Νέος στην παρέα!


Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
Καλησπερα και απο μενα .

Με λενε Γιωργο ( και ειμαι καλα ) !!!

Πρωην κατοχος 2 πιτ μπουλ ( τα οποια μας αφησαν χρονους πριν απο 7 και 8 χρονια αντιστοιχα ) και σε λιγο καιρο ( τελος του χρονου ) κατοχος ενος θηλυκου rottweiler .
Θα ριξω μερικες ματιες στο φορουμ και οτιδηποτε ερωτηση εχω εδω ειμαι και εισαστε :D
 






Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
Καλώς ήρθες Γιώργο!!

Από που περιμένεις το ροτ σου?
Με το καλό να σου ρθει!
:)
εκεινο το καιρο θα ειμαι ετοιμος και θα εχω τον απαραιτητο διαθεσιμο χρονο για να ασχοληθω με το κουταβι .

Εαν ολα πανε καλα θα το εχω στα χερια μου τελος του χρονου Η αρχες του νεου ετους απο το εκτροφειο Entferntland Rottweilers
 


Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
Καλώς ήρθες Γιώργο...πώς και απο πιτ πήγες στο ρότ?
Ειπα να δοκιμασω κατι το διαφορετικο . Τοτε που ειχα τα σκυλια ειμουν μονος ... Τωρα εχω γυναικα και παιδια :)
 








ΖΥΓΟΣ

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2011
124
0
ΑΘΗΝΑ
Καλώς ήλθες στην παρέα μας και να καλοδεχτείς την κούκλα σου..!!

Αφού έχεις παιδιά...λιγότερο ατίθασο θα ήταν ένα Cane Corso, αλλά πολύ αποτελεσματικό στην φύλαξη και συγχρόνως αγαπησιάρικο με όλα τα μέλη της οικογένειας.

Βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα..η επιλογή είναι δική σου.
 


Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
Καλώς ήλθες στην παρέα μας και να καλοδεχτείς την κούκλα σου..!!

Αφού έχεις παιδιά...λιγότερο ατίθασο θα ήταν ένα Cane Corso, αλλά πολύ αποτελεσματικό στην φύλαξη και συγχρόνως αγαπησιάρικο με όλα τα μέλη της οικογένειας.

Βέβαια εσύ ξέρεις καλύτερα..η επιλογή είναι δική σου.
Πριν παρω την αποφαση για το Ροτι

Ειχα στο μυαλο μου 3 ρατσες ( ροτβαιλερ - κανε κορσο - ντογκ ντε μπορντο ) τελικα με κερδισε το πρωτο και η αποφαση ηταν ομοφωνη :) .

Βεβαια περασε και απο το μυαλο μου (στιγμιαια ) το bull mastif αλλα.....
 


ΖΥΓΟΣ

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2011
124
0
ΑΘΗΝΑ
Πριν παρω την αποφαση για το Ροτι

Ειχα στο μυαλο μου 3 ρατσες ( ροτβαιλερ - κανε κορσο - ντογκ ντε μπορντο ) τελικα με κερδισε το πρωτο και η αποφαση ηταν ομοφωνη :) .

Βεβαια περασε και απο το μυαλο μου (στιγμιαια ) το bull mastif αλλα.....

Αφού είχες πιτ-μπουλ...είσαι ήδη ένας πεπειραμένος σκυλογονιός.

Οποια και να είναι η απόφαση σου...είμαι σίγουρος....ότι η κούκλα θα είναι σε καλά χέρια..!!
 




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
1) ...Ειχα στο μυαλο μου 3 ρατσες ( ροτβαιλερ - κανε κορσο - ντογκ ντε μπορντο ) τελικα με κερδισε το πρωτο και η αποφαση ηταν ομοφωνη :) .

2) Βεβαια περασε και απο το μυαλο μου (στιγμιαια ) το bull mastif αλλα.....
Γιώργο, καλώς όρισες!!!:)

Καλές συζητήσεις!

1) Καλή επιλογή, ενός έμπειρου "σκυλά"! Από τις αγαπημένες φυλές...

2) Αν το Bullmastiff πέρασε από το μυαλό σου μόνο στιγμιαία, καλώς έκανες και προσπέρασες ...ξένε!:cool:
 


Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
Γιώργο, καλώς όρισες!!!:)

Καλές συζητήσεις!

1) Καλή επιλογή, ενός έμπειρου "σκυλά"! Από τις αγαπημένες φυλές...

2) Αν το Bullmastiff πέρασε από το μυαλό σου μόνο στιγμιαία, καλώς έκανες και προσπέρασες ...ξένε!:cool:
Σκοπος ειναι να παρουμε εναν σκυλο για την οικογενεια και οχι μονο για μενα , για αυτο εαν ειδες στο Νο 1 εγραψα η αποφαση ηταν ομοφωνη :)
Δυστυχως δεν αρεσε στη γυναικα το bull mastif και ετσι βγηκε απο τα σχεδια :)
 




Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
γεια σου και απο εμενα και καλως ηρθες με το καλο να δεχτεις το κουταβι σου τα παιδια σου ειναι μικρα?
Ευχαριστω για το καλωσόρισμα . Τα κοριτσια μου ειναι 4 και 7 ετων αντιστοιχα :)
 




stamatina

Well-Known Member
1 Φεβρουαρίου 2011
363
0
Αιγαλεω city
Ευχαριστω για το καλωσόρισμα . Τα κοριτσια μου ειναι 4 και 7 ετων αντιστοιχα :)
να σου ζησουν και τα παιδακια σου και το κουταβακι σου οταν το παρεις θα το εχεις μεσα στο σπιτι η στο κηπο
 


Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
καλως ορισες γιωργο,

ποιοι ειναι οι γονεις ;
αυτο προς το παρων δεν το ξερω ( και δεν εχω ρωτησει να σου πω την αμαρτια μου ) :)
 


Etna

Well-Known Member
22 Οκτωβρίου 2011
167
1
να σου ζησουν και τα παιδακια σου και το κουταβακι σου οταν το παρεις θα το εχεις μεσα στο σπιτι η στο κηπο
Τους πρωτους μηνες θα ειναι μεσα στο σπιτι ( 100τμ ) , επειδη ειναι λιγο περιεργη η περιοχη που μενω ... υπαρχει ο κινδυνος να τον κλεψουν ( εδω κλεψανε το λαστιχο του ποτισματος ) !!!! Οταν μεγαλωσει θα μπορει να ειναι και στην αυλη ( 80τμ ) .
Απλα επειδη η αυλη ''βλεπει'' δρομο φοβαμαι να τον αφησω απο μικρο εξω
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU