Μια ανακοίνωση...και το αποτέλεσμα της!


panos63

Active Member
Φίλες και φίλοι.Όπως σας είχα πει, προ ημερών κάποιος "φόλιασε" το πεκινουά μου. Ευτυχώς γλύτωσε και είναι μια χαρά, με εξαίρεση κάποια ψυχολογικά προβλήματα (δεν τρώει κροκέτες και μόλις ακούσει ένα "συγκεκριμένο" παπί να περνάει, τρέχει και κρύβεται).
Τα ξημερώματα ανάρτησα σε εμφανή σημεία στην γειτονιά, αυτή την αφίσα που θα δείτε σε αυτό το link: http://www.scribd.com/doc/3817058/anakoinosi-foles

Πριν από ένα δίωρο, ενημερώθηκα ότι δεν έμεινε καμία στη θέση της. Κάποιος - που μάλλον ενοχλήθηκε - τις κατέβασε...
Για να δούμε...θα έρθει κανένας να ζητήσει τον λόγο;
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
Σιγά μην έρθει....

Κάτι τέτοιοι είναι εντελώς θρασύδειλοι....

Θα έλεγα να τις ξανακολλήσεις μήπως και τον πιάσεις να τις κατεβάζει και τότε να του ζητήσεις εσύ το λόγο..... ;)
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
οχι βεβαια... τι να πει... γιατι με κραζεις? Μπραβο σου.. χιλια μπραβο..
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
ναι θα ερθει και θα σου πει γιατι με κραζεις δημοσιος που σου φωλιασα τον σκυλο! με τις μπουνιες και τις κλωτσιες πως τα πας?
 


Milou

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2008
1.019
1
Αθήνα
Ξανακολλησε τες ΠΑΝΤΟΥ!!! Και άμα συνεχίσει να τις βγάζει, στήσε καρτέρει με την φωτογραφική σου μηχανή. Τουλάχιστον θα έχεις αποδείξεις οτι τις ξεκολλάει!!
Εύχομαι τα προβλήματα να σταματήσουν εδώ.
 
Last edited:


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Ειναι πολυ καλο !!!!!:-D=D>=D>

Να σου πω .. μην κολας ...
Συνεχισε οσο βγαζει τοσο εσυ βαζε !!!
Αλλη μια ιδαια ειναι με αυτους που επαθαν το ατυχημα να ενωθειτε και να πατε μοιραζοντας απο προσωπικου τα φυλλαδια στα σπιτια .. !!!
 




Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Η αφίσα εκπληκτική. Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί να πιστέψει ότι μπορείτε να του κάνετε καταγγελία και δεν την κάνετε άμεσα αλλά περιμένετε να φολιάσει και άλλο ζώο.:confused:

Αλλά σίγουρα τον ταρακούνησε γερά.
 


BLUE

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2008
278
0
Τέλεια η αφίσα, αλλά με στεναχωρεί τόσο που μου' ρχεται τι να σου πω...
Αυτό που είπε ο sir-elric...:mad:
Να τις ξαναβάλεις πάση θυσία...παντού...
Και να ενημερωθούν και οι γείτονες μήπως δει κάποιος ποιος τις ξεκολλάει...
 






nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Συνεχισε να τον εκνευριζεις τον ηλιθιο..καποια στιγμη θα καρφωθει!!!και μετα ξερεις...που σε πονει κ π σε σφαζει!!!:mad:
 


mairyk

Well-Known Member
27 Μαϊου 2008
198
1
47
Αθήνα
Πολύ έξυπνη αφίσα μπράβο ! Συνέχισε θα χάσει την ψυχραιμία του και θα κάνει το λάθος , δεν μπορεί....
 






panos63

Active Member
Φυσικά και θα την ξαναβάλω :) Ξέρει ποιος είμαι, το σκυλί στην αφίσα (η Νίνα μου), ήταν το πιο χαδιάρικο και πιο παιχνιδιάρικο σκυλί στην γειτονιά. Δεν υπήρχε περαστικός που να μη του έκανε χαρές... Ξέρω κι εγώ ποιος είναι, όλοι τον ξέρουμε, αλλά όπως μου είχε πει και η Αστυνομία πριν 2 χρόνια όταν έχασα την Λούνα (τσοπανόσκυλο κεντρικής ασίας), αν δεν έχεις μάρτυρα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Όταν έγινε το περιστατικό, βγήκαν κάποιοι από την γειτονιά και άρχισαν να λένε ότι το σκυλί πέθανε από δίψα και εγκατάλειψη. Τότε τα πήρα στο κρανίο...κι όταν ρώτησα να μάθω για το πως κατέληξαν σε αυτά τα συμπεράσματα, όλοι μου υπέδειξαν τον συγκεκριμένο ως "κομιστή" της "είδησης"!!! Φυσικά τα αρνήθηκε όλα και έκτοτε δεν λέμε ούτε καλημέρα!
Που θα πάει;
Ελπίζω να τον πιάσω...
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Ο τρόπος που θα επιφέρει το μέγιστο αποτέλεσμα είναι η ανακοίνωση μιας αμοιβής. Ο θύτης, γνωρίζοντας πως όποιος τον "δώσει" μπορεί να αποκομίσει οικονομικά οφέλη, φοβάται πλέον και είναι πολύ πιθανό να σταματήσει την εγκληματική του πράξη.

Σε αυτήν την κατεύθυνση κινείται πλέον και ο Περιβαλλοντικός Σύνδεσμος Δήμων Αθήνας - Πειραιά που επικηρύσσει από εχθές (3η Ιουλίου 2008 ) με το ποσό των 1000 Ευρώ τους δολοφόνους των αδέσποτων ζώων. Αφορμή για την απόφαση αυτή ήταν η θανάτωση με δηλητήριο 10 αδέσποτων ζώων στη Νίκαια και στο Χαϊδάρι.

Καλό θα ήταν ίσως να συμπληρώσεις αυτή την πληροφορία στην αφίσα σου.
 


Alexandra

Well-Known Member
29 Ιανουαρίου 2008
794
1
Athens
Σωστό αυτό με την αμοιβή, απλά έχεις να αντιμετωπίσεις τον κάθε τρελό και τις βλακείες που λέει για να την τσεπώσει.
 


panos63

Active Member
απλά έχεις να αντιμετωπίσεις τον κάθε τρελό και τις βλακείες που λέει για να την τσεπώσει.
...αυτό φοβάμαι...και δεν θα γίνει μόνο αυτό! Κάποιοι θα προσπαθήσουν να βγάλουν το άχτι τους σε όποιο γείτονα δεν χωνεύει!
 


Promitheas

Well-Known Member
9 Ιουνίου 2008
2.554
2
Γέρακας
Βρε μάγκες (και γοργόνες), δεν φτάνει ένα "μαζευόμαστε πέντε γείτονες και δίνουμε στην Αστυνομία τον αντιπαθητικό γείτονα που δεν χωνεύουμε".

Η δικαιοσύνη έχει ασφαλιστικές δικλίδες! Αν οι καταθέσεις δεν συμβαδίζουν δεν ευσταθεί το αξιόποινο της πράξης.

Απλά το θέμα της αμοιβής δρα ψυχολογικά. Ο εν δυνάμει θύτης αντιμετωπίζει μία επιπλέον δυσκολία που αποτελεί τροχοπέδη στο να φολιάσει σκυλιά!

Υ.Γ.: Ξέχασα να αναρτήσω το λινκ για την είδηση με την αμοιβή το οποίο μπορείτε να διαβάσετε στο
http://www.skai.gr/master_story.php?id=86774