Κοιταξτε τι εκανε


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα


Αυτο μου το εκανε η Ρανια πριν απο μιση ωρα ενω παιζαμε με το μπαλακι της. Ξαφνικα σταματησε να κυνηγαει το μπαλακι και ορμησε στο ποδι μου. Ομολογω οτι και ποναει και εχω τρομαξει.
 




Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Ξαφνικα σταματησε για κλασματα δευτερολεπτου να παρακολουθει το μπαλακι και εστρεψε την προσοχη της στο ποδι μου το οποιο και δαγκωσε πριν ακομα καταλαβω τι εκανε
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Δώρα δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα με τη μικρή…
Εσύ τι έκανες?
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Ουρλιαξα, εβαλα τα κλαμματα και την αφησα μονη στο δωματιο.

Τι φταιει το μωρο;

Αλλα αμα το εκανε αυτο στην κορη μου, θα τρελαινομουνα
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Αυτά είναι τα αποτελέσματα της απομάκρυνσης κουταβιού απ' τη μάνα του πριν τον απογαλακτισμό. Δεν πιστεύω όμως ότι είναι κάτι που δεν λύνεται με τη βοήθεια εκπαιδευτή!
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Θα ερθει αυριο το απογευμα να τη δει η εκπαιδευτρια.

Το ηξερα οτι ηταν λαθος που την πηρα τοσο νωρις, αλλα ή θα πεθαινε ή θα κατεληγε αδεσποτο. Δεν ξερω ακομα και τωρα τι εκανα αμα βρισκομουν ξανα στην ιδια θεση
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Αγρίεψε και σε δάγκωσε ξαφνικά?
Όταν συνήλθες από το σοκ τί έκανες?Η μικρή τί κάνει τώρα?Φαίνεται να κατάλαβε ότι έκανε κάτι κακό? :roll:
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Ναι, τελειως ξαφνικα. Και το εκανε με πολλη δυναμη. Με αφησε οταν ουρλιαζα.

Δε νομιζω οτι εχω συνελθει γιατι τρεμω ακομα. Και αντρας μου που ηρθε τωρα φρικαρε.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Εγώ προσωπικά εάν είχα μικρό παιδί και ένα κουτάβι που αρχίζει να επιτίθεται και να δαγκώνει έτσι από 2 μηνών, δεν θα ρισκάριζα να κρατήσω το σκύλο.
 


Chloe

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2006
8.324
30
42
Αθήνα
prigipissa-straydog.blogspot.com
Όλα τα κουτάβια δαγκώνουν... Δεν ξέρουν να ξεχωρίζουν καλό από κακό! Η μικρούλα δε σκέφτηκε "α, αυτή είναι η αγαπημένη μου Δώρα, δεν πρέπει να την πονέσω" γιατί ΔΕΝ ξέρει ότι αυτό που έκανε πονάει. Αυτό το ρόλο έχει η ιεραρχία που πρέπει καλά να κατανοήσει. Είναι τελευταία στην αγέλη και δεν της επιτρέπονται όλα. Μη στενοχωριέσαι θα το λύσετε!

Edit: Κατερίνα μην την απογοητεύεις... Άσε να δούμε τι θα πει και η εκπαιδεύτρια! :wink:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Δεν τίθεται θεμα απογοήτευσης ή ενθάρρυνσης…

Tα κουτάβια δαγκώνουν χέρια στο παιχνίδι (κυρίως όταν αλλάζουν δόντια) και συνήθως μετά από κανα δυο έντονες επιπλήξεις σταματούν.
Το συγκεκριμένο κουτάβι γρυλίζει, δαγκώνει μπατζάκια και επιτίθεται άξαφνα, χωρίς προφανή λόγο, δαγκώνοντας άσκημα.
Εγω νομιζω πως αυτη δεν είναι συνηθισμένη συμπεριφορά κουταβιού 2 μηνών.
Μην ξεχνάμε πως στο σπίτι υπάρχει μικρό παιδί...

Δώρα, όταν εκτιμήσει η εκπαιδεύτρια την κατάσταση, ενημέρωσε μας.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
εναν εξορκισμο...+ (λεω κ μια βλακιτσα γτ επαθα πλακα :shock: )
ρε Δωρα μ τι ν πω...τοσο αγριο ενα μικρο κουταβι???
μ κανει εντυπωση...εδω δεν μπορει καλα καλα να τρεξει!
τι ν πω...αν δεις οτι ειναι επιθετικο ομως σε τετοιο σημειο,ακριβως επειδη υπαρχει κ η κορη σου,καλυτερα να βρεις ενα καλο σπιτι... :(
 


RozaFan

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
84
0
εκείνη την στιγμή που σε δάγκωσε έπρεπε να του δείξεις οτι η πράξη αυτή δεν είναι αποδεκτή.
Έπρεπε να το βάλεις στην θέση του
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Δηλαδη εκτος απο το οτι ουρλιαξα και την αφησα μονη της, τι αλλο να εκανα; Ετρεμα ολοκληρη απο το συμβαν
 


RozaFan

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
84
0
να σκύψεις και να την μαλώσεις με έντονη φωνή και να της ρίξεις καμιά ξυλιά στο πισινό, μέχρι να την δεις πως κατάλαβε το λάθος της
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Δε χτυπησα ποτε το σκυλο μου και ουτε σκοπευω να το κανω ακομα και αν αυτο σημαινει οτι πρεπει να τον χασω.

Το να αιμορραγεις και να μαλωσεις δεν ειναι ο,τι πιο ευκολο. Εκεινη τη στιγμη τρεχεις για οξυζενε και betadin.
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Να σ πω την αληθεια Δωρα μ,και ξερω δεν ειναι σωστο σαν πραξη,και γω αυτο θα εκανα.θα ετρωγε μια σφαλιαρα για να καταλαβει τι γινεται.ισως το να υψωσεις τη φωνη δεν αρκει και δεν ειναι το ιδιο πχ για ολα τα σκυλια.
πχ. εγω αν φωναξω στη Χιονα ειναι ετοιμη να λυποθημησει!
στον Ρεξ π ειχα ,οταν ηταν κουταβι,μου τραβηξε μια δαγκα π ηταν ολη δικη μ και ματωσε το χερι μ,εκει εφαγε 2 σφαλιαρες ολες δικες του.να μ πεις ηταν καλο?οχι δεν ηταν,αλλα και γω απτη μανα μ εχω φαει στο πωπω... :? και επιασε,δεν ξαναεκανε κατι τετοιο...(να ναι καλα οπου ειναι το μουλαρακι μου... :( )
 


vaso

Well-Known Member
23 Ιανουαρίου 2008
1.197
1
Θεσσαλονίκη
Αχου μωρέ την καημένη τη Χιόνα!Είναι τόσο ευαίσθητή..??
Βέβαια το θέμα μας είναι η Ράνια..
Δώρα εγώ στη θέση σου θα έκλαιγα σίγουρα αλλά επειδή θα νευριάζα απίστευτα θα αντιδρούσα κάπως, όπως μου ερχόταν εκείνη τη στιγμή..
Πιστεύω έπρεπε κάτι να κάνεις.. :?
 


Rania

Well-Known Member
14 Μαϊου 2008
306
1
46
Αθηνα
Νικολα μου, καταλαβαινω αυτο που λες αλλα δεν μπορω να το κανω.

Η βια μου ειναι απεχθης σε ολες της τις μορφες.

Πρεπει να υπαρχει και αλλος τροπος
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981