Νέος νόμος, ακρωτηριασμός, εκθέσεις


Master

Well-Known Member
4 Σεπτεμβρίου 2011
315
1
Ο Προεδρος της Κορεας δεν ειναι Γκουρου αλλα σιγουρα εχει Τοπ-5 αιματα παγκοσμιως ..Σκυλια εργασις και ταυτοχρονα Εκθεσεων.....Το σκυλι σου κανει εργασια?
 










Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ο Προεδρος της Κορεας δεν ειναι Γκουρου αλλα σιγουρα εχει Τοπ-5 αιματα παγκοσμιως ..Σκυλια εργασις και ταυτοχρονα Εκθεσεων.....Το σκυλι σου κανει εργασια?
Ναι, μου φερνει τα τσιγαρα απο το περιπτερο στο Π.Φαληρο.
Ρε Master τι κολλημα εχεις με το σκυλι μου ?
Το αν το πηρα επειδη ειναι λευκο σαν χιονι ή επειδη μοιαζει με λευκο πιτμπουλ τι σχεση εχει με ολα αυτα ?
Εγω σου απανταω σε αυτα που ισχυριζεσαι και συ πας τη συζητηση σαν τα αγορακια του δημοτικου στο ποιος εχει πιο πολλα playmobil...
 


Master

Well-Known Member
4 Σεπτεμβρίου 2011
315
1
Ναι, μου φερνει τα τσιγαρα απο το περιπτερο στο Π.Φαληρο.
Ρε Master τι κολλημα εχεις με το σκυλι μου ?
Το αν το πηρα επειδη ειναι λευκο σαν χιονι ή επειδη μοιαζει με λευκο πιτμπουλ τι σχεση εχει με ολα αυτα ?
Εγω σου απανταω σε αυτα που ισχυριζεσαι και συ πας τη συζητηση σαν τα αγορακια του δημοτικου στο ποιος εχει πιο πολλα playmobil...
Αυτη η συζητηση σου αξιζει..Κανενα κολλημα δεν εχω με το σκυλι σου..Εχω κολλημα με την ημιμαθεια και κυριως με αυτους που συκοφαντουν....Εκει εχω μεγαλο προβλημα....Ας προσεχες οταν συκοφαντουσες...
Καταλαβες?Καταλαβα να λες...
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Κοπαδι.Αλλο?
Και? Στα ελληνικά τουλάχιστον κόβανε το ένα αυτί για να "ακούει" τον Λύκο...
Όχι γιατι θα τα άρπαζε από κει...
Το δικό σου προκαλεί τον Λύκο να το αρπάξει από το αυτί ή οι παλιοί τσοπανηδες έπρεπε να ξέρουν καλύτερα και να κόβουν και τα δύο?
 


Master

Well-Known Member
4 Σεπτεμβρίου 2011
315
1
Και? Στα ελληνικά τουλάχιστον κόβανε το ένα αυτί για να "ακούει" τον Λύκο...
Όχι γιατι θα τα άρπαζε από κει...
Το δικό σου προκαλεί τον Λύκο να το αρπάξει από το αυτί ή οι παλιοί τσοπανηδες έπρεπε να ξέρουν καλύτερα και να κόβουν και τα δύο?
Ναι
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Αυτη η συζητηση σου αξιζει..Κανενα κολλημα δεν εχω με το σκυλι σου..Εχω κολλημα με την ημιμαθεια και κυριως με αυτους που συκοφαντουν....Εκει εχω μεγαλο προβλημα....Ας προσεχες οταν συκοφαντουσες...
Καταλαβες?Καταλαβα να λες...
χαχαχαχα εχεις πλακα! ;)
το ποιος εχει ημιμαθεια φαινεται πολυ καλα στις 2 προηγουμενες σελιδες :D
 


tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
Ο Προεδρος της Κορεας δεν ειναι Γκουρου αλλα σιγουρα εχει Τοπ-5 αιματα παγκοσμιως ..Σκυλια εργασις και ταυτοχρονα Εκθεσεων.....Το σκυλι σου κανει εργασια?

το θέμα είναι αν το δικό μου σκυλί,της Αμαλίας, το δικό σου,του πέρα του διπλα κτλ κατά ποσο κάνει εργασία.Μην ξεχνάμε ότι το dogo έγινε δημοφιλής φυλή και σίγουρα δεν το χρωστάει στην εργασία του.Ούτε μπορώ να πιστέψω ότι όσοι έχουν Kαυκάσου και Κεντρικής Aσίας έχουν και έχουν και μια στρούγκα πρόβατα.
 


Master

Well-Known Member
4 Σεπτεμβρίου 2011
315
1
χαχαχαχα εχεις πλακα! ;)
το ποιος εχει ημιμαθεια φαινεται πολυ καλα στις 2 προηγουμενες σελιδες :D
Ναι πωλειται ενα Λευκο Λυκοσκυλο και ενα Πυρηναιων ολολευκα..Παρτα και αυτα να κανεις τριο καρο....
Επισης ξερεις πολλα απο σκυλια..Το καταλαβα και την αλλη φορα οπως και με τις υποδειξεις...Προσεχε μην σου πεσει το λουρι καμια μερα..Και πιο πολυ google γιατι ακομα μαυρα μεσανυχτα ακομα και με την φυλη που εχεις..Πρεπει να ξανα πας στην Αργεντινη και μην ξεχασεις να δεις και την Μποκα..
 






Master

Well-Known Member
4 Σεπτεμβρίου 2011
315
1
ειλικρινά...
Ναι σε τι?
Στο ότι το δικό σου προκαλεί τον Λύκο να το αρπάξει από κει...
ή
Στο ότι οι παλιοί τσοπάνηδες έπρεπε να ξέρουν καλύτερα?
Τα τσοπανοσκυλα εχουν κομμενα αυτια για να σκουν τον Λυκο..Αυτα τα περι ενα αυτι για να προκαλει τον Λυκο δεν υπαρχουν..Ο Λυκος φευγει...Οταν πειναει η αγελη μπορει να φτασει σε σημειο να παει στα σκυλια αν ειναι 1-2 οπως ειχε γινει περυσι στην Πτωμελαιδα....
Και φυσικα δεν θα κατηγορισω εγω η οποιοσδηποτε τους παλιους Τσοπανηδες..Εκαναν κατι το οποιο πιστευαν οτι ειναι σωστο.....
 
Last edited:


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
ειλικρινά...
Ναι σε τι?
Στο ότι το δικό σου προκαλεί τον Λύκο να το αρπάξει από κει...
ή
Στο ότι οι παλιοί τσοπάνηδες έπρεπε να ξέρουν καλύτερα?
Αν κρίνω από το ύφος της απάντησης, πρέπει να είναι ΝΑΙ και στα δύο
 


tangerin

Well-Known Member
25 Μαϊου 2008
741
1
εν κατακλείδι, αν περίμεναν οι φυλές να επιβιώσουν στο πέρασμα του χρόνου,
μονο από αυτούς που ασχολούνται με την πρωταρχική τους εργασία,
πολύ φοβάμαι ότι ο αριθμός τwν φυλων θα είχε μειωθεί δραματικά.
 


sea-mol

Well-Known Member
18 Μαρτίου 2011
6.882
8.847
Πρέβεζα
Τα τσοπανοσκυλα εχουν κομμενα αυτια για να σκουν τον Λυκο..Αυτα τα περι ενα αυτι για να προκαλει τον Λυκο δεν υπαρχουν..Ο Λυκος φευγει...Οταν πειναει η αγελη μπορει να φτασει σε σημειο να παει στα σκυλια αν ειναι 1-2 οπως ειχε γινει περυσι στην Πτωμελαιδα....
Μάστερ ξαναδιάβασε...
Γράφω ότι έχουν κομμένο το ένα για να ακούει τον Λύκο (άσχετα αν αυτό ισχύει ή όχι)....Όχι για να τον προκαλούν...
Σε μερικά στο Μέτσοβο κόβουν και τα δύο...αλλά δεν είναι ΑΥΤΟΣ ο κανόνας....
Και δεν υπήρχε η αντίληψη ότι θα το πιάσει ο Λύκος απ'τ αυτί...
Σήμερα λοιπόν που ξέρουμε ότι το ζώο ακούει ή όχι ανάλογα με το πόσο βαριά κοιμάται....και όχι ανάλογα με το αν έχει ένα κομμάτι πετσί από πάνω...
ΕΣΥ γιατί πιστεύεις ότι πρέπει να είναι κομμένα τα αυτιά του δικού σου?
 


Master

Well-Known Member
4 Σεπτεμβρίου 2011
315
1
εν κατακλείδι, αν περίμεναν οι φυλές να επιβιώσουν στο πέρασμα του χρόνου,
μονο από αυτούς που ασχολούνται με την πρωταρχική τους εργασία,
πολύ φοβάμαι ότι ο αριθμός τwν φυλων θα είχε μειωθεί δραματικά.
Φιλε δεν διαφωνω μαζι σου....Απλα παω το θεμα απο προηγουμενο θεμα εκει που ηθελαν θελουν..Οχι ολοι προς θεου....

Μάστερ ξαναδιάβασε...
Γράφω ότι έχουν κομμένο το ένα για να ακούει τον Λύκο (άσχετα αν αυτό ισχύει ή όχι)....Όχι για να τον προκαλούν...
Σε μερικά στο Μέτσοβο κόβουν και τα δύο...αλλά δεν είναι ΑΥΤΟΣ ο κανόνας....
Και δεν υπήρχε η αντίληψη ότι θα το πιάσει ο Λύκος απ'τ αυτί...
Σήμερα λοιπόν που ξέρουμε ότι το ζώο ακούει ή όχι ανάλογα με το πόσο βαριά κοιμάται....και όχι ανάλογα με το αν έχει ένα κομμάτι πετσί από πάνω...
ΕΣΥ γιατί πιστεύεις ότι πρέπει να είναι κομμένα τα αυτιά του δικού σου?
Στην Μερακουμ η στο Νταγκεσταν υπαρχει ενας κανονας που λεει..Το τσοπανοσκυλο πρεπει να εχει κομμενα αυτια για να ακουει καλυτερα..Και ναι ακουει καλυτερα..Το δικο μου το σκυλι πρεπει να εχει κομμενα αυτια για να ακουει καλυτερα οταν κανει εργασια...
Και βεβαια ποτε δεν εκρυψα οτι μου αρεσουν τα Τσοπανοσκυλα με κομμενα αυτια και ουρες.....Μην κατσεις στο δευτερο...
 


ProudtobeGreek

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2010
3.681
4.317
42
www.proudtobegreek.eu
Σημασία έχει ότι απαγορευτηκαν και προς το παρόν εκθέσεις στην Ελλάδα τέλος για αρκετούς απο εμάς...καλώς η κακώς εγινε είναι προσωπική άποψη του καθενός..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.115
Μηνύματα
895.843
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981