Νέος ιδιοκτήτης Χάσκι... 30 ημερών.


Groenendael

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2012
194
1
Δυτική Αττική
θανο ακου να δείς πρώτον απο την στιγμή που κοινοποιείς κάτι θα τεθείς σε στάση κρητικής..δεύτερον ξέρεις υπάρχουν και κάποιοι κανόνες που για καθαρά λόγο ζωής και θανάτου που λένε πρέπει να τηρούνται..δυστηχώς η ενημέρωση αυτών τον κανόνων είναι ελλιπής..όπως δεν μπορείς να πάρεις το νεογέννητο βρέφος με το που βγεί απο την κοιλιά στο σπίτι σου..έτσι δεν μπορείς να πάρεις και το κουτάβι..όπως δεν θα άφηνες την γυναίκα σου ή την γυναίκα μου άμα είχε κάποιο νόσημα κληρονομικό και μεταδιδόμενο να τεκνοποιήσει..και δεν θα την άφηνες να την ξεγγενήσει μια μαμί το 2012..έτσι και οι ιδιώτες δεν πρέπει να ζευγαρώνουν ανεξέλενκτα τα σκυλιά τους..+ για τα αδέσποτα που έχει μαζέψει ο κόσμος..μπορώ να σου γράψω άπειρα παραδείγματα..20 χρονών είμαι και πρίν περίπου 2 μήνες είχα την ίδια άποψη με την δική σου..αλλά μόλις έμαθα άλλαξα και προσπαθώ να συμβουλεύω τον καθένα να ασχοληθεί κάπως παραπάνω..το κουτάβι σου κατα 70% και λίγα λέω θα σου βγάλει προβλήματα..άν όχι υγείας (μακάρι) σίγουρα συμπεριφοράς γιατί πολύ απλά δεν ξέρεις τίποτα για τους προγόνους του και δέν έχει πάρει τα πρώτα μαθήματα ζωής απο την μάνα του..γι αυτό μην είσαι αρνητικός άνοιξε τα μάτια σου βγάλε τις παροπίδες σου και άνοιξε το μυαλό σου..είσαι νέος άνθρωπος πιστεύω να μπορείς να βάλεις και εσύ το πετραδάκι σου αυτο το 0,00000000000000001% για να μην ακούω πια οτι ανήκω σε μια χαμένη γενιά!τέλος πάντων καλή τύχη και καλό κουράγιο

Φιλικά πάντα
Άγγελος
 


thanosrx8

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
166
0
Λάρισα
Ακου να δεις Αγγελε...Στα περισσοτερα που λες εχεις δικιο και μαζι σου..Κακως οντως που το πηρα τοσο μωρο αλλα οταν δεν γνωριζει ο καθενας γιατι το πηρα τοσο μωρο καλυτερα να σωπαινει παρα να λεει το μακρυ και το κοντο του..Πραγματικα ευχομαι το κουταβι μου να μην εχει πρωτα απ ολα θεμα με την υγεια του,αν και απ οτι μου ειπε ο κτηνιατρος που τον εξετασε οτι ειναι υγιεστατος..Δευτερον σε θεμα κοινωνικοποιησης θα βαλω τα δυνατα μου να κανω οτι καλυτερο μπορω προσωπικα..Και για να βγαλω μερικους απ τον κοπο να ρωτησουν,οχι ουτε εχω την εμπειρια για να το εκπαιδευσω οσο πρεπει αλλα δεν θα απευθυνθω και σε εκπαιδευτη..Τωρα γιαυτο το κραξιμο που πεφτει σε οποιον πει οτι το πηρε απο byb τι να πω..Απλα δακρυζω εμετο με την τοση δηθενια που υπαρχει..Γιατι ακουω την καραμελα,υιοθετησε αδεσποτο κτλ κτλ..Εκει δηλαδη εγγυημενα θα παρω ημιαιμο,αλλα γαματο απο υγεια ε??Ηταν καθαρα επιλογη μου να κανω αυτη την κινηση..ΔΕΝ προκειτε να υιοθετουσα αδεσποτο διοτι ηθελα συγκεκριμενη ρατσα στο σκυλο μου..Αν μερικοι δεν μπορουν να το δεχτουν αυτο δεν με απασχολει καθολου..Οσο για το αλλο απο εκτροφεα,ουτε παλι θα εδινα 1.200 ευρω γιατι δεν μου περισευουν στην παρουσα φαση..Αλλα ο ξερολας θα σκεφτει..(Καλα αλλα το σκυλι θελει συντηρηση)..Στο προγραμμα μου καθε μηνα μπορω να βαζω ενα ποσο..Οχι ομως 1200 ευρω..
Τo the point..Oυτε fashion τζαμπατζης ειμαι,,αλλα ουτε και θα κατσω να ακουσω και να γλυφω τον οποιονδηποτε ανωνυμο που πισω απο ενα pc μου πουλαει υφακι για τις επιλογες μου και θα παω με τα νερα του για να μην φαω κραξιμο οπως κανουν αρκετοι
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Είσαι φάουλ σε πολλά που λες, αλλά με τη στάση που έχεις πάρει τώρα, ότι και να σου πει κανείς δεν θα ακούσεις.

Θα σου πω μόνο πως όταν υιοθετείς αδέσποτο, τουλάχιστον βοηθάς κάπως να λυθεί ένα πρόβλημα. Όταν παίρνεις το κουτάβι του κάθε άσχετου που ζευαρώνει τα """"καθαρόαιμά"""" του, απλά διογκώνεις το πρόβλημα.

Ηρέμησε και μη δακρύζεις εμετό, αν μη τι άλλο είναι πολύ αηδιαστικό.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Ακου να δεις Αγγελε...Στα περισσοτερα που λες εχεις δικιο και μαζι σου..Κακως οντως που το πηρα τοσο μωρο αλλα οταν δεν γνωριζει ο καθενας γιατι το πηρα τοσο μωρο καλυτερα να σωπαινει παρα να λεει το μακρυ και το κοντο του..Πραγματικα ευχομαι το κουταβι μου να μην εχει πρωτα απ ολα θεμα με την υγεια του,αν και απ οτι μου ειπε ο κτηνιατρος που τον εξετασε οτι ειναι υγιεστατος..Δευτερον σε θεμα κοινωνικοποιησης θα βαλω τα δυνατα μου να κανω οτι καλυτερο μπορω προσωπικα..Και για να βγαλω μερικους απ τον κοπο να ρωτησουν,οχι ουτε εχω την εμπειρια για να το εκπαιδευσω οσο πρεπει αλλα δεν θα απευθυνθω και σε εκπαιδευτη..Τωρα γιαυτο το κραξιμο που πεφτει σε οποιον πει οτι το πηρε απο byb τι να πω..Απλα δακρυζω εμετο με την τοση δηθενια που υπαρχει..Γιατι ακουω την καραμελα,υιοθετησε αδεσποτο κτλ κτλ..Εκει δηλαδη εγγυημενα θα παρω ημιαιμο,αλλα γαματο απο υγεια ε??Ηταν καθαρα επιλογη μου να κανω αυτη την κινηση..ΔΕΝ προκειτε να υιοθετουσα αδεσποτο διοτι ηθελα συγκεκριμενη ρατσα στο σκυλο μου..Αν μερικοι δεν μπορουν να το δεχτουν αυτο δεν με απασχολει καθολου..Οσο για το αλλο απο εκτροφεα,ουτε παλι θα εδινα 1.200 ευρω γιατι δεν μου περισευουν στην παρουσα φαση..Αλλα ο ξερολας θα σκεφτει..(Καλα αλλα το σκυλι θελει συντηρηση)..Στο προγραμμα μου καθε μηνα μπορω να βαζω ενα ποσο..Οχι ομως 1200 ευρω..
Τo the point..Oυτε fashion τζαμπατζης ειμαι,,αλλα ουτε και θα κατσω να ακουσω και να γλυφω τον οποιονδηποτε ανωνυμο που πισω απο ενα pc μου πουλαει υφακι για τις επιλογες μου και θα παω με τα νερα του για να μην φαω κραξιμο οπως κανουν αρκετοι
40c0ab0503e2c8d4bcdb9156f95a5ba9_L.jpg
 


thanosrx8

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
166
0
Λάρισα
Είσαι φάουλ σε πολλά που λες, αλλά με τη στάση που έχεις πάρει τώρα, ότι και να σου πει κανείς δεν θα ακούσεις.

Θα σου πω μόνο πως όταν υιοθετείς αδέσποτο, τουλάχιστον βοηθάς κάπως να λυθεί ένα πρόβλημα. Όταν παίρνεις το κουτάβι του κάθε άσχετου που ζευαρώνει τα """"καθαρόαιμά"""" του, απλά διογκώνεις το πρόβλημα.

Ηρέμησε και μη δακρύζεις εμετό, αν μη τι άλλο είναι πολύ αηδιαστικό.
Ακου να δεις Λαρα..Δεν θα επομιστω εγω τις ευθυνες ενος σκυλου που επειδη καποιος ακυρος τον πηρε,βαρεθηκε και του δωσε ποδι..Αν θες να λυσεις το προβλημα,μαζεψε 50 αδεσποτα σπιτι σου και μεγεια σου με χαρα σου..Ειπα και πιο πανω πως θελω κατι συγκεκριμενο και δεν θα αρκεστω σε τιποτα αλλο..Και οσο για το τελευταιο η σταση μερικων μερικων και η wannabe ειρωνεια που μονο ειρωνεια δεν ειναι ειναι πολυ πιο αηδιαστικη ;)
 


Groenendael

Well-Known Member
24 Φεβρουαρίου 2012
194
1
Δυτική Αττική
Θάνο δεν θές να καταλάβεις δεν στο παίζω ξερόλας σου λέω απο το λάθος μου μήπως βγείς κερδισμένος στο μακρύ μέλλον και εγώ απο γνωστο το πήρα το κουτάβι...τέλος πάντων ελπίζω να βγώ ψεύτης..όσο και κοινωνικοποίηση να κάνεις..τα όρια που θα έβαζε η μάνα δύσκολα έως ποτέ δεν θα τα καταφέρεις..μην είσαι αρνητικός..όποιος και αν είναι ο λόγος εδώ οφείλουν όλοι να σου πούν το σωστό..και να σου πώ οτι ο σκύλος σου είναι ημίαιμος και δεν είναι καθαρόαιμος..όχι τίποτα άλλο μην πάς και σε καμια έκθεση αύριο μεθαύριο και απογοητευτείς..
 


thanosrx8

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
166
0
Λάρισα
και να σου πώ οτι ο σκύλος σου είναι ημίαιμος και δεν είναι καθαρόαιμος..όχι τίποτα άλλο μην πάς και σε καμια έκθεση αύριο μεθαύριο και απογοητευτείς..
20 ετων και την μυριστηκες την δουλεια τσακαλε ε??;) χαχαχα..αντε καληνυχτα μας!!
 




chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Ο κούταβος είναι τρομερός να τον χαίρεσαι φίλε μου.
Όλα τα άλλα να χαμε να λέγαμε
 




Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
Να χαίρεσαι τον κούκλο σου και παρότι πολλά είπαμε και λίγα κατάλαβες, κοίτα να τον προσέχεις γιατί μόνο εσένα έχει.

Θα έχει ολόκληρη τη ζωή του να τρέχει στα γρασίδια, Χάσκι είναι δε θα χορτάσει ποτέ να το κάνει, μέχρι όμως να ολοκληρώσει τα εμβόλια, κράτα τον σπίτι σου.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Grifos τζάμπα δίνεις συμβουλές... Ο thanosrx8 δεν τις χρειάζεται! Άλλωστε όποτε μας έχει ρωτήσει κάτι κάνει αυτό που είχε από πριν βάλει στο μυαλό του αδιαφορώντας για το τι λέμε. Και είμαστε και είρωνες. Σκέφτεται τον εαυτούλη του και πως να ειρωνευτεί μια κοπέλα που δεν ξέρω αν έχει φτάσει ήδη τον αριθμό 50 φιλοξενούμενων σκυλιών, αλλά αν δεν το έχει φτάσει, το φτάνει σύντομα με τους ρυθμούς που πάει (βλ. Lara_kouklara). Μιλάει υποτιμητικά σε άτομο που καλοπροαίρετα του έγραψε μερικά πράγματα (βλ. Groenendael)

Δεν βρίσκω το λόγο να δώσω οποιαδήποτε συμβουλή στο συγκεκριμενο μέλος, όπως δεν βρίσκω και το λόγο που εξακολουθεί να γράφει εφ'όσον έχει τέτοια γνώμη για το φόρουμ και τα μέλη του. Εκτός βέβαια κι αν τρολλάρει, οπότε όλα ξεκαθαρίζουν!

thanosrx8 εύχομαι στο κουτάβι σου τα καλύτερα, αν και δυστυχώς δεν πιστεύω ότι θα τα έχει... Και τα καλύτερα δεν αγοράζονται πάντα με χρήματα...

Kαι για να συμπληρώσω την Tara:
 
Last edited:


cesar millan

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2012
101
0
Ρε σεις ηρεμηστε να πουμε λιγο που ορμηξατε πανω στο παιδι με την μια να του την πειτε....
Επιλογη του ειναι οπως πολυ σωστα ειπε το τι θα κανει/εκανε με τον σκυλο του,γουσταρε να το παρει απο ιδιωτη, μαζι του λοιπον ...(Στο μονο που δεν συμφωνω ειναι οτι το πηρε μικρο)
Αφηστε λοιπον τον ανθρωπο να χαρει για το φιλαρακι του και μην του σπατε τα νευρα με εκτροφικα σκυλια και αδεσποτα, επιστημη θελει?
Ολοι πια γιναν φιλοζωοι και εχουν γνωμες κιολας!

Καλοριζικη η φατσουλα φιλε, ευχομαι να περασετε σουπερ μαζι και να ειναι παντα γεματο χαρα και υγεια..

PS:Μην ασχολεισε,παιξε μπαλα και αστους να λενε!
 
Last edited:


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.743
Θεσ/νίκη
Ακου να δεις Λαρα..Δεν θα επομιστω εγω τις ευθυνες ενος σκυλου που επειδη καποιος ακυρος τον πηρε,βαρεθηκε και του δωσε ποδι..Αν θες να λυσεις το προβλημα,μαζεψε 50 αδεσποτα σπιτι σου και μεγεια σου με χαρα σου..Ειπα και πιο πανω πως θελω κατι συγκεκριμενο και δεν θα αρκεστω σε τιποτα αλλο..Και οσο για το τελευταιο η σταση μερικων μερικων και η wannabe ειρωνεια που μονο ειρωνεια δεν ειναι ειναι πολυ πιο αηδιαστικη ;)
Βασικά να σου ευχηθώ καλή ζωή με το μικρό πέρα από την συζήτηση μας εδώ γιατί είναι μια ζωή όπως και να το κάνουμε που θα σε συντροφεύει!

Σε δεύτερο χρόνο θα ήθελα να σου πω ενημερωτικά ότι το πρόβλημα δεν λύνεται με το να μαζέψουμε 50 σκυλιά εγώ, 50 ο άλλος και 50 ο πιο κάτω...δεν λύνεται γιατί εγώ θα μαζεύω και ο κάθε εσύ θα παίρνεις σκύλο από γνωστό γνωστού ή πιθανόν αυτός που έκανε την γέννα να τα βάλει σε μια σακούλα και να τα πετάξει!Δυστυχώς καθόμαστε τόσα posts και υπάρχει μια λογομαχία αλλά έτσι είναι!Έτσι δημιουργείς μια κατάσταση που διαιωνίζεται και δυστυχώς ο καθένας με τις επιλογές του επηρεάζει την κατάσταση αυτή παρ'όλο που δεν το βλέπει γιατί δεν ξέρει(δεν είναι ενημερωμένος) ή γιατί δεν θέλει να δει(εθελοτυφλεί)!
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Τσεκαρε και το λαδια σου τγελο αγογι , μην το εχω κριμα στον λαιμο μου.:p
Κατα τα αλλα ευχομαι ο σκυλος να ειναι καλα και ευτυχισμενος.
 


Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Ρε σεις ηρεμηστε να πουμε λιγο που ορμηξατε πανω στο παιδι με την μια να του την πειτε....
Επιλογη του ειναι οπως πολυ σωστα ειπε το τι θα κανει/εκανε με τον σκυλο του,γουσταρε να το παρει απο ιδιωτη, μαζι του λοιπον ...(Στο μονο που δεν συμφωνω ειναι οτι το πηρε μικρο)
Αφηστε λοιπον τον ανθρωπο να χαρει για το φιλαρακι του και μην του σπατε τα νευρα με εκτροφικα σκυλια και αδεσποτα, επιστημη θελει?
Ολοι πια γιναν φιλοζωοι και εχουν γνωμες κιολας!

Καλοριζικη η φατσουλα φιλε, ευχομαι να περασετε σουπερ μαζι και να ειναι παντα γεματο χαρα και υγεια..

PS:Μην ασχολεισε,παιξε μπαλα και αστους να λενε!
Ρε αρχηγε αυτα που γραφεις τα διαβαζεις υστερα; Και καλά ασε τα δικα σου. Των υπολοιπων τα ριχνεις καμια ματια;
Ποιος μιλησε για εκτροφικα σκυλιά κλπ;;;

Oλων τα σχολια ειχαν να κανουν με το ποσο μικρο πηρε το κουταβι. Ειναι απαραδεκτο να φευγει ενα κουταβι 30 ημερων απο τη μανα και τ' αδερφια του. Τι να κανουμε δηλαδη; Nα λεμε το αντιθετο για να μην τσαντιστει ο καθε στοκος εδω μεσα;

Yπάρχει μια γραμμη πολιτικης ωστε να μειωθουν τ' αδεσποτα. Παει και τελειωσε.
Ο ωχαδερφισμος και οι large εκφρασεις του στυλ παιξε μπαλα αγορινα μου... αστους να λενε ειναι τουλαχιστον ψευτοδηθεν...
 




hachi

Well-Known Member
25 Ιανουαρίου 2012
53
0
Να σου ζησει το σκυλακι και καλη συμβιωση....
Το οτι το πηρες μικρο πιστευω οτι το καταλαβες. Κανε τα αδυνατα δυνατα να το κοινωνικοποιησεις για μην εχεις προβληματα συμπεριφορας.
 


Νταβίνα

Well-Known Member
25 Φεβρουαρίου 2011
1.579
688
Βύρωνας-Καρέα
www.facebook.com
Ακου να δεις Αγγελε...Στα περισσοτερα που λες εχεις δικιο και μαζι σου..Κακως οντως που το πηρα τοσο μωρο αλλα οταν δεν γνωριζει ο καθενας γιατι το πηρα τοσο μωρο καλυτερα να σωπαινει παρα να λεει το μακρυ και το κοντο του..Πραγματικα ευχομαι το κουταβι μου να μην εχει πρωτα απ ολα θεμα με την υγεια του,αν και απ οτι μου ειπε ο κτηνιατρος που τον εξετασε οτι ειναι υγιεστατος..Δευτερον σε θεμα κοινωνικοποιησης θα βαλω τα δυνατα μου να κανω οτι καλυτερο μπορω προσωπικα..Και για να βγαλω μερικους απ τον κοπο να ρωτησουν,οχι ουτε εχω την εμπειρια για να το εκπαιδευσω οσο πρεπει αλλα δεν θα απευθυνθω και σε εκπαιδευτη..Τωρα γιαυτο το κραξιμο που πεφτει σε οποιον πει οτι το πηρε απο byb τι να πω..Απλα δακρυζω εμετο με την τοση δηθενια που υπαρχει..Γιατι ακουω την καραμελα,υιοθετησε αδεσποτο κτλ κτλ..Εκει δηλαδη εγγυημενα θα παρω ημιαιμο,αλλα γαματο απο υγεια ε??Ηταν καθαρα επιλογη μου να κανω αυτη την κινηση..ΔΕΝ προκειτε να υιοθετουσα αδεσποτο διοτι ηθελα συγκεκριμενη ρατσα στο σκυλο μου..Αν μερικοι δεν μπορουν να το δεχτουν αυτο δεν με απασχολει καθολου..Οσο για το αλλο απο εκτροφεα,ουτε παλι θα εδινα 1.200 ευρω γιατι δεν μου περισευουν στην παρουσα φαση..Αλλα ο ξερολας θα σκεφτει..(Καλα αλλα το σκυλι θελει συντηρηση)..Στο προγραμμα μου καθε μηνα μπορω να βαζω ενα ποσο..Οχι ομως 1200 ευρω..
Τo the point..Oυτε fashion τζαμπατζης ειμαι,,αλλα ουτε και θα κατσω να ακουσω και να γλυφω τον οποιονδηποτε ανωνυμο που πισω απο ενα pc μου πουλαει υφακι για τις επιλογες μου και θα παω με τα νερα του για να μην φαω κραξιμο οπως κανουν αρκετοι

Εγωισμός πολύυυ εγωισμός!!!!

Κρίμα αντί να γίνεται ο κόσμος καλήτερος γίνεται χειρότερος!

Τελος πάντον!!!

Καλως ήρθες και σε παρακαλώ διάβασε όσα περισσότερα μπορείς απο το dogforum!!

Το dogforum είναι για να μαθαίνουμε και όχι για να δείξουμε τι ράτσα έχουμε....
Επίσης να ξέρεις οτιδήποτε δεν έχει pedigree είναι ημίαιμο ;)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.151
Μηνύματα
896.325
Μέλη
19.956
Νεότερο μέλος
gpc