Μόκα, ο γλυκός μας άγγελος!


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αν λέμε το ίδιο, παρόλο που φαίνεται σούπερ, δεν μου αρέσει καθόλου.

Οχι ως χώρος. Ως χώρος είναι τέλειο. Αλλά...μαζεύει τα άπειρα σκυλιά και κυρίως τους αντίστοιχους άχρηστους ιδιοκτήτες. Γι'αυτό...να προσέχεις. Μην ξεθαρρεύεις. Δεν το ξέρεις ακόμη το σκυλί σου. Μην το εκθέτεις στον κάθε ανεγκέφαλο, τουλάχιστον μέχρι να μάθεις πρώτα εσύ, να ερμηνεύεις τις διαθέσεις της.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Αν λέμε το ίδιο, παρόλο που φαίνεται σούπερ, δεν μου αρέσει καθόλου.

Οχι ως χώρος. Ως χώρος είναι τέλειο. Αλλά...μαζεύει τα άπειρα σκυλιά και κυρίως τους αντίστοιχους άχρηστους ιδιοκτήτες. Γι'αυτό...να προσέχεις. Μην ξεθαρρεύεις. Δεν το ξέρεις ακόμη το σκυλί σου. Μην το εκθέτεις στον κάθε ανεγκέφαλο, τουλάχιστον μέχρι να μάθεις πρώτα εσύ, να ερμηνεύεις τις διαθέσεις της.
Mα γι αυτο ακριβως το λογο την αφησα..ολοι εκει ηταν αρκετα ενημερωμενοι , πανω απο τα σκυλια συνεχεια, τα σκυλια επαιζαν πολυ αρμονικα μεταξυ τους και ειχαν κι ολας κατι σπρευ πεπιεσμενου αερα που κανει θορυβο ωστε αν γινει καμια μανουρα να τα σταματαει ο ηχος..μου φανηκαν ολοι πολυ σωστοι και την αφησα μετα απο μια ωρα που καθησαμε εκει..εχουμε παει στα απειρα παρκα κι εκει επισης παρα πολλες φορες και δεν την εχω αφησει ποτε ελευθερη γιατι ακομα φοβαμαι παρα πολυ..παντα ειμαστε με το λουρι και τρεχουμε απο πισω..αλλωστε και τωρα φοβομουν τοσο πολυ που ημουν συνεχεια απο πισω και πανω απο 2 μετρα δεν εφευγε μακρια..
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Αν λέμε το ίδιο, παρόλο που φαίνεται σούπερ, δεν μου αρέσει καθόλου.

Οχι ως χώρος. Ως χώρος είναι τέλειο. Αλλά...μαζεύει τα άπειρα σκυλιά και κυρίως τους αντίστοιχους άχρηστους ιδιοκτήτες. Γι'αυτό...να προσέχεις. Μην ξεθαρρεύεις. Δεν το ξέρεις ακόμη το σκυλί σου. Μην το εκθέτεις στον κάθε ανεγκέφαλο, τουλάχιστον μέχρι να μάθεις πρώτα εσύ, να ερμηνεύεις τις διαθέσεις της.
ποιο λες ένα που είναι σαν λοφάκι?
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Αν είναι σαν λοφάκι, δεν λέμε το ίδιο.

Αυτό που λέω εγώ, είναι flat χωμάτινο και συνορεύει με ωραιότατη παιδική χαρά περιφραγμένη.
Εχει γύρω-γύρω δέντρα και στην μέση ένα απέραντο ξέφωτο με ένα ή δύο δεν θυμάμαι κιόσκια και σε μια γωνιά, ωραιότατα όργανα γυμναστικής. Γενικά είναι αρκετά εντυπωσιακό, αλλά είναι τίγκα στα λυτά, αμφιβόλου ηθικής, σκυλιά. Το έχω μετανοιώσει και τις δύο φορές, που πήγα.
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
και στο λοφάκι έρχεται κάθε καρυδιάς καρύδι από ότι έχω ακούσει...
με έχει πρήξει η κοπέλα που έχει μια αδελφή του μικρού
και προσπαθώ να το αποφύγω όλο βρίσκοντας δικαιολογίες γι αυτό το λόγο
ότι μαζεύει πολλά σκυλιά και άσχετους ιδιοκτητες

μην μας παρεξηγείς ηλιάνα γι αυτά που γράφουμε
αλλα φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά που λένε ;)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Βασικά...φύλαγε τα ρούχα σου, για να τα έχεις όλα ;-)

Εγώ πάντως Ηλιάννα, θα στο ξαναπώ.
Μην ξεθαρρεύεις ακόμη με την μικρή σου. Είναι πολύ νωρίς και δεν έχεις την εμπειρία να κρίνεις τους άλλους. Και μην την λύνεις, πουθενά. Οσο safe κι αν σου φαίνεται και όσο και να σου εγγυώνται οι άλλοι, ότι δεν πειράζει.

Θέλει μια μόνο τόση δα μικροσκοπική στιγμή, για να το μετανοιώσεις.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
και στο λοφάκι έρχεται κάθε καρυδιάς καρύδι από ότι έχω ακούσει...
με έχει πρήξει η κοπέλα που έχει μια αδελφή του μικρού
και προσπαθώ να το αποφύγω όλο βρίσκοντας δικαιολογίες γι αυτό το λόγο
ότι μαζεύει πολλά σκυλιά και άσχετους ιδιοκτητες

μην μας παρεξηγείς ηλιάνα γι αυτά που γράφουμε
αλλα φύλαγε τα ρούχα σου για να έχεις τα μισά που λένε ;)
δεν παρεξηγω..ετσι κι αλλιως ειναι η 4η φορα που παμε εκει, σαν παρκο για τη μικρη μου αρεσει παρα πολυ αλλα ηταν η πρωτη φορα που την αφησα ελευθερη ακριβως γι αυτον τον λογο..μαλιστα τη 2η φορα που πηγαμε επειδη η μικρη ειχε περιοδο και ενας ειχε αφησει και τους 2 αρσενικους σκυλους του ελευθερους μας την ειπε επειδη εφερα το σκυλι με περιοδο στο παρκο και δεν μπορουσε να αφησει τα σκυλια του ελευθερα..η δικια μου φυσικα ηταν δεμενη και καθοταν διπλα μας..σημερα ηταν και τα σκυλια καλα, δηλαδη δεν εκαναν τσαμπουκαδες και οι ιδιοκτητες απο πανω τους να διορθωνουν σε τυχον ατσαλο παιχνιδι..
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Βασικά...φύλαγε τα ρούχα σου, για να τα έχεις όλα ;-)

Εγώ πάντως Ηλιάννα, θα στο ξαναπώ.
Μην ξεθαρρεύεις ακόμη με την μικρή σου. Είναι πολύ νωρίς και δεν έχεις την εμπειρία να κρίνεις τους άλλους. Και μην την λύνεις, πουθενά. Οσο safe κι αν σου φαίνεται και όσο και να σου εγγυώνται οι άλλοι, ότι δεν πειράζει.

Θέλει μια μόνο τόση δα μικροσκοπική στιγμή, για να το μετανοιώσεις.
σε ευχαριστω για τη συμβουλη θα το εχω στο νου μου :)
 


ZoZeFiNa

Active Member
9 Ιανουαρίου 2013
38
0
Athens
Και εμείς πηγαίνουμε εκεί, μας αρέσει πολύ γιατί έχει και χορτάρι να τρέχουμε σαν τις τρελές!! Και πολλά άλλα παιδάκια για παιχνίδι!! :D Ποτέ δεν συνέβη κάτι δυσάρεστο.. (εκτος του ότι, μάλλον, απο κεί μάζεψε το άγανο που μπήκε στα πλευράκια της και είχαμε μια ιστορία, αλλά θα μπορούσε να συμβεί οπουδήποτε με χόρτα..)
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Και εμείς πηγαίνουμε εκεί, μας αρέσει πολύ γιατί έχει και χορτάρι να τρέχουμε σαν τις τρελές!! Και πολλά άλλα παιδάκια για παιχνίδι!! :D Ποτέ δεν συνέβη κάτι δυσάρεστο.. (εκτος του ότι, μάλλον, απο κεί μάζεψε το άγανο που μπήκε στα πλευράκια της και είχαμε μια ιστορία, αλλά θα μπορούσε να συμβεί οπουδήποτε με χόρτα..)
εμεις θα παμε και σημερα γυρω στις 4-4.30..Αν τυχον μπορειτε να ερθετε θα χαρουμε να σας γνωρισουμε :)
 


ZoZeFiNa

Active Member
9 Ιανουαρίου 2013
38
0
Athens
εμεις θα παμε και σημερα γυρω στις 4-4.30..Αν τυχον μπορειτε να ερθετε θα χαρουμε να σας γνωρισουμε :)
Δυστυχώς Σαββατοκύριακα,εκτός εξαιρέσεων, μπορούμε.. αλλιώς βραδάκι που βγαίνουμε την πηγαίνουμε σε κλειστούς χώρους. Οταν ξαναπάμε θα σου στείλω πμ!
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Δυστυχώς Σαββατοκύριακα,εκτός εξαιρέσεων, μπορούμε.. αλλιώς βραδάκι που βγαίνουμε την πηγαίνουμε σε κλειστούς χώρους. Οταν ξαναπάμε θα σου στείλω πμ!
εγινε :)
 






Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
εχει πραγματι πολυ γλυκια εκφραση..

Αυριο παμε για την ενεση για την ερλιχια κι εχω τρομερο αγχος..διαβασα οτι ποναει πολυ..
ελπιζω ολα να πανε καλα..
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
εχει πραγματι πολυ γλυκια εκφραση..

Αυριο παμε για την ενεση για την ερλιχια κι εχω τρομερο αγχος..διαβασα οτι ποναει πολυ..
ελπιζω ολα να πανε καλα..
Tι ένεση είναι αυτή για την ερλίχια Ηλιάννα; Δεν το έχω ξανακούσει. Μήπως εννοείς διροφιλαρίωση;
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Μάλιστα, δεν το ήξερα για την ένεση αυτή, εμείς πήραμε μόνο αντιβίωση. Καλή επιτυχία αύριο.
 


Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647