Μετακόμιση στο Λονδίνο


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Μία ερώτηση παιδιά, του σκύλου του αρέσει να παίζει όπως τον βλέπετε στην παρακάτω φωτογραφία, και γενικά όταν δαγκώνει το παιχνίδι του να τον τοινάζω δέξια αριστερά πάνω κάτω και αυτός να συνεχίζει να δαγκώνει το παιχνίδι του.
Είναι επικίνδυνο για την μέση του αυτό;


View attachment 38638
Ναι, μπορεί να προκαλέσει ζημιά αν υπάρχει τάση προς πρόβλημα.
 






Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Καλή επιτυχίαααα!
φτου φτου σκόρδα!
Να του δώσεις ένα μπισκότο από μένα και το Ρούμπυ, να πάρει τα πάνω του!
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Λοιπόν αναιβάζω μερικές φώτο από το πανυγιράκι που είχαμε σήμερα, μας τα χάλασε ο καιρός που έβρεχε σαν π....ης και δεν ολοκληρώθηκε όπως είχε προγραμματιστή.


_DSC6294.jpg
_DSC6295.jpg

Ο μικρός μου με ένα κοργκι Cardigan ενός από τους εθελοντές δυστυχώς ήμασταν τα μόνα κοργκι.


_DSC6336.jpg



Θα ακολουθήσουν και άλλες αλλά δυστυχώς δεν είναι πολλές λόγω του σκατόκαιρου
 

Attachments



golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Καλα,μονο δυο Κοργκι? Γενικα ειχε μεγαλη συμμετοχη?
Μου αρεσαν τα bulldogs με τα αδιαβροχα..
Τα δυο τελευταια σκυλια τι ειναι,ξερουμε?
 








chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Leonberger μάλλον
Σωστή είσαι απλά το αριστερό είχε επέμβαση πρόσφατα και έχει ξυρισμένο το κεφάλι της.
Συμμετοχή είχε απλά έβρεχε και την διακόψαν την εκδήλωση, δεν ολοκληρώθηκε ποτέ.

Για την φετινή θέλανε 100 εθελοντές περίπου, και ως στόχο είχαν να πουλήσουν 1200 μπιφτέκια και 350 Λουκάνικα (βάλε μέσω όρο τιμής 3 λίρες) Μπορούσες να πάρεις από καφέ μέχρι Bloody Mary, τιμή δεν ξέρω εδώ, ακόμα υπήρχαν σταντ από διαφορά μαγαζιά που είχανε άμεση σχέση με τα σκυλιά, από αδιάβροχα, πετ σοπ, γκρούμερ, κτλ.
Το είχανε οργάνωση ωραία και σε ωραίο πάρκο κρίμα που το χάλασε ο καιρός και ο στόχος ήταν να μαζέψουν αρκετά λεφτά ώστε να βάλουνε ψύκτες νερού στο πάρκο για ανθρώπους και σκύλους.

Mareco ήταν μερικά κοντοτριχά που το είχαν δαγκώσει, άλλα για ποίο βαριά κλίματα όπως ο δικός μου ένα Μαλαμουτ (νομίζω) δεν είχανε θέμα.
Ο δικός μου έμπαινε μέσα στις λιμνούλες με νερό και ύστερα έκανε νάζια για το μπάνιο, λογική σκύλου.


_DSC6345.jpg

_DSC6327.jpg_DSC6328.jpg_DSC6329.jpg_DSC6342.jpg
 






Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Το πιο ωραίο το δικό σας είναι! (ε τι, να μην σας παινέψουμε?!) χαχα!
μ'αρέσει η φωτογραφία με τη συνάντηση των 2 σκύλων! ! !
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Το πιο ωραίο το δικό σας είναι! (ε τι, να μην σας παινέψουμε?!) χαχα!
μ'αρέσει η φωτογραφία με τη συνάντηση των 2 σκύλων! ! !
Είναι η πρώτη που είδα Σαρ Πει μαύρο αυτά νόμιζα μόνο σε καφέ βγαίνουν, και ο μποξεράκος (αν δεν κάνω λάθος) πολύ μεγαλόσωμος σε σχέση με ότι έχω δει Ελλάδα.

Στο Ατζίλιτη δοκίμασε η γυναίκα μου το τερέν με το σκύλο μονοί μας ήμασταν και είπαμε να δούμε τι θα κάνει ο μικρός, είναι η δεύτερη φορά που έκανε κάτι παρόμοιο και γέλασα με την ψυχή μου, όταν έβλεπε τα εμπόδια περνούσε από κάτω ο κύριος (χαζός είναι να πηδήξει).
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
χαχαχαχαχα! μου θυμίζει ταινίες που προσπαθεί κάποιος να ξεκλειδώσει μια πόρτα και πάει ο άλλος και απλά την ανοίγει! χαχααχαχαχα
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
χαχαχαχαχα! μου θυμίζει ταινίες που προσπαθεί κάποιος να ξεκλειδώσει μια πόρτα και πάει ο άλλος και απλά την ανοίγει! χαχααχαχαχα
Σου λέω δεν παίζετε το λαμόγιο, είχαν καθήσει και άλλοι 4-5 από έξω και γελούσανε με τα καμώματα του.

Χθες τι έκανε πάλι, είναι έξω με την γυναίκα και κάνει βόλτα στο πάρκο, ξαφνικά βλέπει ένα κομμάτι ψωμί αρκετά μεγάλο το αρπάζει και μην το είδατε τον Γιακουμή. Έφυγε μόνος του από το πάρκο και πήγε σπίτι όπου περίμενε έξω από την πόρτα την γυναίκα μου και έτρωγε το ψωμί του, πάει τον πλησιάζει και αμέσως το λαμόγιο μπαίνει σε έναν θάμνο και αρχίζει να τρέχει γύρω γύρω από το θάμνο μέχρι να φάει το ψωμί. Όταν τελείωσε και είχε κάποια προβλήματα με την κατάποση του ψωμιού (κόλλησε στο στόμα του και στα δόντια και τον ενοχλούσε) πήγε κοντά της και την άφησε να βάλει χέρι στο στόμα αλλά με βλέμμα μην πάρεις το ψωμί μου.

Ευτυχώς το σπίτι είναι ακριβώς δίπλα στο πάρκο και δεν υπάρχει δρόμος, έχω αρχίσει να σκέφτομαι τον ευνουχισμό χωρίς αναισθησία και μόνο με ψαλίδι όπως κοιμάται.
 


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
αχχααχαχχαχα!
Χρήστο πώς είναι εκεί τα πράγματα; Τι παίζει με τα λουριά κτλ? έχει πάρκα που απαγορεύονται οι σκύλοι?
Μου είχε πει η κολλητή μου ότι είχε πάει για πικ νικ σε ένα πάρκο και ήταν και πολλά σκυλιά γύρω ήρεμα! :)
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
αχχααχαχχαχα!
Χρήστο πώς είναι εκεί τα πράγματα; Τι παίζει με τα λουριά κτλ? έχει πάρκα που απαγορεύονται οι σκύλοι?
Μου είχε πει η κολλητή μου ότι είχε πάει για πικ νικ σε ένα πάρκο και ήταν και πολλά σκυλιά γύρω ήρεμα! :)

Υπάρχουν πάρκα που δεν επιτρέπονται σκυλία, υπάρχουν αλλά που δεν επιτρέπονται σε κάποια μέρη του ή που πρέπει να είναι με το λουρί τους αυτά όπως έχω εγώ δύο στην γειτονία που επιτρέπεται να είναι ελεύθερα. Στις παιδικές χαρές δεν επιτρέπονται, το καλό είναι ότι έχουν περίφραξη, μάλλον γι'αυτόν το λόγο. Τώρα στο πεζοδρόμιο το ρίσκο είναι δικό σου.
Γενικά η πλειοψηφία είναι όλα ισορροπημένα και σχεδόν πάντα χωρίς λουρί στο πάρκο, στο δικά μας ένα είναι μόνο που χρίζει προσοχής αλλά το αφεντικό τον έχει πάντα με λουρί. Έχει και εδώ ηλίθιους που δεν τα μαζεύουν αλλά είναι λίγοι σχετικά και κατακριτέοι όσο δεν παέι.
Στα λεωφορεία έχω πετύχει οδηγούς μουσουλμάνους που παραμηλάνε όταν βλέπουν σκύλο αλλά ο επόμενος θα τα ακούσει άσχημα, μου έχει τύχει περιστατικό 2 φορές μέσα σε ένα 3μηνο ποίος θα είναι ο τυχερός δεν ξέρω. Αλλά κανονικά δεν υπάρχει θέμα απλά ο μ@@@ς ο ανίκητος παντού υπάρχει.
 




chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
επιτρέπονται σε λεωφορεία? :))))
Παντού επιτρέπονται ανεξαρτήτως μεγέθους.
Αύριο θα πάω μάλλον στο κέντρο με τον μικρό, πρώτα λεωφορείο και μετά μετρό, όπως και με τα τρένα δεν έχεις θέμα.
Πως λέμε Ελλάδα καμία σχέση, εδώ ο σκύλος δεν με περιορίζει και με έχει βοηθήσει να προσαρμοστώ ποίο γρήγορα, όλο και κάποιον θα πετύχουμε έξω στην βόλτα θα πούμε καμία κουβέντα, θα συνεννοηθούμε να βγάλουμε και τα σκυλιά μαζί, ότι έκανα στην πατρίδα δηλαδή.
Έχω μάθει και μία παπ που μαζεύονται όλοι όσοι έχουν σκυλιά στην γειτονία, Την άλλη φορά ήταν 5 μέσα.
Απλά το ωράριο μου είναι σκατά όπως και της γυναίκα και θέλω να δω τι επιπτώσεις θα έχει στον σκύλο. Την προηγούμενη βδομάδα έλειπα από το σπίτι περίπου 60 ώρες (50 στην δουλεία + 10 στο δρόμο)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22