ΜΙΚΡΟΙ HACHIKO ΨΑΧΝΟΥΝ ΣΠΙΤΙ!!!


Status
Κλειδωμένο θέμα


nikalias

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
256
3
Γλάρισα
nikalias

Από νοήμονα άτομα δεν έχουν προκύψει τόσα αδέσποτα λασση, ρεξ, μαρλευ κ,α;;;
Εκ του αποτελέσματος όχι .

Αυτό δεν το ξέρουμε.
Έχει αναρτήσει αρκετές φορές αγγελίες παλιότερα οπότε από κει το συμπέρανα συν το ότι αναφέρθηκε από την ίδια .

Εγώ προσωπικά δεν ανακρίνω κανέναν. Δεν έχω ερωτήσεις ξαναλέω. Καλύτερα να ξαναδιαβάσεις τι έχει γραφτεί. Ο καθένας μας είναι "υπόλογος" για ότι δημοσιεύει. Και λίγο μυαλό που και που, είναι απαραίτητο. Εχεις δει πολλές φορές, άτομα του φόρουμ, να υιοθετούν τα σκυλιά που ανεβαίνουν στις αγγελίες μας; Εγώ, θυμάμαι μόνο μία περίπτωση. Εσύ;
Προσωπικά γνωρίζω 2 άτομα που υιοθέτησαν σκύλους από εδώ χωρίς να είναι ενεργά μέλη δηλαδή να γράφουνε . Το ότι δεν το διατυμπανίζουνε είναι δικαίωμά τους .


Στην τελική δεν είμαι δικηγόρος κανενός . Την άποψή μου λέω για πράγματα που μπορεί να γίνουν καλύτερα κατ' εμέ.
 
Last edited:


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Εξ'αρχής αναφέρθηκε οτι μόνο η μανούλα τους είναι καθαρόαιμη, ο πατέρας είναι άγνωστος, πράγμα που αυτόματα τα καθιστά ημίαιμα. Πιστεύω οτι θα έπρεπε να αναφερθεί η καταγωγή τους όποια και να είναι αυτή, αφού κατα το ήμισυ τουλάχιστον είναι γνωστή. Δεν είπα ποτέ οτι είναι καθαρόαιμα.
Μιλάω για την γενική εικόνα που δίνει η παρουσίαση σου(αν στην θέση της λέξης χαρίζονται μπει η λέξη πωλούνται, θα ήταν καλό κείμενο για αγγελία πώλησης)και πως φαίνεται στα μάτια του ''Ελληναρα'' που ψάχνει για τζάμπα καθαρόαιμο και που αν δεν του βγει στην πορεία θα πάει ακλαφτο.

Αναζητούν ένα σπίτι όπου θα εκτιμήσουν την ομορφιά και τον ξεχωριστό τους χαρακτήρα
Μια απορία. Πως γνωρίζεις τι χαρακτήρα θα βγάλουν στην πορεία τα ημιαιμα κουταβάκια;
 


Andi4

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2013
100
23
Μιλάω για την γενική εικόνα που δίνει η παρουσίαση σου(αν στην θέση της λέξης χαρίζονται μπει η λέξη πωλούνται, θα ήταν καλό κείμενο για αγγελία πώλησης)και πως φαίνεται στα μάτια του ''Ελληναρα'' που ψάχνει για τζάμπα καθαρόαιμο και που αν δεν του βγει στην πορεία θα πάει ακλαφτο.



Μια απορία. Πως γνωρίζεις τι χαρακτήρα θα βγάλουν στην πορεία τα ημιαιμα κουταβάκια;
Ποτέ δεν μπορείς να είσαι απολύτως βέβαιος για τον χαρακτήρα όταν υιοθετείς κουτάβι... αυτό θεωρείται αυτονόητο. Μόνο όταν υιοθετείς ενήλικο ξέρεις τον χαρακτήρα του. Τα κουτάβια διαμορφώνουν τον χαρακτήρα τους ανάλογα με τα ερεθίσματα που δέχονται και με τα γενικά χαρακτηριστικά της φυλής απο την οποία κατάγονται. Που σημαίνει οτι εξαρτάται απο τους γονεις αλλά και τον ιδιοκτήτη.
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Ποτέ δεν μπορείς να είσαι απολύτως βέβαιος για τον χαρακτήρα όταν υιοθετείς κουτάβι... αυτό θεωρείται αυτονόητο. Μόνο όταν υιοθετείς ενήλικο ξέρεις τον χαρακτήρα του. Τα κουτάβια διαμορφώνουν τον χαρακτήρα τους ανάλογα με τα ερεθίσματα που δέχονται και με τα γενικά χαρακτηριστικά της φυλής απο την οποία κατάγονται. Που σημαίνει οτι εξαρτάται απο τους γονεις αλλά και τον ιδιοκτήτη.
Αυτά τα γνωρίζω και συμφωνώ.
Η αντίρρηση μου είναι στην παρουσίαση και που είναι σε πλήρη αντίθεση με αυτά που γράφεις στα επόμενα μηνύματα.
Αυτονόητο δεν είναι τίποτα.
 




nikalias

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
256
3
Γλάρισα
οοοχιι;;;;
Όταν έχει αποκτήσει κάποιος ένα σκύλο με κριτήρια την εμφάνιση και την τάση της μόδας θεωρείτε ότι βαδίζει σωστά ; Απεναντίας , αν αποκτήσεις ένα ζώο με σωστά κριτήρια αλλά και με βάση την καθημερινότητά σου, δεν το εγκαταλείπεις - υπάρχουν ακραίες περιπτώσεις - διότι η επιλογή σου έχει γίνει συνειδητά .
 


Andi4

Well-Known Member
14 Δεκεμβρίου 2013
100
23
Μια απλή ενημέρωση... σήμερα με ειδοποίησαν οτι όλα τα κουτάβια δόθηκαν. Εγώ απλά το μόνο που ελπίζω και εύχομαι είναι αυτό το "δόθηκαν" να είναι αληθινό έστω και εν μια νυκτί και να μην έγινε αυτή η προσπάθεια έστω και παρεξηγημένη πολύ αργά. Ας έχουν καλή τύχη! Τπτ παραπάνω.
 


Kimono

Well-Known Member
18 Ιανουαρίου 2014
52
0
Μια απλή ενημέρωση... σήμερα με ειδοποίησαν οτι όλα τα κουτάβια δόθηκαν. Εγώ απλά το μόνο που ελπίζω και εύχομαι είναι αυτό το "δόθηκαν" να είναι αληθινό έστω και εν μια νυκτί και να μην έγινε αυτή η προσπάθεια έστω και παρεξηγημένη πολύ αργά. Ας έχουν καλή τύχη! Τπτ παραπάνω.
:D
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Εγώ θα ευχήθω, επιπλέον δυο πράγματα... Πρώτο (και σημαντικότερο, αν και μάλλον χλωμό) να κατέληξαν σε καλά χέρια και δεύτερον, τώρα που είδε πόσο εύκολα μπάλωσε το λάθος του ο ιδιοκτήτης της Ακιτα, να μην το επαναλάβει...
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22