Κόψιμο αυτιών




kasi

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2009
3.081
1.091
Αθηνα -
www.facebook.com
καλημερα............!!εχω την ιρινουλα που εχει ηδη κομμενα τα αυτια!!!κ ψανομαι γενικως να βρω καποιον καλο κ εμπειρο κτηνιατρο στο κοψιμο των αυτιων!!!!για τον λογο οτι θελω να κοψω τα αυτια στον πιτ!!!που ειναι dogo argentini-pitbull διασταυρωση!!!!μπορειτε να με βοηθησετε......??ξερει καποιος η καποια κανενα κτηνιατρο οπου να κοβει αυτια!!!γιατι για να σας πω την αληθεια πηγα σε 4-5 κτηνιατρους αλλα μολις τους ειπα μπορω να δω καποιες φωτογραφιες απο την δουλεια σας οσο αφορα το κοψιμο των αυτιων??????????κ μολις πηρα την απαντηση (μα δεν κραταμε τετοιο ειδος αρχειο.................)εφυγα με χιλια απο το ιατρειο του!!!!!ξερω ηδη 2 γιατρους που κοβανε αυτια τωρα πλεον το εχουν σταματησει.............κ μολις μου δειξανε σαν καλοι γιατροι επαγγελαμτιες!!!!φωτογραφιες απο το καθε κοψιμο που ειχαν κανει εμειαν με το στομα ανοιχτο!!!!καταπληκτικη δουλεια!!!αλλα τωρα πλεον εχουν σταματησει!!αν ξερει κ μπορει καποιος να βοηθησει ας μου γραψει............ευχαριστω πολυ!!!!
να σε ρωτησω κατι???? γιατι θελεις να κοψεις τα αυτια του σκυλου σου????
 


IRINA

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2010
58
0
Athina-Galatsi
ειμαι απολυτα αρνητικος στο κοψιμο αυτιων!!!!!!!!!!!!!!!δεν μου αρεσε ποτε!!!!!!να χαλασω την φυσικη ομορφια σε οτιδηποτε κ αν ειναι αυτο!!!!ειτε σκυλος η τελος παντων οτι κ να ειναι αυτο!!!!!!αλλα επειδη πολλα ακουωωωωωωωωωω περι οτιτιδας στα αυτια λογω οτι μαζευει υγρασια το σκεπασμενο ωστε η υγρασια να εχει αποτελεσμα να υγροποιεται κ να καταληγει σαν μορφη νερου μεσα στο αυτι!!του σκυλου!!!!η οτι το σκεπασμενο αυτι δεν αεριζεται καλα................. κ κατι τετοια..............το πρωτο ειναι αυτο!!!!!!!!!!κ το δευτερο ειναι οτι επειδη η ιρινα (boxer-pitbull)διασταυρωση εχει ηδη κομμενα αυτια!!!!κ ο ΠΙΤ (dogo argentino-pitbull) θα μου αρεσε να μοιαζουν καπως εμφανισιακα!!!!ιδεα κ εικονα του μυαλου ειναι........................αλλα δεν ξερω στην σκεψη ειμαι ακομα!!!θα μου πεις τωρα..........αλλιως δειχνει κ αλλη χαρα εχει με τα αυτακια κανονικα κ οταν τρεχει να τα βλεπεις να πηγαινουν πανω κατω σαν τρελα..........η να τα χαιδευεις..............ειναι αλλιως το ξερω.........μονο κ μονο για αυτο.............................
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Δηλαδή θέλεις να του κόψεις τα αφτιά για να δείχνουν ίδιοι με την Irina ; :confused:
Και για τις ωτίτιδες, έχεις ρωτήσει τον γιατρό σου και σου είπε ότι με κατεβασμένα αφτιά κινδυνεύουν περισσότερο;

Τι να σου πω; Θα ρωτήσω κι εγώ τον δικό μου, γιατί εμείς δεν έχουμε πάθει ποτέ καμμία ωτίτιδα.
 


nacho_DL

Well-Known Member
11 Φεβρουαρίου 2010
615
3
Αθηνα - Moσχατο
ειμαι απολυτα αρνητικος στο κοψιμο αυτιων!!!!!!!!!!!!!!!δεν μου αρεσε ποτε!!!!!!να χαλασω την φυσικη ομορφια σε οτιδηποτε κ αν ειναι αυτο!!!!ειτε σκυλος η τελος παντων οτι κ να ειναι αυτο!!!!!!
Μα... τοτε γιατι το ψαχνεις?? Αφου αυτη ειναι η θεση σου, οτιδηποτε αλλο ειναι περιττο...
 
Last edited by a moderator:


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
ειμαι απολυτα αρνητικος στο κοψιμο αυτιων!!!!!!!!!!!!!!!δεν μου αρεσε ποτε!!!!!!να χαλασω την φυσικη ομορφια σε οτιδηποτε κ αν ειναι αυτο!!!!ειτε σκυλος η τελος παντων οτι κ να ειναι αυτο!!!!!!αλλα επειδη πολλα ακουωωωωωωωωωω περι οτιτιδας στα αυτια λογω οτι μαζευει υγρασια το σκεπασμενο ωστε η υγρασια να εχει αποτελεσμα να υγροποιεται κ να καταληγει σαν μορφη νερου μεσα στο αυτι!!του σκυλου!!!!η οτι το σκεπασμενο αυτι δεν αεριζεται καλα................. κ κατι τετοια..............το πρωτο ειναι αυτο!!!!!!!!!!κ το δευτερο ειναι οτι επειδη η ιρινα (boxer-pitbull)διασταυρωση εχει ηδη κομμενα αυτια!!!!κ ο ΠΙΤ (dogo argentino-pitbull) θα μου αρεσε να μοιαζουν καπως εμφανισιακα!!!!ιδεα κ εικονα του μυαλου ειναι........................αλλα δεν ξερω στην σκεψη ειμαι ακομα!!!θα μου πεις τωρα..........αλλιως δειχνει κ αλλη χαρα εχει με τα αυτακια κανονικα κ οταν τρεχει να τα βλεπεις να πηγαινουν πανω κατω σαν τρελα..........η να τα χαιδευεις..............ειναι αλλιως το ξερω.........μονο κ μονο για αυτο.............................

Βρε Άκη μου, τρελάθηκες?? Σκέφτεσαι να κόψεις αυτιά σε ημίαιμο σκύλο?? Γιατί, βρε αγόρι μου! Αστο το σκυλάκι οπως είναι!

Καλως ήρθες στο φόρουμ παρεμπιπτόντως... :) ξέχασα να στο πω στο αντίστοιχο νήμα.
 


aggeliki222

Well-Known Member
5 Φεβρουαρίου 2010
2.161
0
Δηλαδή θέλεις να του κόψεις τα αφτιά για να δείχνουν ίδιοι με την Irina ; :confused:
Και για τις ωτίτιδες, έχεις ρωτήσει τον γιατρό σου και σου είπε ότι με κατεβασμένα αφτιά κινδυνεύουν περισσότερο;
Εχει αναφερθει κι εδώ post #56 για συγκεκριμενες φυλες.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Αν εισαι τυπικος στον καθαρισμο τους δεν θα εχεις κανενα προβλημα!
Εξαλου ειναι τοσο ομορφος με τα αυτακια του κριμα να τον ταλαιπωρησεις! Ουτε να το σκεφτεσαι!

Υγ: Τα λεφτα που θα εδινες για το κοψιμο κρατα τα για προκαταβολη για κανα αμαξι που χρειαζεσαι!
 


IRINA

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2010
58
0
Athina-Galatsi
το ξερω οτι ειναι περιττο κ οτι σκεφτομαι ηλιθιοτητες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!για αυτο κ ειπα μια σκεψη του μυαλου ειναι...................!!!!!η οποια ειναι ηλιθια σκεψη...............................................................................η!!!!τον αγαπω δεν του στερησω την ομορφια του!!!!!!!!!δεν μου φταιει σε κατι ο πιτακος!!!!!!!!!!αγαπη μου δινει!!!!!!!!!!!!κ μου φτανει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 


IRINA

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2010
58
0
Athina-Galatsi
καλως σε βρηκα!!!!!!!!!!ενταξει.............. ειπα οτι ειναι ηλιθια σκεψη του μαυλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!λες κ δεν με ξερω.................!!!!!!
 


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Άσε τα αυτιά στη θέση τους και κόψε τα θαυμαστικά και τις τελείες (στραβώθηκα!)
 






IRINA

Well-Known Member
14 Νοεμβρίου 2010
58
0
Athina-Galatsi
Μα... τοτε γιατι το ψαχνεις?? Αφου αυτη ειναι η θεση σου, οτιδηποτε αλλο ειναι περιττο...
το ξερω οτι ειναι περιττο κ οτι σκεφτομαι ηλιθιοτητες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!για αυτο κ ειπα μια σκεψη του μυαλου ειναι...................!!!!!η οποια ειναι ηλιθια σκεψη...............................................................................η!!!!τον αγαπω δεν του στερησω την ομορφια του!!!!!!!!!δεν μου φταιει σε κατι ο πιτακος!!!!!!!!!!αγαπη μου δινει!!!!!!!!!!!!κ μου φτανει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εχει αναφερθει κι εδώ post #56 για συγκεκριμενες φυλες.
το διαβασα ναι!!!!!!!!!

Αν εισαι τυπικος στον καθαρισμο τους δεν θα εχεις κανενα προβλημα!
Εξαλου ειναι τοσο ομορφος με τα αυτακια του κριμα να τον ταλαιπωρησεις! Ουτε να το σκεφτεσαι!

Υγ: Τα λεφτα που θα εδινες για το κοψιμο κρατα τα για προκαταβολη για κανα αμαξι που χρειαζεσαι!
ναι ετσι ακριβως ειναι!!!!!!!σωστα τα λες!!!!!!

Βρε Άκη μου, τρελάθηκες?? Σκέφτεσαι να κόψεις αυτιά σε ημίαιμο σκύλο?? Γιατί, βρε αγόρι μου! Αστο το σκυλάκι οπως είναι!

Καλως ήρθες στο φόρουμ παρεμπιπτόντως... :) ξέχασα να στο πω στο αντίστοιχο νήμα.
καλως σε βρηκα!!!!!!!!!!ενταξει.............. ειπα οτι ειναι ηλιθια σκεψη του μαυλου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!λες κ δεν με ξερω.................!!!!!!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22