Λουριά....


Noela

Well-Known Member
25 Οκτωβρίου 2007
1.954
222
Παλλήνη
www.agilityadddicts.gr
Ο σκύλος Δεν μαθαίνει να μην Τραβάει ..
Ο σκύλος μαθαίνει να περπατά διπλα μας.
Πάντα θα τραβάει ο σκύλος.
Δε συμφωνώ. Αυτά είναι δύο διαφορετικά πράγματα. Ο σκύλος κάλλιστα μπορεί να μάθει να μη τραβάει, να πηγαίνουμε μια ήρεμη βόλτα, να μπορεί να μυρίσει, να λερώσει κλπ. Επίσης μαθαίνει και να περπατάει δίπλα στο πόδι μας χωρίς όμως να κάνει τίποτα άλλο.
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Despina,

Έλα να με βρεις στην έκθεση, νομίζω πως έχω κάτι που το κάνει (ψιλή αλυσίδα και μαύρο λεπτό οδηγό από ύφασμα). Βρες ότι καλύτερο μπορείς όμως, γιατί ενδέχεται να μην σου αρέσει το δικό μου "σετάκι" (θα στο χαρίσω αν το θέλεις πάντως).
 


Dr.Zhivago

Well-Known Member
18 Απριλίου 2008
2.944
17
Χανιά
Ο σκύλος μαθαίνει και να περπατάει ακριβώς δίπλα μας ΧΩΡΙΣ λουρί καθόλου, φυσικά και μαθαίνει να μην τραβάει...
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
Για το Μπασσε καλυτερα να παει σε ενα χρυσοχοειο και να παρει μια χοντρη ψευτικη αλυσιδα με 10-20 ευρω ,η απο τους μελαχρινους στο δρομο για εκθεσεις καλες ειναι.

λοιπον δεν παμε καλα σημερα ,για το μπασε μιλαμε τοση ωρα?
παω να γινω ξανθια:p
για τι λουρια μιλαμε τοση ωρα...........:rolleyes:
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
εγω ολα μου τα σκυλια τα βγαζω με ενα δερματινο λουρακι ενος μετρου που δεν εχει καν λαβη, εναν κομπο εχει στην ακρη :p( ο εκτροφεας μου το ειχε φτιαξει,10 χιλιαρικακια, πριν δεκα χρονια και αντεχει αλλα 50, ανετα:D)
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
Despina,

Έλα να με βρεις στην έκθεση, νομίζω πως έχω κάτι που το κάνει (ψιλή αλυσίδα και μαύρο λεπτό οδηγό από ύφασμα). Βρες ότι καλύτερο μπορείς όμως, γιατί ενδέχεται να μην σου αρέσει το δικό μου "σετάκι" (θα στο χαρίσω αν το θέλεις πάντως).
σ ευχαριστω παρα πολυ!!!:)αν παρουμε καποιον τιτλο θα στον αφιερωσω γιατι με εσωσες κ με το σαμπουαν!
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
λοιπον δεν παμε καλα σημερα ,για το μπασε μιλαμε τοση ωρα?
παω να γινω ξανθια:p
για τι λουρια μιλαμε τοση ωρα...........:rolleyes:

χαχαχαχαχα!πλακα εχει...βασικα κ οι 2 σκυλοι θα κατεβουν απλα στους γερμανικους ειναι πολυ συγκεκριμενα τα λουρια(δερματινος λεπτος οδηγος κ ενας ειδικος "πνιχτης")τα οποια ειναι ευκολο να βρεις.για το μπασε ομως χρειαζομαι λεπτο κορδονακι που ειναι ενσωματομενος οδηγος κ περιλαιμιο κ δεν τα φερνει κανενα πετ σοπ...
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
45
thessaloniki
σορρυ despoina μπορει να αργησα αλλα το καταλαβα:p
τωρα καταλαβα τι λουρακι εννοεις κι εγω σου παρεθεσα link με εργασιακα:xD:
 


despina

Well-Known Member
8 Δεκεμβρίου 2008
1.198
1
σορρυ despoina μπορει να αργησα αλλα το καταλαβα:p
τωρα καταλαβα τι λουρακι εννοεις κι εγω σου παρεθεσα link με εργασιακα:xD:
δεν πειραζει ολες οι πληροφοριες χρησιμες ειναι!:)
 








Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Θα κάνω άλλη μια απόπειρα μπας και αποφασίσει το καμάρι μου να μπει στη θάλασσα.
Ερώτηση:
Επειδή θα την έχω δεμένη (αν δω να κυκλοφορούν αδεσποτάκια εκεί κοντά, γιατί αν τα πάρει χαμπάρι θα πάρει τον οματιών της και θα φύγει η δικιά μου και θα τα ακολουθήσει) σε περίπτωση που γκρεμιστεί κάνας φούρνος και μπει στη θάλασσα, αν είναι δεμένη τί είναι πιο ασφαλές: κολλάρο ή στηθόλουρο;
Θα την έχω με το φλέξι για να μην είναι λάσκα το λουρί και μπερδευτεί ΑΝ μας κάνει την τιμή να πλατσουρίσει/κολυμπήσει.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Το ζήτημα είναι:εσύ μέσα στο νερό, ένα σκυλί μέσα στο νερό να κολυμπάει, ίσως και λίγο πανικοβλημένο, κι ένα σχοινί που να σας εννώνει είναι ασφαλής συνδιασμός τόσο για το σκυλί όσο κυρίως για εσένα;;
Εγώ δεν θα έμπαινα...το φοβάμαι...ειδικά αν σκεφτώ πως κινούνται τα περισσότερα σκυλιά μέσα στο νερό φοβάμαι μην σε τηλίξει με το λουρί...:shock:
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
κολλάρο ή στηθόλουρο;
Θα την έχω με το φλέξι για να μην είναι λάσκα το λουρί και μπερδευτεί ΑΝ μας κάνει την τιμή να πλατσουρίσει/κολυμπήσει.
Κολάρο.

Εγώ στη θάλασσα πάντως τον εχω με εκπαιδευτικό λουρί (ιμάντα) και όχι με flexi (για να είμαι ειλικρινής, αντιπαθώ τα flexi).

Ρίξε αν θες μια ματιά εδώ:
Εκπαιδευτικό λουρί
:)
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Θα βάλεις το φλέξι στα αλάτια?? Χάλια θα γίνει.... (επίσης αν βραχεί ο μηχανισμός και το σκοινί, δουλεύει?). Κι εγώ χωρίς λουρί θα το πήγαινα..... νομίζω ότι αν σε δει να μπαίνεις θα έχει την προσοχή του σε σένα..... (ή όχι??).... ειδικά αν φοβάται τη θάλασσα..... το λέω μονο με την εμπειρία του προηγούμενου σκύλου μου που γενικά την κοπάναγε, αλλά όταν μας έβλεπε να μπαίνουμε στη θάλασσα ή καθόταν και κλαψούριζε λες και τον εγκαταλείπαμε να πάμε κολυμπώντας στην Αμερική ή μεσα σε τεράστια απελπισία βουτούσε και κολύμπαγε να μας φέρει πίσω....).
 


scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
Μπα λειτουργεί το φλέξι και μετά το αλατόνερο.. Έχει πέσει πολλές φορές μέσα στη θάλασσα.. Αλλά μετά θέλει και αυτό ξέπλυμα.. Αν και ο δικός μου ακόμα δεν κολυμπάει..:(
 


Loukia

Well-Known Member
19 Ιουνίου 2008
1.462
14
49
Θεσσαλονίκη
marthathesharpei.blogspot.com
Η αλήθεια είναι πως δε σκέφτηκα μήπως διαλυθεί το φλέξι. Απλά θέλω κάτι με μεγάλο μήκος για να μη νιώθει ζορισμένη. Να μπω εγώ και αν δε θέλει να μπορεί να μείνει στα στεγνά.
Την θέλω και δεμένη σε περίπτωση που δει κάνα σκυλάκι και την κοπανήσει, και επειδή δε θα ξέρει και την περιοχή μην έχουμε δράματα. :(

Οπότε αν την έχω δεμένη, θέλω να γίνει με τον πιο ακίνδυνο για αυτήν τρόπο, να μην κολυμπάει (που σιγά μην κολυμπήσει το βρωμόσκυλο, αλλά όσο ζω ελπίζω) και μπερδευτεί και με τα λουριά.
ΑΝ τώρα γίνει το θαύμα και κάνει την υπέρβαση και μπει, δεν την βλέπω να μπαίνουμε στα βαθιά, εγώ δηλ σίγουρα δε θα πνιγώ! :p

Οπότε θα δοκιμάσω με το εκπαιδευτικό και κολλάρο.
Βέβαια με την όρεξη θα μείνω, αλλά και στην υγρή άμμο να καταδεχτεί να πατήσει πρόοδος θα είναι. Δε φοβάται, απλά δε γουστάρει να βραχεί. Και δεν ξέρω αν είναι καλή ιδέα να μπω εγώ και να απομακρυνθώ κολυμπώντας για να πιεστεί ψυχολογικά να με ακολουθήσει. Μάλλον θα μπω σαν τς θειες μέχρι το γόνατο και ελπίζω να καταδεχτεί να κάνει μια προσπάθεια.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Μάλλον θα μπω σαν τς θειες μέχρι το γόνατο και ελπίζω να καταδεχτεί να κάνει μια προσπάθεια.
:D:D Δεν πιάνει αυτό.... (εκτός αν είσαι σε καμια αμμουδερή παραλία που δεν βαθαίνει και στα δυο χιλιόμετρα το νερό σου φτάνει ακόμα μέχρι το πόδι!). Για να υπάρξει ψυχολογική πιεση πρεπει να απομακρυνθείς!
 


scooby doo

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2009
612
3
Ναύπλιο-Αθήνα
Ένα κολπάκι που μπορεί να πιάσει αν είναι λιχούδο είναι να μπεις λίγο στη θάλασσα με ένα μεζεδάκι και να τη φωνάξεις να βρέξει λίγο τα πόδια της!!
Εγώ έκανα το ίδιο με μια πέτρα!!:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf