Νέος σκύλος, καθόλου μόνος, οργιάζει!


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
τρελο πληγμα ο αντρικος του εγωισμός αυτό το βιντεο... του χεριου της τον εχει... και της ουράς της!

για πες, πώς ενιωσες να τον βλέπεις ανάσκελα με αλλο σκυλι?
 


vaggelo

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
1.229
1.065
στας ευρώπας
έχεις φτιάξει σκυλάρα έτσι; σκυλάρα

ρε έβαλες έλβις για μουσική και περιμενα οτι απο κάπου θα ξεπεταχτεί και το μαυροτσούκαλο χαχαχαχα
 


karamolegolas

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
223
4
Athens
Φατσάρας ο Τζιμάκος!! Λίγα όμως με τις θηλυκές, την Τατιάνα την έχουμε καβατζώσει εμείς. Την επόμενη φορά δεν θα σας αφήσουμε το πεδίο ελευθερο :p
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Έμαθες ότι έριξαν φόλες προχθές στο πάρκο; Όχι στο χώρο που τα αφήνουμε ελεύθερα αλλά δίπλα στο θεατράκι.

Οφφ τόπικ αλλά σημαντικό
 


karamolegolas

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2013
223
4
Athens
Όχι δεν το 'μαθα! Είναι δεδομένο οτι θα ρίξουν και μέσα στο πάρκο τότε...Κάποιον ενοχλούμε πολύ μάλλον.
Καλό θα ήταν να βάλουμε μια ανακοίνωση στην είσοδο και μέσα στο πάρκο, να έχουν όλοι τον νου τους.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Μπήκε ανακοίνωση στην είσοδο του πάρκου που λέει ότι έχουν πέσει λουκανικάκια με καρφίτσες. Βέβαια δεν διευκρινίζει που φαντάζομαι ότι όσοι δεν έχουν μάθει το περιστατικό πιστεύουν ότι έπεσαν μέσα στο πάρκο.
Το ζήτημα όμως δεν είναι τόσο αυτό όσο ότι αφού έγινε η αρχή δεν θα μείνει εκεί.
Σήμερα στις 7 αν δεν βρέχει έχουμε συνάντηση στο πάρκο με το φιλοζωικό σωματείο αλλά και πάλι δεν βλέπω τι μπορούμε να κάνουμε...Εγώ πλέον θεωρώ το μέρος επικίνδυνο. Από κει και πέρα ότι συμβεί θα είναι και δικιά μας ευθύνη, όσων το γνωρίζουμε δηλαδή ..
 




Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Σκύλαρος ο Τζιμάκος! l.kyveli τριανταπόσα κιλά είναι ο μικρός; Καμία σχέση με το θλιμμένο και ταλαιπωρημένο σκυλί που ήταν μόνο και αναζητούσε... Και γόης με την κοπέλα, την αφήνει να νομίζει ότι τον έχει του... ποδιού της!
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Σκύλαρος ο Τζιμάκος! l.kyveli τριανταπόσα κιλά είναι ο μικρός; Καμία σχέση με το θλιμμένο και ταλαιπωρημένο σκυλί που ήταν μόνο και αναζητούσε... Και γόης με την κοπέλα, την αφήνει να νομίζει ότι τον έχει του... ποδιού της!
Έχει ψηλώσει πολύ και έχει γίνει όντως σκύλαρος. Με τα κορίτσια έτσι ειίναι και με τα κουτάβια. Εκτός από ένα έξι μηνών Ακίτα που ήταν μετά του εκπαιδευτού του εκεί και τον είχε συνέχεια στο κυνήγι τον άμοιρο. Στο τέλος ο ακίτα είχε πάει σε μια γωνία και καθόταν. Ο εκπαιδευτής μου ειπε ότι πριν έρθει ο Τζίμης είχε καβαλήσει όλα τα υπόλοιπα σκυλιά.
32 κιλά είναι!
 




maxoskulo

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2013
102
4
Διάβασα όλο το θέμα μόλις κι οφείλω να ομολογήσω πως πολύ χάρηκα και συγκινήθηκα με την εξέλιξη του σκυλάκου σας του κούκλου!Και φαίνεται πως τον αγαπάτε και ας σας παιδεύει.Μακάρι όλα τα σκυλάκια του κόσμου να είναι πάντα τόσο τυχερά και να βρίσκουν ανθρώπους να τα αγαπάνε και να τα φροντίζουν όπως κάνατε εσείς για το Τζιμάκο σας!Τα καλύτερα εύχομαι για όλη σας την αγέλη κι όλα να σας πηγαίνουν πάντα καλά
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Αποφάσισα ότι τα προβλήματα με τον Τζιμάκο δεν θα διορθωθούν από μόνα τους και απευθύνθηκα σε εκπαιδευτή ο οποίος αρχικά με παρέπεμψε στην Marilyn Peters, για να κάνουν μία αξιολόγηση του σκύλου και να δούμε πως μπορούμε να βοηθήσουμε, αυτόν και εμάς μαζί, να γίνει η συμβίωση μας καλύτερη γιατί μου έχει κάνει την ζωή πατίνι :p
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Ο Τζιμάκος είναι μια πολύ ιδιαίτερη περίπτωση σκύλου ....Κυβέλη μην ξεχνάς ποτέ πως ξεκίνησε αυτό το σκυλί και πως έχει φτάσει μέχρι εδώ και αυτό χάρη σε σένα. Είναι από τις συμπάθειές μου εδώ !!
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Ο Τζιμάκος είναι μια πολύ ιδιαίτερη περίπτωση σκύλου ....Κυβέλη μην ξεχνάς ποτέ πως ξεκίνησε αυτό το σκυλί και πως έχει φτάσει μέχρι εδώ και αυτό χάρη σε σένα. Είναι από τις συμπάθειές μου εδώ !!
Σε ευχαριστούμε πολύ Σταματία, αλλά η αλήθεια είναι ότι δεν έχει βελτιωθεί ιδιαίτερα από τότε που τον υιοθέτησα, και προφανώς χρειάζομαι κι εγώ βοήθεια για να βοηθήσω την κατάσταση.
 


D

Deleted member 14614

Guest
Καλά έκανες και απευθύνθηκες σε εκπαιδευτή. Είναι σίγουρα προβληματικό το οικονομικό κομμάτι, αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις δεν μπορούμε να κάνουμε αλλιώς.
Όταν γίνει η αξιολόγηση, αν θες, ενημέρωσέ μας για το τι ειπώθηκε!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.635
7.745
Σήμερα είπα να τον πάρω στη δουλειά!!!
Φωτογραφίες θα ανεβάσω αργότερα, αφού μύρισε όλο το χώρο κλαψούριζε ασταμάτητα γιατί ήθελε να πάει σπίτι του προφανώς, εγώ τον αγνόησα και αφού είχα βεβαιωθεί ότι είχε το νερό του και είχε κάνει έξω τις ανάγκες του τον άφησα να κλαψουρίζει και να μυρίζει τον χώρο. Το ότι δεν του έδωσα καμία σημασία βοήθησε γιατί ηρέμησε γρήγορα.
Έπειτα ήρθε η συνάδελφος μου και αφού γνωρίστηκαν την συμπάθησε και έκανε επισκέψεις στο γραφείο της να δει τι κάνει.
Γενικώς όλα ήρεμα, θα τα έπαιρνα συχνότερα αλλά συχνά έρχεται κόσμος στο γραφείο κι αυτό το κάνει όχι τόσο εύκολο.
 










Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.609
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3