκυλία στην αυλή και σκνίπες θα το τσιμπήσουν και αλλα πολλα, εδώ τσιμπάνε τα σκυλιά που ζουν μέσα στο σπίτι, τις αυλές θα αφήσουν;


Επίσης, συγνώμη για το άσχετο αλλά με εκείνο το σκυλάκι που είχαμε δει στο ξύλινο κλουβι τι έγινε;
Είδες που τελικά με την στείρωση δεν θα αναγκαζόσουν να μπεις σε τέτοιες διαδικασίες.
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Εγώ μετά από όλα αυτά που διάβασα ένα πράγμα δεν κατάλαβα:
Έκανα εξέταση στο Σπούκυ για καλαζάρ την προηγούμενη Δευτέρα. Του πήρε αίμα και μου είπε θα σε πάρω να σου πω. Με πήρε ο άνθρωπος Πέμπτη πρωϊ να με ενημερώσει ότι ήταν αρνητικό.

Ο δικός μου γιατρός χρειάστηκε 2,5 μέρες. Αυτός γιατί έκανε 2,5 ώρες ??????
 
Last edited:


silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
γιατί καν ασχολείστε...

ο γιατρός είναι αστέρι, το Lindaki σκέφτεται να τον κατεβάσει στην έκθεση κιόλας, ο σκύλος κατάθλιψη δεν έχει οπότε όλα είναι τζάμι...

μήπως της αλλάξε κανείς γνώμη στο παρελθόν...
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
παιδιά με συγχωρείτε αλλά αν δεν κάνω λάθος η Linda είναι μικρή κοπέλα έτσι δεν είναι;;
Θέλει άλλη αντιμετώπιση.

Linda μου για να μην μπερδεύεσαι έχε για μπούσουλα 2-3 κανόνες που σου λένε εδώ στο φόρουμ και τα άλλα τα βρίσκουμε.

Καλά έκανες και έκλεισες ραντεβού για βιοχημική είναι πολύ σημαντικό.
Άλλη φορά όμως αν δεν μπορείς, πες δεν μπορώ, μη λες ψέμματα, τα παιδιά εδώ δεν είναι εισαγγελείς. Τη γνώμη τους λένε, η οποία συνήθως είναι και η σωστή.

Τα όργανα πως τα εξέτασε και είπε ότι είναι μια χαρά; έκανε τις απαιτούμενες εξετάσεις;

Να μας ενημερώνεις για την πορεία του σκυλιού σου διότι το θέμα μας ενδιαφέρει όλους :)

Παράλληλα, τα σκυλία στην αυλή και σκνίπες θα το τσιμπήσουν και αλλα πολλα, εδώ τσιμπάνε τα σκυλιά που ζουν μέσα στο σπίτι, τις αυλές θα αφήσουν;


Επίσης, συγνώμη για το άσχετο αλλά με εκείνο το σκυλάκι που είχαμε δει στο ξύλινο κλουβι τι έγινε;
Είδες που τελικά με την στείρωση δεν θα αναγκαζόσουν να μπεις σε τέτοιες διαδικασίες.
:) Πολυ γλύκο, αλλά δεν είμαι τόσο μικρη Αν θες σου στέλνω με πμ την ηλικία μου. Δεν άλλαξα γνώμη, ούτε είπα ψέμματα, απλά πήρα μια γνώμη δευτερου γιατρού και μου είπε οτι θα κάνουμε βιοχημικη για να ξέρουμε ότι τα νεφρα της είναι εντάξει και δεν έχει πηραχτει κάποιο άλλο ζωικό όργανο. Έχω παραγγείλει scalibor και advantix γιατι εδώ δεν έχει. Δεν περίμενα ότι θα παθαίναμε κάτι τέτοιο! Πραγματικά. Τώρα θα προσέχω τρις!
Επίσης, συγνώμη για το άσχετο αλλά με εκείνο το σκυλάκι που είχαμε δει στο ξύλινο κλουβι τι έγινε;
Είναι σε καλύτερη κατάσταση και ζει ελευθερα σε αυλή με σπίτι. Του αλλάξανε μέρος.


Είδες που τελικά με την στείρωση δεν θα αναγκαζόσουν να μπεις σε τέτοιες διαδικασίες.
Στειρωση δε θα κάνω προς το παρον ακόμα. Λυπάμαι.
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Παντως διαβεβαιω ότι μου είπε ότι δεν έχουν πηραχτει ζωτικά όργανα. Τι άλλο να πω;
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
Παντως διαβεβαιω ότι μου είπε ότι δεν έχουν πηραχτει ζωτικά όργανα. Τι άλλο να πω;
Πως στο διαβεβαιωνει αυτο δεν μας ειπες αφου ακομα δεν εχει κανει τις απαραιτητες εξετασεις για να το διαπιστωσει...
 


silk

Well-Known Member
9 Οκτωβρίου 2008
440
3
41
Kinetta
Παντως διαβεβαιω ότι μου είπε ότι δεν έχουν πηραχτει ζωτικά όργανα. Τι άλλο να πω;
Μύρισε τα νύχια του? γιατί αλλιώς δεν υπάρχει τρόπος να το ξέρει.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22