Κουτάβι δώρο - θα το κρατούσατε?

Κουτάβι δώρο - θα το κρατούσατε?

  • Όχι, ότι και να είναι

    Votes: 24 30,0%
  • Ναι, ότι και να είναι

    Votes: 33 41,3%
  • Μόνο αν είναι καθαρόαιμο

    Votes: 2 2,5%
  • Μόνο αν είναι καθαρόαιμο και φυλής που μου αρέσει

    Votes: 21 26,3%

  • Total voters
    80

Malamatenia

Well-Known Member
12 Ιουλίου 2007
199
0
Κι εγώ θα το δεχόμουν μόνο αν τη μέρα των γενεθλίων μου με έπαιρναν και με πήγαιναν σε ένα εκτροφείο και με έβαζαν να διαλέξω..
Τώρα, όποιον μετά ήταν πρόθυμος να "σκάσει" τα 1000+ ευρώ, θα τον λάτρευα:p
 


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
H πρώτη μου σκέψη ήταν ότι όχι, στους δυό - τρίτος δε χωρεί. Πιστεύω ότι το να έχεις 2 με το να έχεις 3 σκυλιά είναι εντελώς διαφορετικό. Ήδη δεν είμαι ικανοποιημένη με το χρόνο που αφιερώνω στα σκυλιά μου. :( (Και 2 με ένα σκυλί είναι διαφορετικό :rolleyes: ).

Τώρα αν μου φέρνανε ένα border collie ή ένα malinois δύσκολα θα έλεγα όχι παρόλο που δε θα το έκανα ποτέ από μόνη μου. (Είχα πάει μάλιστα η βλαμμένη να δω ένα bc που με στείλανε αλλά βγήκε απλό collie, ευτυχώς). Ακόμη και πρώην αδέσποτα που έχω φιλοξενήσει με δυσκολία τα δίνω. Πολλές φορές έχω πει ότι αν είχα ένα μόνο σκυλί θα κράταγα κι άλλο ένα.

Τα σκυλιά δε πρέπει να δωρίζονται προ εκπλήξεως, αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
ξέρω το θέμα είναι παλιό :)
η Λούνα μου είναι δώρο απο το αγόρι μου... ήξερε οτι μου αρέσει αυτη η ράτσα
ετσι μια μέρα μου την έφερε ( παλι καλα που ήξερε για πετ σοπ και ιδιώτες και τ πήρε απο εκτροφείο )
αλλα δεν παύει να είναι αντίθετο με την άποψη μου
να μην αγοράζουμε ζωα αλλα να υιοθετούμε
οτι και να μου έφερνε πάντως θα το κράταγα !
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Τωρα το ειδα και εγω το θεμα. Εξαρταται ποιος θα μου το χαριζε βεβαια, αλλα και οι συνθηκες εκεινη τη στιγμη καθως επισης και το ιδιο το κουταβι. Θα τα λαμβανα ολα υπ οψην και θα αποφασιζα. Το πιο πιθανο ειναι να μην κρατουσα κατι που δεν μπορω, ή δεν μου αρεσει, ή δεν θελω απλα επειδη μου το κανει δωρο καποιος...
Πιθανον ομως και να το κρατουσα...:rolleyes::)
 


Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
εγω θα ηθελα ενα μπεζ . τωρα αν ηταν κοπρος εξαρταται αλλα μαλλον προς το ναι θα ψυφιζα

Θελω καποιον ανευθυνο να μου κανει δωρο ενα newfie (των γραμμων που θελω :D),θηλυκο (και αρσενικο αμα θελει :p).
Δεχομαι μονο σοβαρες προτασεις τηλ 6937......


εσυ δεν θες απλα ανευθυνο, θες ....................:D
Βρε βρε βρε τι ξετρυπωσατε !!!!

(((γεια σου Φαιδρα ))))
 


Louna mou

Well-Known Member
3 Δεκεμβρίου 2010
1.966
5
Πειραιάς
να προσθέσω οτι ήξερε την αγάπη μου για τα ζωα και οτι στην ουσία εκείνος τ συντηρεί οικονομικά
 


lia26

Well-Known Member
24 Απριλίου 2011
484
1
Θα το κρατουσα..θα σπαζομουν βεβαια που το πηρε χωρις να με ρωτησει αν ειμαι σε θεση να το κρατησω αλλα θα σκεφτομουν οτι με την ιδια ανευθυνοτητα που το αγορασε,με την ιδια ανευθυνοτητα θα το αφηνε και στο δρομο....εκτος κι αν εβρισκα καποια καλη οικογενεια εγω η ιδια..
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Εγώ δεν θα το δεχόμουν και πολύ πιθανόν να τους έλεγα μιας και δεν μου φέρανε καλό δώρο να μου υποσχεθούν ότι θα το κρατήσουν οι ίδιοι.