Κρεβάτι σκύλου




ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Τελικά έχετε βρει κανένα κρεβάτι που να μη γίνεται κομμάτια αμέσως;Σκεφτόμουν για κρεβάτι απο τζιν επειδη ειναι ανθεκτικό αλλα ενα τζιν κάλυμμα που βρήκα ειναι Αμερική και δε το στέλνουν Ελλάδα :( ...


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Τι τα θέλουν τα κρεβάτια ωρέ τα σκυλιά;
Εγώ του έχω μια στρατιωτική μάλλινη κουβέρτα και έχει μαθει πλέον και την στρώνει μόνος του!
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Μονο μικρος κοιμοταν ο δικος μου σε μαξιλαρα ,τωρα σνομπαρει το αφρατο στρωματακι που του πηρα και ξεραινεται στα πατωματα ,εγω επιμενω να το βγαζω τωρα με τα πρωτα κρυα στην επιφανεια αλλα μπα,,,αυτο που καταλαβα ειναι οτι δεν του αρεσουν τα μαλακα .δεν το τρωει δε το σκιζει ,το απεχθανεται.
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Και νόμιζα ότι είμαι η μόνη που το καμάρι μου δεν σηκώνει πολλά πολλά μαξιλάρια και πούπουλα...
Ό,τι και να βάλω το καταστρέφει... Έβαλα μια κουβέρτα στο κρέιτ και την κόλλαγε στην άκρη και κοιμόταν στο κενό. Την έβγαλα μήπως ζεσταίνεται, έβαλα ένα πιο λεπτό κουβερτάκι, σε πολλές στρώσεις, το ξέστρωνε κι αυτό. Του έβαλα ένα χαλάκι να μην ξαπλώνει στο ταψί και σήμερα το δάγκωνε :mad:
Όπου του έχω στρώσει κουβέρτες, μαξιλάρες και τα συναφή, τα σνομπάρει και κοιμάται στο πάτωμα δίπλα τους επιδεικτικά! Περιμένω τόσον καιρό να συνηθίσει να μην τρώει τα "στρωσίδια" του για να του πάρω κρεβατάκι αλλά δεν μου κάνει τη χάρη (μάλλον μου κάνει οικονομία το αγόρι μου). Ουφ. :rolleyes:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Οι δικες μου το καλοκαιρη δεν θελουν τιποτα απο κουβερτες και παπλοματα!
Ολο στο πατομα ειναι και στο κρεβατι μας ανεβαινουν μονο, οταν δουλευει το κλιματιστικο.
Αλλα απο χτες, που επιασε κρυο, εχουν πιασει τα σκυλοκρεβατα- στιμοχνονται η μια πανω στην αλλη και σκεπαζονται καιολας!!
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Οι δικες μου το καλοκαιρη δεν θελουν τιποτα απο κουβερτες και παπλοματα!
Ολο στο πατομα ειναι και στο κρεβατι μας ανεβαινουν μονο, οταν δουλευει το κλιματιστικο.
Αλλα απο χτες, που επιασε κρυο, εχουν πιασει τα σκυλοκρεβατα- στιμοχνονται η μια πανω στην αλλη και σκεπαζονται καιολας!!
haha έτσι και η δικιά μου, όλο το καλοκαίρι ξάπλωνε στα πλακάκια και χθες που είχε ψυχρα χώθηκε δίπλα μου κάτω από το πάπλωμα :)
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Εμένα το χειμώνα προτιμάει το κρεβάτι μου αλλα επειδη δε χωράμε όλοι μαζι..ψάχνω δικο της!το καλοκαίρι τιμάει τα πατωματα..ανθεκτικό εχει βρει κανεις;Να αντέχει κροκοδειλο... :Ρ


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
 


glykeria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2011
145
24
Η λύση που έχω βρει στο θέμα αυτό, αφού της απαγορεύουμε να ανεβαίνει σε κρεβάτι και καναπέ -τουλάχιστον παρουσία μας- είναι πλαστικό κρεβατάκι σκύλου! Στο οποίο στρώνω παπλωματάκι και κουβερτούλα, και ειδικά τώρα που κρύωσε ο καιρός το τιμάει δεόντως. Το καλοκαίρι μπαίνει σπάνια. Το καλό είναι ότι μπορείς να πλένεις και να αντικαθιστάς κουβερτούλες κλπ, και έτσι καθαρίζεται πανεύκολα. Όσο για καταστροφές η δικιά μου δεν έχει δείξει τέτοια δείγματα οπότε δε ξέρω για την ανθεκτικότητά του.
Το είχα πάρει από το άμαζον και το μεσαίο μέγεθος κόστιζε με μια έκπτωση που είχε μόλις 10 ευρώ. Από τα πιο χρήσιμα πράγματα που της έχω πάρει, μακράν.http://www.amazon.co.uk/Not-Disturb...0882832&sr=1-6&keywords=plastic+beds+for+dogs
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Δεν της ειχες παρει αυτο απο την Φλωρα που δεν σκιζεται ευκολα?
Στον κορκοδειλο Ρουλη ειναι το μονο που εχει αντεξει εως τωρα. . . :)
Επισης υπαρχει ενας κυριουλης εδω Αθηνα που φτιαχνει καλλυματα απο
ανθεκτικο αδιαβροχο πανι που δεν σκιζονται ευκολα.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Δεν της ειχες παρει αυτο απο την Φλωρα που δεν σκιζεται ευκολα?
Στον κορκοδειλο Ρουλη ειναι το μονο που εχει αντεξει εως τωρα. . . :)
Επισης υπαρχει ενας κυριουλης εδω Αθηνα που φτιαχνει καλλυματα απο
ανθεκτικο αδιαβροχο πανι που δεν σκιζονται ευκολα.
Της το είχα πάρει ναι...αλλα μια μέρα αποφάσισε να κάνει crush test και δυστυχώς δε το πέρασε!!!!Για στείλε πληροφορίες του κυριουλη μπάς και φτιάχνει απο τεντοπανα και αντέξουν!χαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Εκτός από το κρύο, υπάρχει κάποιος άλλος λόγος (υγείας κλπ) να κοιμάται σε κρεβατάκι?

Ο δικός μου κάποτε, επειδή πέφτει σαν σακί στο πάτωμα, είχε κάνει πληγούλες στους αγκώνες. Αλλά πέφτει έτσι κι αλλιώς όπου βρει παντού μέσα στο σπίτι και όσα μαξιλάρια-κουβέρτες κλπ να του βάλω πάλι στο πάτωμα θα ξαπλώσει.

Στο κρέιτ του έχω ένα χαλάκι και τώρα που κρυώνει ο καιρός θα του βάλω κάτι λίγο πιο χοντρό, άρα και πιο μαλακό/αφράτο. Υπάρχει πρόβλημα αν δεν έχει στρωματάκι?
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Το δικο μου το πηρα απο ενα pet shop στην Νεα Σμυρνη τηλ. 210 9422032.
Υπαρχει σε διαφορες διαστασεις και σε πολλα χρωματα!
Ζητατε ειτε την μαξιλαρα με το αδιαβροχο καλυμμα η το στρωματακι
με το αδιαβροχο καλυμμα.
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Το δικο μου το πηρα απο ενα pet shop στην Νεα Σμυρνη τηλ. 210 9422032.
Υπαρχει σε διαφορες διαστασεις και σε πολλα χρωματα!
Ζητατε ειτε την μαξιλαρα με το αδιαβροχο καλυμμα η το στρωματακι
με το αδιαβροχο καλυμμα.
Ευχαριστώ πολύ Ειρήνη μου!
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Επειδή και η δικιά μου έχει φάει το κρεβάτι της και 2 κουβέρτες και τώρα κοιμάται στο πάτωμα πάνω σε σεντόνι έχετε υπόψιν σας κανένα μαξιλάρι ανθεκτικό με αδιάβροχο ύφασμα να γίνουμε βασίλισσες???
 


queenitsa

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
75
29
Λάρισα
Επειδή και η δικιά μου έχει φάει το κρεβάτι της και 2 κουβέρτες και τώρα κοιμάται στο πάτωμα πάνω σε σεντόνι έχετε υπόψιν σας κανένα μαξιλάρι ανθεκτικό με αδιάβροχο ύφασμα να γίνουμε βασίλισσες???
Λίγο τσιμπημένα στην τιμή αλλά σούπερ ανθεκτικά και αδιάβροχα! Με τα χρήματα κάνεις απόσβεση τα κατεστραμμένα μαξιλάρια που θα αντικαθιστούσες. Τα προτείνω με κλειστά μάτια! http://www.tuffies.co.uk/
 


Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Καθόλου κακό αλλά όντως ακριβό....ΑΝ το καταστρέψει και αυτό μπορεί και να γίνω Μήδεια....
 


queenitsa

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
75
29
Λάρισα
Καθόλου κακό αλλά όντως ακριβό....ΑΝ το καταστρέψει και αυτό μπορεί και να γίνω Μήδεια....
Στον δικό μου είχα αλλάξει τρία κρεβάτια γιατί τα είχε καταστρέψει. Όταν δε είχε "ατυχήματα" πλένονταν δύσκολα και έκαναν ώρες να στεγνώσουν μετά. Έκανα αρκετή έρευνα και κατέληξα στα tuffies γιατί έχουν πολύ καλές κριτικές. Και πράγματι, το έχουμε πάνω από χρόνο και μας έχει βγάλει ασπροπρόσωπους! Φθορά μηδέν, πλένεται με ένα σφουγγάρι πανεύκολα και στεγνώνει πολύ γρήγορα.
 




Μάρθα & Σίλβα

Well-Known Member
28 Μαϊου 2014
1.705
3.933
39
Ωραία θα το ψάξω περισσότερο. Θα της φτιάξω ένα πρόχειρο μέσα στο σκ και αν δεν κάνει τα παλαβά της χαλάλι θα το πάρουμε. Έχουμε σκοπό να της φτιάξουμε ξύλινο κρεβάτι από παλέτες πιο μετά οπότε θα το πάρω άνετο για να το χρησιμοποιώ και εκεί μετά
 
  • Like
Reactions: queenitsa