Μετακόμιση στο Λονδίνο




chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Δουλεύετε και οι 2? Βρήκατε επιπλωμένο σπίτι; (ρωτάω πολλά ε? :$ )
Ναι και οι δύο δουλεύουμαι πλέον αλλιώς δεν βγαίνει εδώ. Το σπίτι επιπλομένο ήταν, το ζόρι είναι να βρεις ιδιοκτήτη που δέχετε σκύλο.
Δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει όταν πάρω και τον δεύτερο και ψάχνω για σπίτι.
 




chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
χαχα! Κατέληξες σε δεύτερο?
Σε βάθος χρόνου (2-3 χρόνια από τώρα ) ή δεύτερο Κόργκι ή κάτι μεγαλόσωμο, Μου αρέσει το Θιβετιανο Μαστιφ Υπερβολικά και μιλάω με εκτροφέα εδώ.
 




chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
το μαστίφ! το μαστίφ! :twisted:

Εννοείται,*demonio**demonio**demonio*, Βέβαια έχει άλλες προϋποθέσεις η απόκτηση του, η πρώτη είναι τα λεφτά κια μετά πάλι τα λεφτά, γιατί για να στεγάσεις γαϊδούρι και να το ταΐσεις θέλει λεφτά που δεν έχουμε τώρα αλλά ένα Κόργκι αν ζοριστούμε βγαίνει. η συζήτηση είναι καθαρά φιλοσοφική γιατί απλά ξέρουμε ότι τώρα δεν μας πέρνει.

Home

Υπολογίζει να έχει κουτάβια τον Δεκέμβριο.
 
Last edited:


Pintsie

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2011
1.233
23
Ανθούσα
Σκέψου όμως οικονομία που θα κάνετε στη θέρμανση με το μαστίφ!
Δεν έχετε λεφτά για πετρέλαιο? Τσαααακ! ανεβαίνει ο μαστιφένιος σας στο κρεβάτι και σας ζεσταίνει! Αμ πώς;! όλα πρέπει να τα σκεφτόμαστε διεξοδικά! Κι έχει και κρύο εκεί στα Λονδίνα! Το μαστίφ! το μαστίφ!!!! :twisted:
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Οι αλεπούδες τις γειτονιας μας.
Οι φώτο είναι χάλια γιατί είναι από κινητό και είναι κοντά στης 6 το πρωί.

Το περίεργο είναι ότι είναι δύο μαζί, εγώ ήξερα ότι είναι μοναχικά ζώα.

φωτογραφία (3).jpg
φωτογραφία (4).jpg


Κάποια στιγμή θα βγάλω και τα παπαγαλάκια που κυκλοφορούν στο πάρκο
 






chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Τα σκουπίδια ξέχασες Αλεξία, εδώ δεν έχει κάδους (πως είναι Ελλάδα Ιωάννα έτσι ακριβώς) ξέρεις ποία μέρα περνάει ο σκουπιδιάρης βγάζεις τα σκουπίδια μπροστά στην πόρτα και τα περνούνε το ίδιο κάνουνε και οι αλεπούδες. Κάθε Τρίτη βλέπω ποίο πολλές έξω τις άλλες μέρες η κίνηση είναι πεσμένη
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
δεν μου φαίνεται παράξενο να συναντάς αλεπούδες και στο γιουτιούμπ έχω δεί πολλούς που έχουν σαν κατοικίδια.βέβαια πώς δεν έχει κάνει κάτι ο δήμαρχος της περιοχής σου όσον αφορά την ασφάλει και των αλεπούδων αλλά και των πολιτών?
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Και στις Βρυξέλλες κυκλοφορουν αλεπούδες (άγριες όχι σαν κατοικίδιο) και οι δήμοι δεν κάνουν κάτι. Ίσα ίσα τις θέλουν γιατί υπάρχει υπερπληθυσμός από περιστέρια.
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Μια χαρα οι αλεπουδες- στην γερμανια ερχονται και τα αγριογουρουνα στους κηπους και τα κανουν ανω κατω.
Για τα κουναβια να μην πουμε και τιποτα, που μπαινουν στα αυτοκινητα και κοβουν με τα δοντια τους αλα τα καλοδια!! Μεγαλος μπελας.
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Μια χαρα οι αλεπουδες- στην γερμανια ερχονται και τα αγριογουρουνα στους κηπους και τα κανουν ανω κατω.
Για τα κουναβια να μην πουμε και τιποτα, που μπαινουν στα αυτοκινητα και κοβουν με τα δοντια τους αλα τα καλοδια!! Μεγαλος μπελας.
Εγώ είχα πάθει πλάκα στην Μόσχα. Το σπίτι εκεί είναι κέντρο αν το συγκρίνουμε με Λονδίνο είναι σύνορα ζώνη 1 με 2 και το Sokolniki Park (Sokolniki Park - Wikipedia, the free encyclopedia) είναι στα 2 λεπτά. Ήμασταν εκεί για βόλτα με τη γυναίκα και τον μικρό όσπου κάποια στιγμή βλέπω από μακρυά 2 μεγάλα μαύρα να πλησιάζουν σαν αλόγα και έμεινα μ@λ@κ@ς όταν στο κέντρο της πόλης είδα Αλκη 2 κι'όλας στα 20-30 μέτρα να βόσκουν αμέριμνα (κατα καιρούς απ'ότι έμαθα μετά βγαίνουν και καμιά βόλτα στους δρόμους της περιοχής και αρκετά μέσα στις κατοικημένες περιοχές της Μόσχας). Ο μικρός είχε μείνει άγαλμα καθόταν στο κώλο του και τα κοιτούσε με βλέμμα "μαμά, μπαμπά τι είναι αυτά" γιατί είναι εδώ" τι κάνουν". Πρέπει να έχω κάπου φώτο αν τις βρω θα στις ποστάρω.

Εύρηκα

2012-01-10 12.3.jpg
 

Attachments

Last edited:


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Εγώ είχα πάθει πλάκα στην Μόσχα. Το σπίτι εκεί είναι κέντρο αν το συγκρίνουμε με Λονδίνο είναι σύνορα ζώνη 1 με 2 και το Sokolniki Park (Sokolniki Park - Wikipedia, the free encyclopedia) είναι στα 2 λεπτά. Ήμασταν εκεί για βόλτα με τη γυναίκα και τον μικρό όσπου κάποια στιγμή βλέπω από μακρυά 2 μεγάλα μαύρα να πλησιάζουν σαν αλόγα και έμεινα μ@λ@κ@ς όταν στο κέντρο της πόλης είδα Αλκη 2 κι'όλας στα 20-30 μέτρα να βόσκουν αμέριμνα (κατα καιρούς απ'ότι έμαθα μετά βγαίνουν και καμιά βόλτα στους δρόμους της περιοχής και αρκετά μέσα στις κατοικημένες περιοχές της Μόσχας). Ο μικρός είχε μείνει άγαλμα καθόταν στο κώλο του και τα κοιτούσε με βλέμμα "μαμά, μπαμπά τι είναι αυτά" γιατί είναι εδώ" τι κάνουν". Πρέπει να έχω κάπου φώτο αν τις βρω θα στις ποστάρω.

Εύρηκα

View attachment 40613

Πολυ οραια!
Στης μαμας μου πρωι πρωι βλεπεις απο το παραθυρο του σαλονιου ελαφια και ζαρκαδια να βοσκουν στο λιβαδι, που συνορευει με τον κηπο της- και μετεπειτα εχει δασος.
 


bordercollie

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2012
251
0
καλη αρχη φιλε και μην ξεχασεις να περασεις απο την Ελισαβετ, να δει τον σκυλο σου μπας και σου δωσει κανα ψιλο, ξες τωρα κανα εκατομυριακι οχι πολλα :p η μπορεις να κανεις το αλλο να το αφησεις εξω απο την πορτα της, τι στο διαολο η αγαπημενη της ρατσα ειναι, χωρο εχουν και να σου κανει τρακες τις λιρες!!! εκπαιδευσε το να στις φερνει... χιχιχ περα απο την πλακα, πολλα εξοδα βρε παιδι μου...
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
καλη αρχη φιλε και μην ξεχασεις να περασεις απο την Ελισαβετ, να δει τον σκυλο σου μπας και σου δωσει κανα ψιλο, ξες τωρα κανα εκατομυριακι οχι πολλα :p η μπορεις να κανεις το αλλο να το αφησεις εξω απο την πορτα της, τι στο διαολο η αγαπημενη της ρατσα ειναι, χωρο εχουν και να σου κανει τρακες τις λιρες!!! εκπαιδευσε το να στις φερνει... χιχιχ περα απο την πλακα, πολλα εξοδα βρε παιδι μου...
Στην αρχή είναι πολλά μετά τα βάζεις σε μια σειρά, πλέον γιατρό αν δεν κάτσει κάτι έκτακτο κάλο Απρίλη, η ασφάλεια είναι που είναι 55 το μήνα αλλά και πάλι μπορείς να βρεις φθηνότερη ασφάλεια, από εκεί και πέρα τα υπόλοιπα είναι τα ίδια συν ότι εδώ ευχαριστιέσαι την βόλτα και δεν αγχώνεσαι τη θα φάει από κάτω και τη θα μυρίσει. Εδώ έχω το νου μου μην προλάβει και αρπάξει κανένα σκιουράκι(ευτυχώς είναι γρήγορα) και αυτό μόνο.

Υ.Γ. Έχουμε πάει βόλτα με τον μικρο έξω από το παλάτι, οι τουρίστες τον βγάζανε φωτογραφίες ήταν αστείο, αλλά κακός που δεν ζήτησα λεφτά την επόμενη φορά θα ξυπνήσει ο Εβραίος μέσα μου.
 






Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22